» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
53 / 222
»»

FlyingBee ::

Ja, saj je to slaba napoved, najboljše bi bilo vsaj 40:60. Bomo videli, konzole me ne prepričajo, z veseljem bi spremljal rdna2 risen moment.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Vuli ::

D3m je izjavil:

300W na 7nm EUV?

So potrdili?


"youtube vedeževalci"
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

mailer ::

Za potrošnike je najbolj če so ponudniki procentualno na prodajo čim bolj skupaj, seveda če se ne gredo kartelnih dogovorov.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FlyingBee ::

Ne morem verjeti, cela Nemčija nima niti ene rtx 3080 na zalogi, WTF? FFS!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Alien123 ::

FlyingBee je izjavil:

Ne morem verjeti, cela Nemčija nima niti ene rtx 3080 na zalogi, WTF? FFS!


paper launch + hardware problemi

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Kakšni HW problemi?

Samo SW problemi so, ki pa so rešeni.

gddr85 ::

afaik so s softwarom omejil hardware, torej spustil clocke, ker stvar ni bla stabilna

AapocalypseE ::

dxx ::

Malo blackhumor:
Nvidia bi morala sedaj izdati "SC" edition. Kar pa ne bi pomenilo več "superclocked" ampak "super capacitior" edition.haha

Vuli ::

:))
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

LuiIII ::

Jaz bi definitivno počakal na to kaj bo dal ven AMD. AMD-ju gotovo ne bo ratalo dati ven najhitrejšega GPU procesorja, a mislim da bo performance/watt boljši kot je 3080. Edini resni problem, ki ga po mojem ima trenutno AMD je to, da ni resna konkurenca v AI sektorju kjer še vedno prevladuje nVidia s svojim zaprto-kodnim CUDA.

Bwaze6 ::

FlyingBee je izjavil:

Ne morem verjeti, cela Nemčija nima niti ene rtx 3080 na zalogi, WTF? FFS!


To, da ni nobene kartice na zalogi, je popolnoma pričakovano, podobno je bilo ob vseh zadnjih izidih Nvidia kartic - tudi predvsem zato, ker je običajno najprej izšla Founders Edition, partnerske kartice pa šele kak teden ali dva za tem.

Kar je unikatno je to, da ogromno trgovin v 17 dneh ni prejelo niti ene same grafične kartice in jih sploh še niso dodali v svojo eventualno ponudbo, kljub temu, da naj bi kar lepo število partnerjev vsaj na papirju kartice začelo prodajati dan za Founders Edition. Tega ne moreš razložiti s povpraševanjem, enostavno kartic ni bilo.

Res pa je Evropa nek obroben trg, podjetja s sedežem večinoma izven celine bodo doma požela le simpatije, če bodo najprej poskrbela za domači trg in neke bedneže preko morja še malce jezile pri tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Machete ::

LuiIII je izjavil:

Jaz bi definitivno počakal na to kaj bo dal ven AMD. AMD-ju gotovo ne bo ratalo dati ven najhitrejšega GPU procesorja, a mislim da bo performance/watt boljši kot je 3080. Edini resni problem, ki ga po mojem ima trenutno AMD je to, da ni resna konkurenca v AI sektorju kjer še vedno prevladuje nVidia s svojim zaprto-kodnim CUDA.


Daj mi razloži, kaj ti kot navednemu Janezu (ali Liamu) pomeni to v praksi, ko nabijaš cod? Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Silici ::

Čez palec: HI-END kartica stane Nvidijo recimo 100$. Iz gaminga imajo ~1.5 milijarde $ prometa na četrtletje, to pomen cca 10 milijonov kartic na 4 mesece. Se pravi je zagotovo nekje fabrka, ki bruha več kot 1 milijon kartic na mesec.

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ne morem verjeti, cela Nemčija nima niti ene rtx 3080 na zalogi, WTF? FFS!


To, da ni nobene kartice na zalogi, je popolnoma pričakovano, podobno je bilo ob vseh zadnjih izidih Nvidia kartic - tudi predvsem zato, ker je običajno najprej izšla Founders Edition, partnerske kartice pa šele kak teden ali dva za tem.

Kar je unikatno je to, da ogromno trgovin v 17 dneh ni prejelo niti ene same grafične kartice in jih sploh še niso dodali v svojo eventualno ponudbo, kljub temu, da naj bi kar lepo število partnerjev vsaj na papirju kartice začelo prodajati dan za Founders Edition. Tega ne moreš razložiti s povpraševanjem, enostavno kartic ni bilo.

Res pa je Evropa nek obroben trg, podjetja s sedežem večinoma izven celine bodo doma požela le simpatije, če bodo najprej poskrbela za domači trg in neke bedneže preko morja še malce jezile pri tem.


Nekateri ste res cudni. EU predstavlja NAJVECJE skupno trzisce na svetu, vi pa se vedno mislite, da je obroben.

FlyingBee ::

Zakaj na mindfactory ni niti product page-a?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Cr00k ::

tikitoki je izjavil:

Nekateri ste res cudni. EU predstavlja NAJVECJE skupno trzisce na svetu, vi pa se vedno mislite, da je obroben.


Aja? Po katerem kriteriju?

mailer ::

Silici je izjavil:

Čez palec: HI-END kartica stane Nvidijo recimo 100$. Iz gaminga imajo ~1.5 milijarde $ prometa na četrtletje, to pomen cca 10 milijonov kartic na 4 mesece. Se pravi je zagotovo nekje fabrka, ki bruha več kot 1 milijon kartic na mesec.
Bi moral it pogledat kako tovarne delajo in če naredijo vsako minuto 1 kartico je to samo 1440 (o glej kako so dobili resolucijo zaslonov:D) na dan kar znese dobrih 43k na mesec. Od tvoje ocene si oddaljen samo dobrih 20x. Grafike so dokaj zahteven kos elektronike, kar terja svoj čas pri izdelavi. Če boš kje našel koliko dnevno kakšna tovarna naredi grafik bom vesel tega podatka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Tole sem našel:
Each of PC Partner's graphics card production lines can create, on average, around 4,000 units per day. But each line is not limited to one single product - while it tries to limit line changes to less than five times a day it is not unheard of for production to be switched around that much, especially during times of high-demand.

link do povezave na članek: https://www.pcgamesn.com/hardware-guide...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FlyingBee ::

Ok, ampak niti nimajo ponudbe in magari 14 dni ali celo 30 dni dobavni rok. Zdaj pa ni sploh izbire .
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

globoko grlo ::

Pizda folk, sprjaznte se že, da nas je nVidia nategnila! pika stop
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Mr.B ::

globoko grlo je izjavil:

Pizda folk, sprjaznte se že, da nas je nVidia nategnila! pika stop

Marketing...
Review bo rekel Toliko FPS-jev/$. Potem se bomo pa lahko kregali o nekonkurenčnem AMD-ju, ko bo nekdo vzel FPS/W na maloprodajno papirno ceno vs dejansko ceno....Pač kopiranje Intel pristopa.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meizu ::

AapocalypseE je izjavil:

3080 je ~35% hitrejša od 2080 Ti v raster, tako da, če bi bila 3070 ~10% počasnejša od 2080 Ti v raster, je potem 3070 ~45% počasnejša od 3080. Dvomim, da bo takšna razlika, ampak, če bo res tako, se bolj splača kupit 3080.


Marketinška fora je odlična. Dodaš še tistih 200eur in kupiš 3080 a, se splača! Nvidia pa šteje denarce doma.

FlyingBee ::

Odvisno od rdna2.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

Točno tako.

Telbanc ::

dxx je izjavil:

Malo blackhumor:
Nvidia bi morala sedaj izdati "SC" edition. Kar pa ne bi pomenilo več "superclocked" ampak "super capacitior" edition.haha


Marketinško bi še lepše zvenelo "Military class:D".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Kakšni HW problemi?

Samo SW problemi so, ki pa so rešeni.


Kaj se muliš stalno..

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

tikitoki je izjavil:


Nekateri ste res cudni. EU predstavlja NAJVECJE skupno trzisce na svetu, vi pa se vedno mislite, da je obroben.


Se mi zdi, da je Evropa VEDNO MANJ skupno tržišče. Vsaj v pomenu končnega kupca, ki bi želel kupiti izdelek kjerkoli v Evropi. Zakaj je bilo pred desetletjem nekajkrat več trgovin v Nemčiji, pri katerih si lahko naročil izdelke z dostavo v Slovenijo? Zdaj ne samo, da v Slovenijo ne pošiljajo, pri nakupu nekateri tudi preverjajo, da plačilo ne pride iz tujih plačilnih kartic.

Ko je bil del EU Združeno Kraljestvo, so se večji prodajalci tudi trudili s prevajanjem spletnih prodajaln v "skupni jezik", angleščino. Je to sploh še zaželjeno, uporaba jezika izdajalcev?

Se mi zdi, da smo iz ideje o "skupnem trgu" končni kupci nekako izviseli, verjetno dogovorjeno v Bruslju, sporočeno pa ne. Kupuj doma, v svojem jeziku. Plačaj domač DDV. Bodi zadovoljen z izbiro, ki je pač v tvoji tretjerazredni državici na voljo. In se pretvarjaj, da je vse tako, kot je bilo pred leti.

FlyingBee ::

Res je trend tak, čeprav imaš veliko amazon.de, computeruniverse, caseking,... ki enostavno 22% davka nabijejo, pa je mirna bosna.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Furbo ::

Bwaze6 je izjavil:

Se mi zdi, da je Evropa VEDNO MANJ skupno tržišče. Vsaj v pomenu končnega kupca, ki bi želel kupiti izdelek kjerkoli v Evropi. Zakaj je bilo pred desetletjem nekajkrat več trgovin v Nemčiji, pri katerih si lahko naročil izdelke z dostavo v Slovenijo? Zdaj ne samo, da v Slovenijo ne pošiljajo, pri nakupu nekateri tudi preverjajo, da plačilo ne pride iz tujih plačilnih kartic.

Ker so pogoltni birotati, v želji po neuhajanju DDV, pozabili osnovni namen EU in predpisali, da je treba nakazati DDV v državo od koder prihaja kupec in to po stopnji te države.
Marsikomu se s tem ne da jebat, ker potegne spet kup papirjev za sabo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LuiIII ::

...ko bo v Evropi enoten DDV ipd. potem bo lažje. Jaz menim, da Nvidia tokrat nateguje z 30XX kolikor še pač lahko. Definitivno so z izdajo serije malo pohiteli. Vprašanje je zakaj? Ali je perf/watt in posledično p/p AMD Navi 2X res toliko nevarna, da je bilo potrebno pohiteti ali pa je kaj drugega? Morda gre večji del proizvodnje v zalogo za kakšen bolj resen segment trga kjer dosegajo večje margine kot pa na gaming trgu? Vse skupaj pa kaže, da imajo na voljo bistveno premalo chipov, da bi pokrili osnovne potrebe gaming trga. Ali je temu razlog slab yield (Samsung prvič dela za Nvidio na 8nm procesu) vejo pa le pri Samsungu in Nvidiji.

XS!D3 ::

Tudi meni se zdi, da je vedno slabše. Konkretno, ko sem iskal RTX 3080, večina trgovin, ki je imela vsaj listing, ni (več) pošiljala v Slo. Možno, da sej jim za naš majhen narod enostavno ne da ukvarjat s posebnim obračunavanjem in poročanjem slovenskega DDV, ko enkrat presežejo tisto mejo 50k €, do katere lahko enostavno obračunajo svoj davek in čao. Jih je pa še nekaj, ki sicer pošiljajo v Slo, ampak imajo posebaj obvestilo, da RTX30XX zaenkrat ne pošiljajo v tujino. Potem sem drugje celo uspel naročit pa so skenslali, češ da teh grafičnih zaenkrat ne bodo pošiljali ven, čeprav ni bilo nič posebaj omenjeno. Na koncu probal še na dveh ali treh trgovinah z mailboxde naslovom in so nakandno preklicali naročilo.

Vuli ::

LuiIII je izjavil:

...ko bo v Evropi enoten DDV ipd. potem bo lažje. Jaz menim, da Nvidia tokrat nateguje z 30XX kolikor še pač lahko. Definitivno so z izdajo serije malo pohiteli. Vprašanje je zakaj? Ali je perf/watt in posledično p/p AMD Navi 2X res toliko nevarna, da je bilo potrebno pohiteti ali pa je kaj drugega? Morda gre večji del proizvodnje v zalogo za kakšen bolj resen segment trga kjer dosegajo večje margine kot pa na gaming trgu? Vse skupaj pa kaže, da imajo na voljo bistveno premalo chipov, da bi pokrili osnovne potrebe gaming trga. Ali je temu razlog slab yield (Samsung prvič dela za Nvidio na 8nm procesu) vejo pa le pri Samsungu in Nvidiji.

ja. baje, čip za 3080/3090 ki je velik 628mm2, iz 1 waffer-ja naj bi ratalo cca 59 dobrih čipov, 21 slabih jeder, ki bi se jih verjetno dalo porabit za kak manjši model.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Bwaze6 ::

Po mojem je zelo pomemben podatek gibanje cen Turing kartic, ki za razliko od prejšnjih generacij niso blazno izgubile vrednosti niti po dveh letih - dogajale so se tudi takšne neumnosti, da so trgovine prodajale 2080 po višji ceni kot novo prispele 2080 Super. Tudi zdaj večina Turing kartic lepo drži prvotno ceno, kar je ob prihajajočih karticah seveda idiotsko.

Po mojem je tisti kriptobum čisto polomil dotedanje obnašanje trga. Namesto nižanja cen, ko se market s karticami približno zasiči, zdaj skrbno planirajo redkost. Kupci se bodo mesece "borili", da bi sploh našli kartico, cene pa bodo lahko tudi 20% nad obljubljenimi. In leto zatem boš vesel, če boš kartico lahko kar kupil brez čakanja in po skorajda prvotno obljubljeni ceni - kakšna kupčija!

FlyingBee ::

Pojavljajo se ugibanja, ker FE ni v EU na zalogi nikjer, da je FE tokrat Fuck Eu edition.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Founders Edition so bile vedno redke, tokrat pa naj bi imele še precej drag hladilnik montiran, tako da so bojda bolj lepo zgledajoča reklama kot pa dejanski produkt, namenjen masovni izdelavi.

Kako dobro dela FE hladilnik pa testi recenzentov niti ne pokažejo, ker jih večina testira na "open bench", da izločijo morebiten vpliv ohišja. Kar je seveda neumno.

Buggy ::

Kako dobro dela FE hladilnik pa testi recenzentov niti ne pokažejo, ker jih večina testira na "open bench", da izločijo morebiten vpliv ohišja. Kar je seveda neumno.


JayZ je stestiral 3080 FE v ohisju in je bilo v njegovem primeru zaradi blowerja (izpih iz ohisja) boljse delovanje FE kot z AIB karto. Sam to je spet stvar kako imas pretok zraka optimalno urejen ali sploh ne. Ohisja s steklom na stranici so bolj lepa kot pa funkcionalna, za razliko tistih z rezami in venti...tko da je to cist odvisno od primera do primera.

FlyingBee ::

En vhodni spodaj, en spredaj in en izhodni zadaj ali zgoraj, pa je.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Po mojem je zelo pomemben podatek gibanje cen Turing kartic, ki za razliko od prejšnjih generacij niso blazno izgubile vrednosti niti po dveh letih - dogajale so se tudi takšne neumnosti, da so trgovine prodajale 2080 po višji ceni kot novo prispele 2080 Super. Tudi zdaj večina Turing kartic lepo drži prvotno ceno, kar je ob prihajajočih karticah seveda idiotsko.

Po mojem je tisti kriptobum čisto polomil dotedanje obnašanje trga. Namesto nižanja cen, ko se market s karticami približno zasiči, zdaj skrbno planirajo redkost. Kupci se bodo mesece "borili", da bi sploh našli kartico, cene pa bodo lahko tudi 20% nad obljubljenimi. In leto zatem boš vesel, če boš kartico lahko kar kupil brez čakanja in po skorajda prvotno obljubljeni ceni - kakšna kupčija!


Sem vieel RTX 2080 Ti za 650 EUR. Dvomim, da sem videl najcenejso ponudbo, ker ne mislim kupiti ta GPU. Bi rekel, da so konkretno znizali ceno. Mogoce zgolj ne dovolj, da bi bila zanimiva ob prihajajoci RTX 3070.

FlyingBee ::

Nisi, verjetno 2080Super.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

TechPowerUP je testiral v ohišju darkFlash DLX22 in dobil precej drugačne rezultate. V idle je sicer FE najhladnejša, pod obtemenitvijo pa najbolj vroča in najglasnejša od testiranih:

https://www.techpowerup.com/review/nvid...

FlyingBee ::

Jayz je imel big tower cooler, mogoče je to pomagalo.

Tpu mislim, da nima venta spodaj. Aio verjetno piha v ohišje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Buggy je izjavil:

Kako dobro dela FE hladilnik pa testi recenzentov niti ne pokažejo, ker jih večina testira na "open bench", da izločijo morebiten vpliv ohišja. Kar je seveda neumno.


JayZ je stestiral 3080 FE v ohisju in je bilo v njegovem primeru zaradi blowerja (izpih iz ohisja) boljse delovanje FE kot z AIB karto. Sam to je spet stvar kako imas pretok zraka optimalno urejen ali sploh ne. Ohisja s steklom na stranici so bolj lepa kot pa funkcionalna, za razliko tistih z rezami in venti...tko da je to cist odvisno od primera do primera.



Jaz se sprasujem o smislenosti zvocne izolaciej v ohisjih. Zvocna izolacija = topolna izolacija. Vprasanje, ce zvocna izolacija pripomore dovolj, k nizanju hrupa, da bi opravicila visje temeprature, s tem hitrejse vrtenje ventilatorjev in posledicno glasnejsi vir hrupa.

FlyingBee je izjavil:

Nisi, verjetno 2080Super.


Ti bos vedel, kaj sem videl:). Kaj beres misli na daljavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Bwaze6 ::

tikitoki je izjavil:


Sem vieel RTX 2080 Ti za 650 EUR. Dvomim, da sem videl najcenejso ponudbo, ker ne mislim kupiti ta GPU. Bi rekel, da so konkretno znizali ceno. Mogoce zgolj ne dovolj, da bi bila zanimiva ob prihajajoci RTX 3070.


Možno, na Geizhals.eu je pa najcenejša še vedno dražja od MSRP :))

Na Redditu so poročali o prodajah celih kontejnerjev Turing kartic naenkrat na Ebayu v ZDA. 2080Ti npr. po 500$. Ampak baje brez vnaprejšnjega linka nimaš šans, gre v trenutku.

FlyingBee ::

Tiki, ebay ne šteje, nove znižane 2080ti nisi videl za 650eur, bučko.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Konlov ::

778€. No, saj se bo umirilo. Ko bo pod 700, razmislim: https://geizhals.eu/msi-geforce-rtx-308...

Bwaze6 ::

Gigabyte GeForce RTX 3080 Eagle OC 10G "dobiš" za 767 EUR.

Številka ob izdelku, ki ga ne moreš kupiti ali prednaročiti, je brezpredmetna - vse cene so bile tik pred izidom kar krepko nižje. Ko bodo začele v EU kapljati kartice, bo šlo vse tole še gor.

Wrop ::

Saj vas nobeden ne sili da kupujete. Počakaš, da bodo zaloge polne in cene padejo, nato kupiš. Ali pa greš h konkurenci.

Bwaze6 ::

Sem prepričan, da če bo AMD spet nekonkurenčen, zaloge pač ne bodo polne še dolgo časa. Na kolenih jih bomo prosili za kartice, in podkupnino zraven ponujali.

FlyingBee ::

Zdaj vemo kam so ga102 čipi šli
https://www.anandtech.com/show/16137/nv...

Rtx a6000 in a40, namesto Quadro.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
53 / 222
»»