» »

Avto za 22000€

Avto za 22000€

1 2
3
4

D3m ::

Ja. Volkswagen Golf V nov še pred tem pa Renault Clio I (rabljen) sploh moj prvi avto (za drgnenje robnikov in stebrov super za začetnika)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zmaugy ::

Pa si pri golfu bil enako pogosto na servisu kot pri oplih? Vprašam, sam VW nisem nikoli imel.

D3m ::

Pri Oplih trenutno samo pri dveh. En je bil odpoklic drugi pa okvara pod garancijo.

Pri golfu je pa tako, pred iztekom garancije vse delalo po tem pa pač obrabe in dotrajanosti materialov pa se izredni servisi naberejo.

1x na let sem imel potem izredno popravilo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zmaugy ::

Na moji insigniji sem bil kar naprej na servisu. So me taksisti že poznali. Po cca dveh-treh letih se nisem mogel odpraviti na daljšo pot, ne da bi bilo nekaj narobe pred tem.

D3m ::

Mater si imel (ne)srečo.

Pri ženi, ki je prej imela Citroena malo rabljenega je stalno elektronika hecala. Sedaj pri rabljeni Opel Merivi še nič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

Opli niso bili nikoli kaj prida avti, sploh zanesljivi, kar je škoda, ker nova Insignia je res lepa z matrix lučmi.

D3m ::

Ne vem kako je z novo. Vem, da je še FIAT-GM powertrain motor.

Pegueot bo enkrat zamenjal z svojimi motorji, ki pa so trenutno na odpoklicu in preventivni zamenjavi sploh 1.6 dizel katere sedaj vgrajujejo v Opel X serijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

Ne vem kako je z novo. Vem, da je še FIAT-GM powertrain motor.

Pegueot bo enkrat zamenjal z svojimi motorji, ki pa so trenutno na odpoklicu in preventivni zamenjavi sploh 1.6 dizel katere sedaj vgrajujejo v Opel X serijo.


Bencinar ima OPEL/GM motor, Dizel pa Fiat/GM

D3m ::

Pri Merivi je gnil od notranjega pleha navzven.

Sem rešil s pomočjo kaska. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

OP kaj pa KIA Ceed karavan?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pikachu004 ::

Raptor F16 - OP kaj pa KIA Ceed karavan?


Mi ni všeč, poleg tega mi je avto premajhen.

Vidim da imamo različne poglede na to, kaj pomeni udobje. Kaj manjka Renault Talisman Energy dCi 130 Business, da bo udoben? In zakaj bi bil Golf udobnejši od Talismana?

pikachu004 ::

Sparkxl :: 28. sep 2018, 11:28:50citiraj
#
Sem prebral temo in se mi zdi da avtor nima najbolj razčiščenih pojmov, oz. pravilno postavljenih prioritet.
Za moje pojme je 40k km letno, potovanja in oskubljena in podhranjena velka krava za 22k čisto no go.


Avti, ki sem jih naštel nimajo 1900kg ampak 1350-1450. Nova Insignia je za 150-200kg lažja od prejšnjega modela.

D3m ::

pikachu004 je izjavil:

Raptor F16 - OP kaj pa KIA Ceed karavan?


Mi ni všeč, poleg tega mi je avto premajhen.

Vidim da imamo različne poglede na to, kaj pomeni udobje. Kaj manjka Renault Talisman Energy dCi 130 Business, da bo udoben? In zakaj bi bil Golf udobnejši od Talismana?


Golf ni konkurenca Talismanu. Prej Arteon.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

S tem, da talisman stane od 19 naprej, arteon pa od 35 naprej, tako da se ne da primerjat teh dveh avtov.

Talisman je super avto za tak denar, problem je samo to, da je renault...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Kako je lahko Talisman 19k? A Laguna je še v redni ponudbi?

P.S.

Talisman se začne pri 22k.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

D3m ::

Zanimivo.

Če prav razumem je Talisman zamenjava za Laguno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Tako je.

D3m ::

Pol pa se pardoniram.

Arteon ni konkurenca Talismanu temveč Passat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Še passat težko, ker je cena od 27 tisoč naprej.

Meni osebno je bolj octavia konkurenca talismanu.

D3m ::

Octavia je Golf razred. Ampak final design so tako imeli v rokah Čehi.

Octavia je prav posebnež v svojem pomenu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Je pa res, da je octavia večji in udobnejši avto od golfa.

D3m ::

V udobju nisem opazil razlike sem pa opazil velikost to pa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Me zelo zanima kakšna bo četrta različica octavie, ki pride leta 2020.

TheBlueOne ::

D3m je izjavil:

Octavia je Golf razred. Ampak final design so tako imeli v rokah Čehi.

Octavia je prav posebnež v svojem pomenu.


Ahm, si siguren? Ce se prav spomnem iz prejsnega sihta, je narejena na MQB platformi, pomeni da je na njej vse od Seat Ibize, do Skode Superb, Pasat, Tiguan, T-roc...

Ta platforma ima kar dosti "fleksibilnosti". Bi bilo treba pogledat s katerim avtom se skladajo dimenzije. Sam nekako nimam obcutka, da je pri Golfu, je pa sicer mozno.

Na hitro gledam, da je rahlo daljsa medosna razdalja, menda je tudi daljsa, verjetno bolj mehko vzmetenje. Skratka iz vidika VWja popolnoma drug avto.

D3m ::

Pri MQB platformi lahko spreminjaš mere.

Iz vidika VW je Golf razred, ker cena ne izstopa preveč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Octavia je tako kot Jetta, oboje Golf osnova..
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Hocem povedati, da je kljub isti osnovi MQB in motorjem lahko avto s popolnoma drugacnim karakterjem, kar po mojem obcutku tudi je. Se mi zdi da gre dosti bolj v kamot smer.

Ganon ::

AapocalypseE je izjavil:

Še passat težko, ker je cena od 27 tisoč naprej.


Kakšno zvezo pa ima pri tem cena?? Kvečjemu lahko rečeš, da Talisman ponuja enako oz. več, kot njegova konkurenca - Passat - za nižjo ceno.

AapocalypseE je izjavil:

problem je samo to, da je renault...


To lahko natipka samo osnovnošolec brez vozniškega izpita.

AapocalypseE ::

Sprobaj oba in boš videl zakaj stane Passat več.

Je lep talisman, ampak ni kar tako takšna cena...

Oprosti, ampak renault res ne slovi po kvaliteti in zanesljivosti.

kingsix ::

Saj VW tudi ne, razen seveda na balkanu.

AapocalypseE ::

Mam VW mašino v Škodi, ki ma 188t km in se je delal do zdaj samo redni servis. Menjal sem še preventivno zobati jermen + vodno črpalko, ki je predvidena menjava na 210t km in to je to...

Pri kakšnem bmwju bi že verigo vtrgalo in crknilo še kaj druga, tako da čez VW nimam kaj rečt.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

AapocalypseE je izjavil:

Mam VW mašino v Škodi, ki ma 188t km in se je delal do zdaj samo redni servis. Menjal sem še preventivno zobati jermen + vodno črpalko, ki je predvidena menjava na 210t km in to je to...

Pri kakšnem bmwju bi že verigo vtrgalo in crknilo še kaj druga, tako da čez VW nimam kaj rečt.


veš kolk vas je takšnih fanatikov, ker imate en določen avto, potem hvalite skoz tisto firmo in sami sebi lažete in mečete pesek v oči. Ti kr imej škodo z VW motorjem, bo več boljših avtov ostalo za druge. In takšne primerjave da talisman pride 22k in passat 27k. Gre za isti razred avtov, in po možnosti vsaj nekje glejte te isto opremo, oz passat naložen z opremo, talisman pa gol. Normalno da je pol 5k razlike. Drugače se že passata tudi za manj dobi in talismana za več. Lahko imaš tudi oba po 40k€.

hojnikb ::

AapocalypseE je izjavil:

Mam VW mašino v Škodi, ki ma 188t km in se je delal do zdaj samo redni servis. Menjal sem še preventivno zobati jermen + vodno črpalko, ki je predvidena menjava na 210t km in to je to...

Pri kakšnem bmwju bi že verigo vtrgalo in crknilo še kaj druga, tako da čez VW nimam kaj rečt.

kaksen star 1.9tdi je mogoce tasken, novejsi tsiji z ketno pa niso nc bols k bmw (niso sli zastonj nazaj na jermer circa 2015)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

edi45 ::

Ganon je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Še passat težko, ker je cena od 27 tisoč naprej.


Kakšno zvezo pa ima pri tem cena?? Kvečjemu lahko rečeš, da Talisman ponuja enako oz. več, kot njegova konkurenca - Passat - za nižjo ceno.

AapocalypseE je izjavil:

problem je samo to, da je renault...


To lahko natipka samo osnovnošolec brez vozniškega izpita.


Točno tak, ali pa en omejenec z IQ sobne temperature. Ker so včasih imeli francozi določene težave z elektroniko, še dan danes veljajo za nekvalitetne in nezanesljive avte ne? Danes so nemci tisti slabši, žal.

Ganon ::

AapocalypseE je izjavil:

Sprobaj oba in boš videl zakaj stane Passat več.

Je lep talisman, ampak ni kar tako takšna cena...

Oprosti, ampak renault res ne slovi po kvaliteti in zanesljivosti.


Zdaj si potrdil, da ne veš nič, ne o enem in ne o drugem.

kingsix ::

Ja pri nas je edina statistika, ki nekaj velja, tista iz najbližje gostilne. Tam Franca pove kake on turira svojega golfa po njivah in po 200k km še vedno leti kot raketa.

Ganon ::

kingsix je izjavil:

Ja pri nas je edina statistika, ki nekaj velja, tista iz najbližje gostilne. Tam Franca pove kake on turira svojega golfa po njivah in po 200k km še vedno leti kot raketa.


V isti sapi pa doda, da ima Renault za logotip dvigalko. In vsi se valjajo po tleh od smeha.

AapocalypseE ::

VW vsaj gre nazaj na jermen. Ostali pa jemljejo lepe denarce, ko veriga gre.

Drugače pa še imajo renaulti zdaj probleme z elektroniko, tako da hvala lepa za kanto od renaulta.

Dajejo pri renaultu neke velike ekrane noter s 100x100 resolucijo, ki je pol k vredna... raje sploh nimam ekrana kot pa, da moram to gledat.

Nima renault kar tako nižje cene.

Pa kako ste nekateri napadalno nastrojeni... bi trebalo nekatere malo za uho, da pridejo k sebi.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Lahko bi nehal nakladat. Tako si zaljubljen v določeno znamko, da ne razmišljaš več trezno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

hojnikb ::

Ubistvo majo vsi neke brezvezne felerje, uglavnem na račun šparanja in ekologije..
#brezpodpisa

edi45 ::

Mene moti ta prekleti "downsizing" že moraš imeti res srečo da dobiš vsaj 2.0 motor, kaj šele kaj več. Ne vem no, avti težki po 1,6t pa 1.6 in 1.2 motor...Pa osebno imam rajši Citroena in Peugeota, sta vseeno bolj kvalitetno narejena in bolj udobna, sploh citroen z hidro aktivnim podvozjem. Vzamem prej novo C5 ali 508 kot kakšnega nemca za isti denar.

AapocalypseE ::

Ganon je izjavil:

Lahko bi nehal nakladat. Tako si zaljubljen v določeno znamko, da ne razmišljaš več trezno.


Zakaj nakladam?

Z avtom ni težav in potem nakladam?

TheBlueOne ::

AapocalypseE je izjavil:

Ganon je izjavil:

Lahko bi nehal nakladat. Tako si zaljubljen v določeno znamko, da ne razmišljaš več trezno.


Zakaj nakladam?

Z avtom ni težav in potem nakladam?


Ker ena izkusnja ni pravilo. Ob prijatelja foter je imel vedno Lagune, razen tistu drugo, ki je bila problematicna. Z vsako je brez vecjih popravil b.p. presegel 300.000km. Nocem ti povedati, da tvoja izkusnja ni uporabna pri odlocanju, ampak, daje uporabna bolj v statisticnem smilu kot pravilo.

VW so tudi po mojih izkusnjah izgubili primat, kar se tice zanesljivosti. Drugace velike razlike med evropskimi brendi prakticno ni vec, ker v ozadju stojijo ista podjetja, recimo od injektrojev do ostale elektronike BOSCH, linije postavljajo ista podjetja...

borisk ::

edi45 je izjavil:

Vzamem prej novo C5 ali 508 kot kakšnega nemca za isti denar.


žal C5 ne boš več dobil novo...

Sparkxl ::

edi45 je izjavil:

Mene moti ta prekleti "downsizing" že moraš imeti res srečo da dobiš vsaj 2.0 motor, kaj šele kaj več. Ne vem no, avti težki po 1,6t pa 1.6 in 1.2 motor..


Jaz ti predlagam, da greš peljat avto s takim motorjem, ti garantiram da boš zelo presenečen.

AapocalypseE ::

Nisem napisal, da je pravilo, ampak človek samo napiše, da ni problema z avtom in te začnejo ljudje kar zmerjat 8-O

Unknown_001 ::

AapocalypseE je izjavil:

VW vsaj gre nazaj na jermen. Ostali pa jemljejo lepe denarce, ko veriga gre.

Drugače pa še imajo renaulti zdaj probleme z elektroniko, tako da hvala lepa za kanto od renaulta.

Dajejo pri renaultu neke velike ekrane noter s 100x100 resolucijo, ki je pol k vredna... raje sploh nimam ekrana kot pa, da moram to gledat.

Nima renault kar tako nižje cene.

Pa kako ste nekateri napadalno nastrojeni... bi trebalo nekatere malo za uho, da pridejo k sebi.


Ti še nisi novega megana vozil, nde?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

chucki ::

Kupi si nekaj za 1.000 eur, ob tem pa naroči kia niro ev ali hyundai kona ev
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

AapocalypseE ::

Novega megana ma kolega in se mu na vsaki vožnji sam od sebe vgasne radio. Včasih se sam nazaj prižge včasih pa ne.

Da ne omenjam neudobne vožnje in cenene izdelave.

Na daleč lep avto, na blizu pa ne.

Tako da ja... sem vozil novega megana.

Sicer pa je to offtopic... gremo nazaj na temo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ali rabljen avto, 45k letno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
517610 (6018) ziga1990
»

Kia vs. Renault avtomobili (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8521182 (13359) ivanuscha
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320453 (13887) sass628
»

Predlogi za avto

Oddelek: Na cesti
484530 (3121) mailer

Več podobnih tem