» »

Stvari grejo nekam počasi

Stvari grejo nekam počasi

Huey P ::

Na Slo-Techu opažam, da grejo stvari čimbolj počasi (nalaganje strani). Predvsem se počasnost Slo-Techa opazi, ko grem na teme zadnjih 24 ur. Stran mi dobesedno nalaga okrog 25 s. Saj nimam nikakršnih problemov z modemom (ISDN), le veliko obiskovalcev je in zaradi tega se stvari upočasnijo. To pa opažam predvsem zvečer, ko je veliko ljudi na internetu. Zjutraj pa mi deluje kot gladko. Torej moja prošnja je, če bi se dalo kaj storiti...
Zanima me tudi mnenje drugih obiskovalcev.

Za odgovore se vam zahvaljujem vnaprej!



..::DOOM III: The Legacy::..

Dax ::

Same here... tud do pol minute lohk traja... čeprav jst osebno sumim ARNES... odkar majo 0889 je folk znorel.

Huey P ::

Sem pri SiOLu. Poglej na slo-lanparty tam gre zelo hitreje...


..::DOOM III: The Legacy::..

whatson ::

ja meni tudi precej počasi dela.. pa sem probal preko siola, amisa in arnesa... še najboljše dela na siolu (itak)...
nevem.. pametna bi bila opcija, da bi se dalo Teme zadnjih 24 ur razdeliti (prelom) na več delov (na izbiro v usermenuju)

ChiefThunder ::

Taprva stran se zlouda normalno, za uno je pa res potrebno mal več časa.

JLP ::

Ja tko je to k je ful folka naenkrat gor na strani. Sam mam kabl pa gre tud dokaj počas ob urah ko je vil folka na netu in na slo-techu. Na primer zej ob 4 zjutrj stran totalno šopa.

slo-lanparty pa verjetn dela zato hitrj k nima tkuj obiskovalcev an.
Live long and prosper!

OZZY ::

JLP: Pri men ni nič drugače kot pri tebi. Zvečer stvari delajo izredno počas. A je temu krivo, da ves folk navali na slo-tech al kaj. Včasih čakam tud kako minuo, da se spomni in se kej premakne. Mislim, da je to posledica vedno večjega števila članov. kaj pa lahko glede tega naredimo. Nič. edino da grejo admini na telemach z prošno da jim dajo še hitrejšo linijo.

Thomas ::

Hja ... mogoče bi bilo dobro, da se vsebina strani komprimirana seli po vodih in da se odkomprimira vsakemu doma. Če to že ni - Primož?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PaJo ::

Ja stvari se zares pocasi nalagajo, za vse skup pa je krivo veliko stevilo uporabnikov. Linija ka kateri smo priponai ni problem, problem je server, kateri zacne na velko delat ob vecerih, se pravi med 19 in 24 uro je delo vcasih nemogoce, saj kakor ste opazili se strani nalagajo tudi po 1 minuto pa to na ISDN-ju, kaj sele na navadnih modemih.
Glede komprimiranja je tako da se vse slike ze lep cas komprimirajo in stem smo malo resili problem prevec nalaganja, amapak na racun tega server trpi in zato je ze v nacrto ena nova makina, zdaj se samo cakamo na nekaj kesa pa kaj bodo sponzorji rekli. Upamo da bo kmalu kaj bolsega, verjetno kaka dual proc masina:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Thomas ::

Slike se v glavnem nimajo kaj prenašat - so že pri klientu - razen kadar niso.

Text se pa tudi da stisnit na 1/3. Kar je pomembno.

Sploh caching - tudi mnogo teksta se mora ukašerat!

Prostora za optimizacijo je po moje precej. Več kot ga da nova mašina. Sploh se pa to med sabo ne izključuje.

IMHO.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JLP ::

Ne vem sicer koko mate zdej ampak k načartujete novo mašino upam da stare ne boste s tem nadomestil. Velikrat je bol da sta dve mal bl švoh mašine kukr pa ena ful močna an. Pa na en laufa www na en forum na en mysql....
Live long and prosper!

3LeR. ::

jap zvecer je prava muka

to bi blo priporocljivo ustimat na en nacin

Primoz ::

Thomas... poglej velikost prve strani...
Videl boš da je 10K...
Teksta je pa okoli 50K
a ti to kaj pove?
Stran se stiska... VSE
Če se ne bi bi bila mašina še bolj boga ker bi večino časa porabila za pošiljanje paketkov....
Edina (učinkovita... sej ne rečem da ni možno še kaj minimalnega popravit) optimizacija je izklop določenih funkcij.... Oz. upgrade HWja (load avg je zvečer od 11 do 22)

There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Primoz

To je potem v redu - stiskanje.

Ampak zakaj je pa treba, da se mi kakšna stran večkrat nalaga? Če ni bilo spremembe ... Sej mogoče se motim - ampak se mi zdi kot da se ne kešira prav hudo, čeprav ga mam (cacha) v nastavitvah dovolj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Vnosi se ti ne cachirajo... ostalo se
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Zadeva itak ni slabo narejena - očitno.

Treba bi bilo pogledat, za kaj gra največ časa - kako se pokurijo resourci - in se potem osredotočiti na največje probleme.

Da je stran atom, morda ni najboljše - naj bo to post. Stran mogoče že maš na svojem računalnilu - samo novega posta ne - in ta naj pride! To bi bilo kar precej - IMHO.

Pa mogoče še kaj takega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hahaha ::

(load avg je zvečer od 11 do 22)

hahaha a teb se večer začne ob 11?kwa si ti iz teherana?hahahahahahahahahahahahaha

Sergio ::

hahaha: sploh ne bom komentiral tebi, poznavalcu slovenske slovnice, da se številki od 11 do 22 nanašata na load avg. Gnoj.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OZZY ::

He is back. hahahaGnojtm namreč. Bo treba kake osveževalce zraka kupit. >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj rajši slo-comp al slo-tech

Oddelek: Slo-Tech
392589 (1721) goba
»

novi siolov portal

Oddelek: Omrežja in internet
291556 (1297) ahac
»

Majhna izboljšavica

Oddelek: Novice / Obvestila
351997 (1997) Jeebs
»

Slo-Tech & FIND

Oddelek: Slo-Tech
8835 (747) element
»

Opravičilo

Oddelek: Novice / Obvestila
211870 (1870) VASkO

Več podobnih tem