» »

VM Ware fusion na zunanji disk

VM Ware fusion na zunanji disk

winto ::

Ker mi na Macbooku zmankuje prostora sem želel Debian VM namestiti na klasičen zunanji USB 3.0 disk. Zadeva sicer dela, ampak tako počasi, da je v bistvu neuporabna. Je potrebno spremeniti kakšno nastavitev, da bo delovalo hitreje?
Pod USB nastavitvami sem omogočil USB 3.0 kontroler in pa pri HDD nastavitvah sem izbral SCSI bus.
Zavedam se, da ne more delovat tako hitro, kot preko internega SSDja, vendar je to vseeno ekstremno prepočasno.
Disk je WD Passport 4TB.

Še live distribucija iz DVDja dela hitreje.

srus ::

Morda imaš premalo jeder ali pomnilnika dodeljenega virtualkam. Koliko RAM in koliko jeder ima tvoj laptop in koliko od tega si dodelil virtualki? Ko bootaš z Live DVD OS zasede vse resurse laptopa in zato je verjetno delo hitrejše.

Moja konfiguracija je VirtualBox na Win 7 laptopu (16 GB, štiri jedra) in Fedora ter Ubuntu virtualke na zunanjem 500 GB disku.

Ob delu z virtualkami razlike v hitrosti med virtualkami na notranjem SSD ali zunanjem USB disku ne opazim. Vsaki virtualki pa dodelim polovico resursov (8 GB, dve jedri). Jasno, poganjam največ eno virtualko naenkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kombiniranje Windows10 in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131987 (1480) popster
»

Legalnost poganjanja ISTE virtualke na več mašinah?

Oddelek: Operacijski sistemi
233724 (2644) GupeM
»

Je virtualizacija rešitev?

Oddelek: Operacijski sistemi
284529 (3685) peko_deko
»

win10 + linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192686 (2083) krneki0001
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6417354 (15111) VANR

Več podobnih tem