» »

Konec Slo-Techa in kje bi "hengali" potem?

Konec Slo-Techa in kje bi "hengali" potem?

1
2
3

vostok_1 ::

(PS. Da ne bo nesporazuma. Velika večina je povsem spodobna.)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dronyx ::

Magic1 je izjavil:

In kaj naj bi moderatorji dopuščali? PNG trolanje v vsaki temi? Troli imajo ponavadi največ časa in že tako je preveč tega povsod. Pravila so in v neki meri jih mora nekdo uveljavljat. Glede na to da delajo za đabe, še dobro vse funkcionira.

In kaj je po tvoje definicija trolanja? Jaz nimam nič proti, če večina meni, da gre za trolanje! Samo če pa o tem odločajo posamezniki, ki se imajo za nekaj več, pa je zame z eno besedo komunizem! Na prvi pogled smo sicer ta neuspešni poskus preživeli, samo se še marsikomu kolca po starih časih!

Recimo tema, kjer je ženska zapustila tipa zaradi računalniških igric je bila kar izbrisana! Zakaj? Če te res tako moti jo pusti pri miru in bo šla v pozabo! Marsikdo pa ni imel niti možnosti prebrati moje poante, ker je bila tema prej izbrisana! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

vostok_1 ::

Nesprejemljivo trolanje je IMO, nekonstruktivne žaljive enovrstičnice, ki se vlečejo več kot 1 stran.

Konstruktivna trol envorstičnica je recimo:

Jype tolk sovraži nazije, da bi jih kar vse vplinil v koncentracijskih taboriščih.


Nekonstruktivna trol enovrstičnica je:

Jype je nazi.


:))
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

dronyx je izjavil:



Recimo tema, kjer je ženska zapustila tipa zaradi računalniških igric je bila kar izbrisana! Zakaj? Če te res tako moti jo pusti pri miru in bo šla v pozabo! ;)


Glede tiste teme ti lahko jaz obrazložim.

Kakršnakoli omemba nasprotnega spola, z potencialno negativno konotacijo, je big no no, tu.
Ženske ne smejo biti objekt kakršnekoli kritike, ker to ni skladno z emancipiranostjo in feminizmom. Slednji namreč veleva, da se jih pred tem zaščiti. Bonus, če je zaščitnik moški.

Hope that answers your question.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

stackoverflow/stackexchage (AI) tip "forumov" je najboljši. ukvarjajo se strokovno s temo brez offtopic nabijanja in brez žaljenja. moderatorji bi morali brisat samo ta dva tipa objav. tako bi vse jypetove poste izbrisali in bi bil ta forum potem še nekak prebavljiv. moderatorji sigurno nosijo največji del krivde, da je forum tak kot je. saj je v vsaki organizaciji tako: od vrha dol se širi vzdušje. pa še glasovanje postov imajo tisti forumi, da je top odgovor ponavadi vedno na vrhu.

vostok_1 ::

Jz ne vidim problem v žaljenju, razen če je nekonstruktivno žaljenje.

Prepoved žaljenja je defacto safe-space.
Thanks, but no thanks.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

jaz pa vidim v tem zelo velik problem. žaljenje je primitivno in ga je največ med low class osebki. prijaznost pa kaže na napredno civilizirano družbo. meni je sigurno to cilj v življenju biti čimbolj prijazen do vseh, ker sem siguren, da je tako pravilno živeti. bolj se uživa v življenju tako. ta forum ne pomaga pri tem cilju.

vostok_1 ::

Meni je v cilju, če že, biti pošten do drugih.
Ne bom se užalil, da me kdo okliče za seksista, če mi dovoli možnost, da mu obrazložim zakaj jz nisem seksist, on pa je.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

jest sem bil že od malega v to naravnan, da bi bili odnosi med ljudmi dobri.
potem je malo zamrlo.
zdej imam pa spet ta cilj na polno po eni zanimivi izkušnji, ko sem imel stik z enim človekom, ki je to obvladal in sem videl, kako sem se dobro počutil. zdaj malo posnemam tega človeka, ker bi rad držal to vzdušje, ker je bilo tako dobro. ampak če bom preveč na tem forumu visel je nevarnost, da bom začel posnemat vas.

če te blefer obtoži kar nečesa se sploh ne brani, ignoriraj ga, ker takoj ko se začneš braniti je zmagal, ker se on postavi v vlogo sodnika/policaja, ti pa v vlogo osumljenca. če bi ti nekdo na ulici rekel, da si seksist, a bi mu začel razlagat zakaj nisi, a bi raje hitro bežal od njega, ker bi videl, da je malo zmešan in da ti bo samo škodilo ukvarjanje z njim?

vostok_1 ::

Če govorimo o idealnih scenariji potem seveda bi podebatiral. Ampak ulica je daleč od idealnega scenarija za poglobljeno debato.
Forum pride temu precej bližje, ampak vseeno ni idealen.

Žaljenje ni vedno škodljivo. Tud prijaznost ni vedno zaželjena.
In poštenost tudi ni vedno benificiarna.

Imaš pa vedno ekstremiste.
That's life for ya.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

janig ::

tako bi vse jypetove poste izbrisali in bi bil ta forum potem še nekak prebavljiv

Brez jypetovih "Te bi bilo treba ubit!" ne bi bilo tako zabavno.

kuall ::

vostok_1 je izjavil:

Žaljenje ni vedno škodljivo. Tud prijaznost ni vedno zaželjena.

Nisva ravno "on the same page", kot bi ti rekel. Govorim o splošni naravnanosti. Nekateri znajo vse povedati na prijazen način, tudi če je to kritika. Nekateri pa nobene stvari ne znajo drugače reči kot nesramno, tudi pohvaliti ne znajo brez nesramnosti. To je zelo škodljivo, je primitivno in je razlog zakaj se razvijajo zasvojenosti, depresije, nemotiviranost itd.

vostok_1 ::

Pa saj sem rekel, da so nekateri ekstremisti.
Če ne premoreš obojega, pomeni da si čustveno nezrel.

Največja laž, ki jo je hudič razširil, je ta, da leta = odraslost | modrost
V praksi sem videl nešteto baby boomerjev, ki so totalni debili.

Ni tu nekega pravila. Ljudje se razvijamo drugače, z drugačnim tempom, v drugačnih okoliščinah itd.
Razumem pa da se totalitaristom cedijo sline po "soviet man".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

Nesramnost pride iz sovraštva do ljudi. Torej praviš, da če ne premoreš sovraštva si čustveno nezrel. To ni res. Prijaznost pa pride iz tega, če imaš ljudi rad. Obstaja izraz "jezen na ves svet". Ta pojav nastane v otroštvu, ko se ti kdo zameri (fotr, pamži, ki te zajebavajo, itd) in potem kar na vse ljudi posplošiš to jezo in kar za celo življenje. Gre pa tudi obratno: če imaš (v otroštvu) nekoga zelo rad to potem zlahka posplošiš na vse ljudi. Čustva se reciklirajo: če si eno čustvo v življenju že doživel ga boš v prihodnosti zlahka doživel v podobnih situacijah. Če ga nisi pa nikoli doživel se pa sploh ne pojavi, ko bi se moralo.
Ko te preveva sovraštvo ne uživaš, ko imaš ljudi rad pa uživaš. Uživanje pa je edini smisel življenja.

Drugače pa se midva ne razumeva, ker razmišljava zelo različno. Mešanje politike v debato jo pa vedno poneumi.

"NaN" ::

Lahko bi se nardilo en board na blockchainu ... Noben post se ne more zbrisat, lahko se nardi rating in se tiste zelo slabe poste samo minimira, jih pa lahko vsak pogleda, če hoče. Recimo. Mislim, da ima steemit narejeno a podoben način.

kingsix ::

"NaN" je izjavil:

Lahko bi se nardilo en board na blockchainu ... Noben post se ne more zbrisat, lahko se nardi rating in se tiste zelo slabe poste samo minimira, jih pa lahko vsak pogleda, če hoče. Recimo. Mislim, da ima steemit narejeno a podoben način.


Se strinjam. Meni so tukaj pobrisali ene res high quality troll poste.

The Player ::

mater ste že tečni s tem komunizmom (ko ti v isti sapi nekdo pove, da je v kapitalizmu isto, pa še zmerm vztrajate pri svojem). ;(

kamorkoli grem je samo komunizem, kot, da ni nič drugega na tem svetu. Dejansko ne poznam foruma/portala/družbenega omrežja, ki nebi bil obseden s komunizmom.

Če bo tale forum umrl, bo zaradi "nezrele" skupnosti in ne zaradi moderatorjev kot nekateri tu pravite, kar bi bila velka škoda, ker ne poznam nobene slovenske alternative slo-techa.

dronyx ::

The Player je izjavil:

mater ste že tečni s tem komunizmom (ko ti v isti sapi nekdo pove, da je v kapitalizmu isto, pa še zmerm vztrajate pri svojem). ;(

Če tole morda leti na mojo omembo komunizma sem jaz mislil v smislu, da je bila tudi v komunizmu skupina ljudi (moderatorji), ki so večini vsilili svojo voljo in odločali o tem kaj je prav po njihovo (torej kaj ni "trollanje"), kdor se ni s tem sprijaznil so ga pa ali povsem diskreditirali, ali pa celo poslali na goli otok (tu te pa pobrišejo). Bistvo demokracije je, da imamo pravico povedat kaj mislimo (seveda so tudi tu neke omejitve, samo ne pa kot v komunizmu). Če se nekdo z nečem ne strinja, ali se mu zdi neka debata banalna (trollanje) pač lahko bere kaj drugega.

Če bi bil jaz moderator bi verjetno takoj brisal temo Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?, ker to lahko vsak poišče na Googlu, ampak ima pa že 149 strani.

V pobrisani temi o tem, kako je ženska pustila tipa zaradi računalniških igric nisem mogel niti dokončati moje poante oziroma sem odgovarjal v temi, ki je bila vidna samo še meni:

Kot sam opažam je danes ogromno ljudi ločenih. Ne vem kakšna je uradna statistika, ampak če se ozrem okorgo sebe bi rekel kakšna tretjina vsaj. Samo včasih temu ni bilo tako. Nekaj so k temu sigurno prispevale krščanske dogme (v dobrem in slabem do smrti), nekaj revščina, ko preprosto zaradi preživetja niso mogli narazen (ženske imajo danes vse službe in gredo kadarkoli lahko "na svoje") ampak kljub vsemu se zdi, da so bili bolj tolerantni, predvsem pa so več znali pretrpet in prenašati bolečino. Seveda je pa tudi možno, da si ljudje danes ne znajo več poiskat partnerja.

Sam poznam primer, ko se je tip ločil kmalu po tem ko je žena zbolela za rakom. Zakaj bi hodil po bolnicah, doma poslušal stokanje zaradi bolečin in nenazadnje lahko tudi gledal umiranje, ko pa si lahko najde drugo in gre veselo dalje.

Če ne sodiš med tistih par promilov ki si najdejo idealnega partnerja je zveza sklepanje kompromisov. Razen seveda če ni eden od obeh copata in požre čisto vse. Samo gledat isto pussy (če uporabim besedo znanega državnika) 50 let se pa verjetno vsak naveliča. Če gre samo za to...

Problem je kljub temu nekoliko širši kot samo računalniške igrice po moje...predvsem pa nastradajo v teh primerih mlajši otroci, ki težko razumejo zakaj gredo starši narazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

The Player ::

Če tole morda leti na mojo omembo komunizma sem jaz mislil v smislu


ne, tole ni letelo nate. To je letelo na vse, ki ne znajo držat nivoja debate in poiščejo dežurnega krivca, ponavadi je to neko politično prepričanje kot npr. komunizem.

V bistvu se mi zdi že patetično, ker kamorkoli grem al na slo-tech, facebook, 24ur ali kamorkoli drugam, ljudje jokajo o komunizmu....

Najbolj glasni pa so ljudje, ki ga sploh niso nikol doživeli.

Če se boste hotl rešit komunizma, potem se ga ne boste rešili, če ga boste vlačili v vsako temo. ;)

Kar se pa tiče ostalih cenzuriranih tem pa jih ne bom komentiral, ker v njih nisem sodeloval.

opeter ::

Jaz sem del življenja porabil na Slo-tech-u. :D
Ampak se je splačalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Same here.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

Forum delajo zanimiv ljudje. Brez članstva ni vreden nič. :)Neka pametna meja moderiranja mora biti, sicer se dobi forum v stilu medovernet, joker gnojišče in podobno, kjer je več ali manj nemoderirano in kjer se potem izliva žolč na vse.

BivšiUser2 ::

Magic1 je izjavil:

In kaj naj bi moderatorji dopuščali? PNG trolanje v vsaki temi? Troli imajo ponavadi največ časa in že tako je preveč tega povsod. Pravila so in v neki meri jih mora nekdo uveljavljat. Glede na to da delajo za đabe, še dobro vse funkcionira.
nismo vsi PNG po lastni krivdi, meni so jo prilimali, ker sem modu povedal (očitno za njega) bolečo resnico.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jype ::

Jaz sem ga dobil, ker se en moderator ne strinja, da je pobijanje nacistov dolžnost vsakega človeka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Magic1 ()

D3m ::

Mene so kaznovali, ker sem o Hitlerju poizkusil pokazati tudi njegovo dobro stran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Stalin wasn't all bad, either!

Ampak jaz imam raje levičarje.

D3m ::

Jaz pa razumne s kančkom domoljubja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

Obstaja kaka lista še aktivnih slovenskih IRC kanalov?

jype ::

#slovenia na ircnetu je ziher še aktiven kanal, če imaš rad take reči, sicer pa #slo-tech ali #btc na sioff.

Vazelin ::

Imel sem jih rad ... v srednji šoli. :D Ko so nas mati potem tepli, ko je bilo računa za telefon ohoho na dial up.
Nikoli ne bom razumel zakaj je folk prešaltal potem raje na forume, ko pa je bila direktna komunikacija imo boljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Vazelin je izjavil:

Ko so nas mati potem tepli, ko je bilo računa za telefon ohoho na dial up.
Če si prišel do interneta prek X.25, si plačal samo en impulz.

vostok_1 ::

Jz sem dobil naziv in zaklep pisanja novih tem, ker sem navajal dejstva.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

Odpiral si kritične teme, ki modom ne odgovarja v trenutnih časih zato jim pa ni jasno zakaj izgubljajo podporo na volitvah. .
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Ironično, če bi dopustili light verzijo takih debat in ne totalitaristično brisali in banali, sploh ne bi bilo težav.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Light verzija tovrstnih tem je nekje par ur. Potem se začne shitpostanje.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

navajal dejstva.
Halucinacije niso dejstva.

vostok_1 je izjavil:

Ironično, če bi dopustili light verzijo takih debat in ne totalitaristično brisali in banali, sploh ne bi bilo težav.
Saj ni težav, samo alt-right circlejerk sproducira halucinacije o njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AndrejO ::

dronyx je izjavil:

Recimo tema, kjer je ženska zapustila tipa zaradi računalniških igric je bila kar izbrisana! Zakaj?

Vox populi. Če bi pozorno pogledal kako je bila izbrisana, bi videl, da jo je Primož odbrisal, pa jo je potem "glas ljudstva" oziroma uporabnikov, ki so tebi enaki, znova ubil.

Ali je torej problem, da moderatorji in lastnik sam sprejmemo, da scati proti vetru pač ne gre, če so se tebi enaki odločili, da pa te teme pač ne marajo.

dronyx je izjavil:

Če te res tako moti jo pusti pri miru in bo šla v pozabo!

Dogovori se z "jury of peers". Menda se to tako dela v razvitem svetu.

vostok_1 je izjavil:

Ironično, če bi dopustili light verzijo takih debat in ne totalitaristično brisali in banali, sploh ne bi bilo težav.

"Light verzije" ebole ni, tako kot tudi ni "light verzije" sovraštva.

Največ kar lahko tukaj dobiš je debata o kontroverzni temi, ki bo ostala odprta do točke, ko je zaradi shitpostanja v celoti pobrisanih zadnjih nekaj strani.

Kar je zanimivo, pa je to, da se potem tema zaklene, večina ljudi doume sporočilo, nekaj kalibrov (samo dobro veste kateri ste to) pa si ne da ničesar dopovedati in nato v naslednjih 24 urah odpre še 5-krat isto temo z istim shitpostom, kjer so končali.

Kdo potem res meša drek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

kuall ::

jype je izjavil:

Jaz sem ga dobil, ker se en moderator ne strinja, da je pobijanje nacistov dolžnost vsakega človeka.

Naključno nekoga v svojo zblojeni betici obtožiš, da je nacist in imaš opravičilo, zakaj ga lahko ubiješ.

Nič novega. Zamenjaj naciste z Židi in postaneš Hitler. Hitler je tudi v svoji zblojeni betici mislil, da so Židje krivi za vse, isto kot ti misliš, da so desničarji/nacisti krivi za vse.

jype ::

kuall je izjavil:

Naključno nekoga v svojo zblojeni betici obtožiš, da je nacist in imaš opravičilo, zakaj ga lahko ubiješ.
Ker naključno nekoga obtožiti, da je žid, musliman ali komunist se pa ne da?

kuall je izjavil:

Zamenjaj naciste z Židi in postaneš Hitler.
Hecno, ko ravno omenjaš:



kuall je izjavil:

Hitler je tudi v svoji zblojeni betici mislil, da so Židje krivi za vse, isto kot ti misliš, da so desničarji/nacisti krivi za vse.
Ne. Jaz zgolj ponavljam desničarsko/nacistično propagando. Dehumaniziram desničarje in naciste, da jih bo lažje pobiti, ko bodo naslednjič začeli svoj pogrom zoper kogarkoli, ker bodo vsi že vnaprej vedeli, da gre za mrčes, ki ga ni škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Mene so kaznovali, ker sem o Hitlerju poizkusil pokazati tudi njegovo dobro stran.


Mene so kaznovali ker se nisem strinjal s trditvijo da je avtizem izmišljotina (konstrukt). Meanwhile sem jaz dejansko že imel takega v varstvu. Moraš bit ornk useknjen da rečeš kak je to stanje neresnična izmišljotina mamic, ki svoji deci dajejo potuho. Neokusno... zatorej opravičila NE BO. Tako nizko nisem pripravljen iti.

Pa da bo v opomin:
konstrúkt -a m (ȗ) 1. knjiž. neresnična, zavestno sestavljena, narejena tvorba

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:


"Light verzije" ebole ni, tako kot tudi ni "light verzije" sovraštva.

Največ kar lahko tukaj dobiš je debata o kontroverzni temi, ki bo ostala odprta do točke, ko je zaradi shitpostanja v celoti pobrisanih zadnjih nekaj strani.

Kar je zanimivo, pa je to, da se potem tema zaklene, večina ljudi doume sporočilo, nekaj kalibrov (samo dobro veste kateri ste to) pa si ne da ničesar dopovedati in nato v naslednjih 24 urah odpre še 5-krat isto temo z istim shitpostom, kjer so končali.

Kdo potem res meša drek?


Seveda obstaja. Reče se ji (potencialno) cepivo.

Shit-postanje je sicer res problem. Problem pa je, ker pogosto se kar arbitrarno določi kaj shit-postanje je in izvede povsem nesorazmeren sankcijski ukrep kr iz belega dne, whithout taking into account anything.
Ne počnejo tega vsi, jasno. Večina ne.
Glede na to koliko pravil ima forum, je glede konsistentne discipline precej švoh.

Če še lahko svojo skledo pristavim...kljub, da občasno res malce trolam, nisem v isti kategoriji z težkokategorniki, slišal pa sem jih iz vrha vsega in svašta.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Če še lahko svojo skledo pristavim...kljub, da občasno res malce trolam, nisem v isti kategoriji z težkokategorniki, slišal pa sem jih iz vrha vsega in svašta.
Jasno, da nisi: Ti zgolj ponavljaš alt-right sound bites.

vostok_1 ::

Da, tovariš Stalin.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BivšiUser2 ::

jype je izjavil:

#slovenia na ircnetu je ziher še aktiven kanal, če imaš rad take reči, sicer pa #slo-tech ali #btc na sioff.

Vi pa vaš irc, odite na Discord že enkrat....
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

vostok_1 ::

Discord is for hipster faggots.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

vostok_1 je izjavil:

Discord is for hipster faggots, faggot.


Fixed.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuall ::

jype je izjavil:

Hecno, ko ravno omenjaš:



Ne razumeš pointa tega videa: da se ljudem zamegli razum, ko začnejo gledat na vse skozi očala politične pripadnosti.

jype ::

kuall je izjavil:

Ne razumeš pointa tega videa: da se ljudem zamegli razum, ko začnejo gledat na vse skozi očala politične pripadnosti.
Ne razumeš vsebine tega videa: Netanjahu je nacist.

kuall ::

ti si pa terorist, ker bi ga rad ubil. pazi se, da ne boš dobil policlije enkrat na vrata, ko take pišeš.

jype ::

kuall je izjavil:

ti si pa terorist, ker bi ga rad ubil. pazi se, da ne boš dobil policlije enkrat na vrata, ko take pišeš.
Terorist? Ker bi rad počil komarja? Ne seri.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech - kako blokirati nadležne uporabnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610473 (6720) jype
»

Skrajni desničarji? Rusi? Ne, nadobudni dvajsetletnik! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7815472 (10614) Poldi112

Več podobnih tem