» »

Vožnja v službo

Vožnja v službo

1
2
3

pitar ::

23km v eno smer, slabih 20 min, avtomobil

sm4rt4ss ::

5 min (7-8km) v eno smer 6x na teden.

D3m ::

26km v eno smer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mavrik ::

shadeX je izjavil:



V katerem mestu pa delaš?


Zurich :)
The truth is rarely pure and never simple.

k--p ::

4-5 km v eno smer (cca. 75% časa hodim s kolesom, nekje 15-20 min)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

Ganon ::

5 kilometrov. Ob štirinajstih končam, dobrih deset minut kasneje sem doma. :)

duque ::

15 km po LJ obvoznici ... cca 20-25 min (zavisi od gužve)
9 km čez center ... tudi 20-25 min s kolesom :)

PromeuZ ::

7,5km v eno smer, 30-45min, LPP.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PromeuZ ()

ProGo ::

40 minut makadama s kolesom.

PreviousUser ::

100 km v eno smer: peš do postaje - vlak 1 - prestop 1 - vlak 2 - prestop 2 - avtobus - služba.

Pro_moted ::

PreviousUser je izjavil:

100 km v eno smer: peš do postaje - vlak 1 - prestop 1 - vlak 2 - prestop 2 - avtobus - služba.



Koliko časa to dnevno izgubiš ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hobbit ::

26km in dobrih 20 min v eno stran

PreviousUser ::

Pro_moted je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

100 km v eno smer: peš do postaje - vlak 1 - prestop 1 - vlak 2 - prestop 2 - avtobus - služba.



Koliko časa to dnevno izgubiš ?


Približno 2,5 ure v eno smer, če se veze poklopijo kot je treba.

ProGo ::

Bereš, poslušaš glasbo, učiš jezike, igraš online šah?

PreviousUser ::

Poslušam glasbo in podcaste, precej pa tudi spim.

kixs ::

Ljudje se tudi v tujini vozijo v sluzbo po 2-3 ure v eno smer, da pridejo iz enega konca mesta na drugi. Npr. Istanbul.

FTad ::

kixs je izjavil:

Ljudje se tudi v tujini vozijo v sluzbo po 2-3 ure v eno smer, da pridejo iz enega konca mesta na drugi. Npr. Istanbul.


Razumem. Osebno pa mi je trenutno pogoj, da v eno smer voznje ne potrebujem dlje kot 30min.

MisterM ::

Jaz zaradi vožnje z vlakom preberem več, kot sem svoje dni med študijem, imam pa tudi Nintendov Switch, na mobilcu pa glasbo in Netflix. A roko na srce, komaj čakam toplih dni, da sedem na motor in sem hitro tako v službi kot doma. Žal pa zajeten del prihrankov, ki jih dobim na račun vožnje z vlakom (mesečna pavšalna je cca. 250€, nadomestilo za prevoz pa 620), nato porabim za bencin, gume in redne servise.

martincek1 ::

7km do coworkinga. Bi rad hodil s kolesom, ampak precej švicam (kljub temu, da naredim čez leto od 1-3 kkm), tako da to odpade, dokler ni tuša. Razen če grem prvo zjutraj direkt v mesto v fitnes, ker potem mam od tam do šihta 1 min in pridem svež. Avtobusna linija je zelo solidna (2 min hoje - 10 min prevoz - 5 min hoje), ampak mi je nepraktično iz več razlogov, zato uporabljam avto.

WaterBoy ::

45 minut, 35 kilomerov v eno smer, a ne gre hitrje, saj tovornjaki in ozka cesta

GreenT ::

Vozil sem se iz Kranja na Bled, pa mi je blo enostavno preveč in škoda cajta. Zdej se vozim v Škofja Loko in mam cca 10minut. Dejansko bi že za job v Lj. prekleto premislil, ... To je vaš cajt. Kle se gre za to, al vam bo job vzel 8ur pa 20minut na dan, ...al 10..11...12 ur. Hvala ne.

scipascapa ::

Znotraj LJ bi morali vsi uporabljati pešhondo, kolo ali avtobus.

GreenT: sej tudi Kranj Loka vzame 15 minut, ob gužvah še več.

Zgodovina sprememb…

comgen ::

Cca. 90 min v eno smer (102km) ob najboljših pogojih 75min. Ob kakšnih posebnih priložnostih (sneg) traja vožnja tudi 2 uri in več. Ob prometnih konicah je malo tako, drugače sem se pa navadil. Vozim se dobro leto. Žal ni želenega delovnega mesta kje bližje.

GreenT ::

scipascapa je izjavil:

Znotraj LJ bi morali vsi uporabljati pešhondo, kolo ali avtobus.

GreenT: sej tudi Kranj Loka vzame 15 minut, ob gužvah še več.


Res je! Velik rajš bi mel job v Kranju. Ob lepih dneh bi šel peš,..s kolesom,... Ko maš usran dan na šihtu si čez 5 minut doma, zutrej lahko dlje spiš,... Nobenih štal s prometom, gužvo, snegom, zaporam ceste,.... Ne vem. Men se zdi da to ogromno vpliva na kvaliteto živlenja.

iso2000 ::

45km - 50km v eno smer. Glede na vremenske razmere in voljo:

    35-45 min z avtom
    20min z avtom + 25-30 min s kolesom
    80min+ s kolesom

Trudim se čimveč s kolesom in čimanj z avtom. Zadnji mesec sicer nisem kolesaril, ravno včeraj pa sem otvoril sezono s kombiniranim prevozom pod točko 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

PandaFlow2 ::

kixs je izjavil:

Ljudje se tudi v tujini vozijo v sluzbo po 2-3 ure v eno smer, da pridejo iz enega konca mesta na drugi. Npr. Istanbul.


In kaj imas od zivljenja? 3h v eno smer = 6h za commute. 8-9h na sihtu, pa si na 15h. 8h spanja in ostane 1h za prosti cas...

MisterM ::

Prosti čas skušaš vkomponirati v vožnjo, kolikor se pač da. Ni idealno, a gre, vsaj za nekaj časa. Sicer so pa tudi delodajalci toliko prožni, da ti v primeru velike oddaljenosti doma do službe ponudijo dodatne dni dopusta, včasih pa tudi možnost nastanitve v bližini delovnega mesta.

Jure14 ::

250m (2 minuti peš) v eno smer.

Moram pa prej razvozit otroke v šolo. :'(

TheBlueOne ::

Trenutno slabe 30min od starta avta, do da sem "stemplan", ko se bom preselil bo slabe 10 min manj. Sam vec kot 30min voznje v eno smer ne zdrzim na dolgi rok, me utrudi bolj kot sluzba ali pa mi gre najmanj veliko bolj na jetra.

avtek ::

Okolica Krškega - Novo mesto.
45km (35min) v eno smer.

Robocop1 ::

Mogoče kdo uporablja javni prevoz (vlak, avtobus)? Razmišljam, da bi namesto avta začel uporabljati vlak, vendar bo potem vožnja (v eno smer) trajala dobri 2 uri. To pomeni, da bom praktično cel dan porabil za službo (vožnja + delo). Kakšen nasvet, kako ta čas zapolniti?

MisterM ::

Knjige, revije, časopisi, prenosna konzola, netflix... včasih pa na vlaku srečaš tudi kakšno zanimivo osebo. Zame je obvezna oprema tudi termovka s kavo in sveži rogljiči.

PreviousUser ::

Robocop1 je izjavil:

Mogoče kdo uporablja javni prevoz (vlak, avtobus)? Razmišljam, da bi namesto avta začel uporabljati vlak, vendar bo potem vožnja (v eno smer) trajala dobri 2 uri. To pomeni, da bom praktično cel dan porabil za službo (vožnja + delo). Kakšen nasvet, kako ta čas zapolniti?


Kako to, da se odločaš za javni prevoz? :) Jaz se vozim 2,5 ure v eno smer, poslušam podcaste in glasbo, lahko pa tudi kaj preko mobitela zrihtaš (plačaš položnice ipd.) Drugače pa dosti prespim, ker sem zaradi zgodnjega vstajanja in ponočevanja čisto zbit. :D

gtx970op ::

GreenT je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Znotraj LJ bi morali vsi uporabljati pešhondo, kolo ali avtobus.

GreenT: sej tudi Kranj Loka vzame 15 minut, ob gužvah še več.


Res je! Velik rajš bi mel job v Kranju. Ob lepih dneh bi šel peš,..s kolesom,... Ko maš usran dan na šihtu si čez 5 minut doma, zutrej lahko dlje spiš,... Nobenih štal s prometom, gužvo, snegom, zaporam ceste,.... Ne vem. Men se zdi da to ogromno vpliva na kvaliteto živlenja.


Se popolnoma strinjam. Sem šel iz službe, kjer sem se vozil z avtomobilom 15 minut, zdaj pa 5 minut peš pa mi je že to res ogromna razlika v kvaliteti življenja. Sploh si ne predstavljam, da bi se po več kot pol ure vozil v eno smer...

Je pa res da ko ti nekje na šihtu res dopizdi se tudi 1 uro rajš dlje voziš kot pa naprej tam delaš in trpiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

hammock ::

Sem šel iz službe, kjer sem se vozil z avtomobilom 15 minut, zdaj pa 5 minut peš pa mi je že to res ogromna razlika v kvaliteti življenja. Sploh si ne predstavljam, da bi se po več kot pol ure vozil v eno smer...

Tudi jaz si nisem predstavljal da bi se vozil eno uro, pa se navadis. Pozimi je sranje ker prakticno ne vidis dneva, ampak so mi ponudili taksno placo da je preprosto nisem mogel zavrniti. Zasluziti x za 8 ur dela, ali 2,5x za 10-11 ur... racunica je enostavna.

Kmalu bom menjal siht, vozil se bom 1,5h oz 125km dalec, vendar ne 5 dni. Razlog? Dream job ;)

mkk20 ::

Moja se je vozila 45 minut v eno smer...po ne najvarnejših cestah v državi..., sem šel za štos računati in ji naračuna, da preživi v kišti 15 dni neto časa na leto. 15 dni! Lahko se govori: poslušaj glasbo, uči se, ne vem dr***kaj..., ampak to ni isto kot sedeti na kavču in početi vse to. Ob današnji noriji v prometu moraš biti 100% zbran!

Sam se vozim 12-15 minut v eno smer in je znosno..., 500 € več neto pa bi bilo premalo, da bi se vozil tri četr ure, uro. Izguba časa, totalna.

hammock ::

mkk20 je izjavil:

Sam se vozim 12-15 minut v eno smer in je znosno..., 500 € več neto pa bi bilo premalo, da bi se vozil tri četr ure, uro. Izguba časa, totalna.


Z zabavnim/dovolj poskocnim avtom ni taksna muka (razen ce stojis v neskoncih zastojih, tam te nic ne resi). Poleti sam velikokrat grem z motorjem, kar ne samo skrajsa voznjo iz 55 min na 40 min, ampak je teh 40 min uzivancija.

Je pa dejstvo, da zgubis na cesti vec dni letno, plus sedis dodatni dve uri dnevno, kar ni zdravo. Se pa strinjam, za 500€ mesecno se tudi sam nebi sel tega.

kuall ::

jeszt se vozim 40 minut v eno smer pa bolj kot na selitev računam na delo od doma. ene par dni na teden prav paše vožnja, ne pa vsak dan. ni pa tako hudo, kr rad vozim. lahko bi pa skombiniral: kakšen dan delo od doma, kakšen dan pa prespat v ljubljani, če obstaja kje prenočitev za 10 €, toliko kot je bencin, več ne bi dal.

Gagatronix ::

Jaz imam do sihta 10 minut, toliko da zjutraj vstanem, grem scat, si skuham kafe, in se usedem za racunalnik.

pegasus ::

2km, peš, skozi gozd. V sezoni spotoma obiram še gozdne jagode in robidnice.

bajsibajsi ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz imam do sihta 10 minut, toliko da zjutraj vstanem, grem scat, si skuham kafe, in se usedem za racunalnik.


Zob si ne umijes?

hojnikb ::

cca 5 min.

je pa sluzbene voznje dosti vec, vcasih polovica delovnika (teren pac...)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klemenSLO ::

100 km brezovica šempeter in nazaj. Na srečo le začasno... potem bom počasi začel delati v Lj (22km) .ta vožnja ubija. Kljub temu da malo kombiniram in sedaj 2/3 poti voziva še s sodelavcem skupaj je to muka in izguba časa. Sploh ker tako ali tako že 8 ur sediš za kompom ...pol pa še 2 uri sedenja v avtu. Morda še prebolim to da moram zjutraj bolj zgodaj vstati.... da pa popoldne pridem od 5- pol 6 domov je pa prepozno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

moose_man ::

scipascapa je izjavil:

Znotraj LJ bi morali vsi uporabljati pešhondo, kolo ali avtobus.


Za pot od doma do moje službe potrebujem:
- več kot eno uro peš
- v povprečju tričetrt ure z avtobusom (vožnja, prestop + čakanje nanj, del poti peš)
- 25 min s kolesom
- 15 min z avtom (običajno se vozim izven rush hours)

Živim in delam znotraj obvoznice, moji časi pa ti tudi povejo, da sploh ne živim tako zelo daleč od službe. Časi so merjeni od trenutka ko odprem vhodna vrata doma do trenutka ko vstopim v pisarno. Kolo je zato super opcija, če pa zaradi slabega vremena odpade, pa avto daleč prednjači pred vsemi ostalimi in nihče me ne bo prepričal da je hoja peš ali trola zakon opcija (v kar me začuda pogosto poskušajo prepričati neljubljančani).

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

kixs je izjavil:

Ljudje se tudi v tujini vozijo v sluzbo po 2-3 ure v eno smer, da pridejo iz enega konca mesta na drugi. Npr. Istanbul.


Internet nam poje, če smo dnevno na njem 3 ure, kar je ZELO realno, do 60-ega leta okoli 6 let življenja.
2-3 urni prevoz v službo (5 ur gor in dol) poje tem likom do trenutka upokojitve, tudi kakih 6 let življenja.

Srečni tisti, ki NE šmirglajo interneta. Elita!
Srečni tisti, ki imajo do službe 15 minut, ali celo delajo od doma. Elita!

Ostali nesrečniki pokurijo v njihovem že itak ne dolgem življenju 12 let življenja. 15%...
Razen, če ves čas vožnje (vlak) tapkajo po spletu, potem pa (le) 6 let. Le desetino lajfa...

Bravo. Super. Nirvana od življenja.

Predlagam se za izbris, ker je ta resnica preveč boleča za naivne.

klemenSLO je izjavil:

... da pa popoldne pridem od 5- pol 6 domov je pa prepozno.


Ja kaj bi pa ti hotel? Nismo več v Jugoslaviji, kjer smo delali od 6-14 ure, mi malo bolj poduhovljeni (RTV) pa od 7-15 ure. Kdaj? 1975 - 1980.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gagatronix ()

cesnja ::

V obe smeri s kolesom traja slabo uro. Dodatno še neke pol ure za preoblačenje. To je pozimi nujno, poleti pa zgolj zaradi udobja, da lahko pritiskam, kolikor noge dajo od sebe. Včasih si sposodim avto, kar skupaj traja dobre pol ure, posledično pa imam čez dan manj energije in sem bolj zamorjen. Ampak nekako je treba do doma pretovoriti mesečno zalogo zamrznjene zelenjave in podobno :)

Efekt je na koncu ta, da se vsak dan po eno uro ukvarjam s hobijem in mi obenem ni treba gniti v avtu.

knesz ::

75km v eno smer, cca, 1h15min v eno smer. Prej sem imel 2 min peš do doma, pa mi ni žal.

gtx970op ::

knesz je izjavil:

75km v eno smer, cca, 1h15min v eno smer. Prej sem imel 2 min peš do doma, pa mi ni žal.


Koliko je višja plača, da ti ni žal?

zobnik ::

Pol ure po regionalni v eno smer.

Samson ::

Hehe...
- Nedelja voznja od 18:00 do 21:00-21:30 na relaciji Bela krajina-Graz
- Spanje cca 2-3 urce
- Ob 3:00 ustanes, se postimas, 3:40 se zacnes vozit na relaciji Graz-Linz
- Ponedeljek delas od 7:30 do 18:00
- Naslednje dni delas od 6:30 do 18:00
- Zaradi narave dela se velikokrat delo podaljsa :)
- En teden gres iz Linza zvecer okrog 18:40 do Graza in takoj sedes v svoj avto in gres naprej za Belo krajino.
Prides ob cca 00:00 do 00:30 domov
- Drugi teden gres iz Linza v petek okrog poldana za Graz, nadaljujes za Belo krajino. Doma si okrog 18:00 do 19:00

Kilometri? Do Graza v eno smer cca 280km, Graz-Linz cca 250km...

Res je veliko voznje, veliko dela a ne menjam. Vemo zakaj :)
Bi pa zelo rad pohitril voznjo, oz zmanjsal casovno. A zal ne more it vse idealno. Tako je ze dobro leto, pa se ene dobrega pol leta me caka.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vožnja na delovno mesto

Oddelek: Loža
313905 (2110) phys
»

Razdalja med domom in službo

Oddelek: Na cesti
153625 (2932) Arctander
»

Prevoz v službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914430 (12118) krneki0001
»

Kako daleč se vozite v službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7511151 (8414) gzibret
»

Oddaljenost do delovnega mesta

Oddelek: Loža
392768 (1695) koyotee

Več podobnih tem