» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
37 / 222
»»

Silici ::

Preveč je to za 550W napajalc, optimalna obremenitev je ~75%, torej 550W je idealen za ~425W konstantne obremenitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Silici ()

DarwiN ::

Tudi za 3080 bo dovolj kvaliteten 550W napajalnik.. Praktično skoraj vsak, ki ima 2x8PIN PCIE napajanje.. Tisti slabši pa tako ali tako nimajo 2x 8pin. Dobro, v kombinaciji z 10900K si absolutno prekratek, prav tako s 3900X/3950X, oziroma si preveč na meji.. 6/8 jedrni Ryzen pa gre kamot čez.

Sej naslednjo generacijo bo poraba ponovno šla dol. Tokrat je pač malo višja, ker so ponudili hud preskok v zmogljivosti na takorekoč zastarelem proizvodnem procesu. Ta Sammy 8nm je namreč inferiorni proces tudi tistemu osnovnemu 7nm procesu od TSMCja, na katerem sta delana ZEN2 in Navi1, ki sta zunaj že 14 mesecev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Boobiz ::

komu že žal, da je panično prodal 2080ti zdej ko je znano da je hype train failal?
I'm drunk, what's your excuse?

Wrop ::

Pomoje ni nobenemu žal, ker verjetno ni uspelo nobenemzu prodati kartico za 600+ €. Dodaš še 100 €, pa imaš 30 % boljšo zmogljivost.

Wrop ::

Če pa še pogledaš, da za 700 € dobiš 30 % boljšo zmogljivost od 2080 ti, potem je nova 2080 ti vredna 30 % manj. To znese 530 €. Rabljene ustrezno manj. Če je komu uspelo prodati dve leti staro 2080 ti za 500 €, bi jaz temu rekel, da je prodajalec naredil dober deal. Sam več kot 400 € za staro robo ne bi dal.

Silici ::

Ja, RTX 3070 bo imela boljši silici kot RTX 3080, tako da od tukaj naprej bo šlo vse v prid novi generaciji.

Jarno ::

Zanimiva je tudi primerjava HU Steva med performansem RTX 3080 pri 1440p in 4k. Kartica se bolje odnese pri 4k, kar pripisuje temu, da je potrebno obdelati večje število pixlov, to pa je močno povezano s cuda jedri. Medtem ko je število trikotnikov v obeh ločljivostih primerljivo.

Cuda jedra nove generacije so zanimiva in če se meljejo "plavajoča" števila, je pospešek kar dober. To bo zaradi dodanih hibridnih SP-jev, ki zmorejo bodisi int bodisi floating point operacije.

Predstavljati si gre nekako tako, da so integer procesorje zmutirali v int/fp procesorje.
https://www.guru3d.com/articles_pages/g...

Tudi v computu orenk potegne!
https://www.guru3d.com/articles_pages/g...
#65W!

Alien123 ::

Kje so zdaj tisti, ki so na veliko hypali?? :))

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Hype is real samo nekateri nočete tega videt ;)

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Hype is real samo nekateri nočete tega videt ;)


:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

AapocalypseE ::

Smej se s svojo ubogo 2080 za 800€

:))

Senior Dev ::

Je to že kar kartica za 4k 144hz če računamo še na optimizacijo in da malo spimpaš nastavitve. Naročimo, pa saj ni druge možnosti.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

MihaK3 ::

Zmogljivost ravno nekje po (vsaj mojih) pričakovanjih, poraba dokaj do zelo visoka, predvidene slo(l)venske cene pa tudi. Zadeva bo dokaj dober high-end nakup, sploh za nekoga, ki se je še pred kratkim spogledoval z 2080super, da ne omenjamo Ti ... seveda iz Nemčije. In pa ja, kot je že Darwin omenil, AMDjevci zdajle verjetno besno pritiskajo svoj "Biiiig Navi" do daske, ker če gre Nvidia lahko do 350W, ni vrag, da ne morejo oni do 400 (verjetno jim je že žal da niso zalotali gor 3x8pin) - morda bojo potem celo konkurenčni 3070...

Senior Dev je izjavil:

Je to že kar kartica za 4k 144hz če računamo še na optimizacijo in da malo spimpaš nastavitve. Naročimo, pa saj ni druge možnosti.

Hja, odvisno kaj misliš s "spimpanimi" nastavitvami - v povprečju bo šlo 4k144Hz verjetno komaj na medium, marsikje še to ne... Realno in sploh na malo dalši rok je tole ravno prava stvar za 1440p 165-200Hz, za tisto prvo pa bo treba še počakati kako generacijo ali dve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Smej se s svojo ubogo 2080 za 800€

:))


Dirkač, kar kupi si še novi napajalnik, pa novi proc.. oz kar cel komp novi si kupi, radiatorje pa lahko daš dol :))

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Poraba je razočaranje, ja.. ~80W več.. Upam, da bo Nvidia kaznovana za tole, čeprav na AMD ne gre ravno računat tukaj, ker verjetno ta trenutek "navijajo" Navi2 do onemoglosti, daleč nad optimalno krivuljo učinkovitosti. :S

Vsekakor takšna poraba ne bo sprejemljiva v laptopih. Zna trpet performance in se tu mogoče odpira priložnost za AMD.. Kdosigavedi.. No, mogoče pa Nvidia pripravlja 7nm EUV Ampere ravno za laptope.


Ce amd uresniči obljube, bo imel boljši p/w. Bomo videli kaj plasirajo.

mailer ::

Glede na test se grafika ni segrela več kot 72C na max ogremenitvi pri stock nastavitvah, pri uporabi posebnega stock profila za hlajenje pa ni presegla 62C, če sem prav razumel JZ2C. Tako je strah za pečko odveč.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

AapocalypseE ::

Alien123 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Smej se s svojo ubogo 2080 za 800€

:))


Dirkač, kar kupi si še novi napajalnik, pa novi proc.. oz kar cel komp novi si kupi, radiatorje pa lahko daš dol :))


Samo 3060 si bom kupil pa sem že hitrejši :))

Horas ::

ja 3080 ne rabiš za 2k! je tech deals lepo povedu, raje njega gledam ma bolše videe ko pa un steve.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FlyingBee ::

Buuu, nvidia, amd je imel 4k kartico že 2013... 290x 8gb, kaboom.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

MihaK3 ::

tikitoki je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Poraba je razočaranje, ja.. ~80W več.. Upam, da bo Nvidia kaznovana za tole, čeprav na AMD ne gre ravno računat tukaj, ker verjetno ta trenutek "navijajo" Navi2 do onemoglosti, daleč nad optimalno krivuljo učinkovitosti. :S

Vsekakor takšna poraba ne bo sprejemljiva v laptopih. Zna trpet performance in se tu mogoče odpira priložnost za AMD.. Kdosigavedi.. No, mogoče pa Nvidia pripravlja 7nm EUV Ampere ravno za laptope.


Ce amd uresniči obljube, bo imel boljši p/w. Bomo videli kaj plasirajo.

Mogoče tam okoli 3060 nivoja, z največjim čipom pa močno dvomim, razen če bi po nekem čudežu ta bil malenkost hitrejši od 3070, dočim 3080 ne bi mogli doseči nikakor, ne glede na božjastno navijanje - potem bi jo morda celo pustili malo bližje optimuma učinkovitosti...samo je precej boj verjeten zgornji scenarij...

FlyingBee je izjavil:

Buuu, nvidia, amd je imel 4k kartico že 2013... 290x 8gb, kaboom.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Alien123 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Smej se s svojo ubogo 2080 za 800€

:))


Dirkač, kar kupi si še novi napajalnik, pa novi proc.. oz kar cel komp novi si kupi, radiatorje pa lahko daš dol :))


Samo 3060 si bom kupil pa sem že hitrejši :))


Tolko glej da ti bo ostalo za hrano :))

FlyingBee ::

Alien123, ne daj se, 2080 ni nič počasnejša kot pred izidom 3080. Uživaj.

V 4k je res v največji prednosti pa seveda rtx on.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Seba22 ::

Kaj ti pomaga hitrejša grafa za 50%,če pa ni pametnih špilov že lep čas da bi lahko to sploh koristo.Jas bom kupo novo ko mi bo moja riknila in nič prej
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Alien123 ::

FlyingBee je izjavil:

Alien123, ne daj se, 2080 ni nič počasnejša kot pred izidom 3080. Uživaj.

V 4k je res v največji prednosti pa seveda rtx on.


Lahko je nwm kako dobra v raytracingu, če pa na spregledu sploh ni nobenih pametnih iger. Kaj mi pomaga raytracing na kompu, če pa itak igram samo competitive :D.. Zanimive igre z zgodbo pa so itak na psju..

Seba22 je izjavil:

Kaj ti pomaga hitrejša grafa za 50%,če pa ni pametnih špilov že lep čas da bi lahko to sploh koristo.Jas bom kupo novo ko mi bo moja riknila in nič prej


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

tikitoki ::

Boobiz je izjavil:

komu že žal, da je panično prodal 2080ti zdej ko je znano da je hype train failal?


Vsak, k je prodal za 700 eur, je naredil dober posel.

gddr85 ::

but..but...but, fino je, če imaš opcijo raytracinga, aveš ;)

AapocalypseE ::

Alien123 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Alien123 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Smej se s svojo ubogo 2080 za 800€

:))


Dirkač, kar kupi si še novi napajalnik, pa novi proc.. oz kar cel komp novi si kupi, radiatorje pa lahko daš dol :))


Samo 3060 si bom kupil pa sem že hitrejši :))


Tolko glej da ti bo ostalo za hrano :))


Potem bi moral bit ti :))

Boobiz ::

tikitoki je izjavil:

Boobiz je izjavil:

komu že žal, da je panično prodal 2080ti zdej ko je znano da je hype train failal?


Vsak, k je prodal za 700 eur, je naredil dober posel.


Glede na to kolk je pušnil ne vem če. Če jo je kupil 2 leti nazaj mogoče, ja.
I'm drunk, what's your excuse?

AapocalypseE ::

Pa še to ne. Raje obdržiš to precenjeno robo in furaš kako dolgo se da.

tikitoki ::

Če imaš čustven izpad, je problem. Če je prodal za ceno nove rtx 3080,bo imel solidno nadgradnjo.

Seba22 ::

Kje je zdaj teh 50%?
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

AapocalypseE ::

tikitoki je izjavil:

Če imaš čustven izpad, je problem. Če je prodal za ceno nove rtx 3080,bo imel solidno nadgradnjo.


Nadgradnjo ja, ampak tudi minimalno 500€ minusa.

DarwiN ::

Seba22 je izjavil:

Kaj ti pomaga hitrejša grafa za 50%,če pa ni pametnih špilov že lep čas da bi lahko to sploh koristo.Jas bom kupo novo ko mi bo moja riknila in nič prej

To predvsem trobite zato, ker vas večina še vedno ostaja na usranih FHD monitorjih in igrate f2p igre z ogabno grafiko.. Takoj ko greš na 4k ali kak 1440p@144Hz, je pa druga zgodba.

Drug fenomen je pa ta, da se ljudem zdi 400-700€ za grafo sprejemljiva naložba, medtem pa je za monitor še 200€ preveč.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Seba22 ::

DarwiN je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Kaj ti pomaga hitrejša grafa za 50%,če pa ni pametnih špilov že lep čas da bi lahko to sploh koristo.Jas bom kupo novo ko mi bo moja riknila in nič prej

To predvsem trobite zato, ker vas večina še vedno ostaja na usranih FHD monitorjih in igrate f2p igre z ogabno grafiko.. Takoj ko greš na 4k ali kak 1440p@144Hz, je pa druga zgodba.

Drug fenomen je pa ta, da se ljudem zdi 400-700EUR za grafo sprejemljiva naložba, medtem pa je za monitor še 200EUR preveč.



A si ti nepismen al kaj?Jas igram že na 1440p 144hz monitorju 3+ leta
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

No, pol pa ti 50% boost fps-jev zagotovo prav pride... Razen če nisi gamer, tko kot jaz.



Kot nalašč za 1440p, 144Hz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Senior Dev ::

MihaK3 je izjavil:

Hja, odvisno kaj misliš s "spimpanimi" nastavitvami - v povprečju bo šlo 4k144Hz verjetno komaj na medium, marsikje še to ne... Realno in sploh na malo dalši rok je tole ravno prava stvar za 1440p 165-200Hz, za tisto prvo pa bo treba še počakati kako generacijo ali dve.

Treba še vračunat optimizacijo gonilnikov in grafične nastavitve v igri in bo to pomoje dobra karta za 4k izkušnjo. 1080p in 1440p mi več ne diši zdaj ko sem preletel par testov 3080. Je pa res da ne rabim 400 fps kot večina igričarjev ki tekmujete za denarne nagrade. Gre bolj za občasno sprostitev.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Zdaj ima možnost dejansko 144hz na ultra preset.

baje je arch tak, da šele pri 4k pride do pravega izkoristka čipa

bonus pri 4k je pa da ne rabiš novega cpuja, če imaš moderen mid tier cpu
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Senior Dev je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Hja, odvisno kaj misliš s "spimpanimi" nastavitvami - v povprečju bo šlo 4k144Hz verjetno komaj na medium, marsikje še to ne... Realno in sploh na malo dalši rok je tole ravno prava stvar za 1440p 165-200Hz, za tisto prvo pa bo treba še počakati kako generacijo ali dve.

Treba še vračunat optimizacijo gonilnikov in grafične nastavitve v igri in bo to pomoje dobra karta za 4k izkušnjo. 1080p in 1440p mi več ne diši zdaj ko sem preletel par testov 3080. Je pa res da ne rabim 400 fps kot večina igričarjev ki tekmujete za denarne nagrade. Gre bolj za občasno sprostitev.


Za občasno sprostitev se kupi konzola, tam ni važno kolko imaš fpsjev..

Zgodovina sprememb…

Seba22 ::

DarwiN je izjavil:

No, pol pa ti 50% boost fps-jev zagotovo prav pride... Razen če nisi gamer, tko kot jaz.



Kot nalašč za 1440p, 144Hz.



Ne rabim pa imam ta pc samo za gaming.Ko pa bojo dejansko začeli delat spet omembe vredne igre kje bo ta 144hz prišo v poštev pa se bomo dalje pogovarjali
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Alien123 ::

Seba22 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

No, pol pa ti 50% boost fps-jev zagotovo prav pride... Razen če nisi gamer, tko kot jaz.



Kot nalašč za 1440p, 144Hz.



Ne rabim pa imam ta pc samo za gaming.Ko pa bojo dejansko začeli delat spet omembe vredne igre kje bo ta 144hz prišo v poštev pa se bomo dalje pogovarjali


Ne tega govorit.. njim je vseeno za igre, samo da je boost v raytracingu in da je cheap..

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Se pravi 3060ti za 400€ zamenja 2080ti za 1200€. Kdaj bo na policah?

FlyingBee ::

upajmo, da konec oktobra, ko bo 6700 serija šele predstavljena

Alien123, konzole že dolgo predstavljajo to kar opisuješ pa je PC gaming živ in zdrav kot še nikoli prej. Peace!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

DuaL ::

Kok bo pa 3090 hitrejsa od 3080?

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Če imaš čustven izpad, je problem. Če je prodal za ceno nove rtx 3080,bo imel solidno nadgradnjo.


Nadgradnjo ja, ampak tudi minimalno 500€ minusa.


Kaj misliš, da boš mel zastoj par let top nvidijin gpu? Men to ni vredno 500 eur, nekaterim izgleda, da je.

Master_Yoda ::

Konlov je izjavil:

Se pravi 3060ti za 400€ zamenja 2080ti za 1200€. Kdaj bo na policah?


Kdaj pa bodo GPUji za navadno rajo ven prisli ? 960, 1060 sta bili okoli 200-250 eur . 100% podrazitev za 3060 vecina folka ne bo dala. In 960/1060 GPUjev je najvec glede na steam survey.
Dovie'andi se tovya sagain.

FireSnake ::

Argica je izjavil:

Leto nazaj vsi: 550W je dovolj.
Danes: najmanj 750W.

Fak, sem vedel, da sem narobe naredil z nakupom 550W.


Si vedel, da boš nadgrajeval?
550W je povsem dovolj.
Dober 550W napajalnik bi jaz menjal, če mi kdo malo doplača.
Imam tole: https://www.mlacom.si/evga-supernova-g3...
Ker sem nadgrajeval na način, da sem porabo zbijal.

Pa saj ne vem, če se mi sploh splača to početi :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

Je že kdo najavil vodne bloke za ampere kartice?

FlyingBee ::

750w je že dolgo defacto za high end grafične, 320w tega še ne bo spremenilo.

pegasus je izjavil:

Je že kdo najavil vodne bloke za ampere kartice?

EKWB sigurno
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Silici je izjavil:

Ja, RTX 3070 bo imela boljši silici kot RTX 3080, tako da od tukaj naprej bo šlo vse v prid novi generaciji.


Vir?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

DuaL je izjavil:

Kok bo pa 3090 hitrejsa od 3080?

60fps na 8k
««
37 / 222
»»