» »

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Delodajalci v Sloveniji varčujejo na delavcih. Ali se Vam to splača na dolgi rok?

Temo vidijo: vsi
««
25 / 27
»»

Truga ::

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Ce bo na trgu 100 zdravnikov jih bojo enega po enega izpodrinile ali kupile velike organizacije, ker bojo s svojo velikostjo veliko lazje izposlovale boljse cene zdravil in zavarovanj.


Ummmm... ne....
Ampak a nam ni itak v interesu da imamo boljše cene zdravil in zavarovanj?

Ummmm... ja.

In seveda nam je v interesu da imamo cenejsa zdravila. Bolnicam pa je v interesu, da ti zanje zaracunajo cim vec, da lahko poberejo vecji procent: https://twitter.com/i/web/status/101527...

In vsem v te vrsti je v interesu da te cim dlje drzijo na zdravljenju, da bojo kasirali cim vec denarja. In ko imas na svetu samo 3 firme ki masovno proizvajajo zdravila in v drzavi samo bolnice katerih lastniki so vec ali manj isti ljudje, prides do kartela, kjer zdravstvo kosta 2x tok kot je treba, je slabse od veliko revnejsih drzav, razen za top 1% ljudi, in kljub temu stane davkoplacevalce vec kot pri nas, ker je treba vso skodo ki ga privatni sistem nardi potem se sanirat, da se ne zgodi revolucija.

TheBlueOne ::

Truga je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Ce bo na trgu 100 zdravnikov jih bojo enega po enega izpodrinile ali kupile velike organizacije, ker bojo s svojo velikostjo veliko lazje izposlovale boljse cene zdravil in zavarovanj.


Ummmm... ne....
Ampak a nam ni itak v interesu da imamo boljše cene zdravil in zavarovanj?

Ummmm... ja.

In seveda nam je v interesu da imamo cenejsa zdravila. Bolnicam pa je v interesu, da ti zanje zaracunajo cim vec, da lahko poberejo vecji procent: https://twitter.com/i/web/status/101527...

In vsem v te vrsti je v interesu da te cim dlje drzijo na zdravljenju, da bojo kasirali cim vec denarja. In ko imas na svetu samo 3 firme ki masovno proizvajajo zdravila in v drzavi samo bolnice katerih lastniki so vec ali manj isti ljudje, prides do kartela, kjer zdravstvo kosta 2x tok kot je treba, je slabse od veliko revnejsih drzav, razen za top 1% ljudi, in kljub temu stane davkoplacevalce vec kot pri nas, ker je treba vso skodo ki ga privatni sistem nardi potem se sanirat, da se ne zgodi revolucija.


Ce po tvojem ze sedaj zdravijo cim dlje, kako sele bo, ce bodo zasebne. Ravno to je se en problem, da prides do kartela, kar pa je ravno zasebni del v verigi.

Kje stanejo vec? Pogosto se dela napaka, da se gleda v smislu, da placajo visji odstotek bdp namesto koliko dejansko stane. Seveda v relaciji potem revne drzave placajo vecji odstotek, ce je storitev primerjalna.

nurmaln ::

Truga je izjavil:

In vsem v te vrsti je v interesu da te cim dlje drzijo na zdravljenju, da bojo kasirali cim vec denarja.

Ja, za poklic zdravnika se masovno odločajo samo najhujši psihopati, ki znajo človeka pozdraviti ampak ga raje pustijo trpeti 5 let v hudih bolečinah, samo zato da mastno zaslužijo. Ali pa celo da bodo mastno zaslužili kakšni drugi zdravniki, katerih niti ne poznajo, če bi se pacient slučajno odločil za iskanje drugega mnenja. Ubistvu je vse skupaj ena kasta psihopatov. Psihopatsko sadistični kartel pravzaprav.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

In vsem v te vrsti je v interesu da te cim dlje drzijo na zdravljenju, da bojo kasirali cim vec denarja.

Ja, za poklic zdravnika se masovno odločajo samo najhujši psihopati, ki znajo človeka pozdraviti ampak ga raje pustijo trpeti 5 let v hudih bolečinah, samo zato da mastno zaslužijo. Ali pa celo da bodo mastno zaslužili kakšni drugi zdravniki, katerih niti ne poznajo, če bi se pacient slučajno odločil za iskanje drugega mnenja. Ubistvu je vse skupaj ena kasta psihopatov. Psihopatsko sadistični kartel pravzaprav.


Glede na stavkanje za konstantno višje plače in jamranje bi kar rekel da si tokrat napisal prav =)

Truga je izjavil:

Ves point obveznega zavarovanja je, da je obvezno za vse. Drugace bi se vsi bogati ki si lahko privoscijo privat odjavli, in bi meli zdravstvo in penzije kot v DRC.


Saj tu je hec, ker ni tako, se večina ljudi ne zavzame in ne razume koliko morajo "bogati" ki dejansko sploh niso tako bogati dat za zdravstvo in penzije ki jih črpajo drugi.

Ljudje so ekonomsko nepismeni in vedno slabše je, ker država hoče vse kontrolirat folk več ne razume sistema... koliko greva stavit da večina ne bi znala več izpolnit dohodninske napovedi kot je bilo treba pred leti?

To da lahko čez nas super javni šolski sistem pridem do izobrazbe ekonomista in nisem rabil niti 1x v šoli slišat kako se izračuna plača in kaj je bruto II in kaj bruto in kaj pomenijo prispevki je pač dokaz da sistem dela nepismene debile ki se zanašajo na državo da bo uredila penzijo in vse... jaz pa želim da se to prekine, ampak če ne gre zlepa (mehki način opuščanja bismarcka) bi šlo pa zgrda skozi žrtvovanje cele generacije, ko bi otroci videli na lastne oči kaj se zgodi če se ne brigaš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Glede na stavkanje za konstantno višje plače in jamranje bi kar rekel da si tokrat napisal prav =)

Ah dej ne ga biksat. Čisto normalno je da si bo vsak probal izboriti boljšo plačo in boljše pogoje dela. To je v naravi vseh. Zdravnikom kolektivno samo bolje ratuje zato ker lahko izsiljujejo državo, zasebnikov ne bi mogli niti približno toliko.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glede na stavkanje za konstantno višje plače in jamranje bi kar rekel da si tokrat napisal prav =)

Ah dej ne ga biksat. Čisto normalno je da si bo vsak probal izboriti boljšo plačo in boljše pogoje dela. To je v naravi vseh. Zdravnikom kolektivno samo bolje ratuje zato ker lahko izsiljujejo državo, zasebnikov ne bi mogli niti približno toliko.


No ja, če bi bili takšni humanitarci kot si jih skoraj ti pokazal, in takšni človekoljubi do reševanja Slovencev potem bi jim bile malo nadpovprečne plače dovolj... nenazadnje ne pozabimo, prostovoljci od zdravnikov skačejo po Afriki praktično zastonj in rešujejo življenja... tile v Sloveniji niso noben cvet humanitarnosti...

Saj pravim, zato ker je to kot si pravilno napisal, v naravi vseh, je tudi v naravi vseh zdravnikov da ne zmanjka pacientov... to je biznis... zato pa sem jaz za uzakonitev evtanazije in prekinitev dotoka zdravil po 60tem... tako bi pretekle odločitve prehranjevanja in življenskega sloga se odražale kmalu po 60tem na smrtnosti ljudi ki bi tako prekinili moč multinacionalk ki delajo zdravila, ker če odmislimo porabo zdravil pri 60+, potem lahko z veliko verjetnostjo in logiko trdim da upade poraba zdravil v EU vsaj za 40% če ne več.

To da nekdo je 20 tablet dnevno ali tedensko da pri 85 komaj živi in jamra in vleče penzijo in maši vrste pri zdravnikih je itak samo iz biznis vidika dobro... za državljane ni, je samo dobro da lahko zdravniki lažje izsilijo več plače in denarja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

nurmaln je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

kakovosten javni zdravstveni sistem

Jaz bi predvsem rad kakovosten zdravstveni sistem. "Javni" zdravstveni sistem pomeni monopolni ali priviligiran položaj na trgu in gre za onemogočanje konkurence, kar je za uporabnika storitev slabo.


V globalnem smislu je kar kakovosten. Alternativa je privatizacija, kjer pa dalec ni nujno, da bi bil boljsi, to je samo predpostavka.

Javno ne pomeni monopol, ker ni na trgu in nihce ne mora zasluziti. Ce pa ze kdo zasluzi, pa je ze danes zopet zasebni sektor, ce jim uspe kaj podturit po veckratniku cene ali pa s kaksnim kartelnim dogovorom ali pa dobesedno podkupiti koga, ki lahko odloca. Danes lahko te zadeve vsaj odkrijes, ker ima druzba vpogled, ce bi bilo privat lahko pozabis na to.

Zasebno zdravstvo ne izkljucuje nic od zgoraj nastetaga. Lahko si mislis, da bo ampak le v dobri veri, nikakor pa ne zagotovo, ker druzba niti vec ne bi imela nadzora. Dobis pa kup drugih tezav kakor, kartelno dogovarjanje, da ni pregleda, da kot drzava ne mores zagotoviti posameznikom in podjetjem, da bodo ljudje dejansko zdravljeni, ker zdravstvo morda ne bo v bilancnem plusu in bodo zavracali ali pa zeleli veliko vec denarja, kjer pa nimas nadzora...


Problem je ker prisilno vplačevanje tako v ZPIZ in v ZZRS pomeni da ti ostane premalo denarja da bi večina lahko dejansko uporabljala privatne rešitve... in ko si prisiljen ali vzet "javno" pokojninsko blagajno in zdravstvo ali pa plačevat tako javno zraven pa še privat, to najbolj udari ravno srednji sloj... torej v SLO udari to najbolj ravno tiste z plačami med 900 in 1.500 neto... bogatejši si ob skromnem slogu že lahko zagotovijo dovolj za plačevanje penzije še privat, revnejši pa so zaradi državnih pomoči celo spodbujani (posredno) k sleparjenju države... (doklade, ločeno življenje, izplačevanje minimalcev itd...)

Mene osebno ne moti javno zdravstvo in ZPIZ, dokler se lahko odločim izstopit oz. sem vprašan za vstop... tu je srž težave, pa še rade volje bi plačeval, če bi država poskrbela da se z mojim denarjem ravna preudarno in ekonomično, ampak se niti trudi ne (makete za 2 tir, dvigovanje plač v JU in JS brez referenduma, itd...)


Sej vemo, ti si z veseljme koristil brezplacno solanje in zdravstvo. Sedaj, ko bi moral kaj vrniti, pa bi rad sel privat, ker se ti boljs splaca:)? Poznamo take.

Mato989 ::

Sej vemo, ti si z veseljme koristil brezplacno solanje in zdravstvo. Sedaj, ko bi moral kaj vrniti, pa bi rad sel privat, ker se ti boljs splaca:)? Poznamo take.


Ne z veseljem, dejansko sem bil prisiljen, ker je osnovna šola obvezna... =) Šola mi ni dala dosti, če odštejem branja in računanja, več sem se naučil sam, in od sorodnikov in prijateljev. Dejansko čemur se lahko najbolj zahvalim šoli je poznanstvom in socializaciji. Vse ostalo bi bilo bolj efektivno če bi imel privat sposobne učitelje.

od 5. stopnje naprej sem si sam plačeval šolo btw =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Čisto tako, iz firbca, a privat zdravniki tudi štrajkajo?
Verjetno ne.

Oz. tudi. V dopoldanski, javni izmeni, štrajkajo, popoldan pa trdo delajo. Pri nas imamo tako.

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

zato pa sem jaz za uzakonitev evtanazije in prekinitev dotoka zdravil po 60tem... tako bi pretekle odločitve prehranjevanja in življenskega sloga se odražale kmalu po 60tem na smrtnosti ljudi ki bi tako prekinili moč multinacionalk ki delajo zdravila, ker če odmislimo porabo zdravil pri 60+, potem lahko z veliko verjetnostjo in logiko trdim da upade poraba zdravil v EU vsaj za 40% če ne več.

To da nekdo je 20 tablet dnevno ali tedensko da pri 85 komaj živi in jamra in vleče penzijo in maši vrste pri zdravnikih je itak samo iz biznis vidika dobro... za državljane ni, je samo dobro da lahko zdravniki lažje izsilijo več plače in denarja...

Moja starša sta oba oba preko 60 in oba (kot večina ostalih upokojencev) jemljeta različna zdravila, ki jima podaljšujeta in izboljšujeta življenje. Ideje, ki jih imaš ti glede tega da bi jima ukinil dotok zdravil, te na srečo dela enega fringe ekstremista katerega bo redko kdo jemal resno pri tem vprašanju. Me pa malo skrbi koliko je še takih, ki vrednost ljudi gleda predvsem skozi to koliko prispevajo v skupno blagajno in koliko iz nje jemljejo. Pač še en razlog zakaj preveč skupne blagajne niso prav fantastična ideja.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

looser ::

Mato989, tole bi bilo zate (že pri 30-ih letih re-birth, a)? Kam se ti mudi možakar, saj pa boš dosegel cilje, samo umiri se malo, redkokomu uspe takoj...

nurmaln ::

tikitoki je izjavil:

Sej vemo, ti si z veseljme koristil brezplacno solanje in zdravstvo. Sedaj, ko bi moral kaj vrniti, pa bi rad sel privat, ker se ti boljs splaca:)? Poznamo take.

Seveda jih poznamo. tikitoki je en od teh.
Ti v resnici ne zagovarjaš javnega zdravstva zato ker želiš pomagat tistim manj premožnim ampak zato ker računaš da boš ti koristil "brezplačno" zdravstvo na račun tistih bolj uspešnih od tebe.
Če bi želel "vrniti" nekaj družbi bi lahko naključnemu brezdomcu financiral nove zobe na primer. Pa ne boš, plačal boš samo tisti minimum s katerim boš TI upravičen do "brezplačnega" zdravstva.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

on financira brezdomcu en nov zob, ti, ki si bogat ko gates, pa jih financiras sebi in se njemu poleg. a ni to lepo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

nurmaln ::

Truga je izjavil:

on financira brezdomcu en nov zob, ti, ki si bogat ko gates, pa jih financiras sebi in se njemu poleg. a ni to lepo??

Je lepo če se sam tako odločim in financiram tistemu kateremu jaz hočem. Če me ti oropaš in daš potem denar nekomu tretjemu pa ti nisi naredil dobrega dela in jaz ne bom prav srečen.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

nisem te oropal, ti si prostovoljno prispeval, tako kot si prostovoljno vzemal ko si se solal. ce ti to ni ok se lahko tudi prostovoljno umaknes iz civilizacije. ce zivis cisto sam v pragozdu, ni davkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

looser ::

Truga, se pravi, njegovo šolanje je bilo toliko dražje od tvojega v istem šolskem sistemu, da mora vse življenje vračati za nekaj, kar ti dobiš, čeprav si se šolal v istem sistemu, vendar še vedno ne znaš ničesar zaslužiti?

nurmaln ::

Truga je izjavil:

nisem te oropal, ti si prostovoljno prispeval, tako kot si prostovoljno vzemal ko si se solal

Ne bo držalo. Ko sem se šolal na račun "države" sem bil premlad da bi bil sposoben prostovoljno vstopati v pogodbena razmerja, zato obveznosti iz tega ne morem imeti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

looser je izjavil:

Truga, se pravi, njegovo šolanje je bilo toliko dražje od tvojega v istem šolskem sistemu, da mora vse življenje vračati za nekaj, kar ti dobiš, čeprav si se šolal v istem sistemu, vendar še vedno ne znaš ničesar zaslužiti?
hec, pa glih jaz ocitno tolk vec zasluzim da mi ni problem placat tistih 60% na placo+ddv, on pa se usaja da si ne more privoscit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

nurmaln ::

Kar ne dojameš da se tebe prav nič ne tiče kaj si jaz lahko privoščim in kaj ne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Dokler zivis v civilizaciji ki ti omogoca udobno prezivetje bos placeval racun za infrastrukturo in storitve ki ti jih ponuja, pa se drugi bojo placevali tebi, ce imas nesreco in zgubis svoj lasten vir prezivetja.

Kadarkoli se lahko iz civiliziranega sveta umaknes, in pokazes kako lahko sam uredis zadeve bolje, jasno. Slisim da v somaliji nimajo nobenih davkov in podobnega, mogoce ti bo tam bolj vsec?

looser ::

Truga je izjavil:

hec, pa glih jaz ocitno tolk vec zasluzim da mi ni problem placat tistih 60% na placo+ddv, on pa se usaja da si ne more privoscit?

Truga, hec mogoče je, jasno, ampak ti verjetno ne razpolagaš (oz. ne bi smel) z njegovimi sredstvi in ne odločaš namesto njega...
Kolikor pa se da tvoje argumentacije brati, ti zagotovo ne padeš v 60% (39+22 ali kaj si mislil?) davčni razred...

Očitno v realnosti to, kar si ravnokar napisal, ne drži v celoti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Dokler zivis v civilizaciji ki ti omogoca udobno prezivetje bos placeval racun za infrastrukturo in storitve ki ti jih ponuja.

Absolutno. Za razliko od nekaterih ničesar ne pričakujem brezplačno. Je pa razlika ali plačujem prostovoljno storitve ki jih želim plačevati, ali pa mafiji plačujem "zavarovanje" in moram potem biti še hvaležen.

pa se drugi bojo placevali tebi, ce imas nesreco in zgubis svoj lasten vir prezivetja

temu se reče zavarovanje in je povsem tržna dejavnost

Truga je izjavil:

Kadarkoli se lahko iz civiliziranega sveta umaknes, in pokazes kako lahko sam uredis zadeve bolje, jasno.

Se pravi manj osebne svobode = več civilizacije. Po tvoje. Jasno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

Slisim da v somaliji nimajo nobenih davkov in podobnega, mogoce ti bo tam bolj vsec?

Ti kar brskaj po mojih zapisih pa mi najdi kje sem trdil da bi bilo treba davke ukiniti.
Meni je povsem jasno da so določene funkcije "države" nujno potrebne. Razlika med nama je predvsem v tem da jaz trdim da so res nujne na primer vojska, policija, sodstvo - pač funkcije ki skrbijo da ljudje ne škodujejo drugim ljudem. Ti po drugi strani si prepričan da mora biti država vsakem prebivalcu mama in ata in ga mora skozi celo življenje peljati za rokico. Jaz tega ne maram ker mislim da tako ustvarja funkcionalno nepismene, čustveno nezrele ekonomske invalide. In to s tujim denarjem katerega jemlje s prisilo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Sepravi ni problem davek ampak visina davka? Ja pol pa res ni problema, kup razvitih drzav imas kjer imajo davke nizje kot pri nas. Kaj se cakas?

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Sepravi ni problem davek ampak visina davka? Ja pol pa res ni problema, kup razvitih drzav imas kjer imajo davke nizje kot pri nas. Kaj se cakas?

V kontekstu debate o primernem obsegu države celo debata o višini davka ni prav smiselna. Vlada lahko namreč vsaj kratkoročno kar precej zniža davke in nič ne zmanjša porabe, ampak kompenzira s povečanim zadolževanjem ali prodajo premoženja.
Iz vidika potrebnega obsega je treba presojati na podlagi jasno definiranih filozofskih načel, in presojati vsako stvar posebej. Vsaj zame to pomeni, da se država umakne iz vseh področij na katerih je stvari mogoče urejati na podlagi prostovoljnih transakcij in pogodbenih razmerij.
Če se pa gleda kaj si država lahko privošči, pa se je treba, kot rečeno, koncentrirati na manjšanje porabe, ne samo nižanje davkov.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TESKAn ::

Se pravi manj osebne svobode = več civilizacije. Po tvoje. Jasno.

Kako pa drugače? Najbolj svoboden si na samotnem otoku sredi oceana - lahko delaš čisto vse, kar si lahko zamisliš in ni nikogar, ki bi ti to preprečil.
Takoj, ko imaš na otoku še nekoga, izgubiš del svobode - ne moreš na primer pobrat vseh kokosovih orehov in jih zmetat v morje. In ko živiš v državi z milijoni posameznikov, je izgubiš še več - recimo svobodo, da v hiši sredi mesta kuriš strupene snovi.

Razlika med nama je predvsem v tem da jaz trdim da so res nujne na primer vojska, policija, sodstvo - pač funkcije ki skrbijo da ljudje ne škodujejo drugim ljudem

Zakaj so ti samo te tri res nujne? Kaj pa na primer osnovno šolstvo, ker je v interesu celotne družbe, da vsi znamo brat in pisat in da lahko vsak razume, kaj je napisano na pogodbah in spodaj da svoj podpis namesto križca?
Zanimivo, da vsi pridigarji "vitke države" in "ekonomske svobode" vedno naštejejo te tri vidike države - tiste tri, na katere se zanašajo, da bodo s prisilo preprečili revolucijo in jih zaščitili pred "drhaljo". Ukinili bi pa vse tiste, ki skrbijo, da do situacije, ko bi se lahko revolucija začela, sploh ne bi prišlo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nurmaln ::

TESKAn je izjavil:

Se pravi manj osebne svobode = več civilizacije. Po tvoje. Jasno.

Kako pa drugače? Najbolj svoboden si na samotnem otoku sredi oceana - lahko delaš čisto vse, kar si lahko zamisliš in ni nikogar, ki bi ti to preprečil.
Takoj, ko imaš na otoku še nekoga, izgubiš del svobode - ne moreš na primer pobrat vseh kokosovih orehov in jih zmetat v morje. In ko živiš v državi z milijoni posameznikov, je izgubiš še več - recimo svobodo, da v hiši sredi mesta kuriš strupene snovi.

Ja, saj sem povedal. Del države, ki skrbi da ljudje ne škodujejo drugim, je zagotovo legitimen. Kurjenje strupenih odpadkov v urbanem okolju je zagotovo področje na katerega se država lahko legitimno vtakne.

TESKAn je izjavil:

Se pravi manj osebne svobode = več civilizacije. Po tvoje. Jasno.

Kako pa drugače? Najbolj svoboden si na samotnem otoku sredi oceana - lahko delaš čisto vse, kar si lahko zamisliš in ni nikogar, ki bi ti to preprečil.
Takoj, ko imaš na otoku še nekoga, izgubiš del svobode - ne moreš na primer pobrat vseh kokosovih orehov in jih zmetat v morje. In ko živiš v državi z milijoni posameznikov, je izgubiš še več - recimo svobodo, da v hiši sredi mesta kuriš strupene snovi.

Razlika med nama je predvsem v tem da jaz trdim da so res nujne na primer vojska, policija, sodstvo - pač funkcije ki skrbijo da ljudje ne škodujejo drugim ljudem

Zakaj so ti samo te tri res nujne? Kaj pa na primer osnovno šolstvo, ker je v interesu celotne družbe, da vsi znamo brat in pisat in da lahko vsak razume, kaj je napisano na pogodbah in spodaj da svoj podpis namesto križca?

Tudi to sem povedal. Zato ker je šolstvo zelo jasno tržna dejavnost. In moj sosed se nima kaj vtikati v to ali se jaz šolam ali ne. Prav tako kot jaz nimam kaj njega siliti da plačuje moje šolanje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Truga ::

Represivni del drzave edini ki se ti zdi potreben, umes ko se usajas kako ti drzava krati svobodo?

TESKAn ::

In moj sosed se nima kaj vtikati v to ali se jaz šolam ali ne.

In ko ti bo sosed dal v podpis zate škodljivo pogodbo, v kateri mu boš prepisal vse, kar imaš, v zameno pa dobil 100 sosedCrypto kovancev, s katerimi si ne moreš niti riti obrisat, ti pa jo zaradi pomanjkanja osnovnega znanja (brati inu pisati) podpišeš, se država tudi nima kaj vmešavat? Al boš trdil, da je za državo ceneje reševat gore takih primerov na sodiščih, kot naredit osnovno izobraževanje obvezno in preprečit 90%+ takih primerov?
In kako bi ti imel družbo brez čustveno nezrelih ekonomskih invalidov, če ne bi (s prisilo) poskrbel za osnvno ekonomsko izobraževanje vseh ljudi?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Represivni del drzave edini ki se ti zdi potreben, umes ko se usajas kako ti drzava krati svobodo?

Kateri del ti povzroča težave?
Bistvo države je represivni aparat. Vsaka stvar ki jo dela država ima za nekonformiste na koncu represijo. Ravno zato pravim, da je treba obseg področij na katerih nastopa, zmanjšati na minimum.

TESKAn je izjavil:

In moj sosed se nima kaj vtikati v to ali se jaz šolam ali ne.

In ko ti bo sosed dal v podpis zate škodljivo pogodbo, v kateri mu boš prepisal vse, kar imaš, v zameno pa dobil 100 sosedCrypto kovancev, s katerimi si ne moreš niti riti obrisat, ti pa jo zaradi pomanjkanja osnovnega znanja (brati inu pisati) podpišeš, se država tudi nima kaj vmešavat? Al boš trdil, da je za državo ceneje reševat gore takih primerov na sodiščih, kot naredit osnovno izobraževanje obvezno in preprečit 90%+ takih primerov?

Sam res, če bi imeli v Sloveniji obvezno in brezplačno osnovno šolstvo, pa brezplačno srednješolsko izobraževanje, pa brezplačno visokošolsko izobraževanje, potem se sigurno ne bi rabili prepucavati na sodiščih okoli tega ali so bili nategnjeni tisti ki so najemali kredite v frankih. Še dobro da so vse te šole producirale funkcionalno pismene ljudi ki se ne bi pustili nategnit.

Ne vem kako za vraga se je večini čistilk pa fizikalcem v gradbeništvu uspelo izogniti velikim izgubam na kripto sceni, ko pa niso imele benefita brezplačnega študija ekonomije.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

In kako bi ti imel družbo brez čustveno nezrelih ekonomskih invalidov, če ne bi (s prisilo) poskrbel za osnvno ekonomsko izobraževanje vseh ljudi?
A to fantastično izobraževanje s pomočjo katerega se 90+% ljudi tudi približno ne sanja koliko dodane vrednosti morajo ustvariti v podjetju, da upravičijo neto plačo 1000€? Ki se jim sanja ne da obstaja bruto, da obstaja bruto bruto? Ki se jim ne sanja kam gre denar ki ga vsak mesec plačujejo za pokojnine?
Res, še dobro da javni šolski sistem vse prebivalce dobro pouči o tem.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

tikitoki ::

nurmaln je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sej vemo, ti si z veseljme koristil brezplacno solanje in zdravstvo. Sedaj, ko bi moral kaj vrniti, pa bi rad sel privat, ker se ti boljs splaca:)? Poznamo take.

Seveda jih poznamo. tikitoki je en od teh.
Ti v resnici ne zagovarjaš javnega zdravstva zato ker želiš pomagat tistim manj premožnim ampak zato ker računaš da boš ti koristil "brezplačno" zdravstvo na račun tistih bolj uspešnih od tebe.
Če bi želel "vrniti" nekaj družbi bi lahko naključnemu brezdomcu financiral nove zobe na primer. Pa ne boš, plačal boš samo tisti minimum s katerim boš TI upravičen do "brezplačnega" zdravstva.


LOL. Dej nam poslji fotodokumentacijo brezdomca, ki si mu dal popravt zobe:).

Ostalim se zdi bolj smiselen organiziran sistem, ki ne temelje na mocnejsi poje sibkejsega ali pa obcasni milosti mocnejsih.

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

on financira brezdomcu en nov zob, ti, ki si bogat ko gates, pa jih financiras sebi in se njemu poleg. a ni to lepo??

Je lepo če se sam tako odločim in financiram tistemu kateremu jaz hočem. Če me ti oropaš in daš potem denar nekomu tretjemu pa ti nisi naredil dobrega dela in jaz ne bom prav srečen.


Preseli se v ZDA. Aja, nisi sposoben tega narediti? Pol ocitno nisi tolk pomemben, kot mislis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

nurmaln ::

tikitoki je izjavil:


LOL. Dej nam poslji fotodokumentacijo brezdomca, ki si mu dal popravt zobe:).

A sem kje trdil ali namigoval da sem mu?

Ostalim se zdi bolj smiselen organiziran sistem [prisilno zdravstveno "zavarovanje"], ki ne temelje na mocnejsi [država] poje sibkejsega [posamezniki] ali pa obcasni milosti [dobiš tisto kar močnejši od tebe (država) presodi da rabiš] mocnejsih.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

tikitoki ::

nurmaln je izjavil:

tikitoki je izjavil:


LOL. Dej nam poslji fotodokumentacijo brezdomca, ki si mu dal popravt zobe:).

A sem kje trdil ali namigoval da sem mu?

Ostalim se zdi bolj smiselen organiziran sistem [prisilno zdravstveno "zavarovanje"], ki ne temelje na mocnejsi [država] poje sibkejsega [posamezniki] ali pa obcasni milosti [dobiš tisto kar močnejši od tebe (država) presodi da rabiš] mocnejsih.


To od nekoga, ki ni bil primerno zrel, da bi se odrekel brezplacnemu solstvu. Pozneje pa trdi, da takisto nezrelih oseb nima nihce pravice solati, ker ima ta ista nezrela oseba sedaj kapaciteto presojanja pomembnosti solanja. GTFO

nurmaln je izjavil:

tikitoki je izjavil:


LOL. Dej nam poslji fotodokumentacijo brezdomca, ki si mu dal popravt zobe:).

A sem kje trdil ali namigoval da sem mu?

Ostalim se zdi bolj smiselen organiziran sistem [prisilno zdravstveno "zavarovanje"], ki ne temelje na mocnejsi [država] poje sibkejsega [posamezniki] ali pa obcasni milosti [dobiš tisto kar močnejši od tebe (država) presodi da rabiš] mocnejsih.


Sej vem, da nisi. Si sam sebicna rit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

nurmaln ::

tikitoki je izjavil:


To od nekoga, ki ni bil primerno zrel, da bi se odrekel brezplacnemu solstvu.

A ti veš kaj je opravilna sposobnost? Pa poslovna sposobnost? Pa zakaj je otroci nimajo?

tikitoki je izjavil:


Sej vem, da nisi. Si sam sebicna rit.

Nekemu pajacu na ST res ne rabim polagati računov glede mojega sočutja ali dobrodelnosti.

Problem je v tem da je nekaterim bolj pomembno da izpadejo prijazni, pa čeprav v procesu povzročajo največ škode ravno tistim katerim naj bi želeli pomagati. Moral posturing se temu reče. Righteous indignation.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

Preseli se v ZDA. Aja, nisi sposoben tega narediti? Pol ocitno nisi tolk pomemben, kot mislis.

Come and make me. 8-)
Mi trenutno bolj paše se na mikro nivoju borit proti slabim stvarem v Sloveniji.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Evgenika ni "boj proti slabim stvarem", tovaris.

TESKAn ::

Sam res, če bi imeli v Sloveniji obvezno in brezplačno osnovno šolstvo, pa brezplačno srednješolsko izobraževanje, pa brezplačno visokošolsko izobraževanje, potem se sigurno ne bi rabili prepucavati na sodiščih okoli tega ali so bili nategnjeni tisti ki so najemali kredite v frankih. Še dobro da so vse te šole producirale funkcionalno pismene ljudi ki se ne bi pustili nategnit.

Ne vem kako za vraga se je večini čistilk pa fizikalcem v gradbeništvu uspelo izogniti velikim izgubam na kripto sceni, ko pa niso imele benefita brezplačnega študija ekonomije.

In to rešimo tako, da ukinemo obvezno osnovno šolo. Makes sense.
Pacient ima tumor na možganih? Ni problema, odstranimo možgane. No brain, no tumor.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

microchip ::

Jah fantje ali boste delali poceni, ali pa vas bomo zamenjali s tujci. Afrika ima več izobraženih v enem mestu kot ima slovenija vseh pametnih v celi državi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Evgenika ni "boj proti slabim stvarem", tovaris.

Čak mal, nisem jest Mato.

TESKAn je izjavil:

Sam res, če bi imeli v Sloveniji obvezno in brezplačno osnovno šolstvo, pa brezplačno srednješolsko izobraževanje, pa brezplačno visokošolsko izobraževanje, potem se sigurno ne bi rabili prepucavati na sodiščih okoli tega ali so bili nategnjeni tisti ki so najemali kredite v frankih. Še dobro da so vse te šole producirale funkcionalno pismene ljudi ki se ne bi pustili nategnit.

Ne vem kako za vraga se je večini čistilk pa fizikalcem v gradbeništvu uspelo izogniti velikim izgubam na kripto sceni, ko pa niso imele benefita brezplačnega študija ekonomije.

In to rešimo tako, da ukinemo obvezno osnovno šolo. Makes sense.

Ne, nisem niti namignil da bi ta problem rešili tako da ukinemo obvezno osnovno šolo. Povedal sem da tudi v celoti brezplačno šolstvo, od osnovnega do visokega, tega problema očitno ne reši.

microchip je izjavil:

Jah fantje ali boste delali poceni, ali pa vas bomo zamenjali s tujci. Afrika ima več izobraženih v enem mestu kot ima slovenija vseh pametnih v celi državi.

Golo znanje še zdaleč ni tisto kar delavcu viša ceno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Truga ::

A se opravicujem. Sem zamesal.

TESKAn ::

Ne, nisem niti namignil da bi ta problem rešili tako da ukinemo obvezno osnovno šolo. Povedal sem da tudi v celoti brezplačno šolstvo, od osnovnega do visokega, tega problema očitno ne reši.

Ne pravim, da ga reši. Ga pa močno omeji.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

microchip ::

nurmaln je izjavil:


microchip je izjavil:

Jah fantje ali boste delali poceni, ali pa vas bomo zamenjali s tujci. Afrika ima več izobraženih v enem mestu kot ima slovenija vseh pametnih v celi državi.

Golo znanje še zdaleč ni tisto kar delavcu viša ceno.


Če to uspešno deluje v Ameriki, Nemčiji, Franciji, izraelu... bo tudi tu. Domači lenuhi se sedaj ne morejo več izgovarjati da je delo pretežko, ko pred očmi vidiš afričane ki s tem opravijo za zajtrk.

nurmaln ::

TESKAn je izjavil:

Ne pravim, da ga reši. Ga pa močno omeji.

url plz
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TESKAn ::

Izobrazba ne omeji možnosti, da te bo nekdo na suho nategnil, ker ne boš znal niti prebrat, kaj podpisuješ?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Truga ::

nurmaln je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Ne pravim, da ga reši. Ga pa močno omeji.

url plz
https://news.psu.edu/story/511311/2018/...

microchip ::

TESKAn je izjavil:

Izobrazba ne omeji možnosti, da te bo nekdo na suho nategnil, ker ne boš znal niti prebrat, kaj podpisuješ?


Kaj pa osnovna izobrazba o istospolni usmerjenosti, zatiranju Afrike, zatiranju žensk, izobrazba o spolni identiteti? A to ti pa ni pomembno?

imagodei ::

Truga je izjavil:

A se opravicujem. Sem zamesal.

Nisi naredil tako hude napake. Mato je odkrit v svojih namenih, nurmaln pa bi mal skrival, si pa vseeno želi, da bi revni pocrkal od lakote, življenja v slabih higienskih razmerah in nedostopnosti zdravstvenih storitev.

Sicer samega sebe in nas prepričuje, da bi bil potem v njegovi idealni družbi iznenada neznansko dobrodelen in da bi bili takšni tudi vsi ostali "privilegiranci", nas pa zgodovina uči drugače.

Tako da, ja, končni efekt je precej enak.
- Hoc est qui sumus -

Truga ::

Odgovor je bil bolj sarkasticen kot ne. S "sem zamesal", sem hotel povedat da imata enake ideje. Mato se sicer ne dela totalno naivnega, ko govori kako se revni nebi smeli plodit. :P

imagodei ::

nurmaln je izjavil:


Ti kar brskaj po mojih zapisih pa mi najdi kje sem trdil da bi bilo treba davke ukiniti.
Meni je povsem jasno da so določene funkcije "države" nujno potrebne. Razlika med nama je predvsem v tem da jaz trdim da so res nujne na primer vojska, policija, sodstvo - pač funkcije ki skrbijo da ljudje ne škodujejo drugim ljudem. Ti po drugi strani si prepričan da mora biti država vsakem prebivalcu mama in ata in ga mora skozi celo življenje peljati za rokico. Jaz tega ne maram ker mislim da tako ustvarja funkcionalno nepismene, čustveno nezrele ekonomske invalide. In to s tujim denarjem katerega jemlje s prisilo.

Mnja, spet se je treba ozret v zgodovino in se poskušat kaj naučit iz nje.

Kakšno ujčkanje pa je bilo krivo za revščino med tlačani v fevdalizmu? Kakšno ujčkanje pa je bilo krivo za revščino v času npr. Viktorijanske Anglije? Oziroma za vse oblike (absolutne) revščine v 19. stoletju? Ali pa v predindustrijski dobi? Država takrat ni bila nomenemu mama in ata in nikogar ni za roko vodila skozi življenje. Če si takrat izgubil šiht, si se lahko zanašal kvečjemu na miloščino kakšne cerkvene organizacije... Kako to, da se te trume revežev niso odgnale iz samega dna in postale produktiven srednji sloj? Kakšne izgovore boste pa za to našli?

Mogoče zato, ker niso imeli računalnikov in dizelskih motorjev? Hm...? Danes je vse drugače, ane?
- Hoc est qui sumus -
««
25 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617428 (14044) Mato989
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831730 (26814) Invictus

Več podobnih tem