» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
55 / 81
»»

wcpapir ::

blink je izjavil:

Tudi ce bo Tadej drugi na TDF, je to fenomenalen rezultat. Je pac nekdo boljsi. Kdor se spomne 80ih in 90ih, ko je bil velik rezultat ze to da Slovenec pride na TDF, bo to znal ceniti.

Živimo v 20 stoletju in če nisi prvi si zadnji pod narekovaji. Si pa vsaj četrt milijona težji.

aerie ::

wcpapir je izjavil:

blink je izjavil:

Tudi ce bo Tadej drugi na TDF, je to fenomenalen rezultat. Je pac nekdo boljsi. Kdor se spomne 80ih in 90ih, ko je bil velik rezultat ze to da Slovenec pride na TDF, bo to znal ceniti.

Živimo v 20 stoletju in če nisi prvi si zadnji pod narekovaji. Si pa vsaj četrt milijona težji.

Fino, da ti je uspelo tam obstati.

blink ::

wcpapir je izjavil:

blink je izjavil:

Tudi ce bo Tadej drugi na TDF, je to fenomenalen rezultat. Je pac nekdo boljsi. Kdor se spomne 80ih in 90ih, ko je bil velik rezultat ze to da Slovenec pride na TDF, bo to znal ceniti.

Živimo v 20 stoletju in če nisi prvi si zadnji pod narekovaji. Si pa vsaj četrt milijona težji.


Pogacar je prvi na UCI lestvici, najvecji zasluzkar in najbolj popularen s svojo vsestranskostjo, napadi in borbo. Pravi showman, ki dviguje gledanost podobno kot Van Aert. Celotna poanta navijanja pedal je delanje biznisa, ce je okronano se s prvim mestom na TDF, pa se toliko bolje.

Zimonem ::

Drugič je izgubil tdf. Še vedno je lahko superzvednikntipa Sagan in valverde. Ampak ... Nekaj bo manjka v karieri. Siceri ima pa še čas.

Groot ::

Zimonem je izjavil:

Drugič je izgubil tdf. Še vedno je lahko superzvednikntipa Sagan in valverde. Ampak ... Nekaj bo manjka v karieri. Siceri ima pa še čas.


Ha? Superzvezdnik tipa Sagan in Valverde Saj ne rečem, oba našteta sta legendi te generacije kolesarjev, ampak Pogačar je že sedaj praktično dosegel več kot oba našteta.

val46 ::

Ma kaj govoriš? Tadej že ima dva Toura...tudi če nobenega ne dobi več, je super zvezda kolesarstva in bo tako zapisan za vse večne čase. Verjamem pa da ni še rekel zadnje besede. Morda ne letos, morda niti prihodnje leto(želja it na Giro), ampak glede na njegova leta sem prepričan, da bo še poskušal. Tista primerjava s Saganom in Valverdejem je pa malo tako no...ok, oba sta bila svetovna prvaka, oba imata en kup enih zmag, ampak noben ni osvojil Toura. Tadej je že 2! Pa mislim da če pogledaš druge dirke, tako večetapne kot razne enodnevne(spomeniki pa to), je že zdaj krepko boljši od nju dveh.

blink ::

Groot je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Drugič je izgubil tdf. Še vedno je lahko superzvednikntipa Sagan in valverde. Ampak ... Nekaj bo manjka v karieri. Siceri ima pa še čas.


Ha? Superzvezdnik tipa Sagan in Valverde Saj ne rečem, oba našteta sta legendi te generacije kolesarjev, ampak Pogačar je že sedaj praktično dosegel več kot oba našteta.


Tocno tako. Zgolj 21 kolesarjev v celotni zgodovini ima 2 ali vec TDF-jev v zepu in Pogacar je med njimi. On je ze superzvezdnik. Osebno raje vidim da celo leto dirka in je na TDF drugi, kot pa da se celo leto tiho pripravlja izkljucno za TDF, kjer te lahko ena poskodba/padec/bolezen vrze iz igre. Sicer pa, pustimo se presenetiti ima komaj 24 let. Ne bi ga bilo slabo videti eno sezono na dvojcku Giro & Vuelta.

mailer ::

Če primerjam današnji in včerajšnji dan v filmskem smislu je danes nekako "film po resničnih dogodkih" medtem, ko se mi bo včarajšnji dan vtisnil v spomin kot "bollywood znastvenofantastika", ki ga nikoli ne bom razumel. Tadeju vse čestitke za borbo in navijamo naprej. Upam, da se vse poklopi in srečno pride/jo do konca.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Likalnik ::

Skoda je sedaj tudi za Roglica....ne bo vec prva violina na TDF...vprasanje koliko se mu splaca vztrajati v tej ekipi, ce hoce pridit do tako zeljene zmage na TDF...glede na leta casa nima veliko.

</head> ::

Pri jonasovih smešnih 7+ W/kg je vseeno a je Roglič v ekipi z Jonasom ali v katerokili ekipi. Boril se bo lahko samo za drugo mesto.
Zanima me, kake spremembe bo delal UAE, če bo naslednje leto spet želel napast TdF. S trenutno taktiko in ekipo ne bodo imeli šans, dokler Jonasa ne ustavi smola ali bolezen.

mikhaair ::

2 leti nazaj je bil Tadej z drugega planeta, sedaj je Jonas.
Nor TdF bi bil s Primožem v Ineos, Pogačar, Jonas.
Za sponzorje je pač TdF ena in edina stvar, ki kaj velja. Nimamo kaj.
Tadej pa bi rekel, da je prišel v fazo, ko ni vse več tako enostavno kot leta nazaj. Prej je bilo vse samoumevno, enostavno, zmage. Sedaj upam da ne izgubi sproščenosti in uživanja na kolesu, ter se hitro psihično pobere, sestavi in ne obremenjuje.

PacificBlue ::

I&#8217;m out.
:3

xseki ::

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

Matej Mohorič!!!
Mohoriču uspel veliki met: z izjemnim pobegom in sprintom tretjič zmagovalec etape na Touru

PacificBlue ::

Kako mu pa to privoscim!

Bravo Moho!
I&#8217;m out.
:3

Samael ::

Odlično! :)
Samael != Samuel

hotig ::

BRAVO!!!!
Čestitke Mohoriču. Privoščim mu! Pa še tako napeto je blo... za debelino kolesarske gume.

PacificBlue ::

Asgreen je pozabil kolo naprej vrečt:)
I&#8217;m out.
:3

raceboy ::

prvi iskren intervju v celem turu letos ! bravo

dunda ::

Barvo. Odlično je izpeljal in odličen intervju v slovenščini.
https://www.kacnje.eu

GupeM ::

PacificBlue je izjavil:

Asgreen je pozabil kolo naprej vrečt:)

Sem se že večkrat spraševal, ali sploh kaj pridobijo s tem (gibalna količina se ohranja, pa to), ali gre bolj za psihološki refleks. No, danes sem dobil odgovor. Se res lepo vidi. Asgreen je zamudil z metanjem kolesa.

Kawhi ::

https://twitter.com/LeTour/status/16824...

Res dober intervju, chapeau!

oo7 ::

Badwolff ::

Ta oranžen ga je porinil naprej, da je zmagal? :D

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

Ta oranžen ga je porinil naprej, da je zmagal? :D


Ja.
Ta oranžni je Gino Mader katerega Matej omeni v intervjuju. Gino Mader je umrl letos junija na dirki po Švici vozil je za isti klub kot Matej Mohorič.
Gino Mader v vlogi angela (obroč nad čelado) potisne Mohoriča proti zmagi.

negot ::

Bravo Tadej, :)

PacificBlue ::

Bravo. Jutri pa se Mezgec v šprintu:P
I&#8217;m out.
:3

negot ::

;)

val46 ::

Ja, če se pa to res zgodi(Luka zmaga na Elizejskih poljanah), pol pa res ne vem kaj bi počel :)

dunda ::

Ja, to bi bilo sanjsko :-)

Pogija pa takoj vidiš, da je vroč. Ko se ozira, je že znak :-) Ali pa ko abzica, kolo zelo nagiba, če je v formi. Verjetno takrat Jonasa malo stisne :-)
https://www.kacnje.eu

Pat_MaGroin ::

Robotu Jonasu so pozabili izklopit "poglej nazaj na 3 sekunde, kje je Pogačar" funkcijo, kljub prednosti 7 min :).

wcpapir ::

negot je izjavil:

Bravo Tadej, :)

Kot se na zadnji etapi ne napada rumene majice, tako na predzadnji etapi rumena ne prevzema etapne zmage. Vinko se je malo poigral na koncu bi tako ali tako cakal da zmaga Pogacar kot je tudi naredil.

Tako, da ves ta vik in krik okoli etapne zmage Pogacarja je le nevednost novinarjev in navijacev.

dunda ::

Jonas je napovedoval, da si želi etapne zmage. In če bi imel možnost, zagotovo ne bi pomišljal.
https://www.kacnje.eu

49106 ::

Vingegard je napdel (če smo gledali isto dirko). A se je poleg 89. še kdaj zgodilo, da bi kolesar na zadnji etapi osvojil rumeno majico?

mikhaair ::

Samael ::

mikhaair je izjavil:

https://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo...

Piz... a se prav mora štuliti zraven? :)
Samael != Samuel

mikhaair ::

Se Pogi naj gre bomo imeli top GT.

wcpapir ::

Samael je izjavil:

mikhaair je izjavil:

https://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo...

Piz... a se prav mora štuliti zraven? :)

Super je to, kolesarstvo je ekipni šport in zabave ne bo manjkalo. Kot sokapetana bosta pometla s konkurenco.

mikhaair je izjavil:

Se Pogi naj gre bomo imeli top GT.

Pogi se mora spočiti. Konec julija imajo v Lotmerku skupinako rajdo lahk pride peljat mal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

Kawhi ::

Pogi se mora spočiti. Pogi ki ni dirkal nič 2 meseca pred tdf. Jonasu se pa ni treba.

Samael ::

wcpapir je izjavil:

Samael je izjavil:

mikhaair je izjavil:

https://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo...

Piz... a se prav mora štuliti zraven? :)

Super je to, kolesarstvo je ekipni šport in zabave ne bo manjkalo. Kot sokapetana bosta pometla s konkurenco.


To je takšen generičen odgovor ... :)

Nedavno nazaj je nekdo od pomočnikov iz JV (intervju je bil na Sportalu) razlagal, kako težje je delati, kadar sta v ekipi dva kapetana, ker ne moreš vse svoje sile skoncentrirani na enega, malce delaš za enega, malce za drugega, se vmes kuriš na dveh frontah, kar posledično vpliva na samo učinkovitost pomoči.
Iz tega stališča za Primoža (ali pa navijače Primoža) to seveda ni najbolj optimalno. Imeti 7 ekskluzivnih pomočnikov, kjer je vsa taktika skoncentrirana v pomoč tebi, je seveda boljše kot imeti 6 pomočnikov, ki so tam zato, da garajo za oba.

Seveda so tu tudi plusi, kot je naprimer ta, da ima ekipa v ognju dve železi, če gre kaj narobe, ampak to ni ravno nekaj, od česar bi imel benefit sam kapetan GT-ja (razen, če se mu drugi po nekem času podredi, ekipa spremeni taktiko, kjer en začne delati za drugega in podobno).
Samael != Samuel

Kawhi ::

Bosta 2 kapetana samo na papirju. Seveda bo Jonas že od začetka imel prednost.

49106 ::

Torej gre bolj za kapetan+namestnik in ne dva kapetana.

Samael ::

Kawhi je izjavil:

Bosta 2 kapetana samo na papirju. Seveda bo Jonas že od začetka imel prednost.

Meni se tudi zdi nekaj takšnega, čeprav delček v meni upa, da gre Jonas po zmagi na Touru, tja bolj za "support" in ne obratno. Ampak ja, saj vem ... zato mi ta nenadna objava, da bo tudi on tam ni najbolj všečna.
Samael != Samuel

val46 ::

Jonas kamorkoli bo šel po dveh zmagah na touru, verjemi da ne bo šel kot pomočnik oz "support" kot praviš. Bolj se bojim, da v Rogliča pri Jumbu vse manj verjamejo oz jim je verjetno jasno, da če na Giru Evenpoel ne bi odstopil, bi Roglič težko zmagal Giro. Ja vem, sem tudi sam navijač Primoža, ampak se pa tudi zavedam, da je Roglič za 3tedenske dirke kar rizičen. Ne toliko zaradi forme in zmagovalne miselnosti...to vemo in vedo vsi da jo ima, ampak bolj zaradi njegovih že znanih padcev in odstopov. Nekako imam občutek, da so se letos res odločili pri Jumbu, da poberejo vse tri Grand Toure in pač jim je verjetno jasno, da če gredo z obema na Vuelto, je zmaga jim že skoraj zagotovljena.

Morda pa Jumbo ve kaj več kot vemo mi v zvezi s Primožom in se v kratkem res pripravlja kak njegov prestop. In pač bi radi osvojili še vuelto z Jonasom, da bodo tudi drugo leto imeli na Vuelti na hrbtu številke od 1 do 8 :) Pustimo se presenetiti in da vidimo. Bi pa blo super fenomenalno, da gresta oba, pa ga tam Primož strese iz hlač. Sicer glede na prikazano na Touru, to močno dvomim, ampak kdo ve.

wcpapir ::

Fantje vseeno je kdo zmaga Vuelto, to bo eden iz JV in za ekipo je popolnoma vseeno. Enako Primožu in Johanu, sekirate se brezveze...zmaga je naša.

Samael ::

Nihče se ne "sekira" zgolj debatiramo.
Da nas pa večina (no v teh debatah se najde vedno tudi kakšen osamljen wanna-be "alternativec") navija predvsem za Primoža pa tudi ni nobena skrivnost ;-)
Samael != Samuel

tonttu ::

wcpapir je izjavil:

Fantje vseeno je kdo zmaga Vuelto, to bo eden iz JV in za ekipo je popolnoma vseeno. Enako Primožu in Johanu, sekirate se brezveze...zmaga je naša.

Tega ne bom nikoli razumel, pa ne glede ali je to fuzbal, ali kolesarstvo ali pa kaj drugega. Zmaga je VASA? Resno, kaj imas ti z TJV? Ali pa magari Real Madrid. MI smo kupili tega igralca/tekmovalca, MI jutri igramo. MI!!! Kaj kurac delas TI pri tem? Sedis na kavcu, kadis cigaret, pijes pivo in govoris MI bomo zmagali. Resno bi prosil za eno razlago, kaj za hudica imas ti pri tem, da ste to VI.
Ok navijas za nekoga cool. Ampak mocno upam da imas vsaj malo svojega zivljenja, da to ni vse kar se ti dogaja v tvojem zivljenju.
Drugace je pa verjetno res, da se ve kdo bo pravi kapetan na Vuelti in to na zalost ne bo Roglic. Drugi problem pa je, da je do 2025 oces noces obsojen na TJV, po 2025 je pa precej majhna verjetnost da bo se hudo zanimiv za ostale. In ceprav verjetno pri TJV vedo, da so ekipa kot so predvsem zaradi njega, je za njih vse skupaj business. In pri tem sentimentalnost nima veze, kar pomeni da je vazno izkljucno to kaj se trenutno prodaja. In 2x TdF zmagovalec se precej boljse prodaja kot 3x Vuelta in 1x Giro zmagovalec, pa nam je to vsec ali ne.

wcpapir ::

tonttu je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Fantje vseeno je kdo zmaga Vuelto, to bo eden iz JV in za ekipo je popolnoma vseeno. Enako Primožu in Johanu, sekirate se brezveze...zmaga je naša.

Tega ne bom nikoli razumel, pa ne glede ali je to fuzbal, ali kolesarstvo ali pa kaj drugega. Zmaga je VASA? Resno, kaj imas ti z TJV? Ali pa magari Real Madrid. MI smo kupili tega igralca/tekmovalca, MI jutri igramo. MI!!! Kaj kurac delas TI pri tem? Sedis na kavcu, kadis cigaret, pijes pivo in govoris MI bomo zmagali. Resno bi prosil za eno razlago, kaj za hudica imas ti pri tem, da ste to VI.
Ok navijas za nekoga cool. Ampak mocno upam da imas vsaj malo svojega zivljenja, da to ni vse kar se ti dogaja v tvojem zivljenju.
Drugace je pa verjetno res, da se ve kdo bo pravi kapetan na Vuelti in to na zalost ne bo Roglic. Drugi problem pa je, da je do 2025 oces noces obsojen na TJV, po 2025 je pa precej majhna verjetnost da bo se hudo zanimiv za ostale. In ceprav verjetno pri TJV vedo, da so ekipa kot so predvsem zaradi njega, je za njih vse skupaj business. In pri tem sentimentalnost nima veze, kar pomeni da je vazno izkljucno to kaj se trenutno prodaja. In 2x TdF zmagovalec se precej boljse prodaja kot 3x Vuelta in 1x Giro zmagovalec, pa nam je to vsec ali ne.



Seveda smo zmagali. Sploh slovenski navijači Jumbo Visme. Zmagala je v vseh pogledih, ob enem pa se imamo belo majico Pogačarja, etapno zmago Mohoriča in obilico zabave zadnje tri tedne. Če zmaga ekipa za katero navijaš zmagaš ti in ekipa ker brez enega ne bi bilo drugega. Mi za njih oni za nas kot to gre pri biznisu kot praviš. In ja ne navijam za nekoga, navijam za ekipo.

tonttu ::

Vse ok, ampak se vedno ne razumem da govoris o tej ekipi v prvi osebi, kot da bi bil ti zaposlen pri njih. Nikogar od njih se niti v zivo videl nisi pa smo MI. Ok saj razumem nekateri imate taksna uboga zivljenja, da moras potem ziveti zivljenje nekoga drugega in se vsaj v tem enacis z njimi.
Kar se pa mene tice, pa ne MI nismo zmagali, in ne MI nismo dobili bele majice, in tudi MI nismo zmagali nobene etape. TdF je zmagal Vingegaard oz. TJV (za katerga mi ne delamo, niti nimamo nic od tega ce so zmagali). Belo majico je osvojil Tadej Pogacar, ne jaz in ne ti, in etapo oz. dve je zmagal Pogacar in eno Mohoric. Zmagala sta jo onadva zase in za svoje ekipe in sponzorje. Midva pri njihovih zmagah nimava cisto nic in od teh zmag tudi cisto nic ne bova imela. Lahko pa si sedaj odpres se en pir, ker si dobro gonil cel Tour da si ga zmagal. Si kaj utrujen? :))

wcpapir ::

Seveda, tudi pri kolesarskih ekipah so navijači pomembni. Njihova podpora in spodbuda lahko igralcem dajo dodatno motivacijo in vzpodbudo med tekmovanji. Kolesarski navijači lahko ustvarijo vzdušje, ki spodbuja kolesarje k še boljši predstavi in jim pomaga premagovati težave na poti do cilja. Prav tako so ključni v ustvarjanju edinstvene in navdihujoče atmosfere med kolesarskimi dogodki, kar privabi več pozornosti do športa. Tako kot pri nogometni ekipi so tudi kolesarski navijači enotni v svoji "ljubezni" do ekipe ter igralcev in igralcev spodbujajo k najboljšim dosežkom. Zato so tudi v kolesarstvu navijači neprecenljiv del ekipe.

V kolesarstvu je odnos med številom navijačev in sponzorstvi nekoliko drugačen kot pri nekaterih drugih ekipnih športih, kot je nogomet. Kolesarske ekipe se v glavnem financirajo prek sponzorstev, ki so povezani s posameznimi podjetji ali blagovnimi znamkami.

Število navijačev ima vpliv na prepoznavnost kolesarske ekipe, promocijo in medijsko izpostavljenost. Če ima ekipa veliko navijačev, to lahko privabi več pozornosti, poveča medijsko pokritost in vodi do večje prepoznavnosti sponzorskih podjetij. Večja prepoznavnost ekipe lahko tudi pozitivno vpliva na zanimanje drugih podjetij za sponzorstvo in to bo tam 2025 TVJ potrebovala ;)

blink ::

tonttu je izjavil:

Vse ok, ampak se vedno ne razumem da govoris o tej ekipi v prvi osebi, kot da bi bil ti zaposlen pri njih. Nikogar od njih se niti v zivo videl nisi pa smo MI. Ok saj razumem nekateri imate taksna uboga zivljenja, da moras potem ziveti zivljenje nekoga drugega in se vsaj v tem enacis z njimi.
Kar se pa mene tice, pa ne MI nismo zmagali, in ne MI nismo dobili bele majice, in tudi MI nismo zmagali nobene etape. TdF je zmagal Vingegaard oz. TJV (za katerga mi ne delamo, niti nimamo nic od tega ce so zmagali). Belo majico je osvojil Tadej Pogacar, ne jaz in ne ti, in etapo oz. dve je zmagal Pogacar in eno Mohoric. Zmagala sta jo onadva zase in za svoje ekipe in sponzorje. Midva pri njihovih zmagah nimava cisto nic in od teh zmag tudi cisto nic ne bova imela. Lahko pa si sedaj odpres se en pir, ker si dobro gonil cel Tour da si ga zmagal. Si kaj utrujen? :))


To je klasicna crednonagonska iracionalnost - ko nekdo zmaguje "smo zmagali MI navijaci" in si ekskluzivne pravice za bahanje vzamejo druzina/znanci/sosedje/sovascani/sonarodnjaki/sosolci/sokolesarji/sodrzavljani/soimenjaki/sozemljani..., ko izgublja pa "je izgubil ON". Gre za parasocialen odnos, kjer navijac dobi obcutek povezanosti in podpore s katerim potesi svoje socialne potrebe (obcutek osamljenosti, manjvrednosti, smisla, neprepoznavnosti...) s tem ko navija za svojega favorita in se z njim poistoveti.
Dokler na zadevo gledas kot dobro zabavo in se zavedas da z njihovo zmago v resnici nimas nic, je vse ok. Za kaj vec pa se je ze dobro vprasati o svojem mentalnem zdravju ali celo poiskati psihiatricno pomoc.
««
55 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433745 (1437) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410877 (8579) harvey

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
364085 (870) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333449 (2740) IČA

Več podobnih tem