» »

Kavni avtomati

Kavni avtomati

SmeskoSnezak ::

Kako dobra je kava iz teh avtomatov? In kako skodljiva je cokolada v prahu , mleko v prahu? Se kdo poglablja v te stvari in zna to razloziti? Pijete te reci, ustvarjene iz teh prahov? Kako vpliva na vase pocutje? Bi raje skuhali pravo kavo? Naredili vroco cokolado iz vec cokolad sami?
@ Pusti soncu v srce... @

BuDi79 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

In kako skodljiva je cokolada v prahu , mleko v prahu?
aha, ne sprašujemo se ali je škodljiva (zakaj bi sploh bila) ampak KAKO škodljiva je, se pravi na lestvnci verjetno od 4-10 (niti ne na 1-10)

Smrtno nevarna je kava iz avtomata. Mislim, da VSI, ki pijejo kavo iz avtomata umrejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

borisk ::

hmm, naš avtomat od AS sproti melje zrnje in kuha kavo (kao "ekspreso"). mleko v prahu je verjetno fejst škodljivo, glede na to, da so nam ga fujtral prve 2 leti življenja.
pri stvareh iz avtomata je najhujša stvar sladkor... čokolada v prahu je drgač zelo škodljiva, povzroča silikozo pljuč, tk da pazljivo okoli aparata, priporočam uporabo respiratorja...

Smrekar1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kako dobra je kava iz teh avtomatov?


Precej je odvisno od vodovoda stavbe. Če je voda v stavbi dobra je lahko sprejemljiva, če ne je hitro zanič. Kava v avtomatih na UKC smrdi po pokvarjenih rakcih.

In kako skodljiva je cokolada v prahu , mleko v prahu?


Odvisno od doze. Če boš svojo prehrano baziral na čokoladi v prahu in mleku v prahu potem je zelo škodljiva, če boš spil 1-3 kave iz avtomata na dan se ne bo poznalo nikjer.

Se kdo poglablja v te stvari in zna to razloziti?


Ja. Formula je sledeča:
kava - voda -> kava v prahu
kava v prahu + voda -> kava

Ekvivalentna formula velja tudi za mleko in ostale praške.

Pijete te reci, ustvarjene iz teh prahov? Kako vpliva na vase pocutje? Bi raje skuhali pravo kavo? Naredili vroco cokolado iz vec cokolad sami?


Prava kava (ali vroča čokolada, vino ...) je vedno boljša od liofiliziranega in kasneje rekonstituiranega nadomestka. Slednji je lahko še vedno sprejemljivo dober, vendar se v okusu ne bo nikoli niti približal originalu.

Ja, tudi vino v prahu se dobi.

https://www.amazon.com/Jansal-Valley-Po...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

joze67 ::

Smrekar1 je izjavil:

Se kdo poglablja v te stvari in zna to razloziti?


Ja. Formula je sledeča:
kava - voda(1) -> kava v prahu
kava v prahu + voda(2) -> kava

Ekvivalentna formula velja tudi za mleko in ostale praške.
Seveda je voda(1) bolj ali manj H2O, voda(2) pa pride običajno iz vodovoda in ima primesi, ki seveda spremenijo okus.

Sicer pa je sušenje hrane zelo stara tehnika ohranjanja hrane - če uspeš vodo 100% izločiti:
  • preprečiš razvoj bakterij
  • ne skladiščiš vode
  • ne transportiraš vode.

Smrekar1 ::

joze67 je izjavil:

Seveda je voda(1) bolj ali manj H2O, voda(2) pa pride običajno iz vodovoda in ima primesi, ki seveda spremenijo okus.


Če vode ne pridobivaš iz kake doma narejene naprave za razsoljevanje (ali totalno zjebanega vodovoda) ne bo imela tako močnega okusa, da bi bistveno spremenila okus kavi.

Sicer pa je sušenje hrane zelo stara tehnika ohranjanja hrane - če uspeš vodo 100% izločiti:
  • preprečiš razvoj bakterij
  • ne skladiščiš vode
  • ne transportiraš vode.


Jup. Pršut sodi v isto kategorijo kot mleko v prahu.

GupeM ::

borisk je izjavil:

hmm, naš avtomat od AS sproti melje zrnje in kuha kavo (kao "ekspreso"). mleko v prahu je verjetno fejst škodljivo, glede na to, da so nam ga fujtral prve 2 leti življenja.
pri stvareh iz avtomata je najhujša stvar sladkor... čokolada v prahu je drgač zelo škodljiva, povzroča silikozo pljuč, tk da pazljivo okoli aparata, priporočam uporabo respiratorja...

Pa je umrl še en Italijan ... It's espresso!

borisk ::

pri nas smo v sloveniji zato imamo pri nas pice in ekspreso, italjani pa umirajo predvsem zaradi infarktov navljkub "mediteranski" dieti.

GupeM ::

Če smo že v Sloveniji, potem imamo hitro kavo. "Ekspres" je namreč pogovorno ...
Aja, pa še to:
ekspreso
ekspresso
espresso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Machete ::

Jaz sem se začel strogo izogibat doatkom mleka v prahu, dolga leta sem pil kapučin iz avtomata, vendar sem se vedno počutil kot driska, pa še spotil sem se, sploh po 2. 3. na dan. Sedaj provam tako, da je glavna 'taprva' spita in skuhana doma, v službi pa imam navadno mleko v hladilniku in si ga malo dodam v obično črno kavo. Glede čiste kave z avtomata nimam neke hude pritožbe, saj jo zmelje pravo iz zrna in je tudi okus čisto ok. Počutim se mnogo bolje odkar jo pijem brez istega mleka v prahu (in seveda sladkorja). Če se le da pa raje skočim v bližnje gostišče na kavarniško.

Še bolj ogabna mi je na Petrolu. Kapučin BREZ DODANEGA SLADKORJA je totalno PRESLADEK. Razumi kdor more.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Petrol Slo ::

Machete je izjavil:

Še bolj ogabna mi je na Petrolu. Kapučin BREZ DODANEGA SLADKORJA je totalno PRESLADEK. Razumi kdor more.


Spoštovani,

hvala za vaš komentar. Na Petrolu izredno cenimo mnenja svojih kupcev, saj so le tako naši izdelki in storitve lahko vsak dan boljše. Tako na področju toplih napitkov v prihodnjih mesecih pripravljamo nekaj novosti, tako, da bomo veseli vašega mnenja oziroma predlogov izboljšav.

V primeru dodatnih vprašanj oziroma predlogov se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Taja Špacapan
Marketing
Petrol d.d., Ljubljana

rdecaluc ::

To je tudi moja edina graja petrolovega kavomata. Kava je odlična, vendar ima mleko v prahu katerega uporabljajo enostavno preveč dodanega sladkorja.

Če bi dali možnost uporabe pravega mleka bi ta problem premostili, vendar je potem spet vprašanje cene.

Ali ima kdo doma pravi kavni avtomat? S tem ne mislim tega na kapsule, saj se mi zdi da je isto presladek.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

geronimo777 ::

rdecaluc je izjavil:

To je tudi moja edina graja petrolovega kavomata. Kava je odlična, vendar ima mleko v prahu katerega uporabljajo enostavno preveč dodanega sladkorja.

Če bi dali možnost uporabe pravega mleka bi ta problem premostili, vendar je potem spet vprašanje cene.

Ali ima kdo doma pravi kavni avtomat? S tem ne mislim tega na kapsule, saj se mi zdi da je isto presladek.

Lp


Jaz imam doma Philipls Saeco, ki sproti zmelje zrna. Zelo dobra kava, zame boljša kot v gostilni. PA še sladkor si dodajaš po želji. Je pa najboljša kava Juius Meinl v zrnju, pri nas se je ne dobi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kavnega avtomata

Oddelek: Loža
456271 (2438) Tsunamii
»

Instant kava/kapučino

Oddelek: Loža
235430 (2869) XLapse
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22055400 (37705) hunter01
»

Kaj namesto kave?

Oddelek: Loža
415784 (2151) nightrage
»

Dobra kava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5125198 (13852) Karaya 52

Več podobnih tem