» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
101 / 222
»»

FlyingBee ::

AapocalypseE je izjavil:

NVIDIA AD102 (Lovelace) GPU rumored to offer up to 18432 CUDA cores

https://videocardz.com/newz/nvidia-ad10...

Si bom dovolil v drugo temo tvoj post prenesti, tam je zdaj glede Ade govora.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

Sem spregledal temo.

Hvala, Bee.

Master_Yoda ::

dolenc je izjavil:

Ti ti zlobni minerji...

Ne morem kupit grafične poceni



Torej za tebe je poceni MSRP, in je standard trenutne napihnjene cene ? Mater taksne imajo korporacije rade.

Smesno mi pa je tudi kako zelis prikazati folk ki bi rad nabavil gpu za neko normalno ceno kot nerazumljivega ki bi rad kaj pod ceno nabavil, ko so minerji verjetno tisti ki dobijo "poceni" zaradi kolicine.

Naj uganem, miner ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Nwanko ::

Včeraj opravičilo da bo trajalo 24-48 dlje, danes pa to pa da vidimo.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

dolenc ::

Cena je kakršna je, ni ravno da ne moreš preživet brez latest-greatest grafične, če ti ni cena všeč, je pač ne kupiš ali kupiš cenejši model ;)

Ti ti minerji!

Master_Yoda ::

Ne morem se upreti hranjenju trolla:

Nocemo latest and greatest. Po 5 letih bi radi nabavili nekaj novega boljsega v mid-low rangu (kar je 300-400 EUR, pa naj korporacije se kako vpijejo kako je msrp $400 gpu ki se prodaja za $600-$700 mid range). In v tem segmenu ni nicesar na voljo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Mato989 ::

Master_Yoda je izjavil:

Ne morem se upreti hranjenju trolla:

Nocemo latest and greatest. Po 5 letih bi radi nabavili nekaj novega boljsega v mid-low rangu (kar je 300-400 EUR, pa naj korporacije se kako vpijejo kako je msrp $400 gpu ki se prodaja za $600-$700 mid range). In v tem segmenu ni nicesar na voljo.


Kaj pa imaš zdaj? Pač kupiš 1650 ali whatever... zagotovo se neka kartica za 300 do 400 evrov najde... jaz ne jokam, jaz bom počakal pač pol leta in kupil potem. simpl

Niso nič minerji in kriptovalute krive, krivi ste razvajenci ki bi radi vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Master_Yoda ::

GTX 960 4GB. Ampak za cca 30% ne dam istih 220 EUR po petih letih. Cakam brez problema, tako ali tako ni nobenega tako dobrega spila da bi se stegnil 600 EUR. Samo jokam po boljsih cenah pa se lahko malo po forumih :D. Saj nisem sam rekel da so minerji za to krivi. Kriva je korona ker folk ne more ven in ima vec denarja za trositi in potem trosi za GPUje -> Vec povprasevanja -> vecja cena.

Ampak ne pomeni da se folk ne sme pritozevati nad konzervativno postavljeno produkcijo ki ne dosega tega povprasevanja.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Kdo bi vedel, morda pa NE ŽELIJO da bi dosegla pričakovanje, ker pol ko bo padlo, bodo pa imeli ogromno produkcije in premalo kupcev... bolje met visok demand in čakanje na artikle z njihovega PoV
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Master_Yoda ::

Seveda, ampak jaz gledam iz mojega POV in ne iz njihovega. Ce bi pa imel njihove delnice pa se bi mi verjetno smejalo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Sicer pa lahko tudi zaključiva da dokelr je še kaka grafa na voljo da produkcija zmore... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

L1nK ::

ravno to me čudi pri teh trolih, da govorijo, kot bi bili 10% delničarji nvidie ali podobne družbe, so pa konec koncev končni kupec kot mi, ki hočemo pač msrp, in s tem solidno grafo za 400EUR (ne zastarele 2060), zdaj naj pa skačemo, ker lahko kupimo retail grafo po 40% višji ceni. Ne bo menda kupoval grafične za ceno new gen konzole, ki ima podoben performance
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Mato989 ::

L1nK je izjavil:

ravno to me čudi pri teh trolih, da govorijo, kot bi bili 10% delničarji nvidie ali podobne družbe, so pa konec koncev končni kupec kot mi, ki hočemo pač msrp, in s tem solidno grafo za 400EUR (ne zastarele 2060), zdaj naj pa skačemo, ker lahko kupimo retail grafo po 40% višji ceni. Ne bo menda kupoval grafične za ceno new gen konzole, ki ima podoben performance


No dejansko si lastim nekaj delnic Nvidie ampak to niti ni bistveno v tej debati... bistveno je to da deluje ponudba in povpraševanje in da ti in jaz in Yoda glasujemo z denarnicami, če nočeš plačat te cene, počakajmo vsi skupaj na boljše cene.

Case closed.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BT52 ::

dolenc je izjavil:

Cena je kakršna je, ni ravno da ne moreš preživet brez latest-greatest grafične, če ti ni cena všeč, je pač ne kupiš ali kupiš cenejši model ;)

Ti ti minerji!



Kako pa to za mačka skrbiš. Kaj te ni sram... ;((

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

Saj je res med 3080 in 3070 prevelika razlika, drug čip. Med 3060ti in 3070 pa ne.


Tudi 3070 je kar nekaj hitrejša od 3060 (res pa ne za toliko kot 2080 od 3070), je pa res, da s trenutnimi cenami niti približno ni moder nakup.

dolenc ::

Dvig cen grafičnih, ga je prisilil, da si najde službo.

D3m ::

dolenc je izjavil:

Dvig cen grafičnih, ga je prisilil, da si najde službo.


Umiram. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Nevem kaj se matrate tolko o msrp, kot da bi se folk v trgovini kregal koliko je msrp paradajza. Na koncu je pa tko al jo kupis al pocakas, da bo prisla spet sezona paradajza, ker pozimi je drag.
zdaj naj pa skačemo, ker lahko kupimo retail grafo po 40% višji ceni.
40% cesa? kropmpirja? Kaj si sploh vzel za osnovo kot potrosnik in zakaj? Sami ekonomisti tukaj, ki vejo kaj vse vpliva na ceno elektro izdelka. Kot osnovo lahko kvecjemu vzames staro ceno istega artikla, ne pa neko drugo vrednost.

Ste vidli, da so se nekateri tiskalniki svinjsko podrazili? Kok pa je msrp tiskalnika? Zakaj se nihce ne buni?

Pivo so tudi podrazili, ko sem jaz v solo hodil je bilo lasko pod en evro v merkatorju. Dans pa naj kupujem za 30% vec?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bwaze6 ::

Jaz res nw razumem te gonje proti debati o tem, ali se nam zdi cena izdelka primerna ali ne.

MSRP "paradajza, krompirja" nihče ne oglašuje. MSRP Ampere grafičnih kartic je direktor Nvidie Jen-Hsun Huang ponosno predstavil kot izjemen price / performance napredek glede na Turing serijo, ki se po njegovih besedah ni prodajala tako dobro, kot so si želeli.

In zdaj nekateri zagovarjajo cenovno amnezijo, kjer naj vsi ignoriramo predstavljene $699 RTX 3080 (kljub vsem recenzijam) in se ne le sprijaznimo z novo realnostjo cene cirka 1100 EUR, pač pa naj bomo nad tem celo navdušeni!

Pomnite, Huang RTX 3080 ni primerjal z RTX 2080 Ti, pač pa 2080 - "še enkrat višja zmogljivost za isto ceno". Kar v bistvu že po zmogljivosti ne doseže praktično nikjer, in če je razlika v zmogljivosti 38% (1080p), 52% (1440p), 67% (4K), kartica pa je 60% dražja, potem smo spet v istem sranju kot pri Turing karticah - praktično nobenega napredka v price / performance, in to že drugo generacijo zapored.

In ne, prodajna cena 60% nad MSRP ni normalna. Višja cena je običajno trajala kratek čas po izidu (RTX 3080 so zdaj "na voljo" že tri mesece in pol) in nikoli ni segla tako visoko. Nekaj podobnega se je v celotni zgidovini prodaje strojne opreme zgodilo le enkrat, ob kiptomaniji konec leta 2017.

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz res nw razumem te gonje proti debati o tem, ali se nam zdi cena izdelka primerna ali ne.

MSRP "paradajza, krompirja" nihče ne oglašuje. MSRP Ampere grafičnih kartic je direktor Nvidie Jen-Hsun Huang ponosno predstavil kot izjemen price / performance napredek glede na Turing serijo, ki se po njegovih besedah ni prodajala tako dobro, kot so si želeli.

In zdaj nekateri zagovarjajo cenovno amnezijo, kjer naj vsi ignoriramo predstavljene $699 RTX 3080 (kljub vsem recenzijam) in se ne le sprijaznimo z novo realnostjo cene cirka 1100 EUR, pač pa naj bomo nad tem celo navdušeni!

Pomnite, Huang RTX 3080 ni primerjal z RTX 2080 Ti, pač pa 2080 - "še enkrat višja zmogljivost za isto ceno". Kar v bistvu že po zmogljivosti ne doseže praktično nikjer, in če je razlika v zmogljivosti 38% (1080p), 52% (1440p), 67% (4K), kartica pa je 60% dražja, potem smo spet v istem sranju kot pri Turing karticah - praktično nobenega napredka v price / performance, in to že drugo generacijo zapored.

In ne, prodajna cena 60% nad MSRP ni normalna. Višja cena je običajno trajala kratek čas po izidu (RTX 3080 so zdaj "na voljo" že tri mesece in pol) in nikoli ni segla tako visoko. Nekaj podobnega se je v celotni zgidovini prodaje strojne opreme zgodilo le enkrat, ob kiptomaniji konec leta 2017.



Gonja proti jamranju glede cen je razumljiva in smiselna predvsem zato ker je Huang JASNO povedal da je to PRIPOROČENA CENA!!! Ne pa DOLOČENA...

Razumeš razliko?

Normalno je vse za kar se odločita skupaj Kupec in prodajalec... taka je vrednost. če nihče ne bi kupil po teh cenah bi prej ali slej padle... saj se strinjamo kajne? =)

A si tudi enako jezen ko je cena 20% pod priporočeno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

Razumem tudi običajno gibanje višine cen, kjer po začetnem navalu in pomanjkanju trgovine dobijo pošiljke kartic, cene pa se kaj hitro približajo oglaševanim na začetku. Vsaj tako je bilo v preteklosti.

In trenutno niti pod razno ne gre za normalno stanje prodaje. Prejšnji teden so na Mindfactory prodali 2055 grafičnih kartic. V decembru, ko je prodaja tradicionalno najvišja v celotnem letu. Januarja 2020, v največjem mrtvilu leta in s starimi modeli kartic je bila prodaja okrog 5000 kartic tedensko.

"The 3080 and 3090 have a demand issue, not a supply issue." - Huang, oktober 2020.

???

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Razumem tudi običajno gibanje višine cen, kjer po začetnem navalu in pomanjkanju trgovine dobijo pošiljke kartic, cene pa se kaj hitro približajo oglaševanim na začetku. Vsaj tako je bilo v preteklosti.

In trenutno niti pod razno ne gre za normalno stanje prodaje. Prejšnji teden so na Mindfactory prodali 2055 grafičnih kartic. V decembru, ko je prodaja tradicionalno najvišja v celotnem letu. Januarja 2020, v največjem mrtvilu leta in s starimi modeli kartic je bila prodaja okrog 5000 kartic tedensko.

"The 3080 and 3090 have a demand issue, not a supply issue." - Huang, oktober 2020.

???


Preteklost ni model za prihodnost...

Huang ima dejansko prav... če bi samo 5 ljudi kupil 3080ko, bi bile cene na MSRP... vedno sta 2 možnosti, ali je povpraševanje višje od ponudbe ali pa obratno... v enem primeru gredo cene gor, v drugem pa dol, trdit da je kriv samo supply je neprimerno, ne glede na podatke iz preteklosti

Dejstvo ostaja, cene za MSRP bodo, ko bo povpraševanje takšno, da bodo MORALE BIT... zato pa se tudi imenujejo PRIPOROČENE.

Dejansko je pa vse down to consumer... Jaz ko sem slišal da pridejo nove grafe letos, sem rekel drugo leto junija zamenjam kišto in upam na ok ceno 3060TI... ko bo drugo leto junij se bom odločil, če bo previsoka oz. ne bo upravičila moje želje po nakupu je pač ne bom kupil in bom ali počakal ali kupil kaj "slabšega"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

Kje pa je problem prodajati kartice pod msrp ali za msrp? Saj pa je pri vecini prenosnikih pod msrp. Oz. velikokrat se marsikaj prodaja pod nabavno ceno. Vprasajte trgovine zakaj nocejo prodajati pod nabavno ceno, kot recimo kaksno konzolo ali monitor ali prenosnik...

Trgovine, ce bi hotle bi lahko podajale po msrp ali pod, ampak nocejo.

PS: FE kartice so po msrp, zaloga gor al pa dol. Naj se druge trgovine dajo cene kljub zalogi na msrp ane. Moj dober kolega je placal za 3090 tocno 1499 in niti evro vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Argica ::

no vidiš dobil jo je zelo ugodno, zdaj je preko 2k.

m0LN4r ::

Ne ni, FE (njegova) je se vedno 1499.-
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Argica ::

kaj pa cenejše, FE 3070/3080?

Bwaze6 ::

FE se uradno v EU sploh ne prodajajo več. Nvidia je spletno trgovino (zaradi scalperjev) zaprla že dolgo tega, kako pa peščico kartic dobijo razni Notebooksbilliger, pa niti ne vem, ampak Nvidia jih ni nikoli navedla kot uradne prodajalce Founders Edition kartic (grey market uvoz iz Azije?).

Mislite, da je Mindfactory prodaja grafičnih kartic sploh lahko reprezentativna?

Za procesorje vemo, da veliko večino prodajajo v predsestavljenih računalnikih poslovnim kupcem, sledijo predsestavljeni računalniki domačim kupcem, prodaja procesorjev domačim sestavljalcem je zelo nišen del tržišča. Zato se prodajne številke iz Mindfactory (84% prodanih CPUjev je bilo AMD v novembru) niti blizu ne prenesejo na razmerje prihodkov, Intel še vedno za razred magnitude prekaša prihodke AMDja v Q3 2020:

Intel Client Computing celoten prihodek 18.3 milijarde dolarjev

AMD celoten prihodek 2.8 milijarde dolarjev.

Kaj pa diskretne grafične kartice? Koliko pisarniških računalnikov se sploh še sestavlja z njimi?Predvidevam, da jih je velika večina lepo z Intelovimi procesorji z integrirano grafično kartico, AMDjevi APUji se kar nekako ne primejo - kriv je dokaj tudi AMD sam, ki je z arhitekturo v APU eno generacijo za desktop Ryzen procesorji in se tako zdijo slaba kupčija. Grafične delovne postaje so verjetno le majhen del, "professional visualisation" je na primer le desetinka prihodka gaming sektorja Nvidie.

Precej predsestavljenih gaming računalnikov se je v preteklih mesecih prodalo z Ampere karticami - pogosto so bile to tudi edine kartice na zalogi, in na raznih tujih forumih sem zasledil razna špekuliranja glede nakupa takega računalnika, puljenja kartice ven in potem prodaje neželjenih delov naprej - so pa tako seveda potem komplikacije glede garancij. A nikoli si nisem predstavljal, koliko gamerjev kupi predsestavljen računalnik, koliko pa jih sestavlja samih - je tudi tu DIY le majčken delček?

m0LN4r ::

Nvidia prodaja svoje FE kartice po MSRP, ampak niso na zalogi. Pa to je jasno kot crno na belem, al kaj je tu se za komplicirat zraven.
Zakaj pa mindfactory prodaja druge izvedenke Gigabyte, Asus, itn. po visjih cenah, pa boste morali vprasati mindfactory. Je tko?

Zenkrat se z vsemi, katerimi sem se pogovarjal, ko so narocili na Nvidia.de so dobili svoje kartice po msrp ceni in cene so tam se vedno iste ali ne gledamo isto spletno stran?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Argica ::

Vorgestellt

m0LN4r ::

Precej predsestavljenih gaming računalnikov se je v preteklih mesecih prodalo z Ampere karticami
Ja to sem tudi jaz opazil, da je velika vecina narocil prislo s strani teh "sestavljalcev" ki potem te svoje kiste na marketplacih prodajajo, rastejo pa kot gobe po dezju.
Zraven je se treba dodati, da B2B ima nenapisano prednost pred fizicno stranko.

Primer, PREDnarocis 100x Asus 3080 za svoje predsestavljene pcje, torej to pomeni, da ko dobavitelj dobi prvo posiljko iz kitajske z recimo 110 komadi, bo 100 komadov najprej dobil dein24pc.de ostalih 10 pa bo dobilo par strank, ki so narocili pred par tedni in pridno cakajo. First In First Out.

Argica je izjavil:

Vorgestellt
Kaj ni razumljivo, rabis kopijo racuna od nvidije? Se pred enim mescem nazaj si lahko narocil in kmalu bos lahko spet. Tudi meni je malo zal, da nisem kliknil na naroci, ko je bilo to se mozno. Bom pac pocakal, ni problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

10 sekund si imel časa za naročiti.

Potem pa samo še DERZEIT NICHT VERFÜGBAR
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Nvidia je prenehala z direktno prodajo Founders Edition 9. oktobra, to je več kot dva meseca nazaj. V ZDA je prodajo teh kartic prenesla na Best Buy, ter napisala, da se bo o prodaji v Evropi "še odločila".

NVIDIA Store Update, GeForce RTX 3080 and RTX 3090 Founders Edition

We have heard your feedback regarding the NVIDIA online store and are working to improve the experience.

In the meantime, we will be selling our GeForce RTX 3080 and RTX 3090 Founders Edition through other partners. In the US, you can shop for Founders Edition at Best Buy - GeForce RTX 3080 and GeForce RTX 3090 . In Europe, we continue to review Founders Edition fulfillment options.

Founders Edition units are limited, and more will be available in the coming weeks alongside an increasing supply of boards from our global board partners."


No, v mesecih od tedaj odločitve še ni bilo, Founders Edition kartic v uradnih Nvidia prodajalnah v Evropi ni bilo. Nekaj se jih je pojavilo v Notebooksbilliger (morda še kje), a kakšne uradne potrditve, da je to zdaj uradna prodajalna FE kartic, ni.

Tako da čakati na uradno Nvidia prodajalno je trenutno malce "čakajoč Godota".

FlyingBee ::

Itak, trgovci in aibji bi jo slekli do kosti, zdaj pa lepo prodajajo msrp + najmanj 100eur pa so srečni vsi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

m0LN4r ::

Kupljeno 18.11.2020 preko nvidia.de kaj americani bluzijo me ne briga glih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bwaze6 ::

m0LN4r je izjavil:

Precej predsestavljenih gaming računalnikov se je v preteklih mesecih prodalo z Ampere karticami
Ja to sem tudi jaz opazil, da je velika vecina narocil prislo s strani teh "sestavljalcev" ki potem te svoje kiste na marketplacih prodajajo, rastejo pa kot gobe po dezju.
Zraven je se treba dodati, da B2B ima nenapisano prednost pred fizicno stranko.



Je torej možno, da prodaja RTX kartic v resnici ni tako majhna, kot kažejo Mindfactory (in nekatere druge) številke? Da Nvidia in partnerji dejansko izdelajo količine, primerljive z npr. izidom Ampere kartic, a jih večina zdajle konča v predsestavljenih gaming računalnikih, v prodaji izven utečenih tokov, ali v povečani prodaji v Aziji, kjer vse te kartice dejansko izdelujejo?

Bi to sploh lahko iz katerihkoli uradnih številk izvedeli? Prihodek Gaming sektorja v finančnem poročilu za Q4 2021 (ja, 21:)) bo že en tak pokazatelj, a je stvar dokaj kompleksna, kot smo videli v prihodkih Nvidie med kriptonorijo 2017, ko so kljub strmoglavljenju prodaje januarja 2018 še skoraj celo leto beležili rekordne rezultate.

m0LN4r ::

Po mojem je vecji problem, da se dandanes veliko stvari lahko prednaroci, ko se niti na zalogi ni, tako pa potem tisti, ki na dejansko zalogo cakajo, ne pridejo do izdelka, ampak to je naceloma problem modernega poslovanja trgovin.
Vem za en model prenosnika, ki je narocen XX kosov pri dobavitelju, v trgovini pise, da bo na zalogi aprila. Narocila za prvo rundo so se pa pobrala pred enim mescem ali se vec. Recimo meni pise pri tem modelu, ce klinem na dobavitelja, da jih imamo -278 na zalogi (ja tisto ni vezaj, ampak minus), torej sele, ko nam dobavitelj dostavi vec kot 300 komadov, bo res na zalogi, teh 278 je ze prakticno prodanih, ampak se ne dostavljenih.

predsestavljenih gaming računalnikih,
Nevem v kaksnem merilu, ampak po mojem v ogromnem, ce samo nemski amazon pogledamo. Mi smo zaceli z marketplace prodajo to poletje, torej 6 mescev nazaj, pa se je registriralo ze 10 pc sestavljalcev v b2b sistem in stancajo, vec kist kot lahko razni Brandi dostavljajo trenutno. Recimo dobis PC z RTX grafo brez problema od Megaport, Kiebel, Hyrican, DCL24.DE, ne bos pa dobil nobenega od ASUS, ACER, HP ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scythe ::

Brisano :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

FlyingBee ::

Briši, včeraj je bil španski 1. April fools day.

Geeknetic.es made this as a part of the Spanish Fool's Day, which is December 28th. However, considering the current state of the RTX (and AMD RX) market, this is a nice satirical gotcha which I'll keep on TPU. Let's laugh at our misery instead of wallowing in it.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FlyingBee ::

Za v razmislek.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Bwaze6 ::

To je dokaj brez pomena.

V-Sync: If you don't need the highest framerate and want to conserve power, running at 60 FPS is a good option. In this test, we run Cyberpunk 2077 at 1920x1080, capped to 60 FPS. This test is also useful in testing a graphic card's ability to react to situations with only low power requirements. For graphics card that can't reach 60 FPS at 1080p, we report the power draw at the highest frame rate they can achieve


Se pravi dokaj zahtevna igra, a v 1080p, z omejitvijo FPS na 60 Hz. Grafične kartice z manjšo zmogljivostjo se mučijo na polno, da dosežejo to random stopnjo zahtevane kakovosti. Dražje seveda igro poganjajo brez vsakršnih težav, poraba je posledično nizka.

A kdo npr. kupi RTX 3080, da bi špilal Cyberpunk 2077 v 1080p z RTX OFF, in bil pri tem navdušen, da kartica žre le 100W? Za popolnoma enako izkušnjo bi lahko kupil RX 5700 XT, RTX 2060 in prihranil 2/3 cene kartice, ki kupi kar nekaj te elektrike...

hamez66 ::

Ima pomen, le zate ga nima. Pokaže učinkovitost kartice.

m0LN4r ::

Lahko, da ima RX6800 nek shananigan in kljub temu, ko udari 60fps v sekundi v ozadju racuna naprej nepotrebne frejme in je samo za monitor cappana zadeva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bwaze6 ::

Mislim, popolnoma razumem, kaj tabela prikazuje.

A kako pogosto igrate špile na nastavitvah, ki vam kartico obremenijo le do kakšne tretjine? Sam se lahko v zadnjem času spomnim npr. Portal 2, ki sem ga ponovno preigral v 4K z GTX 1080 Ti, kartica se je res kar odpočila vmes.

Mogoče Big Navi nima prav podrobnega nastavljanja potrebne moči, in kartica kljub nizkim zahtevam nima dovolj vmesnih stopenj med "desktop idle" in polno obremenjenim načinom, in skače v čisto previsoke frekvence? AMD ima tradicionalno težave že z media playback porabo, ali porabo ob priklopu več monitorjev...

FlyingBee ::

Na grafu sta tudi 3060ti in 3070, ki sta v cyberpunk že kar legit na 60fps oziroma 60hz 1080p monitorju.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Saj sta tudi RX 5700 XT, RTX 2060. Vsaj v average framerate, verjetno bi moral vseeno malce spustiti nastavitve.

FlyingBee ::

Turing in Ampere imata dobro prilagajanje porabe glede na potrebo, kdor ima 60 ali 75hz monitor najboljše da vsync vklopi ali še boljše adaptive sync.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Na dobavljivost kartic v EU bo verjetno vplivala odločitev ameriškega senata v prihodnjih dneh, ali ostanejo pri državni pomoči $600, ali jo bodo na Trumpovo pobudo zvišali na $2000.

Senior Dev ::

RTX 3080 stabilno na 850mV - 1900MHz in memorija na +500Hz. Se splača probat če koga moti slučajno hrup, nihanje frekvence zaradi visokih temperatur...
Je pa to seveda odvisno od sreče, meni recimo dela 1900MHz na 850mV, nekdo pa bo rabil 900mV. Srečno!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Skyman ::

A Christmas Miracle: 500,000 NVIDIA RTX 3080 Cards Found in Lost Shipping Container

https://www.techpowerup.com/276498/a-ch...

Še novoletni cudez cakamo pa prodaja po 800EUR komad

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Senior Dev ::

Si sploh prebral novico vsaj približno?

Geeknetic.es made this as a part of the Spanish Fool's Day, which is December 28th. However, considering the current state of the RTX (and AMD RX) market, this is a nice satirical gotcha which I'll keep on TPU. Let's laugh at our misery instead of wallowing in it.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
101 / 222
»»