» »

"Zastaranje" tožbe

"Zastaranje" tožbe

Floralys ::

Torej - neko podjetje od mene neupravičeno zahteva plačilo nekaj 100€. Trdijo, da moram plačat, in mi pošiljajo opomine pred tožbo. Najprej so poslali prvega, jaz sem jih zavrnil, nato so še nekaj težili in jaz sem jih ignoriral. Čez pol leta so mi poslali še "zadnji opomin pred tožbo" in mi dali 15 dni, da plačam. Še enkrat sem jih (tokrat bolj konkretno) zavrnil in jim dal vedeti, da iz te moke ne bo kruha. Rok, ki so mi ga dali, je potekel pred dvema tednoma. Zdaj me zanima, ali so mi oni, v primeru, da ne gredo v tožbo (kar bi bilo logično), dolžni sporočiti to, da tožbe ne bo?
  • zaklenilo: zee ()

Machete ::

Verjetno je precej preprosto, samo ti nisi povedal ničesar relavantnega. Kaj pomeni 'bolj konkretno' zavrnil? Si zavrnil račun z dopisom, kjer zavrnitev utemeljiš? Ničesar ti ne bodo sporočali.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Lahko bi malo več zgodbe povedal

Floralys ::

Ja, seveda sem utemeljil zavrnitev. Plačal sem tudi odvetniku, da mi je pomagal.
No ma saj sem povedal vse važno ... Grozijo mi s tožbo, za katero pa ni osnove. Ali mi lahko grozijo v nedogled, jaz pa se sekiram in slabo spim?

mojsterleo ::

Glede na terjatve so zastaralni roki lahko različni. Rok za delovna razmerja 5 let, za kakšne neplačane položnice za stanovanje pa 2 leti. Za davkarijo 10 ipd.

astraios ::

Niso te dolžni obvestiti. Ali so to opomini pred tožbo ali pred izvršbo?

Floralys ::

Opomini pred tožbo. Gre pa za bivšega delodajalca.

Mare2 ::

Floralys je izjavil:

Opomini pred tožbo. Gre pa za bivšega delodajalca.


Že ti opomini, ki si jih dobil, niso obvezni. Namen je, da se izogneš morebitnim dodatnim stroškom, lahko tudi, da se ustrašiš in plačaš, čeprav morda njihov zahtevek ni upravičen.

Sicer pa seveda, tožbo vložijo tudi brez predhodnega obvestila. Če imajo verodostojno listino (račun ali podobno) lahko kar direkt Izvršbo. :)

https://evlozisce.sodisce.si/esodstvo/i...

Invictus ::

Delodajalec nima nikoli ustrezne listine, da bi šel direktno v izvršbo, ker noben noče plačevati notarja.

Drugega kot kolektivne pogodbe tako ali tako ne podpisuješ...

Bo moral iti kar v tožbo...

Denar za kaj zahteva ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

astraios ::

Res je redkost da bi nekdo sprožil tožbo zaradi nekaj 100 EUR ker so stroški postopka in tveganje kod bo zmagal nesorazmerno veliki. Razen če delodajalec to dela iz "principa" (najboljše sam poznaš situacijo, da lahko presodiš). Čudno da se v 6-ih mesecih ni ohladil.

St235 ::

Invictus je izjavil:

Delodajalec nima nikoli ustrezne listine, da bi šel direktno v izvršbo, ker noben noče plačevati notarja.

Drugega kot kolektivne pogodbe tako ali tako ne podpisuješ...

Bo moral iti kar v tožbo...

Denar za kaj zahteva ?!?!?!

A to si kristalno kroglo nasel, da take nedvoumne sklepe sklepe ven meces? Al sam rad blodis?

Floralys je izjavil:

Torej - neko podjetje od mene neupravičeno zahteva plačilo nekaj 100€. Trdijo, da moram plačat, in mi pošiljajo opomine pred tožbo. Najprej so poslali prvega, jaz sem jih zavrnil, nato so še nekaj težili in jaz sem jih ignoriral. Čez pol leta so mi poslali še "zadnji opomin pred tožbo" in mi dali 15 dni, da plačam. Še enkrat sem jih (tokrat bolj konkretno) zavrnil in jim dal vedeti, da iz te moke ne bo kruha. Rok, ki so mi ga dali, je potekel pred dvema tednoma. Zdaj me zanima, ali so mi oni, v primeru, da ne gredo v tožbo (kar bi bilo logično), dolžni sporočiti to, da tožbe ne bo?


Ne, potencialni upnik te ne rabi obvestit o temu ali bo ali ne bo vlozil tozbe. To je povsem njegova odlocitev.

Kar moras ti pazit je, da se bos na morebitno tozbo ali izvrsbo pravocasno odzval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mat xxl ::

Imaš odvetnika, ti pa sprašuješ za mnenje znalce na forumu. A pri odvetniku si imel tremo pa nisi vprašal ?

zee ::

mat xxl je izjavil:

Imaš odvetnika, ti pa sprašuješ za mnenje znalce na forumu. A pri odvetniku si imel tremo pa nisi vprašal ?


Zato zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523758 (17139) MajorM
»

Pravno vprašanje

Oddelek: Loža
334345 (3639) Invictus
»

Tušmobil po prenosu številke in izteku aneksa ni prekinil naročniškega razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
265466 (4853) Michaelosz
»

Neplačniki - gostovanje

Oddelek: Loža
142584 (2340) knesz

Več podobnih tem