» »

Nakup jakne

Nakup jakne

Kleemen ::

Kupujem jakno za pohodništvo, nekaj v stilu puhovke predvsem za mraz in veter. Ogledano imam eno od Columbie, ki naj bi imela kvalitetne izdelke in dokaj ugodno - znižana iz 125 na 90. Hvala za nasvete.

https://www.columbia.com/powder-lite-ho...

Unknown_001 ::

Puhovke... ma to ni ravno fino.

Je lahko kaj drugega?

Ps. Obvezno jo probaj. Če iztegnjeno roko zarotiraš te kroj ne sme tiščat, tudi če ti rokav in body po velikosti ustrezata. Če pri dvigu iztegnjene roke dvigneš bundo je problem, ker ledvice izpostavljaš.

Torej... če se spomniš tistega helikopterskega mahanja z rokami, ki ste ga izvajali v šoli... to ti mora jakna omogočat brez oviranja ali zategovanja. Bistvo je, da te ne bo sleklo. To je zelo pogosta težava, če si širok čez ramena.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Puhovke so najboljše za pohodništvo, drugače pa ta na linku je stil puhovke z umetnim polnilom, ampak naj bi bila zelo topla, pa čeprav izgleda tanka. Probal sem jo in je kul. Odvisno samo koliko je topla in predvsem zračna.

seminal ::

Ma kaka puhovka za pohodništvo :P Hočeš zgoret v njej? Puhovka je samo tam ko se dlje časa ne giblješ. Pozimi jaz grem z dolgo in kratko švic majico v gore. Ko pa se ustavim te komaj dam puhovko gor, al pa na vrhu, oz če se pleže ne sidriščih ko varuješ drugega in si na mestu...
Umetna izloacija ni kaj prida, raje pravi puh, manjša pakunga bolj greje. je pa dražja.

Unknown_001 ::

Iščeš budget varianto? Vzemi Icepeak.

Potrebuješ nekaj boljšega? Vzemi Halti. Je dražji ampak worth it.

seminal je izjavil:

Ma kaka puhovka za pohodništvo :P Hočeš zgoret v njej? Puhovka je samo tam ko se dlje časa ne giblješ. Pozimi jaz grem z dolgo in kratko švic majico v gore. Ko pa se ustavim te komaj dam puhovko gor, al pa na vrhu, oz če se pleže ne sidriščih ko varuješ drugega in si na mestu...
Umetna izloacija ni kaj prida, raje pravi puh, manjša pakunga bolj greje. je pa dražja.


Bravo!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Ko hodiš itak ne rabiš razen če je res tok mrzlo in sneg, drugače jo imaš v nahrbtniku in gor oblečeš. Kar sem gledal reviewe od te Columbie je odlična za tak denar, nevem pa če je ta njihov "Omni-heat" res tako topel kot pravijo, ker na otip deluje zelo tanka, to je edina stvar za katero sem v dvomih. Če denar ne bi bil problem potem itak North Face, ampak 250eur+ ne dam za jakno. :D

Unknown_001 ::

Torej si si že sam odgovoril?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

seminal ::

Kako topla je ta izolacija nevem. Če že hočeš met umetno puhovko, moraš gledat da je filana z primaloft materialom. Če je fejst tanka pomoje nekaj topla ne more bit, sploh glede na ceno.

letmein ::

Puh in mokrota ne greta ravno skupaj, sicer je pa v zadnjih letih sintetika zelo napredovala, problemi puha pa ostajajo... tako, da za ta denar kupi sintetično zadevo. Sam pozimi v gorah uporabljam sintetično jakno kot zunanji sloj, po potrebi dodam čez goretex jakno. Srednji sloj pol kako polartec jopo in kombinacija merino/sintetika na kožo.

Kleemen ::

Verjetno bom kar to od Columbie, glede na to da je redna cena 125eur očitno ni lih tok slaba, pa tudi znamka je ok in ne nek xy.

S24B370 ::

Iščem softshell jakno za lažje zimsko pohodništvo. No, softshell se mi je zdela še najprimernejša izbira, sodeč po prebranih lastnostih. Je prožna, fajn proti vetru, čist zadost vodoodbojna in menda ravno prav topla, da daš spodi eno kompresijsko majico in en tanek sloj.
Cenovno sem se omejil na enih 50€, zato vas sprašujem, kaj v tem rangu naj pogledam. Razvrščeno po ceni mi razni Sportsdirect in intersport servirajo Karrimor, McKinley, Gelert, Icepeak. Je kakšna bistvena razlika v kvaliteti med naštetimi?

Bi neki tazga, da tudi za okrog zgleda dost normalno: https://sl.sportsdirect.com/karrimor-al...

Hvala :)

moose_man ::

S24B370 je izjavil:

Iščem softshell jakno za lažje zimsko pohodništvo. No, softshell se mi je zdela še najprimernejša izbira, sodeč po prebranih lastnostih. Je prožna, fajn proti vetru, čist zadost vodoodbojna in menda ravno prav topla, da daš spodi eno kompresijsko majico in en tanek sloj.
Cenovno sem se omejil na enih 50EUR, zato vas sprašujem, kaj v tem rangu naj pogledam. Razvrščeno po ceni mi razni Sportsdirect in intersport servirajo Karrimor, McKinley, Gelert, Icepeak. Je kakšna bistvena razlika v kvaliteti med naštetimi?

Bi neki tazga, da tudi za okrog zgleda dost normalno: https://sl.sportsdirect.com/karrimor-al...

Hvala :)


Če se slučajno odločiš dati nekaj več, ti na podlagi pol leta lastnih izkušenj priporočam Millet - Track Hoodie softshell. Udoben in toliko topel kot mora bit, zelo dobro zaščiti pred vetrom, v rahlem nalivu je ok, v močnem nalivu ga še nisem preizkusil, deluje dobro robusten (vendar sem ga v naravi imel le pri pohodih na hribe, ne pa na turah v skale/gore, kjer bi ga lahko hitreje poškodoval). Dizajn je tudi nadpovprečno lep - IMO. Preden sem ga kupil ,sem tudi precej dobrih reviewov našel na internetu in se mi zdijo kar upravičeni ... trenutna znižana cena v Igluju je 130EUR, ne vem pa če se ga da še kje dobit ceneje.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Robustni softshelli so recimo od firme mil-tec ali helikon-tex. Imam helikona za spomladi in jeseni, pa ob kakem hladnejšem večeru poleti, milteca pa za pozimi, ker je malo bolj topel in bolj debel softshell. Pa vsak večer prehodim vsaj nekje 6 kilometrov v vsakem vremenu (psi morajo na sprehod tudi če dežuje ali sneži), tako da sta obe jakni sprobani in lahko rečem, da ko bosta ti dve razpadli, bom kupil enaki.

helikon

https://www.helikon-tex.com/en_pln/ku-g...

mil-tec
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

S24B370 ::

Hvala za odgovora. :) A te cenejše Karrimor, McKinley, Gelert, Icepeak, Energetics, Pro Touch so pa vse nekje tm tm?

krneki0001 ::

Ja cenejše so ponavadi tm-tm. Razlika je lahko, da imajo nekatere pod "shark-skinom" polivinil, pa potem nič ne puščajo (ampak tudi dihajo ne), druge pa malo boljši softshell, ki ne pušča, ampak diha pa vseeno malo.
Vidiš pa na žalost šele potem, ko si ali ves prešvican, ker nič ne diha ali pa nisi prešvican, ker zadeva diha.

Za helikon-tex softshell ti lahko rečem da je kvaliteta res visoka in ga drajsam že 5 let, pa še vedno ne pušča. Je pa cena malo višja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kozmy ::

impre ::

Poglej še na Kuka extreme, če ti ni 130-140€ preveč... Če ti ni nobena njihava mera dimenzijsko prav ali bi rad karkoli spremenil naredijo po želji.
Jaz sem zaenkrat zadovoljen, pa sem mel že Mammut, TNF, Millet in podobne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodniška oprema

Oddelek: Loža
465828 (796) koyotee
»

Outdoor oblačila (planinarjenje, tek v naravi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213417 (2207) gruntfürmich
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918711 (12176) Okapi
»

Zimska znižanja

Oddelek: Loža
142235 (1426) Ganon

Več podobnih tem