» »

Nova Nokia 7.1

Nova Nokia 7.1

Slo-Tech - HMD, ki je pred dvema letoma oživil znamko Nokia, pridno izdaja nove modele. Najnovejši se imenuje Nokia 7.1 in za 350 dolarjev prinaša solidne karakteristike telefona srednjega razreda. To pomeni, da ima procesor Snapdragon 636, 4 GB pomnilnika, 64 GB prostora, baterijo 3060 mAh in zaslon z ločljivostjo 2280 x 1080 in diagonalo 5,8 palca. Sprednja kamera ima 8 milijonov točk, zadnji dve pa 12 oziroma 5 milijonov. Druga je za globino (bokeh). Bothie omogoča, da hkrati snemamo s sprednjo in zadnjo kamero. Telefon ima tudi vse ostale pomembne pritikline, kot so USB-C, priklop za slušalke, čitalnik prstnih odtisov in režo microSD. Telefon bo na voljo tudi v Evropi.

Glavna prednost HMD-jevih modelov je gotovo cena. Sodi namreč v razred, kjer ni na voljo veliko kvalitetnih telefonov. Običajno gre za izdelke srednjega razreda, za katere se podpora kaj kmalu konča. HMD obljublja, da bo Nokio 7.1 podpiral dve leti z novimi verzijami Androida in tri leta z varnostnimi popravki. Trenutno bo imel Android 8, do konca leto pa obljubljajo nadgradnjo na Android 9. Nokia 7.1 je na voljo v dveh barvah: Gloss Steel in Gloss Midnight Steel. Prva ima sivo ohišje in bakrene robove, druga pa modro ohišje in srebrne robove. Ohišje je aluminijasto.

HMD ponuja cel spekter telefonov Nokia. Za 100 dolarjev namreč ponuja Nokio 2, za 160 dolarjev Nokio 3.1 in za 270 dolarjev Nokio 6.1. Nokia 8 stane 320 evrov in je na voljo v Evropi in Aziji, ne pa v ZDA.

44 komentarjev

vostok_1 ::

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

delfy ::

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


+1

Miha20 ::

Zadnja verjizija symbian je bila že čist ok al pa meego. Škoda da niso razvijali svojega sistema naprej.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.
Pravilno se napiše "nepomemben".

Če ti ni všeč Android, vedno lahko uporabljaš zgolj Linux.

Aja, ti ne, se opravičujem.

BivšiUser2 ::

Zakaj pri teh modelov range fonih odločajo detajli? Mi A2 ima H265 in nima NFC, medtem ko je tu obratno.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Miha20 ::

Nokia n8 Jaz se čudim kako je to sploh laufalo zdaj pa 8 jedernik 2ghz pa 8gb rama?

https://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252....

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


Hear, hear!

WhiteAngel ::

Neo900 ne bi bil slab, če bi šel razvoj malo hitreje.

3p ::

vostok_1 je izjavil:

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


Kaj pa bi naredil drugače? In kako?

mrTwelveTrees ::



za 200eur bo tole kar uredu

MatH ::

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


Feature phone & KaiOS anyone?
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

jlpktnst ::

Če želim telefon za ~300€ in okrog 5" velikosti, pa da ni glih low-end, obstaja sploh kaj? 1+1 je bil bargain 4 leta nazaj za dobrih 300€, zdej pa za tak denar ali nimajo NFC, ali nimajo audio jacka ali imajo nikakršen storage ... karkoli gledam po specih sploh ni kaj prida boljše od tega 1+1. Ima kdo kak predlog?

3p ::

jlpktnst je izjavil:

Če želim telefon za ~300€ in okrog 5" velikosti, pa da ni glih low-end, obstaja sploh kaj? 1+1 je bil bargain 4 leta nazaj za dobrih 300€, zdej pa za tak denar ali nimajo NFC, ali nimajo audio jacka ali imajo nikakršen storage ... karkoli gledam po specih sploh ni kaj prida boljše od tega 1+1. Ima kdo kak predlog?


Pocophone F1

Vazelin ::

Apple izda notch telefon in sedaj vsi po istem principu izdajajo notch telefone. Se vidi, kdo še vedno vodi igro v smart phone segmentu;)

Tole z Nokio je samo še izkoriščanje nekdaj sijočega branda.

kolk časa so rabili, da so izdali nek pameten smart phone od izida iPhone 1 dalje? Verjetno je bila prva ravno Lumia :/ res ne vem kaj so delali hudo dobro plačani managerji in ostalo poslovodstvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mavrik ::

Nove Nokie so super telefoni, ki za četrtino cene ponujajo skoraj vso funkcionalnosti iPhona z rednimi varnostnimi posodobitvami. Trenutno na trgu verjetno ni boljšega paketa kar se tiče kvalitete za ceno. Morda Xiaomi, ampak njihov firmware je na žalost govno in poln lukenj.
The truth is rarely pure and never simple.

49106 ::

Vsak android ponuja skoraj vso funkcionalnost iphona za 1/4 cene.

Vazelin ::

Kupiš iPhone XS in si safe 5 let z nadgradnjami:)

Egidij88 ::

OnePlus 6 je boljsi, ze ima Android Pie in stane 390 trenutno na Gearbest. Drugace pa poceni dobis Mi A2, ki ima tudi Android One.

Ni pa slaba stvar to. Nokia dobro dela zadnji cas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Vazelin ::

Kaj se sploh splača gledat v Android taboru za tja 300 eur in da dela brez laga?

harmony ::

Vazelin je izjavil:

Kaj se sploh splača gledat v Android taboru za tja 300 eur in da dela brez laga?

Pokota bi jaz rekel.

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


Hear, hear!


Že da ni google (in tudi ne apple or MS, seveda) je zame almost buy.
Prvi, ki mi ponudi normalen smartphone, z OS, ki mi omogoča klice, sporočila, dostop do spleta in osnove multifunkcionalnosti (večino stvari kar je že symbian podpiral), dobi moj denar.
Že, da na pišejo "not Android" je zame ok.

Pa sploh mi ni jasno zakaj je to tako težavno. Pripravljen sem plačat za tak OS, pa naj ga postopoma razvijajo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

blackbfm ::

Tudi iPhone lahko menjam vsako leto in imam tako vsako leto nov telefon, pa se nov OS zraven.


potem 5 letni support ni deal-maker/breaker

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


Hear, hear!


Že da ni google (in tudi ne apple or MS, seveda) je zame almost buy.
Prvi, ki mi ponudi normalen smartphone, z OS, ki mi omogoča klice, sporočila, dostop do spleta in osnove multifunkcionalnosti (večino stvari kar je že symbian podpiral), dobi moj denar.
Že, da na pišejo "not Android" je zame ok.

Pa sploh mi ni jasno zakaj je to tako težavno. Pripravljen sem plačat za tak OS, pa naj ga postopoma razvijajo.


Pa da je spyware free v osnovnem konceptu - torej da mi ne tišči svojega nosu v rit po defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Kayzon ::

jlpktnst je izjavil:

Če želim telefon za ~300€ in okrog 5" velikosti, pa da ni glih low-end, obstaja sploh kaj? 1+1 je bil bargain 4 leta nazaj za dobrih 300€, zdej pa za tak denar ali nimajo NFC, ali nimajo audio jacka ali imajo nikakršen storage ... karkoli gledam po specih sploh ni kaj prida boljše od tega 1+1. Ima kdo kak predlog?



Za tocno tristo evrov ,iz tujine seveda.. Dobis Sony Xperia XZ1 COMPACT,ki je prava mala zverca. Razen slabe kamere naj bi imel kup enih dobrih lastnosti,kot so:

Zaslon: 4.6" 720x1280 pixels
Hardware: 4GB RAM - Snapdragon 835
Kamera: 19mp (2160p)
Baterija: 2700 mah

Egidij88 ::

Ne pozabit na screen-to-body ratio.

Dami ::

Mavrik je izjavil:

Nove Nokie so super telefoni, ki za četrtino cene ponujajo skoraj vso funkcionalnosti iPhona z rednimi varnostnimi posodobitvami. Trenutno na trgu verjetno ni boljšega paketa kar se tiče kvalitete za ceno. Morda Xiaomi, ampak njihov firmware je na žalost govno in poln lukenj.

Mam redmi 4x in za tako ceno niti priblizno nič druga ne pride blizu in sem že več kot eno leto beyond happy. Če pa že ne preneseš MIUI maš pa model A2 ki je skoraj identičen tej nokii za 100€ manj. Za ceno te nokie maš že pol F1, ki je že level up oz cca 360€ že mi8 ki pele scat vse to.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

FlyingBee ::

Kaj imate toliko od posodobitev. Kaj z Androidom 5 na flagshipu iz 2013 toliko zamujam?

Mavrik ::

Xiaomijev firmware je zelo vprašljiv s stališča malwara in pokvarjenega background sistema (zaradi katerega nekatere aplikacije ne delujejo zanesljivo) in ga zato ne bi priporočal nikomur. Prav tako je vprašljiva garancijska podpora.

Pa glede na to kako so zajebali par nadgradenj pri A1, tudi A2 ne bi upal priporočati drugim.

Včasih šparanje, pa naj stane kolikor hoče, nima smisla.
The truth is rarely pure and never simple.

Egidij88 ::

True, true. Zato sem se stegnil za 1+6...390 ojrov in 3 leta mir.

PARTyZAN ::

Android One ne pomeni, da boš imel latest&greatest, to garancijo imaš samo pri Pixel seriji. Zelo dober primer tega je Xiaomi A1, še vedno ni na Android P.

blackbfm ::

Kaj z Androidom 5 na flagshipu iz 2013 toliko zamujam?


boljši nadzor nad app permissions, doze, mogoče find my phone / factory reset protection

FlyingBee ::

Prepričan sem, da je vsakič opravičljivo dovolj sprememb pri vsaki novi verziji, ampak prav smešno je koliko visoko po pomembnosti dajo izboljšave centra za sporočanje. Vse bolj je vse skrito in pokrito pa vsakič revolucionarno boljše. Torej so bile prve verzije tako slabe, da se opravičeno eno zmrdujejo nad androidom.

Tole me spominja na reklame praškov ali čistilnih sredstev, vsakič toliko boljši, učinkovitejši, da je na začetku bil pravo sranje in ni očistil očitno prav nič.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Uporabljati phone iz 2013 IMO ni ravno neka poezija?

Ales ::

Vazelin je izjavil:

Apple izda notch telefon in sedaj vsi po istem principu izdajajo notch telefone. Se vidi, kdo še vedno vodi igro v smart phone segmentu;)

Tole z Nokio je samo še izkoriščanje nekdaj sijočega branda.

kolk časa so rabili, da so izdali nek pameten smart phone od izida iPhone 1 dalje? Verjetno je bila prva ravno Lumia :/ res ne vem kaj so delali hudo dobro plačani managerji in ostalo poslovodstvo

Ehm, vse kar si povedal so popolne zmote. Lepo da si fan nečesa, če te veseli, ampak ni pa ravno neskregano z logiko.

Prvi sodoben notch telefon v tej obliki je bil Essential Phone od Andy Rubina, enega od soustanoviteljev Androida. Že pred tem so drugi šli v tej smeri, LG s svojim V10 npr. in še drugi. Apple ni bil med prvimi.

HMD ni nobeno izkoriščanje branda, družba ima sedež čez cesto od preostanka Nokie na Finskem. Isto s*anje, drugo pakovanje. Zakaj so tako ločili poslovanje od preostanka Nokie ne vem, to je njihov problem.

Če bi dejansko kako sodobno Nokio vzel v roke, bi videl, da gre za zelo dobro narejene telefone s precej elegantnim dizajnom in njihov pristop k čistem Androidu se mi zdi dober.

Raje bi sicer videl, da bi Elop med svojim časom pri Nokii končal v zaporu, kamor sodi, in da bi namesto M$ potopa po izdaji Nokie N9 nadaljevali z razvojem MeeGo, ampak to je mimo. IMHO, zahvalite se MS-ju in korupciji na Finskem, pa morda tudi dejstvu, da je N9 bila kakega pol leta prepozna, ampak kakorkoli, ne gre zavrteti časa nazaj.

Za začetek naj pride Nokia ponovno med prvih 10 proizvajalcev pametnih telefonov, kar jim je že skoraj (ali tudi že čisto, ne spremljam zadnjih nekaj mesecev) uspelo, potem med prvih 7, potem pa se lahko kaj bolj nekonvencionalnega in inovativnega začne dogajati. Lahko pa kmalu pričakujemo kak še boljši telefon od Nokie 8, to pa. Nokia 9 zna biti zanimiva.

FlyingBee ::

Egidij88 je izjavil:

Uporabljati phone iz 2013 IMO ni ravno neka poezija?

Flagship, imam Note3, je se kar poezija, low in mid pa iz 2013 še niso bili tako futureproof kot so zdaj midrangerji. Snapdragon 800 je res super čip, 3gb rama pa še vedno dovolj.

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.

Hočemo nov OS!
Android v smeti.


Hear, hear!


Že da ni google (in tudi ne apple or MS, seveda) je zame almost buy.
Prvi, ki mi ponudi normalen smartphone, z OS, ki mi omogoča klice, sporočila, dostop do spleta in osnove multifunkcionalnosti (večino stvari kar je že symbian podpiral), dobi moj denar.
Že, da na pišejo "not Android" je zame ok.

Pa sploh mi ni jasno zakaj je to tako težavno. Pripravljen sem plačat za tak OS, pa naj ga postopoma razvijajo.


Pa da je spyware free v osnovnem konceptu - torej da mi ne tišči svojega nosu v rit po defaultu.


Exactly. Pa pravim, plačam, če se kdo tega loti.
Saj ne rabi bit perfekten from day one.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Trance4mer ::

Kaj pa Jolla Sailfish 3 ?

Mavrik ::

PARTyZAN je izjavil:

Android One ne pomeni, da boš imel latest&greatest, to garancijo imaš samo pri Pixel seriji. Zelo dober primer tega je Xiaomi A1, še vedno ni na Android P.


Res je, ampak pri Nokii je situacija trenutno precej drugačna kot pri Xiaomiju - na OTAjih delajo skupaj z Googlom.
The truth is rarely pure and never simple.

dexterboy ::

vostok_1 je izjavil:

Sam hardware je povsem irrelevanten.
Hočemo nov OS!
Android v smeti.

+ 2

Dodatek; če se že kdo igra z Lineage OS, naj napiše izkušnje.
Drugače pa, i pessed off tako na jabuk kot na adroida. Win phone je posekal oba. Ampak ne pravijo zastojn, da kjer se denar sprehaja, tam se tudi drek nahaja...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

jype ::

dexterboy je izjavil:

Win phone je posekal oba.
Ne, ni.

GreenT ::

Stop kicking him! He's already dead!

Telefoni so dons ratal kot pralni stroji. Vse je isto sranje. Ista oblika, iste funkcije...isti namen. Sej je vseen kva kupš. Razn BlackBerrija s tipkovnico in CATovih telefonov s Flirom jest ne vidim med njimi nobene razlike. Androidov ne ločim med sabo, Iphoni so že od 6ke(?) naprej skor popolnoma enaki,.......

scipascapa ::

točno tako, telefon med 150-300€ skoraj isto....do clija prideš.

zmaugy ::

Trance4mer je izjavil:

Kaj pa Jolla Sailfish 3 ?


Kolikor vem se telefona s tem ne da nikjer kupiti.

GizmoX ::

Mavrik je izjavil:

Xiaomijev firmware je zelo vprašljiv s stališča malwara in pokvarjenega background sistema (zaradi katerega nekatere aplikacije ne delujejo zanesljivo) in ga zato ne bi priporočal nikomur. Prav tako je vprašljiva garancijska podpora.
Tu je govora o MIUI? Ali tudi o firmwaru, ki je na A1?

Mavrik je izjavil:

Pa glede na to kako so zajebali par nadgradenj pri A1, tudi A2 ne bi upal priporočati drugim.
Kaj pa je bilo pri A1? Si ga lastim, zato me zanima.
udirač => uni. dipl. inž. rač.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia 7.2 je tu

Oddelek: Novice / Android
248155 (4884) SmeskoSnezak
»

Nokia uporabniške podatke pošiljala na Kitajsko

Oddelek: Novice / Android
84619 (2745) jlpktnst
»

Znamka Nokia se vrača kot Nokia 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7126447 (16679) bambam20
»

Vrača se Nokia 8110, telefon iz Matrice

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4711071 (7424) Rok Woot
»

Prihaja Nokia 6 druge generacije

Oddelek: Novice / Android
167691 (6288) oxyuranus

Več podobnih tem