» »

Avtolog.si

Avtolog.si

««
8 / 10
»»

sajmon ::

poweroff je izjavil:

Idealno bi bilo imeti mobilno aplikacijo, ki bi OCR-ala VIN številko... bi prišlo prav na avtosejmih. ;)


To trenutna aplikacija že dela.

https://play.google.com/store/apps/deta...

Kripto mesi ::

poweroff je izjavil:

Idealno bi bilo imeti mobilno aplikacijo, ki bi OCR-ala VIN številko... bi prišlo prav na avtosejmih. ;)

Idealno bi bilo, če bi ljudje znali brati, saj app to že omogoča.

poweroff ::

Pardon, nisem sploh vedel, da app sploh obstaja.

No, super zadeva. Bom koristno uporabljal.
sudo poweroff

Matko ::

sajmon je izjavil:

poweroff je izjavil:

Idealno bi bilo imeti mobilno aplikacijo, ki bi OCR-ala VIN številko... bi prišlo prav na avtosejmih. ;)


To trenutna aplikacija že dela.

https://play.google.com/store/apps/deta...

zakaj potrebuje dovoljenje za mikrofon?

matevzp ::

Matko je izjavil:

sajmon je izjavil:

poweroff je izjavil:

Idealno bi bilo imeti mobilno aplikacijo, ki bi OCR-ala VIN številko... bi prišlo prav na avtosejmih. ;)


To trenutna aplikacija že dela.

https://play.google.com/store/apps/deta...

zakaj potrebuje dovoljenje za mikrofon?


Potrebuje izključno dovoljenje za kamero. Na android 8, 9 in 10 ter iOS napravah zahteva izključno to dovoljenje. Tudi na iOS ne zahteva nobenega drugega dovoljenja. Mi lahko sporočiš katero verzijo androida uporabljaš? Ne predstavljam si sicer, da bi to lahko bil issue, morda pa je kje kak permission bil drugače grupiran v katerih starejših Android verzijah. Na mojih device-ih sicer tega ne morem reproducirat, je pa res, da nismo testirali na android 5,6,7 verzijah.

Ales ::

Tukaj je poročilo o aplikaciji Avtolog (si.amzs.avtolog).

Vsebuje:
- 1 tracker (deli analitične podatke z Googlom, Google Firebase Analytics)
- zahteva 7 dovoljenj, od česar je eno android.permission.RECORD_AUDIO

In seveda dovoljenje za kamero, ampak to je pričakovano glede na funkcionalnost.

Dve vprašanji: bo aplikacija delala normalno, če ne dobi dovoljenj za kamero in mikrofon?

Bo delala normalno brez Googlovih servisov na telefonu?

MadMax ::

Mene je samo za kamero vprašala za permission, za mic pa ne.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matevzp ::

Ales je izjavil:

Tukaj je poročilo o aplikaciji Avtolog (si.amzs.avtolog).

Vsebuje:
- 1 tracker (deli analitične podatke z Googlom, Google Firebase Analytics)
- zahteva 7 dovoljenj, od česar je eno android.permission.RECORD_AUDIO

In seveda dovoljenje za kamero, ampak to je pričakovano glede na funkcionalnost.

Dve vprašanji: bo aplikacija delala normalno, če ne dobi dovoljenj za kamero in mikrofon?

Bo delala normalno brez Googlovih servisov na telefonu?

Hm, preverimo, zakaj zahteva audio. Verjetno zato, ker zajema video in nisem prepričan, če to lahko ukinemo tako, da bo kamera še vedno delovala (preverimo v Fluttru, če gre skozi).

EDIT: record_audio permissiona nikoli ne zahtevamo sicer (ravnokar preveril pod denied permissions za Avtolog aplikacijo). Torej nimamo dostopa do zvoka. Bomo poskusili odstranit tudi iz manifesta.


Glede googlovih servisov: firebase uporabljamo za OCR, tako da brez ne bo delovalo. Nismo razvijali lastnega OCRa.

Seveda nam ni v interesu česarkoli snemat ali trackat izven omenjenega obsega zajema videa za OCR. V prihodnje bomo dodali možnost ročnega vnosa za tiste, ki ne želijo snemati (ista funkcionalnost, kot če gre uporabnik na spletno stran in vpiše VIN številko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

Ales ::

Kul! Bi bilo fajn ja, da se pokrije še uporabnike brez Googla.

Vse pohvale za celoten projekt! :)

matevzp ::

Ales je izjavil:

Kul! Bi bilo fajn ja, da se pokrije še uporabnike brez Googla.

Vse pohvale za celoten projekt! :)

Seveda, če je interes. Problem imamo z OCRom, ki je trenutno googlova (najelegantnejša) rešitev. Ostale funkcionalnosti bodo najverjetneje bolj neodvisne. Sprašuješ zaradi katerega specifičnega stora, ali bi želel imet downloadable APK?

EDIT: hvala za pohvale :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

poweroff ::

Glede OCR... obstaja Tesseract. Na IJS celo laufamo web api za OCR. Po moje ne bi bilo tako tezko tega postaviti. Je pa res, da je to se ena dodatna stvar za vzdrzevat in je bolj elegantno uporabit Goolagovo rešitev.
sudo poweroff

Ales ::

S stališča tistih, ki ne uporabljajo Googlovih servisov - če bi vaša aplikacija recimo imela ročni vnos in bi delala tudi brez njih, hkrati pa bi jih za OCR še naprej uporabljali, bi si mislil "good enough".

Če bi kdaj v prihodnosti tudi OCR delal brez Googla, še toliko bolje.

Če bi aplikacija bila odprtokodna in prisotna še v F-Droid storu, še toliko bolje.

S praktičnega vidika ni dejanska ovira, če ostane samo v Play Storu. Tudi tisti brez Googlovih servisov in brez direktnega dostopa do takih aplikacij jih večinoma uporabljajo/mo na druge načine, kar sicer ni idealno, a gre. Aurora Store, recimo. Večji problem so aplikacije, ki brez Googlovih servisov sploh ne delajo.

matevzp ::

poweroff je izjavil:

Glede OCR... obstaja Tesseract. Na IJS celo laufamo web api za OCR. Po moje ne bi bilo tako tezko tega postaviti. Je pa res, da je to se ena dodatna stvar za vzdrzevat in je bolj elegantno uporabit Goolagovo rešitev.


Načeloma firebase ocr teče tudi offline. Bomo poskusili izklopiti access do firebase analytics in pogledamo kaj se zgodi :)

matevzp ::

Ker je petek popoldne, smo zopet posodobili spletno stran. Sedaj deluje zgodovina iskanj v samem search baru, prav tako pa lahko svoje "favourite" parkirate v garažo. Naredili smo tudi enostaven vmesnik za generiranje kupoprodajne pogodbe, da vam ni treba tega izpolnjevat na samem šalterju pri prepisu.

Mobilna aplikacija dobi par posodobitev, ki ste jih predlagali. Med drugim zgodovino iskanj/skeniranj na samem appu in ročni vnos, če OCR ne prime ali pa je neberljiv.

Nadaljujemo z novimi featureji v parih tednih. V mislih imamo predvsem vnašanje dodatnih lastnosti in sprememb podatkov. Če imate še kak predlog, se priporočamo.

matevzp ::

Posodobitve aplikacije so na voljo na obeh storih :) Mogoč je ročni vnos, prav tako pa smo dodali tudi lokalno zgodovino iskanj/OCRa.

fikus_ ::

Kaj pa na Huaweijev AppGallery? :D

matevzp ::

bomo videli kaj lahko storimo glede na dejstvo, da za OCR uporabljamo firebasove knjižnice.

starfotr ::



Ena aktualna. :)

matevzp ::

Na žalost v Sloveniji še preveč aktualna. :)

matevzp ::

Tale je v bistvu še boljša ponudba, ker mu kilometri konstantno padajo :)

https://avtolog.si/search/WVWZZZ1GZKW31...
 Padajoči kilometri

Padajoči kilometri

kow ::

A sploh se kdo kupi avto, dokler ne preveri avtolog? Se mi zdi, da te danes s kilometri precej tezje "nategnejo" kot 15 let nazaj.

matobeli ::

Eni celo ne upajo kupovat od fizične osebe, ker so pri dilerju bolj "zavarovani" pred skritimi napakami in to 8-O

Avtolog je godsend za tiste ki perferiramo starejše avtomobile :)

Glede na to da je povezan z AMZS bodo verjetno tudi pri njihovem "pregledu pred nakupom" pokukal notri, kar je super za potrošnika.

Vuli ::

matevzp je izjavil:

Tale je v bistvu še boljša ponudba, ker mu kilometri konstantno padajo :)

https://avtolog.si/search/WVWZZZ1GZKW31...
 Padajoči kilometri

Padajoči kilometri



lahko, da se pa rikverc vozi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

matevzp ::

kow je izjavil:

A sploh se kdo kupi avto, dokler ne preveri avtolog? Se mi zdi, da te danes s kilometri precej tezje "nategnejo" kot 15 let nazaj.

Precej ljudi, ki jih srečujem, je presenečenih, da stran obstaja. Hvala vsem, ki delate "reklamo" med svojci in prijatelji! Hvaležni bomo tudi sharea na FB in ostalih platformah.

Kako vam je všeč garaža? Katere funkcionalnosti še pogrešate?

kow ::

@matevzp
Za moj avto so mi leta 2018 narobe vnesli kilometre (vpisali eno cifro premalo), kar je ocitno ce pogledas graf na avtolog strani.
Je to se vedno mogoce ali so popravili software (ne bi smel dopustiti takega vnosa)? Je bilo o tem kaj debate z "drzavo" oz. kdorkoli ze upravlja register..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

matevzp ::

kow je izjavil:

@matevzp
Za moj avto so mi leta 2018 narobe vnesli kilometre (vpisali eno cifro premalo), kar je ocitno ce pogledas graf na avtolog strani.
Je to se vedno mogoce ali so popravili software (ne bi smel dopustiti takega vnosa)? Je bilo o tem kaj debate z "drzavo" oz. kdorkoli ze upravlja register..


Nad tem nimamo "nadzora". Trenutno le pridobimo podatke, ki jih Ministrstvo javno objavi. Je pa že veliko uporabnikov sporočalo takšne napake na tehničnih enotah, kjer so napake naredili, in doseglo popravke v matičnem registru. Na žalost mi teh popravkov ne dobimo, se pa jih trudimo pridobiti že več kot leto.

Delamo na možnostih kako uporabnikom omogočiti vnašanje popravkov tudi na naši strani.

kow ::

Zanimivo bi bilo videti kaksen je proces vnasanja podatkov. Domnevam, da podatke vnese v racunalnik oseba (ne na papir), ki je opravila tehnicni pregled.
Ce je to res, je ocitno, da se da vse bodoce napake zlahka prepreciti s posodobitvijo programske opreme.

matevzp ::

res je, podatke vtipkajo v vmesnik. Ta omejitev bi bila smiselna in upam, da jo pristojni (MZI) poforsirajo k proizvajalcem stez (ki so v Sloveniji mislim, da trije).

Vuli ::

jaz sem pa zdej opazil pri svojem, da sem imel leta 2015 Pogojno brezhiben tehnični pregled, za kar prvič slišim. Pa tudi v prejšnji verziji spletne strani nisem tega zasledil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

matevzp ::

Pogojno brezhiben je lahko zaradi množice majhnih problemov (npr. ena žarnica, pretečena prva pomoč itd). Načeloma moraš napako odpraviti v 15 dneh, sicer ... Več o tem pa lahko prebereš tukaj: https://www.facebook.com/AMZS.si/photos...

kow ::

Vuli je izjavil:

jaz sem pa zdej opazil pri svojem, da sem imel leta 2015 Pogojno brezhiben tehnični pregled, za kar prvič slišim. Pa tudi v prejšnji verziji spletne strani nisem tega zasledil.


Dobis sprintano porocilo o tehnicnem pregledu ;) Vsaj jaz ga.
Je pa res, da morda res ni najbolj vpadljivo napisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

matevzp ::

kow je izjavil:

Vuli je izjavil:

jaz sem pa zdej opazil pri svojem, da sem imel leta 2015 Pogojno brezhiben tehnični pregled, za kar prvič slišim. Pa tudi v prejšnji verziji spletne strani nisem tega zasledil.


Dobis sprintano porocilo o tehnicnem pregledu ;) Vsaj jaz ga.
Je pa res, da morda res ni najbolj vpadljivo napisano.

Res je, vsi ga dobimo ampak redko kdo ga pregleda, če je vse ok :)

kixs ::

Gledam podatke za svoje vozilo in se mi zdi, da nekatere stvari kar po svoje zapolni - mislim lastnika. Vozilo sem kupil poleti 2011 in za fizicno osebo je napisano od 2013 naprej. Starost lastnika se tudi od 1. registracije ujema z mojo, ceprav je bil prejsnji lastnik starejsi.

Kdaj se pa posodobijo podatki? Zadnje podaljsanje sem imel letos septembra, podatki so pa se od lani.

Sicer pa rec izgleda impresivno :)

matevzp:
v porocilu je zapisano vse kar ti je preglednik povedal ze ob pregledu. Res pa vecina ne ve, da je to vse v racunalniku in ko prides naslednje leto z enako napako, preglednik tocno vidi kako in kaj ;)

Lp

matevzp ::

podatke objavlja MZI javno. Podatkov zapisnikov TP za letošnje leto še nimamo, pričakujemo jih v januarju 2021.

kixs ::

Hvala za pojasnilo :)

Vuli ::

matevzp je izjavil:

Pogojno brezhiben je lahko zaradi množice majhnih problemov (npr. ena žarnica, pretečena prva pomoč itd). Načeloma moraš napako odpraviti v 15 dneh, sicer ... Več o tem pa lahko prebereš tukaj: https://www.facebook.com/AMZS.si/photos...

hm, malo dvomim, ker bi se spomnil, verjetno.
bom probal poiskat to potrdilo iz leta 2015.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kixs ::

Manjse stvari lahko "spregledajo", vendar jih vseeno zabelezijo v sistem in v porocilu, ki ga dobis. Kar potem vidis kot opombo: pogojno brezhibno. To moras potem sam resiti, tehnicnega pa vseeno opravis.

matevzp ::

Tisti, ki ste se registrirali: kaj pogrešate v garaži? Trenutno je na voljo spisek "parkiranih" vozil (trenutnih in bodočih ;) ) ter enostavno generiranje pogodbe. Delamo na idejah o trackanju porabe, servisov, opozarjanja na intervalne dogodke (servisi, registracija itd). Kaj po vašem mnenju manjka?

smacker ::

Zavarovalne police. Z zbranimi podatki bi se lahko končno naredil konec netransparentnim ponudbam zavarovalnic (nobenih cenikov, popust od 0-50+% glede na voljo agenta,...). Vem da bi trajalo zelo dolgo, da se nabere reprezentativen vzorec zaradi X faktorjev ki vplivajo na ceno, ampak nekje je treba začet.
Drugače pa vse pohvale za vse kar ste že naredili.

matevzp ::

hvala za predlog! V kakšnem smislu bi jih dodali? Da uporabniki sami poročajo, ali da naredimo kalkulacijo po vseh zavarovalnicah glede na dosegljive podatke?

FTad ::

matevzp je izjavil:

hvala za predlog! V kakšnem smislu bi jih dodali? Da uporabniki sami poročajo, ali da naredimo kalkulacijo po vseh zavarovalnicah glede na dosegljive podatke?


če bi bilo to možno, potem bi lahko zgledalo nekako takole, kot imajo v Avstriji:
https://durchblicker.at/versicherungsre...

kow ::

matevzp je izjavil:

Tisti, ki ste se registrirali: kaj pogrešate v garaži? Trenutno je na voljo spisek "parkiranih" vozil (trenutnih in bodočih ;) ) ter enostavno generiranje pogodbe. Delamo na idejah o trackanju porabe, servisov, opozarjanja na intervalne dogodke (servisi, registracija itd). Kaj po vašem mnenju manjka?


Poraba je imo nekaj kar se ne bi smelo biti na vasem roadmapu. Ni trivialno resiti, ker rabis android in apple app. Kamera, ki prepozna stevilko kilometre, ko tankas. Tako z armaturke, ali se bolje z racuna, ker potem lahko se cene goriva avtomatsko detektiras. Drugace ste le duplicirali poraba.com, meh.

Z moje perspektive se skoncentrirajte na uporabnikovo interakcijo s tehnicnimi servisi (registracija, servisi, pogodbe itd.) - ne vem pa koliko vas je.

Aja, pa telefonske stevilke vam nikoli ne bi dal, zato se tudi nisem prijavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Aha, sele zdaj vidim, da ste "pod okriljem AMZS" - kar je malo amaterska formulacija, kaj to sploh pomeni? In tudi appe imate.

starfotr ::

Saj za zavarovanje avtomobilske odgovornosti imaš približno oceno, glede na moč/velikost avta. Realna cena je nekje 0,9 eur na kW za močnejše motorje do 1,7 eur na kW za manjše mlinčke ob predpostavki, da imaš najvišji možen premijski razred.

Kasko je pa nadstandard, tu je pa preveč nekih kombinacij, ki bi bile nemogoče za realno primerjavo.

Ganon ::

kow je izjavil:

Aha, sele zdaj vidim, da ste "pod okriljem AMZS" - kar je malo amaterska formulacija, kaj to sploh pomeni? In tudi appe imate.


Odklikaj na prejšnjo stran.

smacker ::

V mislih sem imel, da uporabnik vnese. Pripravi se vmesnik, kjer na hitro pokljuka kombinacije (AO, AO+, AK, parking, divjad, stekla, asistenca, mladi voznik), PR, št. škod, zavarovalnico in znesek. Podatke o avtu pa že imate v garaži. Za pregled pa se naredi search po avtomobilih in izpis vseh polic za nek model/letnik. Če bi se dalo te podatke dobit avtomatsko iz zavarovalniških sistemov pa še toliko bolje (bi prosil za link, če so kje objavljeni).

matevzp ::

FTad je izjavil:

matevzp je izjavil:

hvala za predlog! V kakšnem smislu bi jih dodali? Da uporabniki sami poročajo, ali da naredimo kalkulacijo po vseh zavarovalnicah glede na dosegljive podatke?


če bi bilo to možno, potem bi lahko zgledalo nekako takole, kot imajo v Avstriji:
https://durchblicker.at/versicherungsre...


Hvala za predlog, pogledamo :)

kow je izjavil:

matevzp je izjavil:

Tisti, ki ste se registrirali: kaj pogrešate v garaži? Trenutno je na voljo spisek "parkiranih" vozil (trenutnih in bodočih ;) ) ter enostavno generiranje pogodbe. Delamo na idejah o trackanju porabe, servisov, opozarjanja na intervalne dogodke (servisi, registracija itd). Kaj po vašem mnenju manjka?


Poraba je imo nekaj kar se ne bi smelo biti na vasem roadmapu. Ni trivialno resiti, ker rabis android in apple app. Kamera, ki prepozna stevilko kilometre, ko tankas. Tako z armaturke, ali se bolje z racuna, ker potem lahko se cene goriva avtomatsko detektiras. Drugace ste le duplicirali poraba.com, meh.

Z moje perspektive se skoncentrirajte na uporabnikovo interakcijo s tehnicnimi servisi (registracija, servisi, pogodbe itd.) - ne vem pa koliko vas je.

Aja, pa telefonske stevilke vam nikoli ne bi dal, zato se tudi nisem prijavil.


tesnejša integracija z nujnimi zgorajnaštetimi storitvami je v planu.

Zakaj se ti zdi telefonska problematična za login? Veliko bolj brezosebna je kot na primer email. Dodatno jo uporabljamo izključno za login in za nič drugega. GDPR in to :)

Primarno smo šli v to varianto ravno zaradi mobile-vs-desktop interakcije z avtologom. Večina ljudi nas obiskuje na mobilnih napravah.

smacker je izjavil:

V mislih sem imel, da uporabnik vnese. Pripravi se vmesnik, kjer na hitro pokljuka kombinacije (AO, AO+, AK, parking, divjad, stekla, asistenca, mladi voznik), PR, št. škod, zavarovalnico in znesek. Podatke o avtu pa že imate v garaži. Za pregled pa se naredi search po avtomobilih in izpis vseh polic za nek model/letnik. Če bi se dalo te podatke dobit avtomatsko iz zavarovalniških sistemov pa še toliko bolje (bi prosil za link, če so kje objavljeni).


V tem primeru bi se morali zanesti na uporabniške vnose ali pa "standardno" kalkulacijo brez barantanja pri agentu. Oboje je vsekakor možno, bomo premislili. Glede dejanskih cen na policah pa seveda do teh podatkov ne moremo in jih vsaka zavarovalnica hrani zase :)

kow ::

matevzp je izjavil:


Zakaj se ti zdi telefonska problematična za login? Veliko bolj brezosebna je kot na primer email. Dodatno jo uporabljamo izključno za login in za nič drugega. GDPR in to :)
Primarno smo šli v to varianto ravno zaradi mobile-vs-desktop interakcije z avtologom. Večina ljudi nas obiskuje na mobilnih napravah.


Telefonsko stevilko imam samo eno. Mailov vec oz. lahko generiram novega samo za vas. Ne poznam natanco GDPR, ne razumem zakaj bi rabil telefonsko stevilko za login oz. kaj ima GDPR s tem. Glede mobilnih telefonov, sem mnenja, da izgleda kot, da vecina ljudi ne dela za racunalnikom, in preferirajo mobilnost, namesto velikega zaslona.
Kar je slabo za nas, manjsino, ker dobivamo vse slabso kakovost namiznega racunalnistva. Se moram se sprijazniti, da se je paradigma spremenila.

Ales ::

Zakaj bi uporaba telefonske številke kaj pomagala pri GDPR tudi meni ni čisto jasno.

matevzp ::

Moj quote: "Dodatno jo uporabljamo izključno za login in za nič drugega. GDPR in to :)"

Telefonsko številko uporabljamo izključno za login. Skladno z namenom shranjevanja in obdelave podatkov (GDPR) je ne uporabljamo za druge namene, s katerimi se uporabnik ni strinjal v pogojih uporabe.

upam, da sem bil bolj jasen :) Torej: ne bomo vas spammali s kuponi za pojočo ribo po Fer ceni ali čim podobnim :)
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje zgodovine avtomobila

Oddelek: Na cesti
4822079 (4636) starfotr
»

Kje brezplačno preveriti zgodovino avta preko številke šasije?

Oddelek: Na cesti
58837 (8602) bobby
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464307 (3088) bambam20
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767787 (4798) IL_DIAVOLO
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172863 (2109) zk_eu

Več podobnih tem