» »

RT-AC66U_B1 port 3 Unplugged

RT-AC66U_B1 port 3 Unplugged

Nejkoy ::

Živjo

Danes zjutraj je očitno crknil port 3 no routerju. Nanj je priključen NAS, ostali porti delujejo.
Je to možnost, da je dokončno crknil ali je možno to zadevo kako popraviti?
Probal sem priključiti nanj različne stvari in lučka ne zagori.

lp
  • spremenil: Nejkoy ()

Nejkoy ::

Router je bil kupljen 4. maj 2017 pri edigital.si. Je garancijo možno uveljavljati pri nas ali treba pošiljati nazaj k njim?

jukoz ::

Na poceni switchih pomaga če ga izklopiš za par minut, recimo 10. Pri dragih switchih crkne samo en port, ostalo dela nadaljnih 10 let. Predlagam da ga izklopiš in počakaš. Glede na to da so bile včeraj nevihte, ti garancije verjetno ne bodo priznali.

Nejkoy ::

Sem izklopil za 30 min, ko ga vklopim nazaj sicer posveti tudi lučka za Port3, vendar takrat posvetijo prav vse lučke, tako, da dvomim, da ima to kaj pomena.
Router sem tudi resetiral in posodobil, vendar težava ostaja. Misliš, da zaradi strele, da bi ugasnil le en port in ne vse skupaj?

lp

cekr ::

Kabel si zamenjal/preveril?
Si poskusil NAS na drugem portu? Poskusil kaj drugega na tem portu?

Najprej vse drugo preveri. Lahko samo premakneš kabel pa je štala.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Dr_M ::

Ja nevihta, meni je na staremu rt-n66u isto nardil. Sicer en dan je port se delal, ceprav zelo pocasi, potem pa popolnoma crknil. Na drugi strani je bil switch, ki mu je port zjebalo samo toliko, da dela na max 100mbit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jukoz ::

Meni je v prejšnji seriji neviht crknila desktop mašina (napajalnik) in en 10/100 switch. Napajalnik je po par urah začel spet delati (potem ko sem ga zamenjal), switch pa po parih dneh, ker me je zanimalo ali je še kaj od njega.

Lahko da ti bo vse skupaj še naprej živelo. Preveri pa kaj je z NASom, če je še živ.

Ni pa to za mission-critical zadeve =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Nejkoy ::

cekr je izjavil:

Kabel si zamenjal/preveril?
Si poskusil NAS na drugem portu? Poskusil kaj drugega na tem portu?

Najprej vse drugo preveri. Lahko samo premakneš kabel pa je štala.


Sem zamenjal ja. Probal 3 naprave in nobena na tem portu ne deluje. Nas na drugem portu deluje bp.

jukoz je izjavil:

Meni je v prejšnji seriji neviht crknila desktop mašina (napajalnik) in en 10/100 switch. Napajalnik je po par urah začel spet delati (potem ko sem ga zamenjal), switch pa po parih dneh, ker me je zanimalo ali je še kaj od njega.

Lahko da ti bo vse skupaj še naprej živelo. Preveri pa kaj je z NASom, če je še živ.

Ni pa to za mission-critical zadeve =)


Potem lahko se upam, da se zbudi :) Nas deluje tako kot treba na srečo. Garancija pa tukaj verjetno
ne pride v poštev? Na servisu bodo ugotovili, da je to od strele? No predvidevam, da je od
strele nisem pa prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

vres.ales ::

Močno dvomim, da bo oni na servisu ugotovil, da je port skurjen zaradi strele. Itak bo tam samo sprobal, če res ne dela ta port, če se mu bo dalo še ga bo fleshal na novo in še enkrat probal, potem pa ti bojo novega poslali. Tega v večini primerov ne razdirajo in ne popravljajo.

jukoz ::

Pri določenem mid-range proizvajalcu smo iz garancijskega popravila dobili lepo označeno vezje, kaj vse je skurjeno. Nalepljeni so bili taki lepi trikotnički, da res nisi mogle zgrešiti.

Glede na to da en port običajno ne crkne kar sam po sebi, predvidevam da ne bo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Izi ::

Nejkoy je izjavil:

Misliš, da zaradi strele, da bi ugasnil le en port in ne vse skupaj?

Strele največkrat skurijo samo določene porte. Med najpogostejše žrtve strel sodijo na primer posamezni porti na Routerjih in posamezni HDMI porti na televizijah.
Da gre k vragu cela naprava je precej bolj redko.

Je pa zanimivo tudi meni ravno letos spomladi med nevihto skurilo port 3 na routerju RT-n66u. Vse ostalo je delalo brez problemov in napak še cel mesec, potem pa sem kupil novejšega. RT-n66u je že hudo stara zadeva in je bil že čas za menjavo z novejšim modelom.

jukoz ::

Posledica zadnje nevihte: skurjena 2x FW v failover konfiguraciji - 1. popolnoma fuč, 2. skurjen port, povezan z xDSL modemom. Optika seveda preživela.

FWja sta jetway mini-itx plate z dodatno 3x giga eth daughterboardi, 5x giga eth vse skupaj.

Tele nevihte so ratale drag šport =)

Nejkoy ::

No prišlo je do sprememb glede porta 3. Nekako čudežno je začel nekaj migati. Gor sem priključil switch in pa kasneje še prenosnik in se je povezal,
sicer vzpostavitev traja recimo 20 sekund ampak gre. Je pa res da deluje le v 100 Full Duplex. Ko pa gor priključim stacionarni računalnik ali pa NAS,
pa se nikakor ne poveže. Kje mislite, da je tu problem? Na routerju imam Asuswrt-Merlin firmware. Tole delovanje mi je vse skupaj malo čudno.

lp

cekr ::

Poskusi z novimi kabli. Lahko,da so samo kontakti v riti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Nejkoy ::

Sem probal. Fora je v tem, da se vse naprave na portu 3 povežejo le z 10 ali 100 mbit, nekatere se pa sploh ne.
Ko te iste naprave priklopim na druge porte so vse gigabit. Tudi sama vzpostavitev je na portu 3 vsaj 30 sekund, na drugih je to praktično takoj.

TOP ::

Sepravi je fuč 3 port.Pač en svič dodaj in je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtev WAN port na ruterju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171226 (810) secops
»

Wi-Fi hiter, kabel počasen

Oddelek: Omrežja in internet
261721 (866) tonccy
»

Mikrotik RB750 nastavitev: usmerjanje prometa

Oddelek: Pomoč in nasveti
6631 (405) b3D_950
»

Strela skurila modem in en LAN port routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142695 (2186) BorutK-73
»

Dva LevelOne FBR-1405TX, uporabljana kot switcha

Oddelek: Strojna oprema
111326 (1213) [SkA]

Več podobnih tem