» »

Acrobat PDFWriter in šumniki?!

Acrobat PDFWriter in šumniki?!

bastadu ::

Zanima me, kako narediti, da bi mi Acrobat PDFWriter v PDF natisnil tudi kljukice na šumnike, ker le teh sedaj nikjer ni... Hvala!

RacaClone ::

upam, da maš licenco, za Acrobata! kajne, da jo maš? če je nimaš ti ne bo živ bok pomagu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

bastadu ::

any1?:\

TylerDurden ::

A to direkt iz worda npr exportiraš?
Let\'s make some soap ...

Aspirinix ::

Kaj pa če bi probal kakšen free pdf printer? Na download.com jih je nekaj. Ali pa JawsPDFCreator. Meni dela super.

bastadu ::

TylerDurden: To je kao dodatni printer, ki pa ne printa, ampak ti naredi PDF datoteko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Highlag ::

Verzija 5 tega programa je Imela specialno CE verzijo, ki si joo dobil zastonj ob nakupu (extra install CD). Vgrajeno pa je imela podporo za jezike vzhodnoevropskih držav.

Verjetno so to obdržali tudi pri verziji 6.

Drugače Šumnikov ni bilo možno imet v PDF datotekah.

Gandalfar ::

Seveda jih imas lahko. Samo fonte moras embeddat.

bastadu ::

Gandalfar: Lahko malo bolj razložiš?:\

Gandalfar ::

Ne vem. Jaz vedno delam tako PDFje, da lepo sprintam iz worda na PDFWriter ali pa na Distillerja in nimam tezav s sumniki. Ce bos pa malo po nastavitvah gledas bos videl za embedded fonts moznosti pa dokumentacija se tudi s tem ukvarja.

Ce bos dosti mocno gledal bos nasel tudi nacin kako spravit sumnike v bookmarke.

Trenutno delam s 5ko prej sem pa s 4ko. Upgrejda na 6ko ne nacrtujem.

lopov ::

@bastadu:

Ce uporabljas pisave, shranjene na nestandardni poti jih najprej daj v "pot". Pozeni AcrobatDistiller, Settings -> FontLocations -> Add

Po vsej verjetnosti ti to ni potrebno narediti, ker imas fonte v X:\Windows\Fonts in jih Acrobat ze jemlje iz tam.

Druga stvar, ki jo nastavis pa je "Job Option".
V Distillerjevi paneli izberi enega od profilov (eBook, Press, Print ali Screen), nato pa gres v Settings -> JobOptions.

Naredis spremembe (za embedanje fontov gres na zavihek Fonts in das kljukico pri EmbeddAllFonts). Priporocam ti se, da pri opciji "When Embedding Fails" preklopis na "Warn and Continue", tako bos vsaj dobil PDF, katerega nato lahko preveris (v nasprotnem primeru samo izpise napako in preneha).

Vse skupaj shranis s SaveAs pod novim imenom.

Zdaj lahko v to okence zvleces *.ps datoteko in ti jo zdestilira v PDF, ce pa imas Word pa lahko preklopis na nov profil in ustraris PDF kar iz Worda. Kako? pozenes Word, v meniju izberes Acrobat -> ChangeConversionSettings (nastavitve za PDF maker) in spremenis na svoj profil. Klik na ConvertToAdobePDF uporabi tvoje nastavitve.

b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Printanje v AdobeAcrobatReader 7

Oddelek: Programska oprema
152417 (2204) opeter
»

Zaščiteni PDFji?

Oddelek: Programska oprema
101533 (1371) poweroff
»

Zakaj ni šumniki v pdf datoteki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
52758 (2659) lopov
»

Predelava v PDF

Oddelek: Programska oprema
101450 (1267) mnlkpo
»

Word->.pdf

Oddelek: Programska oprema
91812 (1697) maro

Več podobnih tem