» »

Avtolog.si

Avtolog.si

««
4 / 10
»»

KAVINSKY ::

Možno, da so vnesli na tehničnemu eno cifro viška?

jernejl ::

MTB je izjavil:

Kupili avto pri precej znani avto hiši, letnik 2012. Zgledal ohranjen. Ko sem danes preveril vin, mi kaže, da je imel leta 2016 800.000 km. (kupljen je bil z nekaj pod 90.000km)
Če gre samo za en podatek, je možno, da je pri vnosu prišlo do napake in so vnesli eno ničlo preveč.

MTB ::

Ker mi višina km ni dala miru, sem vzel še carfax poročilo. Tam je samo en vpis s servisa na amzs, vendar pred ogromnim kilometrino iz 2016.

AndrejO ::

MTB je izjavil:

Ker mi višina km ni dala miru, sem vzel še carfax poročilo. Tam je samo en vpis s servisa na amzs, vendar pred ogromnim kilometrino iz 2016.

Ja, poglej nazaj, ko so meni na enem TP kilometri padli, na naslednjem pa znova sledili pričakovani krivulji.

Ljudje se zatipkajo in, če tega ne opaziš takoj in še pred plačilom tudi zahtevaš pravilno izpolnjen zapisnik TP, bo vpis ostal tam kjer je in kakršen pač je.

Zakaj pred plačilom? Ker, ko je enkrat plačano, jih boli k., za ugovor na zapisnik TP pa ne vem kako podati, če je to sploh možno. Če pa še ni plačano, pa morda še ni vpisano v centralno bazo in verjetno obstaja možnost, da jih prepričaš, da napako popravijo brez odvečnega kompliciranja. Seveda najprej na papirju, ki je uraden dokument.

matevzp ::

Veron je izjavil:

Zraven kilometrov bi bilo dobro, da piše vir informacije.
Namreč za svoje vozilo sem opazil napako (datumsko), ampak nevem od kje je informacija. Zapis kilometrov je manjši kot dejansko na avta (in se ne sklada z elektronsko servisno knjigo).
Da ne bo čudnih zaključkov, avto je v družinski lasti od novega.


Vir so zapisniki tehničnih pregledov, ki so dostopni portalu OPSI (opsi.gov.si).

Veron je izjavil:

 napaka

napaka


Ubistvu na grafu kaže pravilno, medtem ko spodaj desno napačna letnica (tehničnega nisem imel v 2018).


Ker ni bilo tehničnega v 2018, se prenesejo vrednosti iz 2017 (TP je veljaven dve leti). Ni napaka, dejansko so zapisane v tem letu takšne vrednosti.

MTB je izjavil:

Kupili avto pri precej znani avto hiši, letnik 2012. Zgledal ohranjen. Ko sem danes preveril vin, mi kaže, da je imel leta 2016 800.000 km. (kupljen je bil z nekaj pod 90.000km)
Servisna knjižica je sicer poštempljana, ampak z žigom avtohiše, ki je avtomobil prodala.


morda gre za napako, ker je 800.000km res veliko. Po drugi strani leta 2019 dobit avto letnik 2012 z le 90kkm ... :) Je možno, ni pa pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

Veron ::

matevzp je izjavil:


Veron je izjavil:

 napaka

napaka


Ubistvu na grafu kaže pravilno, medtem ko spodaj desno napačna letnica (tehničnega nisem imel v 2018).


Ker ni bilo tehničnega v 2018, se prenesejo vrednosti iz 2017 (TP je veljaven dve leti). Ni napaka, dejansko so zapisane v tem letu takšne vrednosti.


Tole je zelo konfuzno. Podatek je iz leta 2017 in ne 2018.
Po tej logiki, bi moral bit podatek tehničnega iz 2015 napisan pod 2016?

Zgleda kot da 3 leta minila med tehničnim in nekdo, ki ne bo gledal grafa natančno (datum) si bo tudi mislil, da je nekaj narobe.

matevzp ::

Tega ne določamo mi, temveč država. V letih, ko tehnični velja 2 leti, se pri registraciji (ki je vsako leto) zapišejo podatki zadnjega tehničnega pregleda.

DOOM_er ::

mene pa zanima če so gospodarska vozila in kombiji prav tako zraven?

Iščem namreč tale VIN VF3YAAAMFB1183279 ki mi ga pa ne najde

Gre se pa za tale oglas
Robots will steal your job. But that's OK

matevzp ::

napaka v VIN številki. VF3YAAA ne obstaja (model). Obstajajo modeli z začetkom VIN številke "VF3YAAMFB". Ampak tudi takšnega ne najde. Verjetno je VIN napačno zapisan. Lahko pa je tudi uvožen letos in ga zato ni med registriranimi vozili do lanskega leta.

matobeli ::

Ravno sem hotel vprašat če sveže uvožene prikaže :) tnx

DOOM_er ::

okej hvala!
Robots will steal your job. But that's OK

GrX ::

Super zadeva....

mitkos ::

Kako da ne morem najti mojega avta v bazi? Letnik 2008, jaz ga imam od 2013 leta. Je možno, da ga sploh ni v bazi podatkov?

Baja ::

si vtipkal pravilen vin? o-ji, ničle, ...

mitkos ::

W0L0AHL3592025848 vrne 502 Bad Gateway
WOL0AHL3592025848 vrne ni zadetka, kakor vse ostale kombinacije (kjer je O ali 0), ki sem jih probal...

pitar ::

Uvožene avtomobile, ki še niso bili registrirani ne prikaže.

Naj me popravi kdo če se motim

MadMax ::

AndrejO je izjavil:

... Na "jeba" strani je to lahko npr. puščanje zavornega sistema in nedelovanje OBD2, nekje vmes so obrabljeni zavorni koluti in bobni, na enostavni strani pa npr. pnevmatike brez zadostnega profila, poškodba pnevmatike do tkanine. ...

A OBD res kje na tehničnem preverjajo? In zakaj naj bi bilo to napaka za pogrnit tehničnega?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

borisk ::

Če ti gori servis lučka, ne boš naredil tehničnega. Meni posveti servis lučka, če imam nizek nivo tekočine za pranje šip in luči...

sreda ::

Mislim da avtorji berejo ta portal.
Nekaj predlogov
Bi bilo fino, da bi se lahko medsebojno primerjali rezultati meritev iz tehničnih pregledov različno izbranih avtov.
Meritve izpustov, zavorna sila.
Primerjava izbrani avto s povprečjem isti model in leto.
Primerjava izbrani avto, povprečjem isti model in leto, povprečje nek drug podoben model. Tako da bi lahko primerjal modele npr.: passat, insignia dizel 2.0 od 100KW-120KW letnik 2014
Za izbran model kako se je tekom časa spreminjala zavorna sila in izpusti.

Pa dobro bi bilo imeti kakšen blog (vsi nimamo facebooka), kjer stranke sporočajo svoje izkušnje.
Tako kot je bilo povedano na eni predstavitvi na GZS, ko je bil omenjen primer: Avto kupljen v Sloveniji, ves čas redno servisiran pri isti avtohiši kjer je bil kupljen. Tudi novi kupec rabljenega je ta avto kupil pri isti hiši, avtolog je pa pokazal spremembe km.

kow ::

Tudi meni so eno leto vnesli napacno stevilko. Nekdo je pozabil vnesti cifro (namesto 6 mestne stevilke je vnesel 5 mestno).
Ne razumem zakaj sistem sploh dovoli vnesti nizje stevilko kot prejsne leto oz. vsaj ne ponudi opozorilo in bi vnasalec moral ekstra potrditi cuden vnos.

Matko ::

pravkar v Delu
https://www.delo.si/novice/slovenija/ka...

Kako je mogoče, da registrirajo ukradeno vozilo?
Seznama ukradenih in registriranih vozil kažeta neurejenost. Portal Slo-Tech je včeraj znova križal baze podatkov in našel registriranih 129 vozil, ki so bila kot ukradena vpisana leta 2014 ali kasneje.

Objavljeno
21. maj 2019 06.00

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

anketar ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

koyotee ::

anketar je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

prvi lastnik pa je šel zbijat km

https://avtolog.si/search/KMHDB81TP8U01...


Oa še to na nič vrednemu avtu :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hojnikb ::

že ma avtonet kakšen filter za avtez vin številko?
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Neverjetno, da je tole zastonj. S tem bi sluzil ko norc.

Veron ::

sej bo... vsaka zadeva se začne free, da pridobi uporabnike in širšo prepoznavo. Nato pa se doda "naročnina/cena na izpis".

koyotee ::

matevzp je izjavil:

Dragi ljubitelji jeklenih konjičkov,

Najprej se opravičujem, če z objavo morebiti kršim pravila foruma.

S kolegom sva postavila storitev https://avtolog.si, ki omogoča pregled registriranih vozil v Sloveniji. Poleg vizualizacij lahko v iskanje vtipkate željeno VIN številko in pridobite podatke o vpisanih kilometrih, morebitnem uvozu in ostalih podatkih vozila - podatki so pridobljeni s tehničnih pregledov. Trenutno stran dopolnjujemo s podatki za lansko leto, v kratkem pa bomo omogočili tudi primerjave izbranih vozil z ostalimi v kategoriji (po modelu, znamki, tipu vozila).

Stran je in bo ostala brezplačna, naš namen pa je dvigniti osveščenost in varnost naših vozil, predvsem pri nakupih rabljenih vozil.

Vesela bova vaših komentarjev - predvsem predlogov o dodatnih podatkih, ki bi jih želeli pregledovati. Namen je transparenca trga rabljenih vozil in čim manj neprijetnih izkušenj s prevrtenimi kilometri.

Lep teden in veliko varnih kilometrov!

Matevž



Ne, ne bo postala plačljiva.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Map ::

Kaj pa sodelovanje z avto.net? Direktno na strani link do avtologa, ali pa celo kaka rahla integracija ključnih podatkov. Morda bi se lahko tako celo ocenilo razne dilerje in avtohiše glede na število avtov s prevrtenimi kilometri, neuspešnimi tehničnimi itd.?

CoolBits ::

VIN bi moral bit obvezen podatek za objavo oglasa :)

weasel ::

Map je izjavil:

Kaj pa sodelovanje z avto.net? Direktno na strani link do avtologa, ali pa celo kaka rahla integracija ključnih podatkov. Morda bi se lahko tako celo ocenilo razne dilerje in avtohiše glede na število avtov s prevrtenimi kilometri, neuspešnimi tehničnimi itd.?


Se strinjam za preverjanje prevrtenih kilometrov, ce pa ima avto najprej neuspesni tehnicni pregled, nato pa ga opravi, ne vem zakaj bi to bil relevanten filter.

boolsheat ::

Map je izjavil:

Kaj pa sodelovanje z avto.net? Direktno na strani link do avtologa, ali pa celo kaka rahla integracija ključnih podatkov. Morda bi se lahko tako celo ocenilo razne dilerje in avtohiše glede na število avtov s prevrtenimi kilometri, neuspešnimi tehničnimi itd.?


Avtohiše in kakšni dilerji plačujejo avto.net, dvomim da bi njim bilo v interesu potencialno očrniti lastne stranke... ;)

Bi pa lahko uvedli obvezen vnos VIN-a... Ampak, ga je verjetno težko validirati?

starfotr ::

Namesto, da bi fantom donirali nekaj eur, raje tu otresate, da bo nekoč postalo plačljivo in sploh ne preberete namena odprtja tega portala.

Avto net je komercialni oglasnik. Dvomim, da bi pljuvali v svojo skledo. Namreč, oni so orodje za natege, ker dopuščajo objavo čim več oglasov, saj se od tega financirajo. Več oglasov, več denarja, več reklam več klikov/prikazov. Prodajajo se tudi avti, ki sploh niso v Sloveniji. Avtov, ki so uvoženi, ni na seznamu iz naših baz oziroma baz avtologa. Torej, njim ni v interesu zaščitit ljudi, ker so glavni vir prihodka dilerji iz tujine. Brezplačni oglasi so manjši del prihodkov.

Bolha tudi noče uvesti zadev, ki bi bile koristne za uporabnike. Na primer blokado kontakta iz tujine. Ni dodane vrednosti, da se vsak dan prijavljajo in registrirajo spamerji. Njim se gre samo za promet, za klike, briga njih za vse ostalo.

zobnik ::

Mene boli ku*ac za kilometre, ko jih ma avto, sem zadnjič hotel kupt audija a3 s skoraj 500.000km, avto je bil pregledan, od spodaj in od zgoraj, ni da ni, rezulata pregleda, 9 točk od 10...v glavnem lastnik ga je ljubiteljsko vzdrževal in vozil.

Sedaj mam cliota 2004 s 280.000km z vsemi računi iz servisov in ne neki štempli iz servisne, ker tist lahko tud sam podpišem, napišem za šteml pa enmu rečem da jih napopa, če mu v žep daš nekaj evrov.

Alfa Dog ::

Kako lahko ljubiteljsko voziš avto 500.000 km?

Pac-Man ::



:)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Alfa Dog ::

Hehe, kar zavidam temu gospodu.
Jih pa ni dosti takih. Vsekakor ne toliko, da bi lahko vsak zgonjen avto bil “ljubiteljsko vožen”.

zobnik ::

Alfa Dog je izjavil:

Kako lahko ljubiteljsko voziš avto 500.000 km?


zgledal je tako, pedanten lastnik je bil tega audija, ne moreš vrjet...ja pač vožnja po AC

FTad ::

zobnik je izjavil:

Mene boli ku*ac za kilometre, ko jih ma avto, sem zadnjič hotel kupt audija a3 s skoraj 500.000km, avto je bil pregledan, od spodaj in od zgoraj, ni da ni, rezulata pregleda, 9 točk od 10...v glavnem lastnik ga je ljubiteljsko vzdrževal in vozil.

Sedaj mam cliota 2004 s 280.000km z vsemi računi iz servisov in ne neki štempli iz servisne, ker tist lahko tud sam podpišem, napišem za šteml pa enmu rečem da jih napopa, če mu v žep daš nekaj evrov.


bolel bi te, ce bi bili prevrteni iz 900kkm na 500kkm, brez da bi ti za to vedel...

zobnik ::

še vedno bi bla cerna pol manj kot za identičnega in že najmanj 2x prevrteni kilometri, kdaj bo folk spoznal da so dizli delani za dolge vožnje, polovica jih ma pri starosti 15 let čez 300.000km.,,,ampak pišejo pa jih 177.000km.

WhiteAngel ::

Sem nekaj malega doniral ;)

Ali sprejemaš tudi kakšne popravke kode? Predlagam, da odpreš projekt in ga daš na github. Bomo prispevali še po slo-techovsko ;)

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem za :)

Gambino ::

Alfa Dog je izjavil:

Kako lahko ljubiteljsko voziš avto 500.000 km?


To sem se tudi jaz vprašal. Tip nabija, nima pojma kaj so to ljubiteljski avtomobili in kako se hranijo in koliko in kdaj se vozijo!

IL_DIAVOLO ::

Na slovenija 1 se zdaj govori o avtolog. si.

Damn! 8-O

Klemzz ::

Zadn čas, da se neki spremeni.

Ales ::

Gambino je izjavil:

Alfa Dog je izjavil:

Kako lahko ljubiteljsko voziš avto 500.000 km?


To sem se tudi jaz vprašal. Tip nabija, nima pojma kaj so to ljubiteljski avtomobili in kako se hranijo in koliko in kdaj se vozijo!

No ja, zate je ljubiteljski avtomobil, da ga gledaš v garaži in tudi in tam pelješ na sprehod. Nekomu drugemu je ljubiteljski avtomobil tak, ki ga vozi, kolikor ga lahko.

Ne vem, zakaj kar privzeto misliš, da imaš samo ti prav. Meni se zdi oboje kul, pa nekaj vmes prav tako.

Mogoče se boš enkrat, ko boš starejši, vprašal, zakaj nisi naredil par kilometrov več. Ker s sabo v grob avta zih ne boš nesel. Pa tudi če ga bi, ga ne boš več vozil. :))

matevzp ::

Pozdravljeni, se opravičujem za odsotnost v zadnjih tednih. Na FB smo sicer bolj aktivni, a nas vsakdanja opravila trenutno grizejo. Se bova potrudila v prihodnjih tednih bolj aktivno delat na strani.

sreda je izjavil:

Mislim da avtorji berejo ta portal.
Nekaj predlogov
Bi bilo fino, da bi se lahko medsebojno primerjali rezultati meritev iz tehničnih pregledov različno izbranih avtov.
Meritve izpustov, zavorna sila.
Primerjava izbrani avto s povprečjem isti model in leto.
Primerjava izbrani avto, povprečjem isti model in leto, povprečje nek drug podoben model. Tako da bi lahko primerjal modele npr.: passat, insignia dizel 2.0 od 100KW-120KW letnik 2014
Za izbran model kako se je tekom časa spreminjala zavorna sila in izpusti.

Pa dobro bi bilo imeti kakšen blog (vsi nimamo facebooka), kjer stranke sporočajo svoje izkušnje.
Tako kot je bilo povedano na eni predstavitvi na GZS, ko je bil omenjen primer: Avto kupljen v Sloveniji, ves čas redno servisiran pri isti avtohiši kjer je bil kupljen. Tudi novi kupec rabljenega je ta avto kupil pri isti hiši, avtolog je pa pokazal spremembe km.


Hvala za pripombe. Točno to trenutno implementiramo (primerjave/filtri), a se je kolega, ki dela na tem, zataknil v day-jobu :)

Blog - bomo dodali na avtolog.si. Predvsem veliko dela bomo imeli z opisom podatkov, razlago razlik med zapisi, razlago napak itd. Na GZS sem pa jaz to zgodbico govoril :D Imam nekje še graf in pogovor z uporabnikom shranjen, ga objavim ob priliki.

boolsheat je izjavil:

Map je izjavil:

Kaj pa sodelovanje z avto.net? Direktno na strani link do avtologa, ali pa celo kaka rahla integracija ključnih podatkov. Morda bi se lahko tako celo ocenilo razne dilerje in avtohiše glede na število avtov s prevrtenimi kilometri, neuspešnimi tehničnimi itd.?


Avtohiše in kakšni dilerji plačujejo avto.net, dvomim da bi njim bilo v interesu potencialno očrniti lastne stranke... ;)

Bi pa lahko uvedli obvezen vnos VIN-a... Ampak, ga je verjetno težko validirati?


Ni težko validirati (znamka, model, letnik in podobno), je pa vprašanje, če jim je v interesu. Večino prometa (zanje) naredijo dealerji, ki plačujejo cca 70€ mesečno za objavljanje.

WhiteAngel je izjavil:

Sem nekaj malega doniral ;)

Ali sprejemaš tudi kakšne popravke kode? Predlagam, da odpreš projekt in ga daš na github. Bomo prispevali še po slo-techovsko ;)

Hvala ti!

Koda je na gitu, če bi rad sodeloval in kaj pomagal pri razvoju, se lahko julija zmenimo za kavo v Ljubljani in ti damo dostop. Ampak potem te bomo tepli, da svojim soforumašem deliveraš novosti na strani (hehe) :)

IL_DIAVOLO je izjavil:

Na slovenija 1 se zdaj govori o avtolog. si.

Damn! 8-O


Upam, da nismo kake bedarije rekli :) Še malo več bomo povedali za eno drugo TV v tem tednu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

matevzp ::

Zadnji updatei, o katerih nismo pisali tukaj (copy-paste s FB):

Uporabnik naše spletne strani nam je sporočil, da je v izvozu podatkov našel več napak glede starosti uporabnikov.
Po natančnejšem pregledu smo ugotovili, da se napake pri izvozu pojavljajo redno pri več letnikih (2006, 2011, 2012 ...).

Napake smo odpravili, vseeno pa se sprašujemo, zakaj Ministrstvo za infrastrukturo takšne napake pri izvozu podatkov na portal OPSI, ki ga ureja Ministrstvo za javno upravo, dopušča.

Skupaj smo močnejši - v kolikor najdete še kakšno napako, nam sporočite na info@avtolog.si

link do "popravka" (ko nekdo dela ročno dumpe in ne poračuna prav letnika): https://www.facebook.com/avtolog.si/pho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

IL_DIAVOLO ::

Super, privoščim Vam. Trg je zasičen, ampak nekateri še pa vedno najdete tisto, ki se res rabi.

pero50 ::

Kdaj se podatki za tekoče leto posodabljajo? Od konca januarja, podatki še niso notri :)

matevzp ::

pero50 je izjavil:

Kdaj se podatki za tekoče leto posodabljajo? Od konca januarja, podatki še niso notri :)

glej FAQ: https://avtolog.si/faq/

"Zakaj ni podatkov za tekoče leto?"
Trudimo se pridobiti zadnje podatke, a smo odvisni od Ministrstva za promet, ki podatke objavlja na portalu OPSI v taki (csv) ali drugačni (MDB) obliki. Na pridobivanje podatkov žal nimamo vpliva. Trenutno čakamo podatke za leto 2019, ki bodo na voljo v začetku leta 2020.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje zgodovine avtomobila

Oddelek: Na cesti
4822247 (4804) starfotr
»

Kje brezplačno preveriti zgodovino avta preko številke šasije?

Oddelek: Na cesti
59184 (8949) bobby
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464352 (3133) bambam20
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767846 (4857) IL_DIAVOLO
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172890 (2136) zk_eu

Več podobnih tem