» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
63 / 77
»»

val46 ::

Brez veze da se še kregamo/kregate. Vse se je postavilo na svoje mesto in tako kot je po eni strani najboljše za TJV in kolesarstvo kot tako. Ja priznam, raje bi videl da bi Rogla zmagal, ampak tokrat je pač treba tudi kaj "požreti" in se podrediti ekipni taktiki in njihovim željam oz ukazom. Pač, oni so tam v službi, isto kot smo mi vsi in tudi v navadnem življenju bi kdo od nas raje kako drugače kot reče šef, ampak na koncu je še vedno šefova beseda tista, ki velja in je edina pomembna.

Ve pa cel svet, da če bi bil tak dogovor med njimi, sta tako rogla kot vinge sposobna kussa nabrisat in ga slečt, ampak...eno so želje, drugo pa nuja. In tokrat je pač nuja da prepustijo zmago Kussu. Če ne bi, bi jih ves kolesarski svet "pojedel" najbrž in ob predpostavki da iščejo novega generalnega sponzorja, jim ta zmaga od Kussa pomeni ogromno. Verjemite da Plugge ni prišel na vuelto zato, da bo na koncu pil šampanjec z njimi. Prišel je zato, da je udaril po mizi in zaukazal obema "kapetanoma", da naj se brzdata in vozita kussov tempo. Je sam lepo priznal, da ni imel namen pridt, in da je užival dopust. Sam zgleda da ostali športni direktorji niso imeli toliko "jajc", da bi oba glavna kapetana umirili in jima ukazali da se zadržita ob napadanju.

Je pa po drugi strani to kar malo "kruto" do recimo Rogle, ki se je 4 mesece pripravljal na vuelto z namenom, da jo še 4ič dobi. Če bi videl in vedel, da je ni sposoben dobit, bi bilo najbrž drugače...tako pa, ker še vedno verjamem da bi jo lahko dobil(kot verjamem da verjame tudi on sam), je pa to res težko prebavit. Da pač moraš nekomu prepustit zmago, kljub temu, da veš da si boljši, močnejši. Resnično me zanima kaj se bo v TJV dogajalo po tej Vuelti in kako bodo pomirili strasti v ekipi. Ne bi me čudilo, če bi po koncu te sezone ekipa "razpadla". Vsaj kar se teh glavnih kapetanov tiče. Predvsem Primož, če ne bo zadovoljen in dobi fino ponudbo od kje drugje, bi znal it. Četudi cel čas TJV trdi da imajo z njim pogodbo in da ga ne mislijo spustiti iz svojih vrst, ne vem če jim bo interes plačevati njegov znesek plače, če ne bo imel motivacije dirkat za njih. Bomo videli.

Samael ::

Tu je toliko če-jev, ampak na koncu znese samo na to, da sta se zaradi prevelikih želja in pritiska, da to Vuelto na vsak način dobi nekdo tretji "ker si pač zasluži" (ja kdo tam si pa ne, luba duša?), dva z največjimi (z)možnostmi temu odrekla. Dobesedno.
Pri tem je čisto brez veze s prstom kazati na Vingegaarda. Kot tudi na Rogliča. Pa utemeljevati ali opravičevati bilo kaj. Mogoče je bilo na moment malce upiranja, pa trmoglavosti v pred-zadnjih dveh etapah, ampak tista dva, ki tu potegneta krajši konec, pa si tega ravno tako ne zaslužita, sta ta dva kolesarja.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

no comment ::

Stvar je zaribala, ko je zaribal Evenepoel. Od tega trenutka naprej je bil TJV fckd. Nabijali bi jih, če bi se skoz samo vozili za UAE ali Movistarom, nabijali bi jih, če bi morala Roglič in Vingegaard z 50% vozit ob Kussu, nabijali so jih, ko so naredili še malo drame, čeprav je bilo Vuelte glede GC konec že pred 10 dnevi.

Je pa definitivno precej grozno za Rogličev PR. "Read the room" pravijo. Roglič žal ni pravilno prebral situacije. Od najave Vingegaarda za Vuelto naprej...

Utk ::

Ja, tu je osnovni problem, pred sezono se niso dogovorili kdo bo šel na katero dirko kot kapitan. En vzame giro, tour, en ali drug vuelto. Če misli Jonas, da je sposoben vzet giro in tour, ga pač naj, ampak potem naj bo Roglič kapitan na vuelti, tudi če se Jonasu prej kaj ponesreči. Kakorkoli že, nekako se bi morali razdelit.

Če bi Roglič vedel, da bo šel Jonas na vuelto, bi morda raje šel vseeno na tour, tudi če kot pomočnik Jonasu. Za dober bonus, seveda, in z upanjem da se morda zgodi kaj takega, da se lahko nazadnje bori za zmago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

toro69 ::

v nekem trenutku vse skupaj spominja na tole
Match fixing @ Wikipedia

Samael ::

Ampak na koncu ne izpade prav ključno co-kapetan Jonas faktor, glede na to da je nekako v istem košu kot Roglič, ampak "Kuss si zasluži, grda bosta če mu to vzameta" faktor, ki se vleče že od tiste šeste etape, dokončno pa odloči v 13 etapi, ko se zlomi Evenepoel.
Samael != Samuel

no comment ::

Navsezadnje se je pa za TJV izteklo sanjsko. Zmaga Američana je za njih vredna bistveno več kot zmaga nekega Danca, kaj šele Slovenca. Edina nesreča je, da bo treba večini Američanov razložit kaj je Vuelta. Če bi se pa to zgodilo na Touru, bi bila pa prava bomba.

nokken ::

Za TJV, ali kogarkoli v kolesarstvu zmaga Americana ne pomeni dobesedno nic. Poglej si stevilo ameriskih sponzorjev v (kateremkoli) sportu, pa ti bo precej hitro jasno zakaj (NBA, NHL, NFL,MLB so izvzeti ampak to so tako ali tako lokalne ameriske lige, ceprav se imajo za svetovno prvenstvo).

val46 ::

nokken je izjavil:

Za TJV, ali kogarkoli v kolesarstvu zmaga Americana ne pomeni dobesedno nic. Poglej si stevilo ameriskih sponzorjev v (kateremkoli) sportu, pa ti bo precej hitro jasno zakaj (NBA, NHL, NFL,MLB so izvzeti ampak to so tako ali tako lokalne ameriske lige, ceprav se imajo za svetovno prvenstvo).


Ah dej, ne seri. Ker s tem si povedal da nimaš pojma. Ne sam o kolesarstvu, ampak o športu in financiranju le tega na splošno. Ampak, če se omejim samo na kolesarstvo, je tudi v njem kar nakaj velikih sponzorjev iz Amerike. Bolje rečeno iz Severne Amerike, se pravi ZDA+Kanada. In s tem, da imajo po dolgem času spet nekoga na vrhu tritedenske dirke, je to za njih(kot TJV) definitivno dober znak. Nenazadnje že cervello je kanadska znamka koles in verjemi da jim je v ponos, da vozi iz zmaga nekdo z "njihovih" koncev z njihovim kolesom. Ne rečem 2x, da bo naslednje leto sponzor zdajšnje TJV ena velika firma iz področja severne amerike.

Verjemi da glavni šef TJV ve nekaj več in ima od tega interes, zato se je tudi pojavil na dirki, čeprav ni imel tega namena. In se pač odločil kot se je. Zdej se mi lahko tle kregamo kolikor želimo...a je pošteno ali ni, da zmaga Kuss, četudi ni najmočnejši. Ampak na koncev koncev, tega čez par let ne bo nihče več vedel...rezultati bodo pa ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

Zigerion ::

Kratkoročno dober razplet za TJV, vprašanje pa je, kakšne posledice bo to pustilo za ekipo na dolgi rok. Ravno obratno pa za Roglo, ki je izgubil možnost za dirkat (pustimo ali je bil sposoben zmagati ali ne), je pa spoznal, da bo ne glede na predhodne dogovore o so-kapetanstvu v primerjavi z JV vedno druga opcija. Glede na to da je JV dvakratni winner Tour-a, je sicer to z vidika TJV racionalna odločitev. Upam (pa če je to realno ali ne), da Rogla menja ekipo in jim na Touru še malo bolj motiviran dokaže nasprotno.:)

Invictus ::

Rogliča so tukaj malo nasrali, kar dajejo potrditev tudi njegove zadnje izjave.

Jonas je pa pizda, ki je v tiasti etapi prehitel RTogliča za celo minuto, on pa je pomagal Kussu.

Če bi bil jaz Rogličm bi začel napadati, ko jebe ekipo, na koncu je nagradfa individualna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T440 ::

Glede na videno dosedaj je 'asshole' v ekipi Jonas, osmoljenec pa Roglič.

Po drugi strani bo zmaga Kussu vendarle podarjena, pa kakorkoli je že v preteklosti pripomogel k zmagam drugih - tule ne gre za pomoč kolesarju, da da sam vse od sebe in obdrži majico tudi na etapi, ko ima slabši dan, pač pa gre za načrtno bremzanje dveh precej hitrejših... Ce pri etapi na Tourmalet bremzanje Rogliča se popredalčkamo kot normalen, razumljiv in se vedno upravičen support rdeče majice, potem je zgolj omejen napad na Angliru (po dan poprej asshole ravnanju Jonasa) in včerajšnje bremzanje obeh že povsem v rangu podarjanja zmage.

Utk ::

Če bi zadnjih 10 dni Roglič in Jonas vlekla cel peleton čez drn in strn, lovila ubežnike in podobno, kot se za ekipo rdeče majice spodobi, vprašanje kolk moči bi jim ostajalo za napadat v zadnjih treh kilometrih.
Potem je vsaka zmaga na 3 tedenskih dirkah podarjena, razen prva Pogačerjeva, ker praktično zmeraj vodilna ekipa vleče, vodilni se pa skriva za njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PacificBlue ::

Nekaj se omenja Lidl-Trek pa tudi UAE, kamor bi lahko sel Roglic..no druga varianta je po mojem se najmanj verjetna.
I’m out.
:3

Samael ::

Utk je izjavil:

Če bi zadnjih 10 dni Roglič in Jonas vlekla cel peleton čez drn in strn, lovila ubežnike in podobno, kot se za ekipo rdeče majice spodobi, vprašanje kolk moči bi jim ostajalo za napadat v zadnjih treh kilometrih.
Potem je vsaka zmaga na 3 tedenskih dirkah podarjena, razen prva Pogačerjeva, ker praktično zmeraj vodilna ekipa vleče, vodilni se pa skriva za njo.

Ni čisto tako, ane. GC kandidatom ni podarjeno, da so GC kandidati, to si izborijo sami glede na lastne zmožnosti.
Bomo videli, koliko grand tourov bo še vzel Kuss. A upaš napovedati? :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

T440 ::

Kuss?
Nobenega več.
Ker mu konkurenca ne bo več dovolila sodelovati v takšnih pobegih. Tako kot praviloma ne dovoli nobenemu, ki bi lahko bil nevaren za GC.

Samael ::

Jaz tudi tako mislim.
Ampak saj drugim GC kandidatom se to tudi ne dovoli, pa običajno (če že ni kakšnega presenečenja) nekdo njih zmaga, ane :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Samael je izjavil:

Jaz tudi tako mislim.
Ampak saj drugim GC kandidatom se to tudi ne dovoli, pa običajno (če že ni kakšnega presenečenja) nekdo njih zmaga, ane :)

Razen ko nekdo zelo zelo dominira, zmaga nekdo iz najmočnejše ekipe. Je bil Roglič že tudi kdaj prej najmočnejši, pa ni zmagal v GC ali pa celo ni bil niti blizu. Se je morala najprej ekipa do konca sestavit, potem je pa začel zmagovat. To da bo Kuss to zmagal, je fajn za Kussa in fajn za ekipo, ker je pokazala, da lahko pripelje "skoraj kogarkoli" do zmage. Npr., če bi TJV delala za nekoga izmed 4. do 8. mestu, bi pa najbrž on zmagal. Bi bila zato Landi podarjena zmaga?

Samael ::

Utk je izjavil:

To da bo Kuss to zmagal, je fajn za Kussa in fajn za ekipo, ker je pokazala, da lahko pripelje "skoraj kogarkoli" do zmage

Pa verjameš da je to res?
Ali pa so se samo stvari izjemoma tako poklopile, kdaj v življenju se tako pač zgodi + da bi dva, ki Kussu ves čas dihata iza ovratnika, lahko brez težav (kot smo videli v nekaj zadnjih etapah) Kussu vzela zmago, pa ne smeta.
Ne vem no, meni se zdi da te dogodke, ki so prej izjema kot pravilo, čisto preveč posplošuješ. Zame je bil to en slabših grand tourov zadnjih let, predvsem pa precej drugačen - pa ne zgolj zaradi dominance ene ekipe ampak, ker mi manjka tisto najbolj primarno, zaradi česa ta cirkus gledamo. Borba, tekmovanje, kjer stvari niso odločene že po šesti, zapečatene pa trinajsti etapi, ker je pač en domestique, ki je precej priljubljen, v pobegu (pomočniki pač to počnejo) prišel do neke prednosti, pa smo rekli fino, če bi mu to pustili.
Kakorkoli že obračamo, to ni grand tour, ki se ga da posplošiti na ostale in upam, da nam česa podobnega ne bo treba gledati v prihodnjih, pa magari če v borbi do konca zmaga ... Almeida :P
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Ne vem kdo je reku, da bi treba to vuelto posplošit. Pač se je tako zgodilo. Veliko bolj zanimivo kot da se Jonas še 3 odpeljal vsem in zmagal.

Samael ::

Ne vem, če je res bolj zanimivo, lahko ti je samo bolj všeč, medtem ko je ta Vuelta še vedno za en drek.

Ampak saj okej, te zadnje debate med nami so zelo burne, toliko kot je nas tu, toliko je različnih mnenj in hecno - čeprav v vsesplošnem nestrinjanju skoraj vsakdo zapiše kakšen del, kjer si lahko damo prav. Celo @wcpapir!
Samael != Samuel

Zigerion ::

Rogla naj bi imel že prvo ponudbo - od Movistarja. Je pa zanimiv predvsem njegov odziv "Dokler se kdo zanima zame, očitno delam dobre stvari. Ampak, dajmo najprej končati Vuelto in dirke, ki še prihajajo jeseni, potem pa gremo novim izzivom naproti."

Utk ::

Tudi če se Roglič sprijazni, da ne bo dobil toura, še zmeraj je lahko še par let dober lovec na etapne zmage. Ampak v TJV to ne more bit, če lovijo skupno.

PacificBlue ::

Plačo ima tukaj dobro, sam ko denar tud ni vse:>
I’m out.
:3

Utk ::

Tudi drugje jo bi imel.

Samael ::

Ampak saj Primož ni bil nikoli nekaj bajno plačan napram nekaterim konkurentom in pa nekaterim, ki mu niti konkurenti niso. Mislim, v kolesarstvu se res ne pretakajo ne vem kakšne bajne vsote in dva miliona je lep denar, ampak to pogodbo je dobil takrat, ko je bil na vrhuncu, (če se prav spomnim) številka dve na svetu, kar je bilo že takrat napram nekaterim drugim malce tako-tako, ane?

Ja, vem da so nekateri kolesarji mogoče tržno bolj zanimivi, ampak več od njega letno zasluži celo "neki" Kwiatkowski.
Samael != Samuel

T440 ::

"neki" Kwiato je bil svetovni prvak...
ja, nepomemben detajl, ampak čisto nek aberveznik pa tud' ni.

Samael ::

Saj nisem rekel, da je brezveznik - kar se mene tiče je povsem soliden kolesar, ampak kontekst ... In ja, detajli so pomembni - Ineos ga ne plačuje zato, ker je Poljski slabih deset let nazaj prinesel medaljo.
Sicer pa v končni fazi ne vidim problema v njemu, njega sem samo omenil v konektstu Primoževe plače. Mislim, da ima kakšnih 15 kolesarjev večjo plačo kot Roglič, par njih pa enako.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

T440 ::

Da ima Roglič nizko plačo (in torej švoh agenta) se pa strinjam. Dober agent bi mu že zrihtal boljši deal (razen če ima morda že zanj dober dogovor glede funkcije v klubu po koncu kariere).

PacificBlue ::

Primož ima čist solidno plačo glede na proračun ekipe. Morate vedet da ima Ineos vsaj 3x večji budget.
Jonas Vingegaard zasluzi v letosnji sezoni vec kot 3x manj kot Primoz.
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

Utk ::

To nima veze in nič ne pove. Roglič je prišel tam za vajenca skoraj zastonj, sej je kmalu začel zmagovat, ampak je bil že v letih, ni hotel drugam, itd, to pa niso ravno izhodišča za dvig plače. Čeprav jo je dvignil vsaj za 5x. Če bi v pravem trenutku bil pizda, bi samo zagrozil da gre, pa bi dobil še kak mio več.

Samael ::

PacificBlue je izjavil:

Jonas Vingegaard zasluzi v letosnji sezoni vec kot 3x manj kot Primoz.

Spet kontektst. Mislim, da Jonas v zadnjem obdobju odkar zmaguje še ni podpisoval pogodbe oz. ga pravi zaslužek šele čaka. Po drugi strani je Primož tri letno pogodbo za 2 milijona letno podpisal konec sezone leta 2019 (zmotil sem se, ni bil drugi temveč prvi na UCI-jevi lestvici, Tadej ga je izrinil na drugo mesto leto oz. leto pa pol pozneje), na vrhuncu kariere - pa že takrat ta pogodba ni šla niti v top10, s tem da je bila razlika ob podpisu med njim in nekaterimi večkratnik njegove pogodbe.

PacificBlue je izjavil:

Primož ima čist solidno plačo glede na proračun ekipe. Morate vedet da ima Ineos vsaj 3x večji budget.

Vidiš, ko ne slediš temi, pa ravno na tvoje pisanje sem se odzval, ko si rekel "plačo tu ima dobro" v kontekstu, da zaradi tega ni razloga da bi šel stran. Potem pa ravno ti rečeš, da drugje boljše plačujejo :P
Samael != Samuel

PacificBlue ::

Slabo bereš.
Nisem nikjer napisal, da ima najboljso plačo.
Je eden izmed nekje top 10 najbolje placanih kolesarjev na svetu.
Nisem tudi ne napisal, da ima slabo plačo. Ker je nima.
Malo bolj jasno zdaj?
I’m out.
:3

Samael ::

PacificBlue je izjavil:

Slabo bereš.
Nisem nikjer napisal, da ima najboljso plačo. (opomba S. - od kje je pa to zdaj zdaj prišlo?)
Je eden izmed nekje top 10 najbolje placanih kolesarjev na svetu.


Upam, da nisi to meni odgovoril. Da slabo berem, potem pa napišeš nekaj čisto tretjega, nekaj česar ni nihče niti remotely omenil. In ja, slabo slediš debati - daj pojdi lepo po korakih, kaj si ti PREJ zapisal in kaj ti je bilo odgovorjeno, da boš razumel vsaj konktest.

Ker zdaj izgleda takole:

P: ni razloga, da bi šel Primož drugam, TJV ga dobro plačuje.
S: ampak glej, niti približno dobro ga ne plačuje, kot plačujejo svoje, tudi manj prominentne kolesarje, nekatere druge ekipe
P: razumeti moraš, da imajo druge ekipe več denarja
S: ja, saj to sem jaz rekel
P: nikjer nisem zapisal, da ima najboljšo plačo (???)

Am ja? Tole zdaj nima ne repa ne glave in je težko kaj pametnega odgovarjati, ko skačeš z ene stvari na drugo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

PacificBlue ::

Ti skačeš , jaz pač ne.

Res ne vem zakaj se obremenjujes s tem.
I’m out.
:3

Samael ::

Ja, ker je bil povsem jasen odgovor na tvoje pisanje, ti pa potem razlagaš nekaj čisto tretjega brez povezave :)
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Roglic ne odhaja nikamor, si pa z zanimanjem konkurence dviguje vrednost.

Ceprav sam ve, da bi mi kjerkoli drugje slo slabše. Tudi mlad ni vec.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Roglic ne odhaja nikamor, si pa z zanimanjem konkurence dviguje vrednost.

To bomo pa še videli, ane. Zaenkrat lahko samo ugibamo. V njegovih zadnjih izjavah je bila res izražena določena mera nezadovoljstva, pa tudi namigovanje (če si kaj spremljal) zdaj pa a taktizira ali pa je v ekipi res malodušje takšno ... pa ne vemo.
Samael != Samuel

Samael ::

Aja, pa še nekaj (ne morem si pomagati, da ne bi omenil :)
Ko je TJV podpisovala leta 2019 z najboljšim kolesarjem sveta pogodbo za 2 mil letno (nekateri so že takrat zaslužili 4 - 6 mil), so zgolj leto za tem Tomu Dumoulinu, ki se je po letu pa pol zaradi poškodbe in bolezni vrnil v karavano, plačali 1.8 mil.
Aja, pa da ne bo kdo razumel narobe, Tom Dumoulin mi je zakon kolesar. Komu se ne bi priljubil na tistem Giru leta 2017 ... pa tudi sicer ne vemo po čem vse bi lahko posegel, če ne bi imel toliko smole v karieri, želim le povedati, da v finančnem smislu Primož ob vseh svojih uspehih ni bil nikoli deležen enakega "spoštovanja" kot njegovi kolegi.
Samael != Samuel

PacificBlue ::


Vidiš, ko ne slediš temi, pa ravno na tvoje pisanje sem se odzval, ko si rekel "plačo tu ima dobro" v kontekstu, da zaradi tega ni razloga da bi šel stran.

Kje ti vidis kontekst oziroma razlog, da bi ostal, ko sem pa napisal ravno tole:

Plačo ima tukaj dobro, sam ko denar tud ni vse:>

Obstaja vecji razlog, kot pa plača, da gre kam drugam.
To je bilo moje misljenje, ker v tej ekipi žal nima več vloge prvega kolesarja.
I’m out.
:3

Samael ::

Ok, to se strinjam. Sam sem le poudaril (kot že nekdo drugi) da bi imel kje drugje tudi dobro plačo in da denar tudi ni razlog, da bi ostajal v ekipi.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

nokken ::

Vsem tem stevilkam manjka precej konteksta, ker je v vsem tem hudicevo veliko pranja denarja in realno kolesarji ne vidijo 20% tega denarja. Mogoce malo za razmislek.... nekdo, ki naj bi zasluzil zgolj od place 2mio/leto (koliko davkov se od tega placa se precej dobro ve, sploh ker se ne govori o slovenskih davkih) ima familijo, ki ga po dirkah obcasno spremlja v kamperju s katerim se zena sama z dojenckom prebija mimo zapor, parkira kilometre od cilja ter ji brez akreditacij mogoce uspe za sekundo uzreti moza iz 5 vrste gledalcev. Koliko stane najem garsonjere velikosti malo vecjega postnega nabiralnika v predmestju Monaca se tudi precej hitro da ugotoviti. Za povrhu pa si prisiljen delati reklame za vaske firmice, ki imajo celoten reklamni budget manjsi kot stane vecerja precej povprecnega fuzbalerja. Mogoce ko bo nekdo pogledal stvari na tak nacin bo mogoce tudi nekdo, brez insiderskih informacij prisel do kaksnega podobnega zakljucka, kot sem ga napisal v prvem stavku ;)

Utk ::

Nekateri kolesarji avtomatsko pripeljejo tudi sponzorje v neko ekipo. Recimo če Sagen podpiše za Krko, bi z njim prišel tudi sponzor za par mio, in bi zato ga Krka tolk več plačala. Roglič ni (bil) ravno tak tip kolesarja oz športnika. Zdaj pa tudi več ni.

aerof ::

Utk je izjavil:

Nekateri kolesarji avtomatsko pripeljejo tudi sponzorje v neko ekipo. Recimo če Sagen podpiše za Krko, bi z njim prišel tudi sponzor za par mio, in bi zato ga Krka tolk več plačala. Roglič ni (bil) ravno tak tip kolesarja oz športnika. Zdaj pa tudi več ni.

Sagana je že v začetku "posvojil" Specialized in je celo kariero z njim. Kamor gre on, tudi Specialized podpiše pogodbo o opremljanju. Roglič ni mogel nikoli izbirati opremljevalca, ker je bil lahko vesel, da je sploh podpisal profesionalno pogodbo. Nekaj vpliva je verjetno imel, da so zamenjali Bianchija, ki ni bil na najvišjem nivoju, ampak je verjetno daleč od tega, da bi imel Cervelo kakšne načrte z njim. Specialized je tu najbolj agresiven, verjetno tudi Remca ne bo kar tako izpustil. Mogoče bi to uspelo Tadeju, ampak Colnago spet ni take vrste opremljevalec, ki pa tudi nima top opreme.

FoxKnox ::

Jonas je na Vulto prišel kot garant za končno zmago , ČE Primož spet kaj zaštrika, čeprav je bili Jonasu jasno samo napad na končno zmago zanj.Vse je na glavo postavil Remko, ki je zmrznil na Tourmalet, saj v nasprotnem primeru nihče ne bi branil rdeče majice na Kussu. Ko pa so vsi trije pripeljali na vrh GS , je postala Vuelta interna TJV zadeva.Dva kapetana sta zaostajala 2+minute za pomočnikom v rdečem in njun ego, predvsem Jonasov, je rekel nein. Primož, mehka duša, bi se s tem še sprijaznil, ampak se zaradi Jonasa ni, tako je mogla ekipa TJV postaviti prioritete .
Končni rezultat je sanjski za ekipo, zgodovinski, neponovljiv. Prvi trije na GS, dobljene vse 3 največje dirke v sezoni in to vsakič z drugim kolesarjem. Nepozabno. Kuss je tudi presrečen, manj pa Rogljič , še najmanj pa Vingegaard. Kako bo sedaj sestavljena piramida v ekipi pa bo zelo zanimivo videti v prihodnosti.Zmaga Kussa je predvsem darilo ljubiteljem gledalcem nima pa nič veze z pravo tekmovalnostjo. Pa ne rečem, da si ni zaslužil.Veliko bolj , kot kateri drugi, ki nima v ekipi tako razumevajočih šefov.

T440 ::

Vuelta je končana. Lahko rečemo, da je zmagal ekipni duh, ampak težko pa rečemo, da je bila to res 'dirka'... Morda bolj šah? Bo dolgoročno zato kaj drugače? Kako v resnici kolesarji gledajo na to, da zmagovalca ne določi cesta, znoj, trening.... pač pa popular vote gledalcev.

Za naslednje leto lahko organizatorji razmislijo o tem, da namesto kake brutalne gorske etape vključijo instadan, torej etapo, v kateri kolesarjem ne bo potrebno dirkati, pač pa bodo le nabirali glasove na instagramu, facebooku, youtube, pri TV komentatorjih in na parih forumih. Najbolj všečen kolesar dobi 2 min bonusa, naslednji 1 min, itd. Za najmanj všečne lahko tudi kazenski pribitki, šef tiste ekipe, v kateri bo takrat vodilni kolesar pa naj ima še možnost za svoje kolesarje izglasovan bonus ali pribitek še podvojiti.

Utk ::

Ne vem kolk tritedenskih dirk si ti gledal, ampak te dirke so preklemano redko bile dirke, zmeraj so bile šah. V gorah čim manj zaostat, dobit pa razliko v kronometru, vmesnih ciljih, itd.

T440 ::

Sem si pogledal precej dirk in se ne spomnim, da bi še kje tako evidentno in v takšnem obsegu bremzali najboljše. Kakšno etapo ja, ne pa kar cel teden.

Utk ::

Ja, to je bilo izjemno na tej vuelti, ampak napisal si, da je bil šah. Šah je bil zmeraj. Velikokrat ni zmagal najboljši, ampak najboljša in najbolj taktična ekipa, ki je imela vsaj enga dovolj dobrega v ekipi. Ni treba da najboljšega.
Ko je Pogačar prvič zmagal tour, je bil to čudež, ker je zmagal brez ekipe. Od takrat naprej šele gledamo pravo dirkanje. Še zmeraj so ekipe pomembne, ampak morda vseeno res malo manj.

Samael ::

Saj smo razumeli kaj je mislil.
Samael != Samuel
««
63 / 77
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433695 (1387) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410773 (8475) harvey

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
364047 (832) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333419 (2710) IČA

Več podobnih tem