» »

Samsung evo 850 na Asrock 970 extreme4 težava

Samsung evo 850 na Asrock 970 extreme4 težava

pegasus ::

Imam zanimiv problem, za katerega me zanima mnenje vseh vas, ki dnevno zlagate skupaj raznorazne čudne kombinacije hardvera v pcjih.

Moja stara amd fx piksna se že kaki dve leti po nadgradnji na ssd obnaša nadvse zanimivo. Če je ugasnjena nekaj tednov, se ob vklopu lepo zaštarta. Bios najde disk, začne nalagat os, all is good. Naredim reboot, poof, bios najde disk, ko bi moral prebrati prvi sektor in naložiti boot loader, ostane na zaslonu samo utripajoč kurzor levo zgoraj. Reboot ne pomaga, power off / on tudi ne, mašino moram izštekat iz elektrike in jo pustit stat spet par dni, da jo lahko spet ponovo zbootam.

Kar sicer popolnoma ustreza mojemu vzorcu uporabe, a vseeno ni to nekaj, kar bi bilo namenoma. In ker imam sedaj ravno čas, bi rad temu prišel do dna.

Vseskupaj mi izgleda električno ... nekje je še nek kondenzator nabit, ki ali disk ali sata kontroler drži v nepredvidenem stanju, ki ga ne reboot ne power cycle ne sčisti. Kako mnenje, kako to natančno diagnosticirat in odpravit?

dxx ::

Preveri napajalnik.

hojnikb ::

reset/updejt biosa, če še nisi, pa ssd na drug port.

Sem mel podobne težave na stari 775 plati (sicer ob cold štartu ni zloadalo winsov) in se je na koncu izkazal za slabo plato.

Če se ti dogaja po nadgradnji ssdja, lahk za hec not vržeš še en navadn 3.5" hdd za test :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pegasus ::

HDDji in napajalnik ne kažejo težav.

Bom poskusil malo premešat kable na sata portih, pa da vidimo kako in kaj.

hojnikb ::

ko se ti pojavi ta non boot; lahko iz česarkoli drugega bootaš (usb, hdd etc) ?
#brezpodpisa

pegasus ::

Ne, stuck je in čaka na disk ... vsaj tako interpretiram situacijo. Blinking cursor ne sporoča veliko, lučka za disk pa tudi ne sveti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

hojnikb ::

prštimaj si en live linux, nared reset in bootaj z njega (še boljše pa pokn gor kakšen OS na HDD).

Lahko je kakšena bizarna nekompatabilnost z ssdjem in plato. Nebi blo prviš (*khm* sandforce sf1000 *khm*)
#brezpodpisa

pegasus ::

Ne skrbi, ta mašina še ni videla microsoft softvera ;)
Ja, o praktičnih izkušnjah glede teh "bizarnih nekompatibilnostih" sem se hotel poučiti. Ker mi diši nekam v to smer ...

hojnikb ::

marsikater problem lahko resi frisn bios, updejtan firmware na ssdju in secure erase le tega. Try it.
#brezpodpisa

Ahim ::

Ko reces "power cycle", mislis s tem izklop/vklop s tipko, ki pelje na motherboard in samo da signal napajalniku, ali morda dejansko mislis power cycle (napajalnik fizicno izstekas iz cticnice oziroma odklopis s stikalom na njem, ce obstaja, nato racunalnik "prizges" s pritiskom na tipko za vklop, par sekund pocakas, sele nato spet vklopis napajalnik v vticnico oziroma s stikalom in nato ponovno prizges racunalnik)?

Ima tvoja plata (BIOS) kaksno opcijo za HDD start spin-up delay? Ce ja, je kaj razlike, ce dodas sekundo ali dve za tvoj SSD?

Si dejansko probal z drugim (kvalitetnim, preverjeno delujocim) napajalnikom?

Ko se ti racunalo tako "zatakne", kaj se zgodi ce izberes drug boot medij (npr. USB kljucek, ki je vstavljen v racunalnik)? Zgoraj v odgovoru nisi jasno napisal ali takrat caka enako, kot ce bi bil boot iz SSDja (torej ali si sploh poskusal z drugim boot sourcom, ki nima nobene zveze s SSDjem in njegovim bootloaderjem).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281318 (920) djforever
»

Crucial bx100 počasen boot time (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588130 (6744) ajfon
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383179 (2642) N0t0ri0us
»

Laptop se noče bootat v Windows, črni zaslon z napisom

Oddelek: Pomoč in nasveti
282676 (2184) Mind_Game
»

"gaming" računalnik z monitorjem za 500 - max 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6512497 (11501) hojnikb

Več podobnih tem