» »

Flash BIOSa na Asus PRIME B350-Plus

Flash BIOSa na Asus PRIME B350-Plus

Q-Connect ::

Pozdravljeni,

Naslov pove bolj kot ne že vse. :O

Situacija: Nabavil matično ploščo Asus PRIME B350-Plus in Ryzen 5 2600 procesor. Problem nastane pri verziji BIOSa, ki je na matični; trenutni BIOS podpira zgolj Ryzen-e prve generacije.

Treba bi bilo narediti flash BIOSa na novejšo verzijo, da bo pognal drugo generacijo Ryzen procesorja, za kar pa rabim prvo generacijo Ryzen-a oz. nekoga, ki se ukvarja s tem.

Ima kdo mogoče prvo generacijo Ryzen-a in bi bil pripravljen za 15 minut ''posodit'' CPU, da izvedem flash oz. pozna kdo koga, ki bi mi to porihtal?

Hvala že vnaprej za pomoč.

BivšiUser2 ::

A nima AMD nek support program, kjer ti pošljejo najslabši še kompatibilni CPU, da lahko to narediš in ga potem pošlješ naslednjemu? Sicer pa povej od kod si, da te bodo najbližji soforumš lahko kontaktirali oz. ti njih.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

N0t0ri0us ::

Imam a6 9500, ki je bil kupljen prav s tem namenom. ZS

Q-Connect ::

BivšiUser2 je izjavil:

A nima AMD nek support program, kjer ti pošljejo najslabši še kompatibilni CPU, da lahko to narediš in ga potem pošlješ naslednjemu? Sicer pa povej od kod si, da te bodo najbližji soforumš lahko kontaktirali oz. ti njih.


Imajo... sem jih kontaktiral; najprej moraš poslat dokazilo, da v tvojem mestu/državi ni mogoče, da ti uradni serviser Flasha BIOS-e (mail al pa neki priložiš); uradni serviser ASUS plat v Sloveniji mi je odpisal da je opcija, ampak bi mogu prvo nest kjer sem kupil in pol oni pošljejo itd itd. skratka čakal bi cca. 14 dni.

Tako sem pa nesel na Malcom v BTCju, počakal 30 minutk in dobil zrihtano zadevo :) Sicer za teh 30 min dela 15 €.... ampak vseeno boljše kot da bi čakal 14 dni :))

Skratka zadevo sme zrihtal; hvala vsem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
211742 (1390) A110
»

Nakup računalniških komponent

Oddelek: Kaj kupiti
432960 (1976) DarwiN
»

Iscem: Ryzen gen 1 ali 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
121263 (870) filip007
»

Nadgradnja CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515016 (3777) AapocalypseE
»

Se prodaja kje v Sloveniji AM4 matična ki ma novi bios?

Oddelek: Strojna oprema
132047 (1686) Riff

Več podobnih tem