» »

Kam na dopust?

Kam na dopust?

batuk ::

Odločam se za dopust, pa ne vem kam in kako. Skoraj zagotovo bo to solo varianta. Do sedaj prav veliko okoli še nisem bil, tako da kamorkoli bom šel, bo vse novo (slo. obala in Istra odpadeta). Itak me v tem času najbolj vleče na morje, pa da ne bo ravno 23 °C. Neka strašna gneča mi ne ugaja, nekje popolnoma na semem pa prav tako ne. Torej nekaj vmes. Prost sem od 25.8 pa do 9.9. Če bi šel z avtomobilom, kar je smiselno, pa med 27.8. in 5.9.

Itak je želja, da bi bilo čim cenejše. Rad bi preprost apartma dokaj blizu morja, s seboj bom vzel tudi kolo. Če bo še kaj športnih aktivnost, potem toliko bolje. Nisem pa omejen zgolj na Hrvaško in morje. Dlje pa ne bi šel z lastnim prevozom.

Kam se splača iti pogledati? Kje je sedaj poceni? Akcije in podobno? Cenejši termini?

Karkoli mi bo v pomoč...

Mavrik ::

Kaj pa je zate cenejše oz. poceni? Koliko bi dal za en teden?
The truth is rarely pure and never simple.

Ganon ::

Pojdi na Gorenjsko. Boš lahko kolesaril in počel še kup drugih stvari.

TehDucky ::

Sem bil dve leti nazaj v Avstriji, Obertraun ob Halštatskem jezeru, konec avgusta. Meni je bilo izredno luštno in bi ponovil še kdaj. Jezero ima prijetnih 23 stopinj, tam okoli si lahko sposodiš sup ali pa kajak, če ga nočeš s seboj prinesti ali pa plavat.

Da se vozit s cestnimi in z gorskimi kolesi, nekaj kilometrov stran je tudi proga za gorska kolesa s cestnimi pa se tudi da priti kar daleč. Je pa edino bivanje dražje.

Kolikor sem gledal vreme, je v tem momentu bolj slab, vsak drugi dan pada dež in se spusti temperatura pod 20°C, drugače pa cca 27°C. Ljudi pa je bilo dosti manj kot pa v istri podoben čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

batuk ::

Ne vem koliko bi dal, ker nimam primerjave. Me pa vleče v tople kraje, srednja in južna Dalmacija. Otoki ali celina. Ne vem. Lahko pa tudi kaj drugega, a tale Hrvaška je nam Slovencem najbolj "domača".

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Pojdi na Gorenjsko. Boš lahko kolesaril in počel še kup drugih stvari.


Osebno bi mu priporočal okolico Bohinjskega jezera.

batuk je izjavil:



Itak je želja, da bi bilo čim cenejše. Rad bi preprost apartma dokaj blizu morja, s seboj bom vzel tudi kolo. Če bo še kaj športnih aktivnost, potem toliko bolje. Nisem pa omejen zgolj na Hrvaško in morje. Dlje pa ne bi šel z lastnim prevozom.



hrvaška ti sploh ni pocen. Tako, da jo prečrtaj. osebno ti priporočam , da si vzameš v najme apartma pri bohinjskem jezeru.

Sicer ne vem, zakaj more biti morje, če je voda v bohinjskem jezeru odlična, čista.. veliko poti za kolesarjenje. Sam sem bil prvič v bohinju prejšnji vikend. apartma dobrih 100 metrov od jezera in sem razmišljal, zakaj slovenceljni rinejo hrvatom na morje oz. sploh na obalo, kjer imaš poleg še veliko betona in višje temperature.

Moj nasvet teb je Bohinj.


Jaz grem ta vikend znova v Bohinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Invictus ::

Ha, ha, v Bohinj na dopust...

Ko te tam oberejo denarja, misli[, da so na Hrvaškem zastonj..

Da ne govorim o zahojenosti tipa Pr' Hostar
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

batuk je izjavil:

Ne vem koliko bi dal, ker nimam primerjave. Me pa vleče v tople kraje, srednja in južna Dalmacija. Otoki ali celina. Ne vem. Lahko pa tudi kaj drugega, a tale Hrvaška je nam Slovencem najbolj "domača".

Zelo je odvisno od preferenc glede nastanitve, količine prtljage, potrebe po "udobju", ... Na primer jaz grem solo zadnji teden avgusta v Makarsko. Ampak to bo minimalizem, vsaj glede prtljage. Ker se mi ne da vozit 6 ur in pot z avtom je draga (najmanj 130 € s cestnino), grem z letalom iz Zagreba do Splita (enosmerna je 32€ na določene dni, 4 € je potem še transfer do mesta), nato z busom do Makarske (7 € v eno smer). Apartma sem našel na booking.com za 230 € s klimo in mini kuhinjo ter dokaj blizu obale. Edina slabost je, da je v tej ceni prevoza samo ročna prtljaga (8 kg, 55x40x20 cm + 1 dodaten kos, npr. torba za laptop), ampak meni to zadostuje. To je skoraj najceneje, kar je možno za tako destinacijo. Ceneje je edino hostel.

iso2000 ::

Greš s kolesom po dalmatiskih otokih. Trajekti brez avta so relativno poceni - plačaš samo za osebo. Kampi niso zelo poceni, ampak mislim da bi preživel. Do Reke lahko greš z vlakom, mislim da imajo SŽ neko akcijsko ponudbo. Od tam s trajektom do Splita kot palubni potnik, potem pa greš po otokih. Jaz sem šel eno leto na Brač, pa potem po Braču, ene dva dni sem lenaril v Bol-u, potem sem odbrcal na drugo stran, pa na trajekt do Makarske, se spustiš nižje dol po magistrali in imaš trajekt na Hvar. Spet ga u izi prekolesariš s postanki. Če se ti zahoče, Korčula tudi ni daleč... Jaz sem se imel zelo fajn, z lastnim tempom in po lastni izbiri naokrog ;-) Vozne rede trajektov in linije imaš na spletu. Tistih par kampov boš pa tudi najbrž našel.
V Bol-u mi je bil zelo všeč kamp, ki je za samostanskim obzidjem. Na Hvaru pa tisti, ki je v mestu Stari Grad, ker je praktično v centru mesta. Ostalih se ne spomnim.
No, samo ideja...

miko22 ::

Bohinj? kaj te maš tam? Sparkiraš, v petih minutah vse videl.
Če greš sam moraš naret si aktivne počitnice, ker drugače ti bo živ dolgčas.
Najdi kako "kuro". Jebiga, boš ji moral vse plačat, boš pa se vsaj fajn mel. Če bo dobra kura, hehe

Miha 333 ::

iso2000 je izjavil:

Do Reke lahko greš z vlakom, mislim da imajo SŽ neko akcijsko ponudbo. Od tam s trajektom do Splita

Te linije ni več. Lahko greš z vlakom do Splita, ampak je malo drago (čez 60 € povratna iz Zg) in traja kar dolgo. Split je izhodišče za prevoze na otoke (potniške katamaranske linije so hitre, poleg jadrolinije je še en porevoznik, www.krilo.hr ).

iso2000 ::

A tole ni več aktualno:
http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/...
Odrasli Spezial: 9€

pershi ::

Pelji se do Črne gore ali Albanije, notranjost Črne gore in severna Albanija sta izjemo zanimivi in še precej turistično nerazviti, je kar fino it tam okrog Skadarskega jezera, tako z avtom kot kolesom. Če te zanima pohodništvo imaš pa tudi 100 in eno možnost.
Ko se boš naveličal pohajanja greš pa do Boke, Kotorja ali po Albaniji do Sarandeja.
lp, p

Go-ahead ::

Kako ti zaračunajo trajekt za skuter?

3p ::

pershi je izjavil:

Pelji se do Črne gore ali Albanije, notranjost Črne gore in severna Albanija sta izjemo zanimivi in še precej turistično nerazviti, je kar fino it tam okrog Skadarskega jezera, tako z avtom kot kolesom. Če te zanima pohodništvo imaš pa tudi 100 in eno možnost.
Ko se boš naveličal pohajanja greš pa do Boke, Kotorja ali po Albaniji do Sarandeja.
lp, p


Sem mu hotel isto predlagati...

Miha 333 ::

iso2000 je izjavil:

A tole ni več aktualno:
http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/...
Odrasli Spezial: 9€

Mislil sem trajekt Rijeka - Split, tiste ni več.

Ganon ::

miko22 je izjavil:

Bohinj? kaj te maš tam? Sparkiraš, v petih minutah vse videl.
Če greš sam moraš naret si aktivne počitnice, ker drugače ti bo živ dolgčas.
Najdi kako "kuro". Jebiga, boš ji moral vse plačat, boš pa se vsaj fajn mel. Če bo dobra kura, hehe


In točno to lahko imaš v Bohinju oz. na Gorenjskem, aktivne počitnice. Ti v življenju nisi šel dlje od lokalne gostilne.

Egidij88 ::

Pogledaš route map od Ryanair, Volotea, Easyjet itd... vidiš cene, datume, kraje, greš...

PacificBlue ::

Na tvojem mestu bi črtal morje in se raje podal naprimer v Bovec. Sem bil včeraj na Mangartu s kolesom. Ko so ljudje se pražili v dolini je bilo gor prav prijetno sveže. Lahko se odpelješ tudi na italijansko stran pogledat Belopeneška jezera ali pa se kopaš v Soči. V Tolminu zdaj tudi poteka nek punk festival, če se ne motim, pa še na en žur sm naletel nižje dol ob Soči. Dolgčas ti zagotovo ne bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110229 (1311) Mato989
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428571 (2202) Pithlit
»

Plan dopusta in vaši nasveti

Oddelek: Loža
92048 (1120) cistnov
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222341 (8442) shadeX
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038427 (28471) ThinkPad

Več podobnih tem