» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
151 / 222
»»

tabata ::

Treba bo ugriznit v kislo jabolko. 15 kartic je na poti. Prvi testi naslednji teden. Stay tuned, subscribe, like, share!

FlyingBee ::

Samo 15?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Waspinator ::

A 3070 gredo dejansko v prodajo za 1300EUR al je bolj 1000EUR? Imam 2 in bi eno prodal. Za 1300EUR bi namreč že skoraj dobil 6800 XT na MF.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Najbolje, da jo prodaš za 356€.
Na ta način boš iztržil kar največ.
In si kupiš štrudl.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Waspinator ::

Hotel sem reči da je ponavadi kupec glavni, ki določa ceno. Jaz že lahko dam tudi 1500EUR in znižujem po 100EUR vsak teden. Pač sem mislim če ima kdo že izkušnje za koliko dejansko gredo, da ne bom brezveze 5 tednov zniževal po 100EUR. 1200EUR bom sicer dal v vsakem primeru, če so tolk najcenejše.
Sicer bom pa videl takoj ko dam oglas, koliko ribe primejo za vabo, me je vedno zanimalo kakšen interes je dejansko za te grafične.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Pred tedni bi verjetno še dobil 1300€, ko so kupovali rudarji in bili pripravljeni zamenjat lastno mamo za pravo grafično kartico.. Medtem je Etherium občutno padel in rudarji niso več tako lačni, gamerjev pa tudi ni veliko, ki bi plačali 3-kratno ceno..

Tko da bo težka. 1000€ skoraj zagotovo še dobiš, več pa vprašanje randoma ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bwaze6 ::

Meni se zdi večina cen zdajle nerelevantnih. Kupuje tako malo ljudi, da je praktično vseeno, po čem se prodaja - rudarji čakajo, kako se bo obrnila vrednost shitcoinov, trenutno ne kupujejo - prodajajo pa tudi še ne. Trgovine se gredo Crazy Ivana - po teh cenah sicer nihče ne kupuje, ker gameri čakajo, da cene padejo. Ampak če dovolj dolgo vztrajajo na teh cenah, bo to pač nova (stara) normala in bodo določeni nehali čakati. Prodala se bo le peščica kartic - a če večjih dobav ne bo, je trgovcem tako to idealna pozicija.

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

ko so kupovali rudarji in bili pripravljeni zamenjat lastno mamo


Vir za tole?
Drugače pa: rudarji so na debelo kupovali, med tem ko so igračarji mencali in se jokali.
Njihova špekulacija (tudi tukaj smo ji bili priča), da bodo cene padle se niso obnesle.

Špilovje je pač 100% strošek in temu primerno je povpraševanje. Tu se ni kaj za čudit.
Mamica pipico pripre, pa je zgodbe konec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tabata ::

Waspinator je izjavil:

A 3070 gredo dejansko v prodajo za 1300EUR al je bolj 1000EUR? Imam 2 in bi eno prodal. Za 1300EUR bi namreč že skoraj dobil 6800 XT na MF.

Podtakni jo kakemu gamerju za 1200€ in kupiš lepo novo RTX 3080 Ti z 12GB spomina in hitrostjo RTX 3090 za isti denar. Winwin situacija.

Skyman ::

Ah cez 10min bos itak tle gor nategun 1a ker prodajas po "50€" drazje kot pa naj bi bila.In zacaran krog se nadaljuje ko zmanjka teme za pogovor haah

FlyingBee ::

Gamerji so lahko kar nekaj časa radeonke kupovali, ki so boljše za igre.

P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

yayo ::

problem je, da smo vsi hoteli DLSS, ray tracing in ostale gimmicke s katerimi nas je NVIDIA nahajpala..:))

FireSnake ::

tabata je izjavil:

Waspinator je izjavil:

A 3070 gredo dejansko v prodajo za 1300EUR al je bolj 1000EUR? Imam 2 in bi eno prodal. Za 1300EUR bi namreč že skoraj dobil 6800 XT na MF.

Podtakni jo kakemu gamerju za 1200€ in kupiš lepo novo RTX 3080 Ti z 12GB spomina in hitrostjo RTX 3090 za isti denar. Winwin situacija.


In zakaj si gamer sam ne bi kupil 3080 Ti že v štartu (seveda, če bi tvoje blodnje držale)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Na eu.evga sem se po 6 urah nedosegljivosti strani z Elite računom prijavil na 2 izvedenki 3080ti, torej vsaj 18 ur preden so lahko vsi ostali brez Elite to naredili. Me prav zanima kdaj bom na vrsto prišel, če sploh.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tabata ::

FireSnake je izjavil:

tabata je izjavil:

Waspinator je izjavil:

A 3070 gredo dejansko v prodajo za 1300EUR al je bolj 1000EUR? Imam 2 in bi eno prodal. Za 1300EUR bi namreč že skoraj dobil 6800 XT na MF.

Podtakni jo kakemu gamerju za 1200€ in kupiš lepo novo RTX 3080 Ti z 12GB spomina in hitrostjo RTX 3090 za isti denar. Winwin situacija.


In zakaj si gamer sam ne bi kupil 3080 Ti že v štartu (seveda, če bi tvoje blodnje držale)?

Gamer ne zna it na evga eu in naročit za msrp ceno. Večina niti nima elite, nimajo niti botov. Skratka gamerji so slabi v teh tehničnih rečeh ki so nujne za kvalitetno nabavo po ugodni od zelo ugodni ceni. Tako da se bo dalo vedno podtaknit te odrudarjene 3060 in 3070 kartice za jurija kakim gamerjem. Trenutno še dobiš na bolhi 1300€ za RTX 3070 brez težav.

scipascapa ::

Waspinator ::

tabata je izjavil:

Trenutno še dobiš na bolhi 1300EUR za RTX 3070 brez težav.

Za 800EUR bi šla takoj, za 900EUR moraš bit pa kar vztrajen, vsi bi nekaj nižali. Ne vem če si sploh kdaj lahko dobil 1300EUR. Sedaj ko so nove 1200EUR pa sigurno da ne.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Pusti trola.. Če bi zlahka dobil 1300, zakaj so potem več tednov stari oglasi na bolhi za 1150-1200?

Pa en pogumnež je danes objavil 3070 za 900€. To spada že skoraj v kategorijo "if something looks too good to be true, it probably is". :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

yayo ::

Skyman ::

Pa jo itak noben noče k je gigabyte :)) ce jo je ob izidu vzel ter dobil za 600EUR ima ze sedaj 300EUR cistega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Waspinator ::

Problem pri tej Gigabyte, nasploh prva serija W38, je to:
https://www.overclockers.co.uk/forums/t...
https://www.overclockers.co.uk/forums/t...

Pri prejšnji 2060S je bil pa previsok power limit in je šla na 85°C, kar so popravili z naslednjimi verzijami oz. si tudi na tej lahko flashal novejši BIOS. V glavnem, Gigabyte še ni naredil kartice brez enega problema.
Prva serija ima vedno probleme, s kasnejšimi serijami pa začnejo gledati na vsak cent, kar pomeni npr. 5mm manjši hladilnik, kakšna cev hladilnika manj in podobne fore.
Pa že ko sem omenjal za prejšnjo, ste vsi govorili Gigašrot, tako da očitno dobro veste v kaj se podajate z Gigabyte in rabljenimi grafičnimi na splošno.

V 6600GT časih mislim da so bili še ok, saj kaj pa je imela, tisti majhni propelerček. Z eno od dveh GTX460 sem imel že problem z ropotajočim enim ventilatorjem.
Long story short, ASUS ali MSI, potem se pa za Nvidio že počasi konča.

Zgodovina sprememb…

Waspinator ::

PCIe konektorjev nima prilotanih na PCB, ampak povezane s kabli. Skoraj vse ostale imajo daljši PCB ali pa kratkega in PCIe priključke pač na sredini kartice.
https://youtu.be/UmafIrSFSNg?t=581


In sicer pri tej konkretni pri desnem konektorju 7. pin pleše po svoje. Danes sem vklopil in izklopil kabel vsaj 10x zapored, tako da zanič sigurno ni. Drugače pa poravnaš pin z ozkim ploščatim izvijačem, če ne gre, ne vtikaš nič na silo. Če ne drugega kupiš en PCIe podaljšek in vtikaš iz napajalnika potem v podaljšek.
Jaz sem menjal od novembra že kar nekaj komponent, ene 3x sem jo dal že ven, zato se je pokazal problem, če bi dal enkrat noter, ne bi opazil.

Drugače so pa končno porihtali vsaj hlajenje in glasnost, ki sta pri tej OK. Je on par z ASUS DUAL.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Trgovine pa v EU kar lepo 1000 eur nad msrp in gasa. 3080 za 1800+, 3080ti za 2200+,... lepo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

Res folk je bolan, da se kupuje po teh cenah.

Skyman ::

Itak da kupujejo,svabe ima 1500 minimalca to je tko k za nas graficna 800€ k je minimalc kok 850/900€? Folk pac tak je da se na FB pove imam 3080/90.Iger pa NI :))

scipascapa ::

saj to vem, kdo realno kupuje...mi smo na dnu dobave, na vrhu s cenami.
ravno obratno bi moralo biti, naj švabi plačajo več.

Bwaze6 ::

Skyman je izjavil:

Itak da kupujejo,svabe ima 1500 minimalca to je tko k za nas graficna 800€ k je minimalc kok 850/900€? Folk pac tak je da se na FB pove imam 3080/90.Iger pa NI :))



NE.

Grafične kartice se prodajajo v homeopatskih količinah, tudi v raju, kjer se cedita med in mleko:

Total Gaming GPU Sales Week 23
Nvidia Units 915 = 57.46%
Radeon Units 710 = 42.54%

Radeon Top 5 Selling Brand Line
1) RX 6700XT = 240 units
2) RX 580 = 240 Units.
3) RX 6800 = 100 Units.
4) RX 6900XT = 80 Units
5) RX 6800XT = 40 Units.

Nvidia Top 5 Selling Brand Lines!
1) RTX 3060 12GB = 470 Units.
2) RTX 3070 8GB = 145 Units.
3) GT 1030 = 105 Units
4) GTX 1650 GDDR5/GDDR6 = 95 Units
5) GT 710 1GB/2GB/4GB = 60 Units

Za primerjavo, januarja 2020, tradicionalno najslabši mesec za prodajo kartic, je Mindfactory prodal preko 18.000 diskretnih grafičnih kartic, povprečno torej preko 4500 na teden. Zdaj pa 1600...

Skyman ::

scipascapa je izjavil:

saj to vem, kdo realno kupuje...mi smo na dnu dobave, na vrhu s cenami.
ravno obratno bi moralo biti, naj švabi plačajo več.


Vem tako pac je obupanci kupujejo ko ne morejo vec biti na slabsih GPU-jih.Jaz osebno sem obupal ko je sla cena na 1100EUR.(za dobro ceno prodal 2080)Ker sem glasoval za denarnico in mi je 1000EUR+ dati za GPU overkill,rajše vsakih 2-3 leta menjam.Seveda pa moram prej menjati cele komponente in dati za 1000EUR+za gpu in imeti 4 jedrca je overkill tako ali tako..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

DarwiN ::

Julija izide protokol EIP-1559 ("predlog za izboljšanje etheriuma"), ki bi naj oklestil profitabilnost Eth rudarjenja še za 30-40%. Konec leta pa gre Eth tako ali tako na POS in bo crknil za rudarjenje na GPUjih.. Skratka, te golazni bo zelo kmalu konec.

Čist možno, da je nekje v ozadju money grab in želijo izkorisit še te zadnje mesece profitabilnosti, zato se kartice še vedno pretakajo po back channelih do rudarjev. Mislim, zakaj bi se Nvidia osredotočila na LHR kartice za gamerje, ko pa lahko proizvajajo "rudarske" kartice in jih prodajajo po 2-kratni ceni, oziroma trenutno mogoče po 1.5-kratni ceni, zdaj ko je Eth padel?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

Skratka, te golazni bo zelo kmalu konec.


Tebi je pa nekdo zelo stopil na živec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

Meni osebno niti ne, ker nisem gamer oz. igram izključno PUBG.. Je pa na splošno v etru sovražno nastrojeno vzdušje proti rudarjenju.. Ali se tebi ne zdi tako?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dolenc ::

Se bo pač kaj drugega rudarilo.
Je že interes.

Pa niti ni nekega sovražnega vzdušja, tistih par 13 letnikov, ostali pa tako tudi sami rudarijo.

Isti ljudje, ki so par leta nazaj tukaj modrovali kako so grafe zjebane in se to ne splača, sedaj pametujejo in se trepljajo po rami kako je to fino.

Bwaze6 ::

Mislim da je marsikateri gamer prenehal uporabljati tovrstne kanale komuniciranja - Slo-tech ste precej na široko zasedli kriptošpekulantje s svojimi temami o valutah, šloganju o prihodnosti teh valut, prikrivanju davkov in nasploh goljufanju (kar npr. pri piratiziranju moderatorji kar skrbno čistijo, ampak finančno goljufanje države s skrivanjem prometa, dobička ali nasploh identitete kriptošpekulanta je pa seveda izvzeto).

Sicer v teme o grafičnih karticah ne hodite delit izkušenj s kriptorudarjenjem (ker ste večinoma tako sebični, da se vam to zdi le pomoč drugim rudarjem, kriptovalute so pa pač piramidna shema - če bo imel nekdo drug več, boš imel ti manj)...

Ste pa zato teme o grafičnih karticah predvsem zasrali s popolnoma off topic teženjem, da je 3x MSRP popolnoma pravilna cena, da so gamerji "luzerji" ali "13 letniki"... Skratka, res ustvarjate neko pozitivno vsebino...

scipascapa ::

Minerji in ostali so rak rana. Naj proizvajalci naredijo 2 tipa grafičnih: minersko in navadno, gamersko.

49106 ::

dolenc je izjavil:

Se bo pač kaj drugega rudarilo.
Je že interes.


Naprimer? Katere kriptotovalute lahko prenesejo naval eth rudarjev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dolenc ::

Posplošuješ Bwaze, imaš take in drugačne trole, ne glede na vsebino, oz temo pogovora.
Posploševati, pa je precej nehvaležno. Greznica v katero tudi sam prispevaš, nima veze ne z gamingom (ta lavfa čisto vredu v podkategoriji Igre), ne z hardwerajem.

Krypto debata tudi lepo, ajde lepo glih ne, teče drugje.
Hardware debate pa je rahlo manj, kar je posledica same narave komponent, skoraj ni več "tweakanja", oz se ne splača, včasih pa se je in smo to mel naštudirano. Sedaj pač, nihče nič ne ve, tudi ne rabi.

Tistih par zanesnjakov, še zmeraj najde svoje mesto, ostali pač lapajo o cenah, kdo je kaj kupil, kako "novico" iz wccftech kdo prilepi... Pač je kar je, vsebina se spreminja.

49106 ::

dokler gre večina kartic v rudarske rige, bo to osrednja debata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Bwaze6 ::

Ah daj no, zadnje mesece je praktično dnevno prisotno tudi hvaljenje s scalpanjem - tudi masovnim, kar je v bistvu kaznivo dejanje, pa moderatorji ne ukrepajo.

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

Meni osebno niti ne, ker nisem gamer oz. igram izključno PUBG.. Je pa na splošno v etru sovražno nastrojeno vzdušje proti rudarjenju.. Ali se tebi ne zdi tako?


Opažam ja, da so eni proti temu.
In pol rečejo "rudarji bi mamo prodali za XYZ kartico".
Kar je, seveda, iz riti potegnjeno.

Najbolj je zanimivo to, da ima nekdo čas in energijo "sovražiti" nekaj, česar del ni.
Fascinantno, pravzaprav.

Bwaze6 je izjavil:


Sicer v teme o grafičnih karticah ne hodite delit izkušenj s kriptorudarjenjem

1) Za to je posebej namenjen sklop
2) Je to proti pravilom
3) To počnete "tisti drugi" kar sami

Bwaze6 je izjavil:


kriptovalute so pa pač piramidna shema - če bo imel nekdo drug več, boš imel ti manj)...

Tole pa ne drži. Če kaj, potem s piramidno shemo kripto valite nimajo opraviti popolnoma nič.
Ker bi lahko enako potem rekli za delnice. Pa vsi vemo, da temu ni tako.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

dolenc je izjavil:

Posplošuješ Bwaze, imaš take in drugačne trole, ne glede na vsebino, oz temo pogovora.
Posploševati, pa je precej nehvaležno. Greznica v katero tudi sam prispevaš, nima veze ne z gamingom (ta lavfa čisto vredu v podkategoriji Igre), ne z hardwerajem.

Krypto debata tudi lepo, ajde lepo glih ne, teče drugje.
Hardware debate pa je rahlo manj, kar je posledica same narave komponent, skoraj ni več "tweakanja", oz se ne splača, včasih pa se je in smo to mel naštudirano. Sedaj pač, nihče nič ne ve, tudi ne rabi.

Tistih par zanesnjakov, še zmeraj najde svoje mesto, ostali pač lapajo o cenah, kdo je kaj kupil, kako "novico" iz wccftech kdo prilepi... Pač je kar je, vsebina se spreminja.


Bi se strinjal.
Bi pa dodal: tehnična debata je skorajda nemogoča, ker le redko kdo še kaj prebere in se poglobi.
Večina pa drugega kot slikic, kjer so gor FPS, ne vidi (prebere še manj, videi so jim zakon, ker so leni).
In s takimi se tako ali tako ne moreš pogovarjat - kaj naj pa povedo, če nimajo pojma o ničemer?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

V bistvu sta si konkurenta v highend segmentu zelo konkurenčna in praktično istočasno, kar bi bilo izven minerskih časov bolj zanimivo spremljati, seveda bi se udarla še pod 300eur in gamerji bi bili veseli. Na koncu testov se večinoma priporoča geforce zaradi RT in DLSS2.0, čeprav so bolj potratni.

Se strinjam z bwaze6, ta tema naj bo o Amperih v zvezi z igrami, komur niso po godu naj ne žali gamerje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Wrop ::

Bwaze6 je izjavil:


Grafične kartice se prodajajo v homeopatskih količinah, tudi v raju, kjer se cedita med in mleko:

Total Gaming GPU Sales Week 23
Nvidia Units 915 = 57.46%
Radeon Units 710 = 42.54%

...

Za primerjavo, januarja 2020, tradicionalno najslabši mesec za prodajo kartic, je Mindfactory prodal preko 18.000 diskretnih grafičnih kartic, povprečno torej preko 4500 na teden. Zdaj pa 1600...


Če pogledamo lansko leto od 16-52 tedna, naj bi prodali 150.000 kartic. Torej cca 4200 kartic na teden. Letos pa so prodali cca 2500 kartic na teden. Torej letos imajo prodajo 60 % lanske. Lani so torej čez palec prodali slabih 70 % več kartic na teden kot letos.

Zgleda, da si tudi Nemci na minimalcih ravno ne morejo z lahkoto privoščiti novih GPU po teh cenah.

Mato989 ::

Daj Bwaze6 nehaj jokat no... MSRP ni nobena ZAKONSKO DOLOČENA CENA... če se nekaj NE PRODAJA po MSRP ni to proti zakonu, niti ni kriminalno dejanje niti kaznivo

Druga zadeva je to, da ti pač kriptominerji niso všeč, prav, do tega imaš pravico ampak jokat da ker kriptominerji kupijo grafo ni graf za druge ni krivda kriptominerjev ampak nesposobnost proizvajalcev da dostavijo ŽELENE količine grafičnih v trgovine...

Dejansko bi NVIDII moralo bit v interesu da zmore dostavljat dovolj robe da več zasluži, če ni sposobna niso krivi minerji ampak nvidia, ker enako bi lahko rekli, če gamerjev ne bi bilo ne bi bilo pomanjkanja.

To da pa je miner pripravljen dat za kartico več kot gamer pa je čisto individualna odločitev posameznika... Kot pravim, ko bom jaz kupoval nov PC, bom samo pogledal cene in se odločil, ali hočem grafično ali raje kaj drugega, miselnost da si zaslužimo oboje je pač entitelment pussy generacije... izboljšaj si plačo pa ne bo težave
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

Nihče ni govoril o "zakonsko določenih cenah", ne postavljaj strawmanov.

Se mi zdi, da sem vedno popolnoma jasno povedal moje mnenje, če se ti to zdi "jokanje", je to pač tvoj problem. Predvsem pa sem predložil dokaze (toliko, kolikor jih pač je javno dostopnih) da trenutno pač nismo v nekem normalnem trgu - Ampere kartic (kar je nekako naslov teme) v evropskih trgovinah ni bilo prav veliko od lanskega septembra. Če pogledamo na prste, je to... 8 mesecev. Jih pokupijo kriptorudarji? Mogoče, ampak predvsem ne evropski. Definitivno pa ne gre le za "povečano povpraševanje, ker imajo zaradi lockdownov ljudje več denarja in več prostega časa", kot je tu poskusil prikazati marsikdo (oz. celo Nvidia sama na začetku: "The 3080 and 3090 have a demand issue, not a supply issue") - če bi bilo to res, Mindfactory ne bi tedensko prodajal le tretjino običajnega števila grafičnih kartic, kljub novim generacijam obeh taborov.

O moji plači ti pa ni treba skrbeti. In o tem, kaj mislim, da si zaslužim - vodno hlajeno RTX 3080 uporabljam zdaj že okrog pol leta.

tabata ::

Če v kratkem pade kripto še enkrat na polovičko lahko v Q4 že čakamo boljše cene. Jaz bom moje RTX 3080 Ti prodajal za nič manj kot 2000€. Takšni so pač časi, saj mi je žal da imam gor taki rabat, ampak nemoreš drugega če je povpraševanje preveliko.

dolenc ::

Dej ti nehi temo smetit, si mel svojo zabavo, zdej pa še kej drugega pogruntaj.

tabata ::

Jutri dobim MSI RTX 3080 Ti Suprim X. So excited, gosh. Javim kako bo šibala in če se splača kupit. Javim. :D

LeQuack ::

Splača se ne, to je jasno.
Quack !

FlyingBee ::

Tokrat foto kartice in tvoj lastnoročni napis datuma in vzdevka na ST.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Se ni hvalil da jih dobi 11 al koliko? ali zna samo 1ke stiskat?
««
151 / 222
»»