» »

Kateri wifi repeater?

Kateri wifi repeater?

care20 ::

Zdravo...Mogoce kdo ve kateri wifi repeator bi bil najboljsi za cimboljsi signal interneta?Sem naredil mami internet,ki zivi kaksnih 20m cez cesto in signal od mojega routerja do njenega wifi repeaterja je zelo slab(1 crtica oz 2 mb od 75mb)...Tale moj router ima 2,4 ter 5.0 ghz povezavo,tko da nevem a bi blo boljse ce bi kupili 5 ghz repeater ali kako,se ne spoznam na te zadeve...Vem samo da je hitrost porazna...hvala vnaprej

DeeJay ::

Če je le možno potegn kabel in tam dodaj Access Point.
Noben repeater ni dober. Mogoče bo kazal dober signal, samo hitrost bo pa slaba.

Če ne gre s kablom pa poglej rešitve AirMax od Ubiquity.
https://www.ui.com/products/#airmax

care20 ::

https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

Kaj od tega bi bilo najboljse? Kabel ni mozen ker je med nama zelo prometna cesta

Goody ::

Jaz ti tega:

https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

prodam za 50€ (ga ne rabim več, je pa res odličen)

starfotr ::

Ali imaš vidno razdaljo? Ali imaš možnost kabla?

Mavrik ::

care20 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

Kaj od tega bi bilo najboljse? Kabel ni mozen ker je med nama zelo prometna cesta


To je vse drek, na 20m se ne uporabljajo taki ojačevalniki. Poglej AirMax od Ubiquiti kot ti je nekdo rekel. Ali pa kabel.
The truth is rarely pure and never simple.

care20 ::

1 stena vmes...kabla nikakor ne morem zal...drugace ne rabi biti polna linija 75mb ampak naj bo vsaj 10mb stabilno tko da lahko gleda tv programe na eon od telemacha

DeeJay ::

care20 je izjavil:

1 stena vmes...kabla nikakor ne morem zal...drugace ne rabi biti polna linija 75mb ampak naj bo vsaj 10mb stabilno tko da lahko gleda tv programe na eon od telemacha


Kup enga in probaj, če ne bo delal še vedno lahko vrneš in pol kupiš rešitev od Ubiquiti. Sam bo pa pač mal več kot 20EUR, bo pa ziher delal tko kot more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

care20 ::

Katwrega od ubiquiti naj kupim? Daj neki link iz l slo ce je mogoce in tocno kateri model ce je ze tko dober kot trdite... Rajsi dam vec denarja in da dela tko kot mora

DeeJay ::

Rabiš met vidno linijo med obema antenama. Potem pa rabiš 2x NanoStation Loco in 2x PoE adapterja, ker ne prideta zraven.
Na Amazonu jih majo za 44€ za anteno in 13€ za adapter, se pravi vse skupi cca 115€ + poštnina.
Antena:
https://www.amazon.de/Ubiquiti-NanoStat...

Adapter:
https://www.amazon.de/Ubiquiti-POE-24-1...

Konfiguracija:


Maš tudi na Mimovrste, vendar je cena mal višja
https://www.mimovrste.com/wi-fi-antene/...

ToniT ::

Preveri še na Wlan-Sat

care20 ::

hvala za predlog ampak js sm mislil nekaj enostavnega tko kot je repeator,brez kaksnih kablov in anten...
ce je slucajno kaksen boljsi repeator,bi ga takoj kupil

DeeJay ::

To sm ti pa že prej napisal.
Pobrski po amazonu ker repeater je najbolje ocenjen, ga kupiš, sprobaš, če bo zadovoljiva hitrost ga nucaš, če ne ga vrneš.

Ahim ::

Za razdaljo 20 metrov je vse omenjeno v tej temi popolna neumnost. Kar rabis sta dve usmerjeni anteni n cimmanj kabla od APja do antene. Lahko ju kuopis ali pa z nekaj truda naredis sam za drobiz (par konektorjev in dva metra kabla) ce nimas dveh levih rok.

Ce imas naj pa pac tvoja mama najde kakega drugega mojstra.

DeeJay ::

Ahim, obrazloži zakaj bi bil moj predlog neumnost?
Bo s tvojo rešitvijo imela od OPa mama 5ghz wifi in bo lahko streamala EON HD vsebino? Al ji bo buffral na vsake 30 sekund?
Z mojo rešitvijo vem, da bo lahko uporabljala internet s hitrostjo, kot da bi bila povezana s kablom.

destroyer2k ::

Najbolša rešitev je potem da vzameš powerline wifi. Cenovno je dražje, ampak je bolša rešitev.

Ahim ::

DeeJay je izjavil:

Ahim, obrazloži zakaj bi bil moj predlog neumnost?
Bo s tvojo rešitvijo imela od OPa mama 5ghz wifi in bo lahko streamala EON HD vsebino? Al ji bo buffral na vsake 30 sekund?
Z mojo rešitvijo vem, da bo lahko uporabljala internet s hitrostjo, kot da bi bila povezana s kablom.

Tvoj konkretno zato, ker pride zraven teh repeaterjev omni antena, ki je za doticni problem povsem neprimerna. Tudi ce bi delovalo, bi pobiralo motnje iz vseh drugim smeri (slabsi SNR -> prej ali slej nizja hitrost), rabi napajanje, je aktivna naprava, ki prej ali slej crkne, stane relativno veliko v primerjavi s par kabli in konektorji in konzervami.

To je tako kot ce bi nekomu predlagal naj s kladivom poje zrezek - saj ne, da se ne da, je pa tezje, drazje in ima kup stranskih ucinkov, kakrsnih ob uporabi primerne resitve (noza in vilice) ne bi bilo.

20 metrov je smesno majhna razdalja in vse kar avtor teme potrebuje, sta normalni anteni na obeh koncih. S tem, kar sem jaz napisal, bo wifi deloval brez tezav se na nekaj 10x vecji razdalji. Z raznimi repeaterji pac ne bo (vsak samo se dodaja smetenje po ze tako obremenjenem delu spektra).

DeeJay ::

ok pol nej pa OP naštima par konzerv, jest bom pa kladu kupu.

Ahim ::

DeeJay je izjavil:

ok pol nej pa OP naštima par konzerv, jest bom pa kladu kupu.

Saj lahko kuipi dve usmerjeni anteni, ce ima vec denarja kot casa in rocnih spretnosti. Firme, kot je Ubiquiti, ponujajo tudi take zadeve.

Poanta je, da razne bedarije z se vec izvori prometa (motenj) in se omni antenami niso primerna resitev - resitev je cimmanj pobiranja motenj od tam, od kjer noces prejemati signala, in cimbolj ucinkovito pobiranje od tam, od koder signal dejansko zelis (ter seveda posiljanje v tisto smer).

mancini ::

Kaj pa svetujete meni?
V zgornjem nadstropju v hiši imam bolj šibak wifi s prekinitvami. Včasih se tudi spodaj v najbolj oddaljeni sobi izgubi signal. Kako si naj ojačam signal, imam pa Archerja C7, pa mi je prešibko.

destroyer2k ::

powerline

Goody ::

care20 je izjavil:

hvala za predlog ampak js sm mislil nekaj enostavnega tko kot je repeator,brez kaksnih kablov in anten...
ce je slucajno kaksen boljsi repeator,bi ga takoj kupil


Mah, če si iz LJ ti jaz tistega zgoraj posodim, pa probaj, če ti dela kupiš, če ne vrneš.

starfotr ::

Če imaš možnost, kabel.

suselinux2 ::

Zdravo, prosim za nasvet.
Rad bi povezal garažo (občasna uporaba, predvsem za radijske streame), ki je od hiše odaljena 50m, vmes je travnik. Trenutna shema: Wifi router + ojačevalnik signala na balkonu. V garaži laptop (jakost signala 1 od 3 črtic). Streami delujejo, povezava je občasno nestabilna. Razmišljam v smeri, da bi na garaži postavil Wifi dostopno točko z nastavitvami na client in izklopil DHCP (le to pa direktno povezal z računalnikom). Ali bi zadeva delovala oz. moram to zadevo kako drugače nastaviti oz. priklopiti na router (rabim povezavo samo na tem pcju)?
Hvala.
abba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118155 (5964) Robert
»

WIFI extend

Oddelek: Kaj kupiti
242517 (1587) OK.d
»

Ojačevalnik WIFI signala

Oddelek: Kaj kupiti
236122 (4869) MTB
»

Kako se imenuje naprava, ki pohitri internet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61085 (1001) ananchel
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366254 (4567) maremare

Več podobnih tem