» »

Linux -->Surround Sound

Linux -->Surround Sound

jenrej ::

Pozdravljeni! Zanima me,ce ima mogoce kdo kaksno idejo, kako bi v Linuxih (Suse 8.2) lahko uporabljal 4.1 zvocni sistem. Kot privzeto sistem uporablja samo 2.1 . Zvocna kartica je Creative Live Player. Hvala za nasvete.

LP, Jernej

BigWhale ::

hmm... Ce uporabljas ALSA sound driver se mi zdi, da ne bi smelo biti problema. Poglej malo za dokumentacijo na ALSA project strani.

jenrej ::

Mislim, da resitev ravno ni tako lahka. Alsa je sicer namrescena na racunalniku, tudi na internetu sem iskal resitev, ampak na tej strani Alsa project, se govori bolj o zvocnih karticah in ne toliko o zvocnih sistemih. Ima mogoce kdo bolj kaksno konkretno resitev?

LP, Jernej

ješ ::

Imam Suse 8.2 in integrirano 5.1 zvo?no kartico manj znanega proizvajalca :P c-media (CMI8738). Do prostorskega zvoka sem pri?el ?ez menije: Mo?erad->Ve?predstavnost->Sound->alsamixergui. Na desnem skrajnem koncu imam opcijo 'Four Chanel Mode' (kliknem na "zvo?nike" da postanejo zeleni), lahko pa tudi nastavljam, ?ez kateri izhod ho?em sli?ati zadnja kanala in bas ('Line-in As Rear', 'Line-in As Bas', 'Mic As Center'). In deluje. ;)

der_Alte ::

se mi zdi, da je problem samo v tem, da ima alsa gonilnik za emu10k eno 'napako'. master volume ne deluje za rear channel. in alsa ima prednastavljeno, da so kanali 'mute'. pozeni mikser in zadnji kanal odmutaj in nastavi glasnost. in ja.. alsamixergui je v povezavi z SB Live! skoraj neuporaben... tolk moznosti... jaz sem se zgubil ;)

jenrej ::

Ja ne. der_Alte prav imas. Meni se tudi zdi, da je tu neka napaka, ker niti ptiblizno ne najdem tega o cemer je Jes govoril.

jenrej ::

Torej, ce sem te prav razumel, moram odmutat Sigmatel Surround? Stvar se zmeraj ne dela. Je pa res toliko opcij, da se zgubis takoj.

Matri[X] ::

Tak operacijski sistem pa še najbolj razširjene zvočne kartice med naprednejšimi uporabniki ne morjo prepričat da dela normalno tako kot more... ;((

Kiri ::

za razliko od wintendota vsaj sistem dela...in se ne resetira vsake tolk :)) :D

JXS ::

jes: a mas ti tam tudi moznost za 5:1 sistem?? ker jaz imam zvocno z enakim procesorjem kot imas ti na plosci, pa sem v mandrake 9.1 uspel natavit le da mi dela 4:0 oz 5:0, torej brez basa. base sem dobil le v mlayerju ko sem gledal filme posnete v 5:1 sistemu. oz. drugace povedano samo v mplayerju mi je deloval pravilno 5:1 sistem. tok da ce dela v suse brez problema bom pol se to probal, sam rej prej vpr. ker mi vse ostalo dela.

NoOrdinary ::

halo

prvo da ne bo kdo reku da pogrevam stare sarme, na forum search mi je naslo edin ta post na to temo in sem reku da je brezveze da odpiram novga, sploh ker imam precej podoben problem.
linuxa nikol nisem uporabljal kot primaren sistem, bolj za igranje, ampak zvoka mi nikol ni ratal ustimat, zato sem bil prijetno presenecen ko je po instalaciji mandrake 10.0 zvok kr delal :)
Imam pa podoben problem, uporabljam namrec 5.1 zvocnike in niti podrazno mi ne rata nastavt da bi basi sli na woofer, zgleda ko da 80% zvoka pobere center itd. Prvo sem se igral v Kmix, brez uspeha (advance opcije so sploh najbolse, blage kaj je kaj:)), zato sem pobaral na ircu. konzola->alsamix... vse lepo pa prav, ampak men med vsem tisti volume controli ni ratal nastimat ama nc, pol drsnikov mi na uho ni nardil nic oz bi reku da sem v equaliserju namest u volume controlu :\ Prebrskal sem tud po netu, precesal google, precej ljudi ima podoben problem, kdor pa napise ah I got it pa ne napise kako mu je uspelo. Podobno je na alsa-doc strani, kjer najdes vse mogoce napotke za predvajanje midijov in takih stvari, nic pa o postavitvi zvocnikov. Da se je stvar se mal bolj zakomplicirala sem kot root zalaufal alsaconfig, ker mi je zvok sploh unicl (piskanje itd.) in sem ker je bil sistem se precej frisn reinstalirov vse skup.
Ima kdo kaksno resitev na ta problem? (pa v linuxu sem res precej neizkusen, sploh pri distribucijah kot mandrake kjer ti na zacetku lepo avtomatsko vse postima, delas lahko takoj v Xih, k se pa kej zalom pa se mi sana ne kje so startup skritpe pa tak hehe, zato ce kdo kej ve prosim se za izcrpna navodila :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 7.04 + Pinnacle PCTV = slika super, zvoka ni - Linux n00b here (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706739 (4180) poweroff
»

[Audacity] Težave z zajemanjem zvoka

Oddelek: Programska oprema
401748 (1452) CCfly
»

Kako instalerati .run datoteko v Ubuntuju?

Oddelek: Programska oprema
12992 (870) klemen22
»

Problem v suse linux-u

Oddelek: Operacijski sistemi
131081 (907) rdecaluc
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
322621 (1881) nicnevem

Več podobnih tem