» »

Avtolog.si

Avtolog.si

««
6 / 10
»»

AnotherMe ::

A obstaja kakšna evropska varjanta avtologa?

Pač da vpišeš vin in ti izpiše podatke o avtomobilu preden je bil registriran pri nas?

starfotr ::

Po naključju sem odkril iskanje tudi za motorje.

https://motosvet.com/vin

matevzp ::

starfotr je izjavil:

Po naključju sem odkril iskanje tudi za motorje.

https://motosvet.com/vin

Tega so postavili kakšna dva meseca po našem avtologu. Tudi po obliki so večinoma skopirali naš site (z izredno čudnimi grafi kilometrov - nekomu se je zdelo dobro imet krivulje). Se mi niti težit ne da, če se folku da kopirat naš polomljen design :P

Dopustov je konec, mi smo spet v akciji :) Danes smo dodali izpis v PDF in še par grafičnih bonbončkov (znaki znamk vozil itd). Več pa konec tedna!

Primer: https://avtolog.si/search/WBADL010X0GY0... klik desno zgoraj na "Natisni PDF"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

FTad ::

@matevzp, kako kaj kaze s pridobitvijo podatkov iz tujih drzav? So vam uradniki kaj odgovorili na prosnjo?

s1m0n ::

datum prve registracije 2002-04-01
datum prve registracije v Sloveniji 2002-04-10 UVOŽEN


Tole mi ne zgleda prav!
Kaj je mišljeno z uvožen? Vozilo je bilo kupljeno novo v Sloveniji...

matevzp ::

s1m0n je izjavil:

datum prve registracije 2002-04-01
datum prve registracije v Sloveniji 2002-04-10 UVOŽEN


Tole mi ne zgleda prav!
Kaj je mišljeno z uvožen? Vozilo je bilo kupljeno novo v Sloveniji...

Nekdo je malo optimiziral svoj poslovni proces :)

cvick ::

Ha ha.
Sem pogledal za moj avto. Očitno sem iz 2015 na 2016 zbil kilometre za več kot 2 milijona kilometrov. Bogi un k ga bo kupu. :))

OK.d ::

Ali tudi obstaja kje kakšen javen podatek od zavarovalnic, glede na uveljavljene škoda po VIN številkah?
LPOK.d

matevzp ::

OK.d je izjavil:

Ali tudi obstaja kje kakšen javen podatek od zavarovalnic, glede na uveljavljene škoda po VIN številkah?

Ne (še). Delamo na tem, da pridobimo in vključimo podatke zavarovalnic (pogovarjamo se o totalkah).

Pac-Man ::

Zastonj info s strani zavarovalnic zna bit malo problema.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

OK.d ::

matevzp je izjavil:

OK.d je izjavil:

Ali tudi obstaja kje kakšen javen podatek od zavarovalnic, glede na uveljavljene škoda po VIN številkah?

Ne (še). Delamo na tem, da pridobimo in vključimo podatke zavarovalnic (pogovarjamo se o totalkah).

Super.
LPOK.d

matevzp ::

Danes smo dodali par eyecandyjev -> sedaj lahko iz spiska zadnjih 10 in lastnih zadnjih iskanj uporabnik vidi ali je vozilo imelo "negativne" kilometre, je bilo uvoženo in približno število lastnikov (1,2,3+).

V kratkem pride še polepšava PDFa, naslednji teden pa predvidoma novi načini iskanja (po znamki/modelu/pogostosti).

OK.d ::

Odlično.
LPOK.d

poweroff ::

Mimogrede, danes sem na radiu slišal neko reklamo, da "vam avtohiša XXY ob nakupu rabljenega avtomobila preveri njegovo zgodovino". Predvidevam, da uporabljajo avtolog.si.

Upam, da so kaj plačali za to. Oz. dali vsaj kakšno donacijo za razvoj. ;)

Če ne gre pa za neke vrste hvalisanje s tujim delom...
sudo poweroff

matevzp ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, danes sem na radiu slišal neko reklamo, da "vam avtohiša XXY ob nakupu rabljenega avtomobila preveri njegovo zgodovino". Predvidevam, da uporabljajo avtolog.si.

Upam, da so kaj plačali za to. Oz. dali vsaj kakšno donacijo za razvoj. ;)

Če ne gre pa za neke vrste hvalisanje s tujim delom...


Z nobeno avtohišo še ne sodelujemo, mogoče preverjajo s kakim plačljivim servisom (carfax ali podobno) ...

Mi se počasi premikamo dalje k dodatnim podatkom. Ko jih pridobimo, bo stran še bolj uporabna za kupce rabljenih vozil. Predvsem nas zanimajo uvožena vozila in večja popravila (totalke).

Gambino ::

matevzp je izjavil:

poweroff je izjavil:

Mimogrede, danes sem na radiu slišal neko reklamo, da "vam avtohiša XXY ob nakupu rabljenega avtomobila preveri njegovo zgodovino". Predvidevam, da uporabljajo avtolog.si.

Upam, da so kaj plačali za to. Oz. dali vsaj kakšno donacijo za razvoj. ;)

Če ne gre pa za neke vrste hvalisanje s tujim delom...


Z nobeno avtohišo še ne sodelujemo, mogoče preverjajo s kakim plačljivim servisom (carfax ali podobno) ...

Mi se počasi premikamo dalje k dodatnim podatkom. Ko jih pridobimo, bo stran še bolj uporabna za kupce rabljenih vozil. Predvsem nas zanimajo uvožena vozila in večja popravila (totalke).


Ja ker to je bistvo, uvožena vozila z neresničnimi kilometri.

Bye ::

Avtolog ni (še) zanesljiv. Za določen avto je kar manjkalo vmesno leto brez tehničnega pregleda oz.registracije. Pokličem lastnika, ki pove, da je bil avto normalno vožen in registriran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

starfotr ::

To je napaka države, avtolog samo povzema podatke države.

s1m0n ::

To je težava vnosa na tehničnih... Pri našem so kar zaokroženi kilometri.

jamesx ::

Pozdravljeni!

Danes sem objavil moj avtomobil na avto.net za prodajo. Iznenada me nekdo obvesti da se kilometri ne ujemajo z avtologovimi podatki. Strani nisem poznal zato sem šel
preveriti. In res za mojo vozilo prikazuje 20 000 kilometrov več kot jih imam na števcu. Sprva sem mislil, da sem pred 2 leti kupil vozilo s prevrteninimi kilometri
vendar po pregledu po zgodovini vozila so se kilometri ujemali s kilometri, ko sem vozilo kupoval. Sam si ne bi nikoli privoščil česa, takega kot je previjanje kilometrov,
zato sklepam da je prišlo do pomote vnosa kilometrov na tehničnih pregledih. Kako ukrepati v takem primeru, namreč sedaj me postavlja v situacijo prevaranta? Zelo nehvaležna situacija.

DamijanD ::

1. Zainteresiranega kupca usmeri na to stran, da bo lahko videl, da je teh napak žal polno.
2. Reci mu, da če bi že previjal kilometre jih ne bi samo za 20 tisoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Gambino ::

Ah tole na tehničnih je itak kar nekaj. Soseda je imela neki čez 5000km narejenih, napisali pa so da jih ima 50000km, šlamparija na kvadrat. In sedaj bo šel nekdo gledat kilometre in se bo zdelo kot da jih je prevrtela. A gospa je prva lastnica in vozi avto zelo malo. V glavnem take šlamparije si ne bi smel dovolt na tehničnih!

starfotr ::

Človek je pač zmotljiv, tako kot je zmotljiv tudi stroj oziroma računalnik. Nič ni 100 %.

Če vsak v 8 urni izmeni naredi samo 1 napako, je to 200 napak na delavca na leto.

smacker ::

Stroj je zmotljiv v zanemarljivo nizkih odstotkih.

jamesx ::

Hvala za pomoč! Danes sem bil na tehničnih in verjetno mi je referent napačno vnesel kilometre pri tehničnem pregledu lansko leto. Sem tudi preveril potrdilo o tehničnem pregledu vozila za lansko leto in res zapisanih je celo 20 000km več kot jih imam sedaj na števcu. Nisem bil pozoren tako imam sedaj zapisane napačne podatke v kilometrih v bazi podatkov. Zanimivo pa, da so letos podatki prav vnešeni. Čudno da me ni noben opoziril da imam sedaj manj kilometrov kot lansko leto.

Pac-Man ::

V kolikor ven seka samo ena točka, sicer pa se kilometri linearno dvigajo in ni bilo kakih menjav lastnikov, je precej jasno, da gre za napako pri vnosu.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

jamesx ::

Dejansko na tehničnih ne morejo popraviti podatka, to pomeni, da sem ˝nategun ki odvija kilometre˝ :(.
V enem letu sem 'kao' naredil skoraj 60k kilometrov naslednje leto pa imam 20k km manj kot predhodno leto. Take informacije so na razpolago morebitnim kupcem, vse skupaj meče slabo luč name in moje vozilo samo zaradi enega napačnega vnosa v bazo podatkov :'( Nevem no menim da bi morale biti take stvari elektronsko odčitane vodene.

Bye ::

Mene skrbi, da tako banalne stvari, kot je popravek napačnega vnosa, se kao ne da narediti. Očitno na tehničnih uporabljajo kakšen program, ki je skropucalo tako kot slotech, ki ne omogoča osnovnih popravkov. Zaradi tega je posledično avtolog neuporaben, žal.

jernejl ::

Bye je izjavil:

Mene skrbi, da tako banalne stvari, kot je popravek napačnega vnosa, se kao ne da narediti. Očitno na tehničnih uporabljajo kakšen program, ki je skropucalo tako kot slotech, ki ne omogoča osnovnih popravkov. Zaradi tega je posledično avtolog neuporaben, žal.

Kakšna ideja, kako bi oseba na tehničnem naknadno vedela, da je bila v preteklosti storjena napaka in kakšna je bila tedaj vrednost, na katero je treba popraviti zapis v bazi?

Ker če tega ni možno zanesljivo ugotoviti, potem sistem nima več nobenega smisla.
Če se odločim zbiti kilometre, se lahko zatem oglasim še na tehničnem in zahtevam popravek v bazi tako, da bo stanje v bazi skladno s tem, kar piše na števcu :)

poweroff ::

jamesx je izjavil:

Dejansko na tehničnih ne morejo popraviti podatka

Tole po mojem mnenju ne drži. Mislim, verjetno imajo tehnično rešitev, ki onemogoča popravljanje (zaradi zlorab), ampak če bi šel kdo tožit, sem precej prepričan, da bi uspel.

Če bi padla še kakšna odškodninka zaradi tega, bi se pa stanje pri vnosu precej hitro popravilo.

Kdo bo prvi, ki bo šel v to? ;)
sudo poweroff

Ales ::

Za začetek naj vsak pogleda, kaj podpisuje, pa bo...

Miha 333 ::

Ales je izjavil:

Za začetek naj vsak pogleda, kaj podpisuje, pa bo...

Zapisnika o tehničnem ne podpišeš, dobiš ga pa šele ko plačaš.

matevzp ::

Največ lahko naredimo lastniki sami. Ko dobite v roke zapisnik tehničnega pregleda, ga preglejte in vztrajajte pri popravkih. Na avtolog.si le prikazujemo podatke, ki jih ima država. Z vidika slednje sta jamesx in gambinova soseda naredila X in Y kilometrov. Na žalost kilometrov ne odčitavajo digitalno (oziroma nimajo nobenih slik števcev in podobno), zato do napak prihaja.

Pri avtologu smo zaradi tega v precej nehvaležni situaciji, ker pobiramo "prve odzive" uporabnikov, ki šele pri uporabi naše storitve ugotovijo, da seveda niso pregledali zapisnika in podatki ne držijo. Po domače, nismo mi krivi, da uporabnik ne prebere zapisnika, nas pa boli srce, da se to dogaja.

Glede naknadnih popravkov imamo mi drugačne izkušnje in informacije (izgleda, da se da, verjetno pa je odvisno od dobre volje referenta na TP).

OK.d ::

Ja dobra ideja, da bi tudi na tehničnem poslikali števec za kilometre.
Če že naredijo fotosession pri vsaki homologaciji, ne vidim razloga da ne bi poslikali števca 1x letno.
LPOK.d

jernejl ::

matevzp je izjavil:

Glede naknadnih popravkov imamo mi drugačne izkušnje in informacije (izgleda, da se da, verjetno pa je odvisno od dobre volje referenta na TP).

Če sproti pobirate podatke, potem lahko vodite tudi zgodovino in tako hitro ugotovite, če se kakšne vrednosti za nazaj spreminjajo. Ste na tak način ugotovili, da se podatki (o kilometrih) spreminjajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Bye ::

jernejl je izjavil:

Bye je izjavil:

Mene skrbi, da tako banalne stvari, kot je popravek napačnega vnosa, se kao ne da narediti. Očitno na tehničnih uporabljajo kakšen program, ki je skropucalo tako kot slotech, ki ne omogoča osnovnih popravkov. Zaradi tega je posledično avtolog neuporaben, žal.

Kakšna ideja, kako bi oseba na tehničnem naknadno vedela, da je bila v preteklosti storjena napaka in kakšna je bila tedaj vrednost, na katero je treba popraviti zapis v bazi?

Ker če tega ni možno zanesljivo ugotoviti, potem sistem nima več nobenega smisla.
Če se odločim zbiti kilometre, se lahko zatem oglasim še na tehničnem in zahtevam popravek v bazi tako, da bo stanje v bazi skladno s tem, kar piše na števcu :)

Govorim o sami "tehnični nezmožnosti" popravljanja napačnih podatkov, ne o zlorabi.

matevzp ::

jernejl je izjavil:

matevzp je izjavil:

Glede naknadnih popravkov imamo mi drugačne izkušnje in informacije (izgleda, da se da, verjetno pa je odvisno od dobre volje referenta na TP).

Če sproti pobirate podatke, potem lahko vodite tudi zgodovino in tako hitro ugotovite, če se kakšne vrednosti za nazaj spreminjajo. Ste na tak način ugotovili, da se podatki (o kilometrih) spreminjajo?


za posamezno vozilo smo od lastnika pridobili podatke z euprave in jih primerjali s podatki v exportih. Podatki so bili po eksportu naknadno popravljeni za 150+kkm. Mimogrede, v eksportih vrednost še vedno ni popravljena :)

antartide ::

hvala matevzp in team, preko avtologa sem pregledal moj trenutni avto kateri mi že več kot pol leta lepo služi.. sem tudi doniral 15eur na paypal.

Bi blo lepo videt da naredijo to še ITaljani..
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Curly ::

antartide je izjavil:

hvala matevzp in team, preko avtologa sem pregledal moj trenutni avto kateri mi že več kot pol leta lepo služi.. sem tudi doniral 15eur na paypal.

Bi blo lepo videt da naredijo to še ITaljani..

ampak res, a Italjani, Nemci ipd. res nimajo nobene podobne platforme?

matevzp ::

Curly je izjavil:

antartide je izjavil:

hvala matevzp in team, preko avtologa sem pregledal moj trenutni avto kateri mi že več kot pol leta lepo služi.. sem tudi doniral 15eur na paypal.

Bi blo lepo videt da naredijo to še ITaljani..

ampak res, a Italjani, Nemci ipd. res nimajo nobene podobne platforme?

Hvala za podporo! :)

italijani podatke prodajajo, nemci pa jih zaenkrat ne želijo dat. Politika dostopa do teh podatkov je različna med državami (ali so to odprti podatki, kaj so osebni podatki itd).

jukoz ::

matevzp je izjavil:

Curly je izjavil:

antartide je izjavil:

hvala matevzp in team, preko avtologa sem pregledal moj trenutni avto kateri mi že več kot pol leta lepo služi.. sem tudi doniral 15eur na paypal.

Bi blo lepo videt da naredijo to še ITaljani..

ampak res, a Italjani, Nemci ipd. res nimajo nobene podobne platforme?

Hvala za podporo! :)

italijani podatke prodajajo, nemci pa jih zaenkrat ne želijo dat. Politika dostopa do teh podatkov je različna med državami (ali so to odprti podatki, kaj so osebni podatki itd).


Italijani še podatke za svoja podjetja skrivajo. Če ne veš davčne številke je osnovne podatke podjetja skoraj nemogoče preveriti. Kaj še le bančne račune itd.

In potem naj bi podatke vozil delili okoli =)

poweroff ::

Lahko pa te podatke (o podjetjih) kupiš. Obstajajo podjetja, ki jih kupujejo, obogatijo in potem prodajajo dalje. Mi sodelujemo z enim izmed njih.
sudo poweroff

AndrejO ::

poweroff je izjavil:

jamesx je izjavil:

Dejansko na tehničnih ne morejo popraviti podatka

Tole po mojem mnenju ne drži. Mislim, verjetno imajo tehnično rešitev, ki onemogoča popravljanje (zaradi zlorab), ampak če bi šel kdo tožit, sem precej prepričan, da bi uspel.

Če bi padla še kakšna odškodninka zaradi tega, bi se pa stanje pri vnosu precej hitro popravilo.

Kdo bo prvi, ki bo šel v to? ;)

Jaz, če mi pokriješ stroške odvetnika in sodne stroške. Imam tudi takšen primer v lastni garaži.

Sicer pa bo to očitno postal primer, ko se poročilo najprej preveri, šele nato pa plača. Catch je samo to, da se jim ne sme verjeti na besedo (ja, saj vem - sem naiven), ko ti rečejo, da bodo to popravili v sistemu in, da papirja ni potrebno na novo tiskati. Bo potrebno kar nov papir zahtevati in vztrajati, dokler ne bo sproduciran.

jukoz ::

poweroff je izjavil:

Lahko pa te podatke (o podjetjih) kupiš. Obstajajo podjetja, ki jih kupujejo, obogatijo in potem prodajajo dalje. Mi sodelujemo z enim izmed njih.


atoka?

Mi bi rabili link do uradnega registra, magari če je plačljiv. Pa imajo to tako zmešano da se še nismo lotili.

To bogatenje podatkov je pa ... brez vrednost =)

Primer je Agrokor in njegove bonitete do poletja 2017. Zaradi trga ki raste, (jugovzhodna Evropa), sektorja (maloprodaja), velikosti itd so ti ponderji prevagali zadolženost, plačilne roke itd. Če se pravilno spomnim, je imel na bisnodu boniteto A =)

Tako da - srečno z obogatenimi podatki =)

poweroff ::

Cerved - https://www.cerved.com/en

Bogatenje podatkov je sicer mišljeno predvsem linkanje z drugimi registri. Je neka dodana vrednost.
sudo poweroff

jukoz ::

Aha, sem že gledal.

Pa ima dostop do vira podatkov oz ali ga citirajo - v katerem registru/sodnem spisu je nek podatek zapisan?

poweroff ::

Ne vem. Kontaktiraj jih.
sudo poweroff

anketar ::

https://avtolog.si/search/WVWZZZ3BZ4E17...

dej ne me jebat, a tehnični majo vpogled v prejšno kilometrino na kompu, kr to razliko bi moral opazt, na ptuju kokr treba, maribor udri sine dejmo zbit, wtf

aiko ::

Za vozilo iz linka zgoraj je tudi smešno to, da ima na enem pregledu (06.10.2017) "kritično napako", na naslednjem v istem dnevu pa je že brezhiben. Torej napaka očitno ni bila kritična..

MadMax ::

aiko je izjavil:

Za vozilo iz linka zgoraj je tudi smešno to, da ima na enem pregledu (06.10.2017) "kritično napako", na naslednjem v istem dnevu pa je že brezhiben. Torej napaka očitno ni bila kritična..

Koliko časa rabi povprečen mehanik za npr. menjavo diskov+ploščic, ali kakšnega končnika?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje zgodovine avtomobila

Oddelek: Na cesti
4822257 (4814) starfotr
»

Kje brezplačno preveriti zgodovino avta preko številke šasije?

Oddelek: Na cesti
59205 (8970) bobby
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464354 (3135) bambam20
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767850 (4861) IL_DIAVOLO
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172891 (2137) zk_eu

Več podobnih tem