» »

roaming, redirect, move users profiles

roaming, redirect, move users profiles

kimmich ::

Čao,

zanima me, kako imate to v praksi urejeno.
Roaming in redirect imam težavo, da se mi ob vsakem log-offu pobrišejo appdata\local, kateri so za dolečene programe nujno potrebni.
Nikjer pa nisem zasledil, kako bi cel users profiles lahko prestavil na share folder, samo na lokalni drug disk sem našel, ampak to mi ne pride v poštev.
Kaka ideja?

Hvala

ToniT ::

Kaka skripta, da ti prepiše podatke.
Lahko sicer spremeniš registry in sicer ključ:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Zna pa to biti problem, ker se ti bo sinhroniziralo ogromno podatkov ob vsakem loginu.

kimmich ::

Sej tega bi se rad znebil, sem mislil, da bi cel users folder prestavil na share in bi iz njega skoz delal. To seveda pomeni, da bo mreža obremenjena ampak ok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kimmich ()

videc ::

\local se ti tako ali tako ne prenaša, ker imaš roaming profile. Se prenaša samo roaming.
Kateri pa so ti programi, da nujno potrebujejo \local?
Ker če imaš z roaming profili težave, bi lahko uporabljal samo redirect map, profile pa pustil local.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

kimmich ::

Ne morem pustiti profile lokalno, saj se mi računalnik, ko naredim log-off v celoti pobriše.
In nastanejo potem problemi z npr. Chrome, sticky notes in podobnimi kateri znajo pisat samo v \local.

Sem puskušal tole naredit (https://www.tenforums.com/tutorials/196... na mklink in share disk in ne na lokalnega pa tudi ni uspelo :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kimmich ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folder redirection, Win7 in offline files

Oddelek: Operacijski sistemi
261681 (1315) Blisk
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192364 (2065) mazupan
»

Brisanje lokalnih profilov na windowsih

Oddelek: Operacijski sistemi
141408 (1277) ujka
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382825 (2497) Microsoft
»

iz workgroup na domain

Oddelek: Programska oprema
141200 (1015) matic

Več podobnih tem