» »

Black screen ob zagonu

Black screen ob zagonu

NightHawk ::

Win 7
be Quiet 400W napajalnik
celeron i3 3220
b75 plošča
MSI 7790
+neka video kartica na PCI slotu
2×8gb ddr3 ram

Monitor je ob zagonu mrtu (monitor dela, ker ga imam na drugem računalniku). Ventilatorji procesorja,grafične, napajalnika se ob zagonu vrtijo.

Glede na to, da ima procesor svojo grafično sem probal priklopit na DVI vhod matične in je isto - črna slika. Ali lahko rečem, da krivec ni grafična kartica?

Je kakšen drug način kot da menjam komponento za komponento z dobro?
Kaj je najbolj verjetno, da je šlo?

Han ::

Resetiraj BIOS (pri izklopljenem napajalniku odstrani gumbek baterijo za 5 minut). Potem poženi računalnik samo s procesorjem in eno RAM palčko...

K0l1br1 ::

NightHawk je izjavil:

Win 7
be Quiet 400W napajalnik
celeron i3 3220
b75 plošča
MSI 7790
+neka video kartica na PCI slotu
2×8gb ddr3 ram

Monitor je ob zagonu mrtu (monitor dela, ker ga imam na drugem računalniku). Ventilatorji procesorja,grafične, napajalnika se ob zagonu vrtijo.

Glede na to, da ima procesor svojo grafično sem probal priklopit na DVI vhod matične in je isto - črna slika. Ali lahko rečem, da krivec ni grafična kartica?

Je kakšen drug način kot da menjam komponento za komponento z dobro?

Kaj je najbolj verjetno, da je šlo?

Grafično si dal ven? Lahko je kakšen problem, da ti ne zalaufa grafične na procesorju, ker je nastavljeno, da meče sliko na grafično. čeprav bi vsaj eno moralo delati v tem primeru.
Celerona i3? ti bios podpira?

NightHawk ::

Sem odstranil TV kartico, grafično, baterijo in disk. Aja in eno ram palčko.

Ostaja enak problem.
Kaj je tukaj najbolj verjetno? plošča, procesor ali ram? Sicer bi bilo čudno, da bi šla oba rama naenkrat...

Han ::

Plata, zvit/zlomljen pin na CPU podnožju, ali procesor (najmanj verjetno).

Možno je tudi, da je na plati prestar BIOS. Katera B75 plošča je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

7 serija chipsetov more met out of the box podporo za ivy procesorje, tako da tu verjetno ni problem.

Najprej precekiraj ram (eno ploscico naenkrat v vse slot probat). Obvezno tudi bios resetirat, če si odstranu grafiko.

Če to ne zaleže, je najbrž sla plata.

Ti je ta build prej delal ali si ga sedaj skup zlozu ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NightHawk ::

Zadeva je delala zadnjih 5 let in sedaj tema.

NightHawk ::

Ok, ram sem izločil (sem ga dal v moj računalnik). Procesorja se mi danes ne da menjati in potrebujem termalno pasto, če ga bom snel in ponovno montiral v drug sistem.

Ampak še nikoli nisem slišal, da bi procesor kar odpovedal (skrivljeni pini niso možni, ker je računalnik kar naenkrat nehal delati, nihče ga ni odpiral).

Han ::

Poskusi še z drugim napajalnikom. Če bo tema, je verjetno šla plata, manj verjetno procesor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
434092 (3162) hojnikb
»

Procesor + matična za ~250 eur

Oddelek: Kaj kupiti
273214 (2595) pirlo
»

Kaj mislite?

Oddelek: Kaj kupiti
121401 (1223) Brias
»

Računalnik za igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9213665 (12732) Peter6
»

Namizni računalnik 400€

Oddelek: Kaj kupiti
161437 (1140) Brias

Več podobnih tem