» »

Avtolog.si

Avtolog.si

««
10 / 10
»
»»

Invictus ::

A kdo danes še uporablja drug codepage razen UTF-8?

Vsaj za nove zadeve bi imel folk lahko dovolj pameti, da bi ga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Včasih je znalo med upgrade-i baze (mysql) kaj zaštrikat s šumniki in je bilo potem potrebno nekaj telovadbe, da se porihta. Idealno seveda kar v sami bazi, da ni pacanja z regex replacei.

DePalmo ::

Invictus je izjavil:

A kdo danes še uporablja drug codepage razen UTF-8?

Verjetno državne institucije, zato pa je prišlo do zgoraj omenjenega faila. Ker kolikor vem, so šumniki do sedaj delali.

In tole ni tako trivialno uštimat kot si mislite. Ja, pač poženeš en regex in je narejeno. Pa je? Kaj pa ostali podatki, katere lahko ta regex zjebe? Ali pa zgreši? Načeloma se da poštimat s preprostim "search-replace", ampak tle ni AI da bo to naredil namesto tebe, če hočeš da je narejeno kot se zagre boš šel ročno skozi podatke. In "search-replace" vsako anomalijo in upal da nisi kaj zgrešil. Ampak ko imaš na enkrat 100.000 vrstic, to ni več tako trivialno opravilo.

Baja ::

Invictus je izjavil:

A kdo danes še uporablja drug codepage razen UTF-8?

Vsaj za nove zadeve bi imel folk lahko dovolj pameti, da bi ga...


Ja, poglej si UPNQR standard. majko jim ...

matobeli ::

A kdo ve če imajo nemci, tako kot mi, javno dostopne podatke o tehničnih pregledih vozil in prevoženih km?

Obstaja cel kup spletnih strani za preverjanje vin, sam nikjer ne piše katere podatke sploh dobiš ven ko enkrat plačaš.

Me zanima en avto ki je bil uvožen (že leta nazaj), avtolog pravi da je v sloveniji vse OK, sam še zmeraj je možnost da so bli kilometri zbiti ob uvozu. Je pa vozilo 21 let staro, v 2015 uvoženo z samo 100kkm. Sicer ne bi bilo nenavadno za to vozilo, ampak tudi ne nenavadno da bi bilo 100kkm zbitih ;)

Avto ni nemškega proizvajalca, tako da obstaja vsaj mala šansa da ima original kilometre.

starfotr ::

Pri generiranju pogodbe me zanima, zakaj ne vpiše kraja, samo poštno št.?

Zakaj ni mogoče izbrati načina plačila (gotovina)?

Zakaj se ne definira tudi kdo plača stroške postopka?

Predlagam, da se namesto
AUDI / A1 / 1.2 / TFSI


doda malo več opisa, na primer:

A1 Sportback 1,2 TFSI Attraction 63 kW 5v r, model: 2011-2015


Kar je tudi opis v npr. zavarovalnih policah ipd.

Klemzz ::

Teli na tehničnih so mal pajaci z napačnimi zapisi kilometrov. Recimo tale primer.

scythe ::

Kar veliki pajaci, nam so napisali da imamo 226000km na 1,5 let starem avtoju, podatkov pa ni mogoče popraviti v bazi na tehničnih pregledih.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

kow ::

Nekdo bi pac moral povedati kako sploh dela sistem, ki ga uporabljajo na servisih. Kaksni so prakticni razlogi, da pri vnosu ni dostopa do prejsnjih kilometrov, ki bi lahko potem preprecil napacni vnos oz. manjsi vnos.

tony1 ::

To je soliden problem, ampak po eni strani je prav, da se ne da delati popravkov - saj je očitno, da gre za napako in normalen kupec bo to razumel (z butastim človekom pa se posla itak sploh ni pametno iti). Bi bilo pa prav, da bi vsaki stranki tehnični preglednik pred vpisom kmjev pokazal, kaj je vtipkal.

Zakaj je dobro, da ni popravkov? Ker sem že tako doživel čudne stvari s temi vpisanimi kilometri. V eno vukojebino sem šel gledat avto, ki naj bi imel na števcu 146k km, letni intervali kilometrov na avtologu so vsi štimali. In avto bi moral biti pri takih kilometrih skoraj še kot nov, bil pa je tako uničen, da bi moral imeti 500k km. Takrat sem dobil občutek, da je lastnik poznal nekoga na nekem lokalnem tehničnem in je že od nekdaj vpisoval fouš kilometre...

poweroff ::

Samo verjetno bi moral obstajati nek postopek popravka. Zapleten, oziroma, da ga naredi nekdo na "višji" instanci (ne direktno tehnični servis). Sem prepričan, da za to obstaja ustrezna pravna pot.
sudo poweroff

Myxs ::

Pozdravljeni. Bom malo obudil to temo, ampak se ne bom navezal direktno na Avtolog, temveč na podatke, ki jih Avtolog uporablja.
Malo sem se špilal s temi podatki o registriranih vozilih in vse skupaj spravil v eno spletno aplikacijo, kjer lahko analiziramo in izvažamo podatke iz baze registriranih vozil.
Mogoče kateremu, ki to bere, pride prav. Zadeva je popolnoma open source -> https://github.com/marcell7/vozila-slo-.... Povezava do spletne aplikacije je v repo-tu. Če bo kdo kaj uporabljal, naj spusti kakšen komentar :). Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myxs ()

wcpapir ::

Je kaka možnost naprimer kot je statistični urad, da se vidi koliko avtov katere znamke, koliko starih je novo registriranih pri nas?

Myxs ::

Število avtov po znamkah za leto 2022 dobiš, če poženeš (prvih 20):

SELECT znamka, count(*) as stevilo FROM 'data.parquet' 
WHERE leto_zapisa = 2022
GROUP BY znamka
ORDER BY stevilo DESC
LIMIT 20


Za leto 2023 še niso javno objavljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myxs ()

jklč ::

Eno vprašanje - na avtologu sem preveril podatke za moje vozilo. V določenem letu mi kaže odklon v kilometrini. V 2015 je vnešeno 9.300 km, v letu 2016 23.500 km, v letu 2017 pa spet 9.300 km. Ko kliknem na zgodovino, mi za leto 2016 ne kaže ničesar oz. za 2016 v zgodovini sploh ni podatka. Zakaj je za 2016 zabeležena v grafu kilometrina, v zgodovini pa ni podatka o tem oz.za to leto? Verjetno zbiti kilometri (ali napaka pri vnosu), samo zakaj ni nič zabeleženo v zgodovini (graf pa prikazuje kilometrino)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jklč ()
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje zgodovine avtomobila

Oddelek: Na cesti
4822288 (4845) starfotr
»

Kje brezplačno preveriti zgodovino avta preko številke šasije?

Oddelek: Na cesti
59251 (9016) bobby
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464380 (3161) bambam20
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767871 (4882) IL_DIAVOLO
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172899 (2145) zk_eu

Več podobnih tem