» »

Investitorji

Investitorji

«
1
2

Nefreteta ::

Zdravo,

kje najlažje dobiti investitorja?
Imamo eno hudo dobro idejo, ki bi jo radi speljali, ampak žal ne gre brez investicije par deset tisočih evrov.
Ni potrebno, da je investitor iz Slovenije.

Kakšne so vaše izkušnje glede tega?
Bi znal kdo mogoče priskočiti na pomoč?

Hvala že vnaprej!

Alien123 ::

maš bank kolko češ

Nefreteta ::

Ne želim posojilo od banke. Želim enega ali več, ki bi hoteli to idejo financno podpreti v zameno za delež podjetja.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Predvidevam, da bi radi, da investitor podpiše NDA, preden razložite, kaj mislite naredit?

Nefreteta ::

Seveda.

kuall ::

dobi se z neno iz sosednje teme in te bo ocenila, če se ji splača vložit v tebe hahaha

shadeX ::

Imamo eno hudo dobro idejo, ki bi jo radi speljali,


Raziskavo trga ste naredili? Potencialni kupci so?

user4683 ::

Nefreteta je izjavil:

Seveda.

Upam, da imate kaksne patente v procesu pridobivanja, al pa najmanj zdravilo za raka.* V skoraj vseh ostalih primerih je zahtevati podpis NDA neumnost, ki odzene ogromno potencialnih investitorjev in zelo pomembnega inputa nakljucnih oseb ki bi jim lahko pitchal, pa jim ne bos ker ne bodo podpisovali NDA.

Pa se v teh primerih se da verjetno precej dobro predstavit idejo, brez da bi razkril kljucen IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

janig ::

user4683 je izjavil:

brez da bi razkril kljucen IP.

Oni seveda IP-ja nimajo. Imajo idejo kot je recimo "leteci avtomobil".

Vazelin ::

V takih primerih počakaš na kripto mrzlico in izdaš svoj Token.

Nefreteta ::

Eh, ste pa smeškoti.
Rabim kakšen konkreten nasvet, kot naprimer: Investitorja lahko dobiš ... (no, teh treh pikic ne vem).
Za ostalo ne skrbite :)

janig, bomo ti leteči avto zrihtali, takoj ko bodo samovozeči v množični produkciji :) nič bat.

user4683 ::

Mogoce ti lahko koga priporocimo. Ampak brez vsaj nekaj informacij o zadevi, trgu itd se noben ne bo zafrkaval s tem.

Nefreteta ::

user4683 je izjavil:

Mogoce ti lahko koga priporocimo. Ampak brez vsaj nekaj informacij o zadevi, trgu itd se noben ne bo zafrkaval s tem.

Razumljivo.
Vse se pojasnil na pitchu.

kript-er ::

Meni je Nefreteta enako en žicer pred Mercatorjem.

user4683 ::

Nefreteta je izjavil:

user4683 je izjavil:

Mogoce ti lahko koga priporocimo. Ampak brez vsaj nekaj informacij o zadevi, trgu itd se noben ne bo zafrkaval s tem.

Razumljivo.
Vse se pojasnil na pitchu.

You don't get it :)

Informacije rabimo ze mi, da lahko potem naprej delamo introductione do investitorjev.

Lahko jih kontaktiras tudi na blef, ampak bo precj tezje. Zacnes lahko kar s prijavo na YC, imas se tocno 5h in 13min (ce zelis priporocilo, bo pa treba kaj vec povedati):
https://www.ycombinator.com/apply/

Aja YC odpade, ker ne podpisujejo NDAjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

louser ::

On bi rad nepovratni keš za profukt, ki morda nikoli ne bo obstajal.
Kickstarter. Aja, ne. Tam moraš zadevo tudi ponuditi.
Kripto je torej najbolj idealen.

imagodei ::

Ne vem zakaj je treba vedno razpredat kako in kaj, spraševat stvari, ki se vas ne tičejo, namigovat o letečih avtih, skratka po standardni slovenski maniri bit fouš in hkrati zraven mal firbcat.

OP je postavil konkretno vprašanje. Pravi odgovor bi bil link na spletno stran z opozorilom, da s svojim pristopom ne bo uspel (NDA) in fertik. Če načina, kako priti do investitorjev ne poznaš, ne pišeš v temo traparij o letečih avtih in zdravilih za raka. That's it, ni težko.
- Hoc est qui sumus -

louser ::

Kaj sploh želiš, predragi moderator?
Skoraj vsak od nas pozna nekoga, ki bi morda bil pripravljen vložiti v dober produkt.
Nihče od nas pa ni angelski investitor, ki bi na slepo neznancu brez vsake garancije dal nepovratni keš v cifri par deset čukov.
Ponudbe je dobil. Ima torej opcijo v obliki kripta, bodisi privat razkrije nekomu, bodisi vzame ta kredit in ko bo lahko predstavil ta izdelek potencialnemu investitorju, ta znesek od njega tudi zahteval.
Ni pa ga bedaka, ki bo investiral v izdelek, preden ga bo sploh videl.
No, obstaja še črni trg, a se mu raje izogni.

myriad ::

louser ::

Investitorja lahko torej dobiš tako, da poveš meni in jaz začnem povpraševati na okrog. Ne mislim pa podpisovati NDA za artikel ali storitev, ki je spacana v taki obliki, da je na trgu sploh ni možno prodati.
Zatorej torej raziskava trga, izdelava prototipa in predstavitev storitve investitorju in to brez NDA šajsa.

In nenazadnje, tudi če je tvoja zamisel revolucionarna in je trg noče, pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

myriad ::

Spomnil sem se nekega intervjuja s poslovnim angelom in mi v spominu ostaja odgovor na vprašanje:

Imam idejo, ki bo naslednji google, vendar potrebujem denar. Kako pridem do vas?

Ne pridete. Ideje me ne zanimajo. Do mene pridete le, če imate prototip produkta oziroma MVP, plačljive stranke ... vsaj neko validacijo. Pa ne samo vaše ideje, temveč tudi vas samih. Morate biti človek akcije in ne govornik. Treba se je zavedati, da so ideje, moje mnenje o njih brez vrednosti. Edino, kar ima vrednost, je potrditev trga, ključni kazalniki, ki kažejo, da je verjetnost za uspeh velika.


Če si s kolegi prepričan, da je ideja dobra, predlagam da vsi za par mesecev pustite službo in se spravite delat en plan in prototip PREDEN začnete iskati seed investicijo. Ta znaša par sto tisoč evrov, kasneje po potrebi pa iščete dodatna sredstva v novih fazah investicij. Res pa je, da rabiš imeti jajca, prepričanje in zaupanje, da si sposoben speljati zadevo skozi. Na začetku par let švicas ko konj ko je treba hoditi po konferencah, se mrežiti in dobivati kontakte, marketing etc... in cele dneve delaš za firmo, da si lahko potem čez 10+ let kralj.

saule ::

Jaz tudi nebi NDA omenjal potencialnim investitorjem, ker boš že brez tega težko prišel do pravega pitch-a, kaj šele do financiranja. Če je IT ideja lahko probaš na kakem heckatonu naredit prototip s katerim pokažeš vsaj nek traction (ki je tvoj BFF za funding). Če je vsaj koliko toliko zanimiva ideja ti lahko tudi mi pomagamo do prototipa:)

Sklepam, da se greš podjetništvo prvič. Kar pogumno, je super stvar samo pripravi se na very steep learning curve. In to, da ti zelo verjetno velikokrat ne bo ratalo preden ti mogoče bo.

saule ::

myriad je izjavil:


Če si s kolegi prepričan, da je ideja dobra, predlagam da vsi za par mesecev pustite službo in se spravite delat en plan in prototip PREDEN začnete iskati seed investicijo. Ta znaša par sto tisoč evrov, kasneje po potrebi pa iščete dodatna sredstva v novih fazah investicij. Res pa je, da rabiš imeti jajca, prepričanje in zaupanje, da si sposoben speljati zadevo skozi. Na začetku par let švicas ko konj ko je treba hoditi po konferencah, se mrežiti in dobivati kontakte, marketing etc... in cele dneve delaš za firmo, da si lahko potem čez 10+ let kralj.


Ne rabiš službe pustit, da probaš podjetniško idejo. Meni se dejansko zdi to precej neumna ideja, sploh če že tako komaj shajaš. Problem je, da ti gre kar na enkrat fokus na to, da boš lačen kar se pozna na tvojemu performansu.

In primerjava s tistimi parimi, ki so tako probali in jim je uspelo je minimalno na nivoju samorogov in mavric.

avani ::

Lepo, da greš na podjetniško pot. Obstaja zelo fajn slovenski podcast zakulisje, ki se ukvarja ravno s temi temami. Predstavlja uspešne slovenske staro zgodbe, kako si oni uredili financiranje, je najti pomoč, intervjuji z investitorji in tako naprej. Ti da želi lep vpogled v pot, ki je pred tabo.

http://www.alenf.com/zakulisje/

kuall ::

jp, pokaži nam prototip. to, da se bojiš sploh omenjat za kaj se gre pa pomeni nič drugega, da ne veš kaj delaš.

user4683 ::

imagodei je izjavil:

Če načina, kako priti do investitorjev ne poznaš, ne pišeš v temo traparij o letečih avtih in zdravilih za raka. That's it, ni težko.

Sklepam, da tole precej konkretno leti name.

Iskanje investicij precej dobro poznam, prav tako kar nekaj investitorjev (tujih), saj sem tudi sam nabiral (nabral) denar za startup, ki sem ga soustanovil.

Kot receno pa ne bom delil kontaktov in delal introductionov, ce me OP prej ne navdusi za to stvar, brez da bi tezil z NDA.

Osprey ::

Kot zunanjega opazovalca te debate me pa res zanima, v čem je takšen problem dati podpis na kos papirja, ki se mu reče NDA? Če je zadeva dobra, ok, je verjetno prav, da se o tem ne govori naokrog, če ni dobra, je pa tako ali tako vse skupaj vseeno.

111111111111 ::

Če bi imel OP prototip svoje ideje ne bi zahteval NDA. :) JAz sem že ene 10 x podpisoval NDA in na koncu ugotovil, da imajo ljudje natanko 0 ali pa je bila ideja taka, da smo po internetu našli primerljivo in je bil NDA nesmiseln. Da folk niti osnovne raziskave ne naredi...

Tudi jaz OP-u svetujem naj pove za kaj se gre, ker je razlika ali išče investitorja za izdelek, program, dodelavo, patent...

To je vedno prvi korak. 90% takih ljudi je govorcev in ponavadi nimajo nič v roki.

Drugače pa naj se OP prijavi na: https://www.poslovniangeli.si/ in je to to.

terryww ::

Ljudje radi pozabljajo, da država ponuja kr nekaj vzpodbud. Ena takih je P2 program, kjer se v 2. letih dobi mislim, da okoli 50k. Vzame se premostitveni kredit in je za 2, da delata full time. Se bi pa strinjal z ostalimi glede ideje. Sicer obstaja možnost, da je sama ideja zanimiva, ponavadi pa le zmaga implementacija e.g. ideja=socialno omrežje, implementacija=myspace, facebook, linkedin etc., ideja=kripto_borza, implementacija=bitstamp, bitrex, binance in 800 drugih (in vsi živijo).

Ponavadi skrivanje ideje kaže na ljudi, ki se gredo podjetje prvič v življenju. Kar signalizira tudi nekaj investitorjem. Izkušeni podjetniki, ki že imajo uspešna podjetja za sabo po navadi želijo predstavit svojo idejo čim več sogovornikom, da dobijo feedback še preden imajo z idejo strošek in obveznosti.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

111111111111 ::

OP svetujem ti tudi, da preden greš do kakega investitorja narediš nekaj takega (ocena stroškov, konkurenca itd...): https://drive.google.com/file/d/0B9y8v2...

shadeX ::

Osprey je izjavil:

Če je zadeva dobra


Kaj je definicija "dobrega"? Meni se zdi da si to vsak po svoje razlaga.

111111111111 ::

Definicija dobrega je, če je tržno zanimivo, vsaj iz stališča investitorja.

shadeX ::

Normalno. Če se produkt (kakršenkoli že je), ne bo prodajal, ideja v nobenem pomenu ne more biti dobra. Če OP ni naredil raziskave trga in ne pozna velikosti le-tega (potencialni kupci) ta ideja ni vredna nič, pa čeprav se zdi da je še tako dobra.

Če bi OP začel:

Imamo idejo, smo pripravili načrt, imamo vse potrebno, vključno z raziskavo trga, demand je "ogromen (o pravih številkah se pogovarjamo privat)", manjka nam samo še investitor, bi bil odziv popolnoma drugačen.

Čeprav OP ni naredil raziskave je ideja lahko še vedno top, ampak problem je da brez pravih argumentov, investitorja ne bo. Vsak investitor si želi, da bi se mu denar nazaj vrnil, seveda v večkratnikih vloženega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SmeskoSnezak ::

Potem pa obrnimo vprasanje... oziroma zgodbo razsirimo, glede na vase dosedanje odgovore.

Kje najti stranke/podjetja za storitev/produkt? Recimo da isces "alfa/beta testing" "partnerje"?
@ Pusti soncu v srce... @

shadeX ::

Kje najti stranke/podjetja za storitev/produkt?


Tam, kjer se ukvarjajo s podobno dejavnostjo? Npr eden od mojih kolegov, ki se ukvarja s programiranjem kazinojev, je svoj izboljšan produkt ponudil drugim večjim kazinojem.

Od 50 vprašanih pa ni hudič, da se en ne bo "prijel" - če je produkt dober in lahko prinese dodatno vrednost že obstoječemu kazinoju se bo prijel že pri prvem. (ne vem koliko kazinojev je vprašal, preden so vzeli njegov produkt na test).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SmeskoSnezak ::

Niso vsi programerji... slab primer :P
@ Pusti soncu v srce... @

Nefreteta ::

Hvala vsem za odgovore.
Me veseli, da je ta thread doživel takšen odziv.

Glede na to, da veliko ljudi zanima kakšna je ta ideja, bi rada dodala samo to, da se tiče gaming industrije (torej esports), katera se vedno bolj razvija in privablja zraven tudi npr. nogometne klube, kot so PSG, Real Madrid, Barcelona, Roma, Schalke in druge, kateri vlagajo in bodo tudi v prihodnosti vlagali denar za svoje klube, kateri se bodo predstavljali na turnirjih.

Kakor sem do sedaj pregledala konkurenco, nisem našla nobenega konkurenta, ki bi imel tako idejo v produkciji.

Ali smo v začetku podjetniške poti? DA. Bomo pa v kratkem lansirali na trg gaming storitev, ampak bo samo za eno video igro.
Ideja o kateri se pa pogovarjamo in zaradi katere sem tudi napisala thread, je pa za celotno gaming industrijo.

Več o tej ideji, če koga zanima, na meetingu :)

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Glede na tvoj post:
- kako velika je ekipa (da se ve kolikšen lastniški delež lahko investitor pričakuje)?
- kaj pomeni v kratkem lansirali?
- Če boste kmalu lansirali zakaj NDA, s tem si zaprete mnoga vrata.

Če vam sedaj ne bo uspelo, boste gotovo našli investitorja, ko bo zadeva lansirana, ker to je konkreten preskok od "imam super idejo".

shadeX ::

Kakor sem do sedaj pregledala konkurenco, nisem našla nobenega konkurenta, ki bi imel tako idejo v produkciji.


In ravno tukaj je "keč". Možnost, da ste pravi VI prvi s tako idejo ni velika. Če ni konkurenta, je to lahko slab znak, ker pomeni da je že nekdo s podobno idejo ugotovil, da tukaj nekaj ne štima.

Zakaj so kitajci uspešni? Ker kopirajo produkte in storitve, ki že preverjeno delujejo in imajo trg, kar pomeni da jim ni potrebno iskat trga in lahko ta korak že kar preskočijo ;((

Sicer pa:

- eSports + Nogomet lahko pomeni veliko potencialno publiko. eSports je zagotovo prihodnost. Kakorkoli, upam da vam bo uspelo!

Nefreteta ::

111111111111 je izjavil:

Glede na tvoj post:
- kako velika je ekipa (da se ve kolikšen lastniški delež lahko investitor pričakuje)?
- kaj pomeni v kratkem lansirali?
- Če boste kmalu lansirali zakaj NDA, s tem si zaprete mnoga vrata.

Če vam sedaj ne bo uspelo, boste gotovo našli investitorja, ko bo zadeva lansirana, ker to je konkreten preskok od "imam super idejo".


- kako velika je ekipa (da se ve kolikšen lastniški delež lahko investitor pričakuje)? - trenutno smo trije, dva programerja in jaz, ki urejam vse ostale stvari. Lastniški delež? Odvisno od dogovora in investiranega vložka. Za to novo idejo bi potrebovali vsaj še designerja, par programerjev, osebo za marketing (ali najem marketinške agencije) ter finančnega svetovalca po potrebi.
- kaj pomeni v kratkem lansirali? - V kratkem bomo na trg lansirali našo drugo idejo, ne to o kateri sem napisala ta thread. V kratkem pa mislim v roku dveh tednov. Sedaj imamo odprto samo registracijsko formo. Kako vemo da je dobra ideja, ta ki jo lansiramo? Zato ker smo videli veliko povpraševanja na Redditu. Kako vemo za to novo idejo, da bo uspešna? Trg gaminga raste, vedno več je turnirjev in profesionalnih klubov.
- Če boste kmalu lansirali zakaj NDA, s tem si zaprete mnoga vrata. - NDA je za idejo, o kateri sem napisala na forumu in ne to, ki jo bomo sedaj lansirali na trg.

Da, ne rabimo investitorja prav danes oz. jutri, ampak v roku npr. parih mesecev. V vsakem primeru pa je fajn čimprej priti na ta val in zasurfati kakor daleč je mogoče.

Ali bomo takoj imeli dobiček? Ne vem, ne morem to vedeti, doker ne probamo. Npr. Booking je prvi dve leti stagniral oz. bil brez dobička in prepoznavnosti, sedaj pa vsi vemo njihovo ime in s čem se ukvarjajo.

shadeX je izjavil:

Kakor sem do sedaj pregledala konkurenco, nisem našla nobenega konkurenta, ki bi imel tako idejo v produkciji.


In ravno tukaj je "keč". Možnost, da ste pravi VI prvi s tako idejo ni velika. Če ni konkurenta, je to lahko slab znak, ker pomeni da je že nekdo s podobno idejo ugotovil, da tukaj nekaj ne štima.

Zakaj so kitajci uspešni? Ker kopirajo produkte in storitve, ki že preverjeno delujejo in imajo trg, kar pomeni da jim ni potrebno iskat trga in lahko ta korak že kar preskočijo ;((

Sicer pa:

- eSports + Nogomet lahko pomeni veliko potencialno publiko. eSports je zagotovo prihodnost. Kakorkoli, upam da vam bo uspelo!


Ja, mogoče 10 let nazaj, ko to ni bilo tako perspektivno. Dan danes je drugače.
Hvala za vzpodbudo!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Nefreteta je izjavil:


- kako velika je ekipa (da se ve kolikšen lastniški delež lahko investitor pričakuje)? - trenutno smo trije, dva programerja in jaz, ki urejam vse ostale stvari. Lastniški delež? Odvisno od dogovora in investiranega vložka. Za to novo idejo bi potrebovali vsaj še designerja, par programerjev, osebo za marketing (ali najem marketinške agencije) ter finančnega svetovalca po potrebi.
- kaj pomeni v kratkem lansirali? - V kratkem bomo na trg lansirali našo drugo idejo, ne to o kateri sem napisala ta thread. V kratkem pa mislim v roku dveh tednov. Sedaj imamo odprto samo registracijsko formo. Kako vemo da je dobra ideja, ta ki jo lansiramo? Zato ker smo videli veliko povpraševanja na Redditu. Kako vemo za to novo idejo, da bo uspešna? Trg gaminga raste, vedno več je turnirjev in profesionalnih klubov.
- Če boste kmalu lansirali zakaj NDA, s tem si zaprete mnoga vrata. - NDA je za idejo, o kateri sem napisala na forumu in ne to, ki jo bomo sedaj lansirali na trg.

Da, ne rabimo investitorja prav danes oz. jutri, ampak v roku npr. parih mesecev. V vsakem primeru pa je fajn čimprej priti na ta val in zasurfati kakor daleč je mogoče.

Ali bomo takoj imeli dobiček? Ne vem, ne morem to vedeti, doker ne probamo. Npr. Booking je prvi dve leti stagniral oz. bil brez dobička in prepoznavnosti, sedaj pa vsi vemo njihovo ime in s čem se ukvarjajo.

Kaj bi mene osebno zmotilo pri vsem skupaj.
Ekipa treh lansira produkt v roku 2 tednov. Po lansiranju boste imeli cel kup dela. Kot investitor kateri kos pogače dobim? Oba? Je vse skupaj eno podjetje ali bosta 2 podjetji, eno za eno idejo in eno za drugo?

Lahko prilepiš link registracijske forme?

Problem surfanja je da surfate na 2 valovih in če sem investitor pri obeh mi to ni težava.

Iščete samo finančnega investitorja? Koliko denarja rabite vse skupaj? Ali rabite tudi investitorja, ki ima veze v egamingu?

saule ::

Trollin much:)

Nefreteta ::

111111111111 je izjavil:

Nefreteta je izjavil:


- kako velika je ekipa (da se ve kolikšen lastniški delež lahko investitor pričakuje)? - trenutno smo trije, dva programerja in jaz, ki urejam vse ostale stvari. Lastniški delež? Odvisno od dogovora in investiranega vložka. Za to novo idejo bi potrebovali vsaj še designerja, par programerjev, osebo za marketing (ali najem marketinške agencije) ter finančnega svetovalca po potrebi.
- kaj pomeni v kratkem lansirali? - V kratkem bomo na trg lansirali našo drugo idejo, ne to o kateri sem napisala ta thread. V kratkem pa mislim v roku dveh tednov. Sedaj imamo odprto samo registracijsko formo. Kako vemo da je dobra ideja, ta ki jo lansiramo? Zato ker smo videli veliko povpraševanja na Redditu. Kako vemo za to novo idejo, da bo uspešna? Trg gaminga raste, vedno več je turnirjev in profesionalnih klubov.
- Če boste kmalu lansirali zakaj NDA, s tem si zaprete mnoga vrata. - NDA je za idejo, o kateri sem napisala na forumu in ne to, ki jo bomo sedaj lansirali na trg.

Da, ne rabimo investitorja prav danes oz. jutri, ampak v roku npr. parih mesecev. V vsakem primeru pa je fajn čimprej priti na ta val in zasurfati kakor daleč je mogoče.

Ali bomo takoj imeli dobiček? Ne vem, ne morem to vedeti, doker ne probamo. Npr. Booking je prvi dve leti stagniral oz. bil brez dobička in prepoznavnosti, sedaj pa vsi vemo njihovo ime in s čem se ukvarjajo.

Kaj bi mene osebno zmotilo pri vsem skupaj.
Ekipa treh lansira produkt v roku 2 tednov. Po lansiranju boste imeli cel kup dela. Kot investitor kateri kos pogače dobim? Oba? Je vse skupaj eno podjetje ali bosta 2 podjetji, eno za eno idejo in eno za drugo?


Lahko prilepiš link registracijske forme?

Problem surfanja je da surfate na 2 valovih in če sem investitor pri obeh mi to ni težava.

Iščete samo finančnega investitorja? Koliko denarja rabite vse skupaj? Ali rabite tudi investitorja, ki ima veze v egamingu?



Ekipa treh lansira produkt, ki ni profiten v roku dveh tednov, na katerem delamo okrog enega leta.
Poudarjam: investitorja rabimo samo za to novo idejo, ne pa za to, ki bo kmalu lansirana, tako da je brezpredmetno, da ti pošljem registracijski link, razen če igraš in trejdaš v video igri Rocket League.

Dovolj je finančni investitor, kateri bi nam v zameno za delež podjetja dal okoli 50.000 EUR. To je samo okvirna cena. Lahko niha +/- 10.000 EUR.
Če bi pa bil investitor v eSports industriji pa še toliko bolje.

saule je izjavil:

Trollin much:)

Možno ja.
Bo se pa zaradi tega lahko investitor lažje odločil, za poslušanje pitcha :)

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Koliksen delez pa ste pripravljeni okvirno ponuditi za 50k€?

Nefreteta ::

Stvar dogovora.

Smurf ::

1%, 5%, 20%, 50%, 80%? Neko okvirno cifro verjetno imate v glavi (sej ni zavezujoca).

Nefreteta ::

80 % je za moje pojme preveč. Prej okoli 20 % ali malo več, 50 % če je večji vložek.

nenaC ::

8-)

kuall je izjavil:

dobi se z neno iz sosednje teme in te bo ocenila, če se ji splača vložit v tebe hahaha

111111111111 ::

Spremljam tudi temo o android market prodaja aplikacij. :)

20% 50.000, torej ocenjujete idejo na 250.000€

Produkt je že v fazi prototipa ali bi bil pitch samo za idejo?

Glede na napisano da rabite za novo idejo še 3 ljudi + marketing, bi rekel da ste še v zgodnji fazi. Samo ugibam.

Kako pa nameravate furati 2 projekta? Enega neprofitnega in enega za 250.000€ oz. kaj bi storili z 50.000€.

In še pomembno vprašanje: od česa trenutno živi ekipa?

Kenpachi ::

Ah, gewdgame.com?

Good luck.
Zaraki Kenpachi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233562 (4037) redtech
»

Komu prodati idejo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476662 (4374) blackbfm
»

Investitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749390 (6130) bambam20
»

Kako najti investitorja?

Oddelek: Loža
466947 (5552) Fave

Več podobnih tem