» »

Brisanje lokalnih profilov na windowsih

Brisanje lokalnih profilov na windowsih

ujka ::

Upravljam rač. omrežje na šoli. Mali šoli - 150 učencev, 30 računalnikov, sistem večinoma WinXP, strežnik linux in na njem samba kot strežnik za domenu.
Učitelji in učenci (ki so na krožku) imajo svoja uporabniška imena za prijavo v domeno.

Že vidite problem?
Sčasoma se na računalnikih obrne toliko uporabnikov, da lokalni profili zasedejo preveč prostora na lokalnem disku računalnika.
Najbolj bi mi ustrezala rešitev, da se profil sploh ne prenaša na lokalni računalnik - to sem vedel naredit v Win9x s spremembo poti za profil v registru (tam sem vpisal, naj se profil shrani nazaj na strežnih - elegantno in učinkovito!).
A če to pot v registru spremenim v WinXP, potem se uporabniki ne morejo več prijavit!

Poznate kako možno rešitev?
Recimo, program ki bi pri zagonu pobrisal lokalne profile pred prijavo uporabnika?

darkolord ::

Uporabljaš roaming profile - profil se ob prijavi skopira iz strežnika na računalnik, ob odjavi pa skopira nazaj... V registru z "DeleteRoamingCache" pa označiš, naj se profil na lokalnem računalniku po odjavi pobriše

ujka ::

Ja, sem to naredil, a lokalni profili ostajajo.
Misliš, da učenci vedno na koncu dela izberejo 'odjava in zaustavitev sistema'? Ali da windowsi nikoli ne 'zmrznejo'?
Lokalni profili se mi v XPjih množijo. Rad bi našel tak eleganten način za eliminacijo lokalnih profilov, kot sem to imel v 9x.
Možno?

ujka ::

'...kot sem to imel v 9x':
- pri prijavi se roaming profili niso prenašali na lokalni računalnik - uporabljal sem profile na strežniku, direktno!!

darkolord ::

Ali da windowsi nikoli ne 'zmrznejo'

Ne bi smel.

Drugače pa poglej za "Delete cached copies of roaming profiles" in orodjem UPHClean

Zgodovina sprememb…

ujka ::

UPHClean misli tudi, da so vsi uporabniki disciplinirani in da se vedno odjavljajo in zaustavljajo sistem. Ja, tudi UPHClean service je orodje, ki naj bi izbrisalo profil pri odjavi in prenosu profila na strežnik. A ne naredi to zadovoljivo. Škoda.
Jaz bi še orodje, katero briše zaostale profile pri zagonu sistema, a PRED samo prijavo.
Še bolje bi bilo, ponavljam se, da se mi roaming profili sploh ne prenašajo na lokalni računalnik.

(in sem se naučil popravljat;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ujka ()

darkolord ::

Verjetno je najlažje, da periodično zalaufaš DelProf in zbrišeš vse roaming profile na računalnikih

ujka ::

Manualno delo. A nimamo računalnike zato, da bi manj delali stvari ročno?

darkolord ::

Zakaj manualno?

Maš več možnosti:
- manualno
- logon skripta
- na serverju das v task scheduler in nardiš da se zalaufa na vseh računalnikih
- kakšna kombinacija teh zgoraj 8-)

Zgodovina sprememb…

ujka ::

OK. Bom zagrizel. A zdaj še bolj podrobna navodila, kako se to naredi.
Logon skripta. Uporabniki so 'navadni' - nimajo pravic brisat po sistemu. Kako bo logon skripta potem pobrisala zaostale profile?

Ta skripta bi morala imeti administratorske pravice in zagnati bi se morala pred prijavo v sistem.

S tem problemom se ukvarjam že več kot leto, in verjemi, da sem poskusil vse, kaj sem prebral, kaj so mi svetovali in kaj je še meni padlo na pamet. A še nič ni učinkovito. Učinkovito tako, kot bi bilo, če bi preprečil prepisovanje profila iz strežnika na lokalni računalnik.

Če bi vedel, če obstaja način za zagon skripte (.cmd) pri nalaganju sistema, a pred prijavo v domeno, z administratorskimi pravicami....
bi problem bil rešen!!

Obstaja?

darkolord ::

"Startup script" se zalaufa pred prijavo z administratorskimi pravicami

ujka ::

'prijavna skripta' se zažene pri prijavi in s pravicami uporabnika, ki se prijavlja.

'zagonska skripta'???
Malo natančneje, prosim. Kje jo najdem?

pivmik ::

ujka:
Nastavi, da ima vsak uporabnik domačo mapo na strežniku in na lokalnem računalniku.
Če ti je morda kaj v pomoč:
Nastavljanje lokalnih profilov uporabnikov (domača mapa in zagonska skripta) se nahaja:
Desni klik na My Computer, Manage, Local Users and Groups, Users
pol pa spremeniš uporabnikom lastnosti, zavihek Profile v Properties, Home Folder (primer) Connect: Z: To: \\streznik\home\username (to je remote dir na strežniku)
Zagonska skripta je lahko predpostavljam "skripta.cmd".

LP, Gregor GRE^

darkolord ::

ujka ::

'*Startup scripts are run as Local System, and they have the full rights that are associated with being able to run as Local System.'

YESSS!!
Zdaj komaj čakam ponedeljek, da to sprobam v učilnici!

Hvala.

Pa še ena ideja mi je 'zasvetila' danes - RAM disk. Računalniki imajo po 512MB, dako da bi 20-30MB pustil za RAM disk in na njega preusmeril lokalne profile. Ko se računalnik izklopi, izginejo tudi nadležni profili!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponovna namestitev Server-ja 2003 SBS?

Oddelek: Operacijski sistemi
5660 (614) solorajder
»

Zakaj domenski omrežni dostop

Oddelek: Omrežja in internet
162437 (2143) BlueRunner
»

Enkratni zagon programa

Oddelek: Programiranje
51105 (1020) Mercier
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192320 (2021) mazupan
»

iz workgroup na domain

Oddelek: Programska oprema
141171 (986) matic

Več podobnih tem