» »

Hrvaška - cene piva

Hrvaška - cene piva

«
1
2 3

Yossarian ::

Madona, sem na Čiovem, in veliko točeno stane 24 oz. 25 kun. Meni se zdi drago kot satan.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Magic1 ::

Bojkotiraj tako da greš v trgovino po pir. Če je še to predrago, si pripeli od doma.
Magic

freezby ::

Ponudba povpraševanje? Najcenejši pir na hrvaškem morju mi je vedno bil v Novigradu, a ne v istrskem, dalmatinskem ob Novigradskem moru. To je tisto zaprto morje na drugi strani Maslenice. Res pa je bil predlani že 14 kun.

Čiovo - a je zdaj te dni z odprtjem mostu vsaj prišlo do normalizacije prometa? Se da zvečer zapeljat do Trogirja in nazaj?

starfotr ::

Cene letijo v nebo. Po drugi strani imajo pa kavo, sladoled in kremnšnite po 7 ali 8 kun. Spet odvisno kje, vendar te cene so primerljive ali nižje od naših.

Kruh je pa tudi poceni, če kupiš kilsko štruco, namesto malih izdelkov, kot so žemlje. Se pozna, da imajo davka na kruh 5 %, na ostalo pa je davka 25 %.

Izkoriščajo turizem, kolikor se da. Veliko jih živi samo do tega.

Invictus ::

Cene na Hrvaškem so povsem primerljive s cenami v Sloveniji.

Jasno, da te v bolj turističnih krajih bolj obrijejo,m ampak tako je povsod po svetu.

Če hočeš na dopustu prišparat denar, bodi doma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

to je še poceni, ponekod imaš tudi po 50kn+..
#brezpodpisa

GRT ::

Yossarian je izjavil:

Madona, sem na Čiovem, in veliko točeno stane 24 oz. 25 kun. Meni se zdi drago kot satan.

Ja kolk je pa pri nas v Portorožu recimo veliko pivo?

MadMen ::

Yossarian je izjavil:

Madona, sem na Čiovem, in veliko točeno stane 24 oz. 25 kun. Meni se zdi drago kot satan.

Je drago, samo zakaj greš pa pol na dopust, če gledaš na vsak cent?

GRT ::

To je še dobro. Nekateri pridejo z dopusta pa ne vejo kolk je bil v lokalu pivo, ker so toliko vohrni, da ga kupujejo samo v štacuni.

kuglvinkl ::

MadMen je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Madona, sem na Čiovem, in veliko točeno stane 24 oz. 25 kun. Meni se zdi drago kot satan.

Je drago, samo zakaj greš pa pol na dopust, če gledaš na vsak cent?


Po mojem ne gleda, samo mu gre na qrac, da ga brijejo na vsakem koraku :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

GRT je izjavil:

To je še dobro. Nekateri pridejo z dopusta pa ne vejo kolk je bil v lokalu pivo, ker so toliko vohrni, da ga kupujejo samo v štacuni.


Ker seveda clovek ne more uzivati na dopustu, ce gre v apartma, in ne hodi v lokale ...

Magic1 ::

Je treba zapravit vsaj celo plačo, da lahko cenijo dopust... Se spomnijo še nekaj časa na dopust ob pogledu na stanje računa.
Magic

kuglvinkl ::

Have stories to tell, not things to show. Če se pa s pirom nalivaš doma, se ga boš tudi na morju. Bolj boga zgodba, a ne.
Your focus determines your reallity

Zlate ::

Mislim, saj mi je jasno, da nihče ne bo delal zastonj in da morajo ljudje zaslužiti, vendar - to je oderuštvo.
No, po drugi strani so pa cene take, kot so jih ljudje pripravljeni plačati in kolikor so se pripravljeni pustiti odirati. Kakor komu drago.

Jaz raje na terasi apartmaja s pogledom na morje spijem tri pire, kot pa v kafani enega - porabil sem isto, vendar me vsaj nihče ni odiral...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

GRT ::

Potem boljš, da si doma na terasi te vsaj ne bo nihče odiral za najem apartmaja.
Tipično slovensko škrtarenje. Pa čim več sabo. Sem pa potem raje doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

Alien123 ::

GRT je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Madona, sem na Čiovem, in veliko točeno stane 24 oz. 25 kun. Meni se zdi drago kot satan.

Ja kolk je pa pri nas v Portorožu recimo veliko pivo?


odvisno kje. maš tudi malo pivo po 4e

Utk ::

Normalna cena je 16 kun, pica 45, tudi direkt na plazi. Cenejse kot pri nas v neturisticnih krajih. Ce je 25 kun na najdrazji lokaciji, je tudi to cenejse kot pri nas na podobnih.

Unknown_001 ::

Če bi se rad nacejal s pivom greš najprej na izlet na Češko, tam uživaš kak teden, nato pa drugi teden, ko se vreme zbrihta še na Hrvaško obalo s platoji piva, ki si jih nakupil pri Čehih. Win win
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Ne vem v čem je problem, da si pelješ 2 platoja piva zraven na morje. Pa še kaj drugega tud. Sam pritoževat se znate eni.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Ne vem v čem je problem, da si pelješ 2 platoja piva zraven na morje. Pa še kaj drugega tud. Sam pritoževat se znate eni.


Je kurc, če se noben ne znajde. Pol se pa komplicira.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ezoterik ::

na krku je blo med 12 kun (1.6 eur) v gostilni do 20 kun (2.5 eur) na plaži. Se mi je zdel zmerno, pice tud po 6 eur itd, nič pretresljivga in nič dražje kot lani, podražil so sam lokali, ki si to lahk privoščjo.

Alien123 ::

saj kot je invictus rekel, če hočete šparat ostanite doma.. nwm kaj se čudite

GRT ::

Unknown_001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ne vem v čem je problem, da si pelješ 2 platoja piva zraven na morje. Pa še kaj drugega tud. Sam pritoževat se znate eni.


Je kurc, če se noben ne znajde. Pol se pa komplicira.

Ja to moraš pa bit res iznajdliv.
To da pa voziš pivo sabo na Hrvaško je pa še večja bedarija, ker ga dobiš v trgovini še ceneje kot pri nas, kot tudi vse ostalo.
Nisem jaz rekel, da ne hodim na hrvaškem v trgovino po pivo in ga popijem na terasi, pred apartmajem toda, da pa cel dopust ne greš čez dan na plaži ali zvečer kam ven na kakšno pivo, potem pa to res ni dopust.

aborko ::

saj kot je invictus rekel, če hočete šparat ostanite doma.. nwm kaj se čudite

A zdej bomo pa pašteta turisti kar doma ostajal, ker ne moremo poceni pira in lignjev v gostilni dobit? Samo v tvojih sanjah, snobek! Dol se gre zaradi drugih razlogov, ne pa preseravanja po restavracijah. Sicer pa se na Hr še vedno da 0,5L žuje dobiti za 8 kun, postreženo, par m od morja, res pa da je takih lokacij vedno manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Yossarian ::

kuglvinkl je izjavil:

Po mojem ne gleda, samo mu gre na qrac, da ga brijejo na vsakem koraku :)



Točno tako. Še lani sem v Crikvenici na glavni promenadi dal za veliko točeno 17 kun, tu pa imajo za 1 EUR dražjega. Ostalim se pa zahvaljujem za pametne nasvete. Bomo videli, koliko bo naslednji teden na Korčuli. Običajno ne verjamem novicam, kako je na Hrvaškem drago, ampak to pa me je res trofilo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

GRT ::

Pa ti pojma nimaš kaj je preseravanje.
A to, da greš v tistem bogem tednu, ko si na dopustu zvečer na kakšne ribce, kalamare, pico in zraven popiješ par pirčkov z ženo, kolegi , to je zate preseravanje?
Potem najboljš, da doma na terasi obesiš sliko hrvaške obale, zavrtiš dalmatinsko klapo in si odpreš gavrilovičevo pašteto in sanjaš kako si na dopustu.

aborko ::

teden? Jst sm 2 meseca dol, prikolica pa to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

klemenSLO ::

Kakor kje... tole v mestu mali lošinj je blo kar drago:
 račun

račun


kr vse po 30 kun: pivo točeno, pivo v flaši.. sokovi...
Svetske cene , pravki pa niso svetski
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

A brez alkohola ni možno na morje?
Quack !

Nagi Bator ::

klemenSLO je izjavil:

Kakor kje... tole v mestu mali lošinj je blo kar drago:
 račun

račun


kr vse po 30 kun: pivo točeno, pivo v flaši.. sokovi...
Svetske cene , pravki pa niso svetski

Si pa res nasel najdrazjega. Na tej strani kjer so pontoni za navtike je z razlogom vse prazno. Sele zvecer se napolni.
Idi na drugo stran v Lidota, al pa se visje gor po rivi. Visje gres ceneje je.

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

A brez alkohola ni možno na morje?



Očitno da ne.

klemenSLO ::

bambam20 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A brez alkohola ni možno na morje?


Očitno da ne.

Sej na morje grem brez alkohola. Tam pa kakega spijem :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

firbec ::

jebat ga, Hrvati izkoristijo poletje, kolikor se da, ker potem preostanek leta svirajo qrcu.
Niso pa nič bolj oderuški, kot recimo v makaroniji, kjer je ta cenik slikan pred sezono v nič kaj mondenem mestu



je pa res, da na Hrvaškem takih cen v preteklosti nismo bili vajeni. Vsak se pa seveda sam odloči, ali bo šel v oštarijo ali bo pil na terasi pivo iz štacune, tu je žaljenje nekaterih popolnoma nevmesno, dejstvo je, da so cene Hrvati v zadnjih letih ohohoho dvignili in dokler imajo polno gostov, si to lahko privoščijo, tkao pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

Alien123 ::

GRT je izjavil:

Pa ti pojma nimaš kaj je preseravanje.
A to, da greš v tistem bogem tednu, ko si na dopustu zvečer na kakšne ribce, kalamare, pico in zraven popiješ par pirčkov z ženo, kolegi , to je zate preseravanje?
Potem najboljš, da doma na terasi obesiš sliko hrvaške obale, zavrtiš dalmatinsko klapo in si odpreš gavrilovičevo pašteto in sanjaš kako si na dopustu.


Pusti ga, še en teden v letu si ne privošči malo "luksuza"..

louser ::

Jaz luksuz furam skoraj vsak teden in tako vem, kdaj je luksuz predrag glede na udobje, ki ga daje - po navadi.

Miha 333 ::

Ampak je tudi v trgovinah drago. Najcenejše Karlovačko 12 kun. Ali imajo tudi običajne trgovine (npr. Konzum) v turističnih krajih višje cene kot v notranjosti? Ker cene so konkretno višje kot pri nas in si ne predstavljam, da domačini tam kupujejo po takšnih cenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Yossarian ::

GRT je izjavil:

Pa ti pojma nimaš kaj je preseravanje.
A to, da greš v tistem bogem tednu, ko si na dopustu zvečer na kakšne ribce, kalamare, pico in zraven popiješ par pirčkov z ženo, kolegi , to je zate preseravanje?
Potem najboljš, da doma na terasi obesiš sliko hrvaške obale, zavrtiš dalmatinsko klapo in si odpreš gavrilovičevo pašteto in sanjaš kako si na dopustu.


Blagor ubogim na duhu, zakaj njih... Eni tukaj ste neverjetni psihologi, kaj vse razberete iz teh par mojih besed.

Letos sem bil konec maja v Toskani. Mestece Lucca, ena pomembnejših turističnih destinacij v tistih krajih, glavni trg, kosilo (predjed, primo pa secundo) za 12 EUR.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Utk ::

Cene niso visoke, je pa res, da tudi s temi cenami restavracije in gostilne niso glih polne. Ce je v casu kosila ali vecerje zasedena vsaka deseta miza, ob guzvi na plazi cez cel dan, potem je nekaj narobe. Ali z gostilnami ali pa gosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

firbec ::

Yossarian je izjavil:

GRT je izjavil:

Pa ti pojma nimaš kaj je preseravanje.
A to, da greš v tistem bogem tednu, ko si na dopustu zvečer na kakšne ribce, kalamare, pico in zraven popiješ par pirčkov z ženo, kolegi , to je zate preseravanje?
Potem najboljš, da doma na terasi obesiš sliko hrvaške obale, zavrtiš dalmatinsko klapo in si odpreš gavrilovičevo pašteto in sanjaš kako si na dopustu.


Blagor ubogim na duhu, zakaj njih... Eni tukaj ste neverjetni psihologi, kaj vse razberete iz teh par mojih besed.

Letos sem bil konec maja v Toskani. Mestece Lucca, ena pomembnejših turističnih destinacij v tistih krajih, glavni trg, kosilo (predjed, primo pa secundo) za 12 EUR.


@Yossarian ne sekiraj se, tovrstne komentarje daš pač na ignore, ostale ki pa so tebi blizu, pa konstruktivno komentiraš. Na tem portalu je veliko ljudi, s katerimi se da full lepo debatirat, z nekaterimi se pač ne da in meni je le žal, da taki niso v našem parlamentu, ker bi glede na njihove nenehno pametovanje Slovenijo v trenutku rešili pred vsem hudim :))
Lucca, sem ti kar malo fouš, si prehodil kompletno obzidje naokoli ? Upam da ste uživali ;)

Invictus ::

Yossarian je izjavil:


Letos sem bil konec maja v Toskani. Mestece Lucca, ena pomembnejših turističnih destinacij v tistih krajih, glavni trg, kosilo (predjed, primo pa secundo) za 12 EUR.

Točno to.

V tujini, tudi v turističnih krajih, se da jesti in piti za normalne cene.

Ampak tema se bo spet sprevrgla v to, kako je Slovenija poceni, tujina pa draga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Pa kako se vlači jebeno gajbo pira na morje :)
Your focus determines your reallity

GRT ::

Invictus je izjavil:



Ampak tema se bo spet sprevrgla v to, kako je Slovenija poceni, tujina pa draga.
Ravno obratno.
Ne vem kaj ti bereš.
Ravno v slo je drago.

GRT je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Madona, sem na Čiovem, in veliko točeno stane 24 oz. 25 kun. Meni se zdi drago kot satan.

Ja kolk je pa pri nas v Portorožu recimo veliko pivo?

Še vedno mi ni nobeden konkretno odgovoril.
A v Portorožu, na Bledu... pa potem lahko daste 3-4EUR za malo pivo?
To da so cene konkretno višje kot pri nas sploh ni res. Ponekod in določeni izdelki(tudi pivo) je še cenejši.
Tudi v trgovinah, imaš več ali manj povsod, posebej v bližini večjih mest Lidl, kjer so cene primerljive našim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

maco-maco ::

Ampak je tudi v trgovinah drago. Najcenejše Karlovačko 12 kun. Ali imajo tudi običajne trgovine (npr. Konzum) v turističnih krajih višje cene kot v notranjosti? Ker cene so konkretno višje kot pri nas in si ne predstavljam, da domačini tam kupujejo po takšnih cenah.

Mogoče so to piksne. Pivo v steklenici je 7 kun in malenkost. Karlovačko, Laško, Ožuljsko,...
Kaj?

bambam20 ::

maco-maco je izjavil:


Mogoče so to piksne. Pivo v steklenici je 7 kun in malenkost. Karlovačko, Laško, Ožuljsko,...



Ker je zelo pomembno ali je pivo iz piksne ali steklenice.

maco-maco ::

Ja, pri nas je podobna cena, pri njih so piksne občutno dražje.
Piva se res ne splača tja tovorit, vino pa. Me je nekdo na tem forumu poučil, da zaradi davkov. Pri nas za 5€ dobiš solidno vino, tam se pri 35 kunah začnejo najcenejša.


Laško Zlatorog svijetlo pivo 0,5 l 6,49kn/kom
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

Ezoterik ::

firbec je izjavil:

jebat ga, Hrvati izkoristijo poletje, kolikor se da, ker potem preostanek leta svirajo qrcu.
Niso pa nič bolj oderuški, kot recimo v makaroniji, kjer je ta cenik slikan pred sezono v nič kaj mondenem mestu



je pa res, da na Hrvaškem takih cen v preteklosti nismo bili vajeni. Vsak se pa seveda sam odloči, ali bo šel v oštarijo ali bo pil na terasi pivo iz štacune, tu je žaljenje nekaterih popolnoma nevmesno, dejstvo je, da so cene Hrvati v zadnjih letih ohohoho dvignili in dokler imajo polno gostov, si to lahko privoščijo, tkao pač je.


Ta cenik zgleda mega pocen, sicer je pivo res dražje (kot povsod v italiji, pač pivo je kar drago), ampak vino je pa zelo poceni. Liter namiznega 10 eur, buteljke po 13. Cenejš kot pri nas stokrat. Fensi šampanjc, ki je pri nas 45 v trgovini je tukaj 65. V Italiji se ponavad velik bolj kot pivo splača pit vino.

Yossarian ::

Firbec, z ženo sva najela kolo z dvema vzporednima sedežema (in štirimi kolesi - kako se že temu reče?) in prevozila celotno obzidje, nato pa še pohajkovala po mestecu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Utk ::

Najbolje da se vozim nekam 10 ur namesto 3, placam pivo 3 evre namesto 2, kosilo 12 namesto 10, zdim na betonski plazi ali v 12. vrsti od morja na pesceni, samo da bom lahko rekel, da nisem kmet, ker nisem sel na hrvasko. Pa ja de.

solatjek ::

X2

Ne razumem, zakaj riniti v hrvatijo, potem se pa pritoževati da je daleč, da so zastoji, da so cestnine in trajekte podražli, da nas nočejo razumeti, ko se pogovarjamo, da nas zaničujejo, da je vse dražje kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

shadeX ::

Ne razumem, zakaj riniti v hrvatijo, potem se pa pritoževati da je daleč, da so zastoji, da so cestnine in trajekte podražli, da nas nočejo razumeti, ko se pogovarjamo, da nas zaničujejo, da je vse dražje kot pri nas.


Vidiš, zato pa jaz ne počitnikujem pri hrvatih, ker načeloma vse zgoraj našteto drži kot pribito. Cene me sicer niti ne motijo toliko (pač normalno je, da je v turističnih destinacijah dražje kot drugje, čeprav je skoraj 4€ za pivo zame v vsakem primeru preveč - če govorimo seveda o "navadnih" pivah tipa ožujsko, karlovaćko itd), problem je pri odnosu in tukaj jaz kar zaključim in grem svoj denar raje zapraviti drugam.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118402 (3493) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428428 (2059) Pithlit
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038144 (28188) ThinkPad
»

Hrvati te nategnejo tudi samo za 2 kn (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6014324 (10888) St235
»

Imate res za dopust evre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812115 (9618) KaiV6

Več podobnih tem