» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
29 / 69
»»

jotunn ::

Ce smo ze ravno pri tem. Rossi tudi ni bil davcni rezident Italije, pa so ga na koncu lepo pohopsali za kar nekaj miljonov, ker se je izkazalo, da je lep del casa zivel v Italiji, ceprav uradno ni. Tudi za kar nekaj nasih "izseljencev" lahko recem da precej velik del leta prezivijo tam, kjer uradno ne zivijo... z nekaterimi se celo dokaj redno dobivam za skupne ture, tako da priblizno vem kje zivijo. Tako da zares ni niti povsem legalno, eticnost pa ce smo posteni v teh casi tako ali tako ni pomembna.

Zimonem ::

Zvezdica27 je izjavil:

najbolje, da tisti, ki ne dopuščate nasprotnega mnenja brž brž ujamete letalo za Afganistan. V tisto smer je prostora dovolj. Kar se mene tiče, se lahko tam prijavi tudi Roglič in tam šola sina (ko bo njegov froc šel v šolo pri nas, upam, da boste vsi utihnili). Eno je zakonito, drugo je moralno. Včasih gre v hud navskriž, da pride ne-pravo (nacistični zakoni so bili čist legalni).

Zdaj pa povej, Samael, dragi, kdaj sem jaz tebe imenoval cepca? Duševnega bolnika?

Evo zdajle bom: ti si kruh pa kakav!

zz

Ali a za Monako?

Samael ::

Zvezdica27 je izjavil:

najbolje, da tisti, ki ne dopuščate nasprotnega mnenja brž brž ujamete letalo za Afganistan. V tisto smer je prostora dovolj. Kar se mene tiče, se lahko tam prijavi tudi Roglič in tam šola sina (ko bo njegov froc šel v šolo pri nas, upam, da boste vsi utihnili). Eno je zakonito, drugo je moralno. Včasih gre v hud navskriž, da pride ne-pravo (nacistični zakoni so bili čist legalni).

Zdaj pa povej, Samael, dragi, kdaj sem jaz tebe imenoval cepca? Duševnega bolnika?

Evo zdajle bom: ti si kruh pa kakav!

zz

Prav trudiš se biti nadležen. Recimo si povedal svoje na to temo? Zakaj potem vedno znova hodiš v temo najedati ljudem z enim in istim, a imaš občutek da nisi bil opažen že prvič? Da nisi bil slišan desetič? Kaj potem, zakaj se ves čas vrtiš v enem in istem krogu?
To nima prav nobene veze z "nasprotnim mnenjem", ki si ga izrazil enkrat in ponovil, ter izsilil pozornost desetkrat, ampak je najbrž patološko. V tovrstnih temah smo pogosto različnih mnenj in o tem pač razpravljamo, ampak ti ne počneš tega. Vedno znova vsiljuješ ljudem nekaj, glede česar smo ti svoje poglede že razložili, pa ne samo enkrat, ampak prav ne znaš in ne znaš nehati.
Ne vem čemu ta tvoja tako globoka potreba izsiliti nekaj, ampak a ni škoda teme, ki bi bila lahko lepa, pa jo s svojo ego-driven agendo vedno znova kvariš. Toliko je enih tem na forumu, ki so res povsem brezvezne, a ti si se moral pa nasrati ravno v teh dveh (košarka in kolesarstvo), ki so stalnica in se da z nekaj izjemami prav fino diskutirati.
Recimo zdajle teče Vuelta, aktualno za debato in če jo spremljaš, bi lahko bi povedal kaj o tem, ampak ne, si se moral spet nasrati s tvojim klasičnim offtopic bullshitanjem čez katerega smo šli že ničkolikokrat v preteklosti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

Samael je izjavil:

Ne vem čemu ta tvoja tako globoka potreba izsiliti nekaj, ...

Zavist.

drvo ::

Lahko bi se vprašali, kaj storiti, da bi bili za športnike in tudi druge z visokimi prihodki zanimivi. Namesto, da bi razmišljali, kako pritegniti tujce, da bi razmišljali o davčnem rezidentstvu pri nas, se mi gremo slovensko faušijo. Meni se zdi absurdno, da bi nekdo plačeval pol svojega prihodka, kar je za nekoga kova Roglič(ugibam 1,5-2 milijona) v državno malho. Namesto bi za ljudi(tudi tujce), ki imajo na leto recimo milijon+ prihodkov, uredili ugodno davčno okolje, smo mi najbolj srečni, če sosedu krava crkne.

globoko grlo ::

Tocno tko, davka 10 posto, ddvja tak isto, pa korupcijo potamanit in bomo zvel kt lordi.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Goody ::

Hehe, poglej si dohodnino. Že nad 72K na leto plačaš 50%, temu pa za zaposlene dodaj še ZPIZ in ZZZS (ki sta prav tako brez kapice, pa čeprav, kaj ven od tega dobiš je pa seveda s kapico) pa si lepo ornk čez 70%. Lepote Slovenije. Ja res je, da so tudi marsikje drugje dohodninske stopnje podobne, AMPAK pri dosti višjih vrednostih. Praktično povsod pa imaš kapico na prispevke. Ko se hoče pa vsaj to pri nas uvesti pa vsi v luft...

Zimonem ::

Goody je izjavil:

Hehe, poglej si dohodnino. Že nad 72K na leto plačaš 50%, temu pa za zaposlene dodaj še ZPIZ in ZZZS (ki sta prav tako brez kapice, pa čeprav, kaj ven od tega dobiš je pa seveda s kapico) pa si lepo ornk čez 70%. Lepote Slovenije. Ja res je, da so tudi marsikje drugje dohodninske stopnje podobne, AMPAK pri dosti višjih vrednostih. Praktično povsod pa imaš kapico na prispevke. Ko se hoče pa vsaj to pri nas uvesti pa vsi v luft...

Point je da smo vsi revni. Pustimo koliko se proda koles, koliko se oddajajo igrišča za košarko in vse kar pride ob tem, zaradi lokalnih superzvezdnikov. Eni so zvezdice drugi so pa superzvezdniki.

GupeM ::

Goody je izjavil:

temu pa za zaposlene dodaj še ZPIZ in ZZZS (ki sta prav tako brez kapice, pa čeprav, kaj ven od tega dobiš je pa seveda s kapico)

Si prepričan? Za samozaposlene to ne velja, ne vem pa kako je za zaposlene.

Goody ::

Oh ja, seveda sem. Prispevki so procentni, absolutno lahko gredo malo pod neskončno ;)

Okapi ::

Ampak športniki so lahko sp, tam pa je kapica.

broken/link ::

medtem pa na vuelti roglič uživa.
fantje pri TJV so veseli, da so izgubili rdečo majco, da lahko sedaj ta teden počijejo in ne narekujejo tempa in ne skrbijo za rdečo majco, ampak lepo samo nadzorujejo potek dirke.
tudi super je videt, kako je oglič včeraj brez kakršnihkoli problemov držal stik s skupino najboljših, medtem ko so nekateri precej trpeli. Tako da super obeti za naprej.

Goody ::

Okapi je izjavil:

Ampak športniki so lahko sp, tam pa je kapica.


Jah no, saj sem napisal za zaposlene. Bi bilo pa zanimivo zvedeti ali so športniki ki so vezani na en klub res lahko s.p.? Načeloma po pravilih, ki veljajo za s.p. ne bi smeli biti (plačilo samo iz enega podjetje, delo ki ga opravljajo, bi se lahko štelo kot redno delovno razmerje)

P.s.: se opravičujem ker smo tako zašli iz teme...

GupeM ::

Goody je izjavil:

Oh ja, seveda sem. Prispevki so procentni, absolutno lahko gredo malo pod neskončno ;)

Nisem vedel. Sem mislil da je enaka omejitev kot pri samozaposlenih.

Okapi ::

Goody je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ampak športniki so lahko sp, tam pa je kapica.


Jah no, saj sem napisal za zaposlene. Bi bilo pa zanimivo zvedeti ali so športniki ki so vezani na en klub res lahko s.p.? Načeloma po pravilih, ki veljajo za s.p. ne bi smeli biti (plačilo samo iz enega podjetje, delo ki ga opravljajo, bi se lahko štelo kot redno delovno razmerje)

Plačilo od enega podjetja ni pomembno. A misliš, da bi morala založba zaposliti pisatelja, če ta samo pri njih izdaja knjige?

Goody ::

Zakaj ti vedno vidiš in odgovarjaš na samo 1 del mojega posta?

hunter01 ::

To, da tema zaide bolj ali manj stran od naslova ni kriv samo zvezdica s svojim mnenjem ampak predvsem to, da za vsak njegov post nasedete in znova in znova začnete isto debato z njim, pa čeprav je vsem jasno, da se z njim ne da o tem komunicirati...

Dejmo - Vuelta je trenutno. Nisem uspel spremljati preveč začetka, gledam trenutno razporeditev. Je Polanc tukaj da pomaga, lovi etapne al skupna razvrstitev?

Samael ::

hunter01 je izjavil:

Nisem uspel spremljati preveč začetka, gledam trenutno razporeditev. Je Polanc tukaj da pomaga, lovi etapne al skupna razvrstitev?

Kapetan UAE ekipe je domačin David De La Cruz, ki je bil lani sedmi v skupni razvrstitvi na Vuelti, koliko bodo pa imeli Polanc in ekipa proste roke pri lovljenju etap pa mislim, da ni znano oz. vsaj sam nisem zasledil nobenega podatka.
Samael != Samuel

Zvezdica27 ::

lp,

se opravičujem, če motim vaš lepi svet v katerem ste glavni v familiji in slovenska beseda odmeva do Urala. Tema je kolesarske dirke (resda so navedene le tri), moj zadnji post pa je bil namenjen novici, koliko bodo olimpijci pobasali davkoplačevalskega denarja za olimpijske kolajne in medtem ko bo Savšek moral plačati ves davek, ga saj-vemo-katera-dva ne bosta. In seveda se potem Rogli smeji na Vuelti (beri še spodaj razkritje).

Po moje to sodi v to temo.

Zdaj pa kaj je bolj slovensko, zavist (kaj je s tem narobe? Ojej, ali imam lahko zeleno pobarvane lase, da ne motim povprečnega Slovenceljna?) ali je bolj slovensko to da si "davčni utajevalec" (Martin Krpan) pa takole: tuji diplomati dobijo ob prihodu v SLO učbenik o drćavi. Notri je tudi poglavje o Mrtinu Krpanu in psihološki oris naroda. Ker sem v tem fohu, vem to, kot tudi komentarje, da je to res.

Rogla in Pogi sta posledica - in pač očitno ne tako moralno trdna, da bi s tem presekala. Zato je tu treba biti objektiven. In to je ful težko.

Ali težim? Seveda. Nalašč? Seveda. V tej temi dileme ni, ker sta trenutno Rogla in Pogi res najboljša v karavani in tudi objektivno si to zaslužita. Imam pa včasih tećave z objektivnostjo v drugih temah (recimo LD v NBA, ne za repko).

Med drugim je to tudi izzivanje, drži, kajti po napi zakonodaji se od olimpijskih premij itak ne odmerja dohodnin (to sem zamolčal).

In kaj zdaj? Sicer pa je to - havalbogu - svobodna država in imam lahko svoje mišljenje, kot imate vi lahko svojega. Če pa mi tega ne prriznate, pa vaš problem in lepo na pot v Afganistan, kjer boste lahko z vsemi imeli eno mišljenje!

Get used to it. Lumpa sta, tala mala lupma, kot bi najbrž radi bili vsi balkanci. Sam zase ne vem, ali bi ne ravnal enako (še delam na odgovoru). Sam jaz nisem športni vzor mnogim (pa ne mi zdaj s Pogi teamom, ker to pa nima veze s tem). Jaz bom to poveal vsakič.

zz

Samael ::

Danes šesta nekoliko hribovita etapa (Requena - Montana de Cullera, 158.3 km).




Vir: cyclingnews.com

Dvomim, da bo TJV lovila ubežnike oz. da se bo pred jutrišnjo razgibano etapo zgodilo kaj blazno zanimivega. Če se kljub temu katera ekipa odloči za lov, pa bi bi morala tudi Primožu ta trasa ležati in bi znal obleči rdečo že kakšen dan prej, kot se pričakuje.
Samael != Samuel

broken/link ::

konec bo zanimiv, ker je klanc glih tako dolg in glih tako strm, da se lahko naredijo razlike. Pa tle ubežniki načeloma nimajo veze, razn če bo med ubežniki kdo, ki je zanimiv v skupni razvrstitvi. ampak po navadi se favoriti vozijo skupej, in mogoče se danes na koncu udarijo med sabo.

Samael ::

Ravno tu je ta "načeloma" specifika :)
Favoriti pazijo eden na drugega vendar je zaradi relativno majhnih razlik lahko problem, če se med ubežniki najde kakšen second tier GC/hribolazec. No, če bo katera ekip lovila, pa upam, da to ne bo ravno TJV, pa zna biti na koncu zanimivo tudi za nas.
Samael != Samuel

Groot ::

Sam pa nekako dvomim da pobeg danes uspe, je preprosto preveč ravnine pred zadnjim vzponom. Nekako mislim da bo marsikdo od favoritov šel danes na etapno zmago, ker klanec ni tako dolg da bi se pretirano trošili ob napadu.

val46 ::

Ja, pa ne pozabit, na koncu se delijo tudi bonifikacijske sekunde. 10s za prvo, 6s za drugo in 4s za tretje mesto. Glede na to, kako strnjeni so časovno v prvi deseterici, lahko to že dosti pomeni za skupno uvrstitev. Nenazadnje, ne pozabit, da je lani Roglič osvojil Vuelto na račun teh bonifikacijskih sekund! In mislim da se Primož tega danes zaveda. Tako da, če ne bo kak pobeg ušel in se bodo na koncu favoriti udarili za zmago, bi znal ta klanec biti podoben "mesarskemu klanju" ;)

Glede zvezdice pa, ne morem da ostanem tiho :) Po novem ni samo košarkarski in kolesarski vseved. Po novem dela še z tujimi diplomati...ali je hotel reči, da printa knjižice in reklame v kaki firmi, pa zato ve, kake knjižice dobijo ti tuji diplomati, ko pridejo v Slovenijo? :D O ostalem pa ne bom, ker itak nima smisla... ;)

Samael ::

Danes pa po vsej verjetnosti ena zanimivejših etap v tem prvem delu Vuelte. Tule bi Movistar in Ineos skorajda morala navijati, da se izolira Rogliča. Sploh, ker jutri sledi lahka etapa.
Znali bi videti tudi izčrpavanje s pobegi, ki jih bo Primož moral pokriti, da se ne ponovi Giro 2019, čeprav mu zna iti tu na roko, da so razlike še vedno tako majhne, da tudi Movistar, Ineos in Bahrain ne morejo dopustiti, da prvi ali drugi pobegne in znajo ti opraviti delo namesto TJV.


Gandia - Balcón de Alicante, 152.0 km





Vir: cyclingstage.com
Samael != Samuel

hunter01 ::

Najslabši scenarij bo, če se zdruzijo ponovno vse ekipe proti Primožu.

Na siolu sem prebral:
Razlika med Vuelto in Dirko po Franciji je ta, da se na koncu najboljšim v etapi ne odbijejo dodatne sekunde v skupni razvrstitvi, zato niti ni bilo pomembno, ali bi Roglič končal kot prvi ali drugi.

Napaka verjetno? Bonifikacijske sekunde so letos na Vuelti ali ne?

Samael ::

Ja, najbrž je napaka. Včeraj je Roglič dobil 6 bonus sekund za drugo mesto.

Seeking to complete a Tour de France, Giro d’Italia and Vuelta treble, Egan Bernal shadowed Roglic up the slope and chased him over the line just eight seconds behind, losing six further seconds on bonuses. But Bernal climbed to fifth place overall and said he was happy after a day that went wrong for others.

Vir: https://roadbikeaction.com/la-vuelta-es...

The first three riders on the line gain time bonuses of 10, 6 and 4 seconds, while there are 3, 2 and 1 seconds available at the intermediate sprint.

Vir: https://www.cyclingstage.com/vuelta-202...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

hunter01 je izjavil:

Najslabši scenarij bo, če se zdruzijo ponovno vse ekipe proti Primožu.

Na siolu sem prebral:
Razlika med Vuelto in Dirko po Franciji je ta, da se na koncu najboljšim v etapi ne odbijejo dodatne sekunde v skupni razvrstitvi, zato niti ni bilo pomembno, ali bi Roglič končal kot prvi ali drugi.

Napaka verjetno? Bonifikacijske sekunde so letos na Vuelti ali ne?

Temu ne bi rekel napaka. Temu bi rekel nesposobnost medija, da pisanje članka o določeni temi da v roke nekomu, ki ga boli k.... za to temo. Kot da bi jaz pisal članek o bejzbolu. Lahko napišem članek o tem kdo je zmagal, potem se pa počasi moje znanje bejzbola konča.

Če bi avtorja članka ta tema vsaj malo zanimala, bi vedel da bonus sekunde so. Med prenosi na ES to velikokrat omenijo, pa ponavadi ujamem le zadnjih nekaj kilometrov dirke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Invictus ::

hunter01 je izjavil:


Na siolu sem prebral:
Razlika med Vuelto in Dirko po Franciji je ta, da se na koncu najboljšim v etapi ne odbijejo dodatne sekunde v skupni razvrstitvi, zato niti ni bilo pomembno, ali bi Roglič končal kot prvi ali drugi.

Siol ni več referenca za novinarstvo... Samo še slovenično nepravilno nabijanje...

Ne beri več slovenskih cajtngov in prešaltaj na tuje... Bo bolj natančno in prav pisalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ThinkPad ::

Danes je kratka etapa (152km) in profil veliko obeta, a mislim, da se na prvem klancu in vse do sredine proge ne bo kaj dosti zgodilo, kar se tiče glavnih favoritov za skupno zmago. Ne vem, kak je spust iz Puerto de Tudons, a če že, tam pričakujem prve napade, lahko pa se skupaj pripeljejo do zadnjega klanca (kot ponavadi). Prvi klanec je prilika le za (nepomembne) ubežnike... Sicer bi se z navitim tempom takoj na začetku lahko otresli večino Primoževih pomočnikov in v najslabšem primeru Primož lahko samo sledi in upa, da ne bo kakega defekta. Klanci danes niso dolgi in to bi moral Primož odpeljat BP.

FoxKnox ::

Danes bo taktika ekip še posebej v ospredju, kajti ob razgibanosti terena in kratke etape je vsako divjanje na čelu glavnine norost.Pričakujem kolesarje v begu, tudi od TJV in ostalih na vrhu in čez klance narekovanje ostrega tempa, da se skupina razredči.Pred zadnjima dvema klancema pa že poskuse dvigovanja tempa in pobegi najboljših, kjer znajo biti v pomoč tudi posamezni ubežniki.

Groot ::

Danes bo bistveno da se Roglič ne postavi v pozicijo kjer bi bilo vse na njem. Razlike so majhne tako da predvsem Movistar zagotovo ne bo zainteresiran za kakšne nevarne pobege, sploh koga od Ineosa. Bo pa problem če se kateri izmed Movistarjeve trojice znajde skupaj v begu s kom od Ineosa.

Samael ::

To bi znala biti precej zoprna situacija.
V tem primeru bo zanimivo, kako se bodo odzvali drugi. Ob tako majhni razliki tudi Landi z močnim Bahrainom ni v interesu da se še bolj oddalji kdo večjih.
Samael != Samuel

pirat ::

V "dobri" poziciji so kolesarji Movistarja, ki so na pozicijah 2, 3 in 4 v GC. Če se izmenjujejo v napadih, bo te napade moral vedno nekdo pokrivat, saj so vsi relevantni za skupni seštevek. Glede na videno dosedaj bo Jumbo Visma res težko vse to pokrivala. Poleg Rogliča bi moral imeti interes to pokrivati vsaj še Ineos in Bahrain, tako da uspeh samostojne akcije Movistarja ni tako verjeten. Zna pa biti težava za Primoža, da se pogrupirajo med seboj ter napadajo recimo v parih npr: Landa+Mas+Yates ali pa Landa+Lopez+Bernal ali Carapaz+Valverde (čeprav to bi skoraj rad videl, kombinacija Carapaz in eden iz Movistarja:D).
Jumbo Visma mora spraviti danes katerega od svojih v beg in imeti malo sreče pri izbiranju bitk, ki se bodo pojavljale tekom etape.

Samael ::

Auč, tole je pa še mene zabolelo. Ubogi Valverde.
Samael != Samuel

hunter01 ::

Bravo Jan in Primož - kolesarskim velesilam se bo zmešalo :)

Jan ima zgleda dokaj proste roke oz noge. Fenomenalno bi bilo spremljati nov slovenski dvoboj :)

Badwolff ::

Sem pa kr mal razocaran nad vožnjo favoritov. Lahko bi se Mal preizkusili v zadnji klanc, pa se jim kr ni dalo in so bili zadovoljni skupaj.

Samael ::

Ja, veliko dima pa bolj malo ognja okoli te etape. Prepričan sem, da bodo tudi oni razočarani zaradi tega čez ene dva tedna. No razen enega, kdorkoli pač že bo to.
Upam, da bo v nedeljo kaj bolj zanimivo.
Samael != Samuel

Groot ::

Škoda Valverdeja danes res. Meni osebno eden bolj simpatičnih v karavani, pa sicer nisem ravno simpatizer Movistarja.

Sicer pa dokaj pričakovano, brez pretiranih razlik med glavnimi. Še vseeno je do konca res preveliko, da bi se trošili že v prvem tednu. Sploh na letošnji Vuelti bo pomembno predvsem preživet prva dva tedna in nato v zadnjem biti v čim boljši formi.

Polanc danes super, upam da ga ne bo preveč pobralo na kakšni od naslednjih etap. Bo zanimivo videti kaj bo z njim naredil UAE, če mu uspe solidno dokončati Vuelto. Glede na vse nove prihode je sicer v vsakem primeru malo vprašljivo ali se mu sploh splača ostat.

Invictus ::

Vedno je žalostno, ko se kak sesuje.

Valverde je imel res smolo... Baje bi bilo lahko precej huje, saj je malo stran cel prepad...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

Alejandro Valverde je s solzami v očeh predčasno sklenil sedmo etapo dirke po Španiji. Pri 41 letih je bila to zanj zadnja tritedenska preizkušnja v karieri. Po padcu, ob katerem si je zlomil ključnico, pa še ni povsem jasno, ali se bo do konca sezone sploh uspel vrniti na kolo. Čez dober mesec ga sicer pričakujejo na svetovnem prvenstvu v Belgiji.

https://www.24ur.com/sport/ostalo/odsto...
Samael != Samuel

ThinkPad ::

Če se na tak način noče posloviti, bo morda dobil motivacijo, da potegne še kako sezono... Letos se je odlično kosal z mladci, tako da noge in telo mu še služijo, če bo le glava hotela.

Groot ::

Roglič danes preprosto vrhunsko. Lepo v zavetrju ves čas in potem ob pravem času naprej. Trojček iz Ineosa pa se je ubil dobesedno sam. Namesto da bi izkoristili priložnost ko je odpadla večina TJV, je Yates z napadi ubil najprej Carapaza, nato pa še Bernala. Za cherry on top pa potem še sam popustil.

Jirzy ::

Super forma Roglica. Nekoliko me je presenetil Mas, ampak pricakujem, da bo imel prej ali slej kak slab dan. Je kolesar, ki lahko na hitro zgubi par minut.
Preseneca me predvsem nemoc Bernala. Na Giru je bil vrhunski, takrat sem bil kar vesel, da ne gre na Tour :) Menda je medtem prebolel Covid, mogoce ima posledice.
Yates mi je deloval dobro, sem bil kar presenecen, da je tako hitro odpadel.

Samo tako naprej, pa brez padcev. Primoz ima se krono v dobrem.

feryz ::

En drugega čakajo, kdaj se bo kdo zvrnil kot Valverde. Nikomur se kaj dosti ne da.
Problem je, ker se naš še najrajši zvrne. Upam, da mu tokrat to ne bo uspelo.

Groot ::

feryz je izjavil:

En drugega čakajo, kdaj se bo kdo zvrnil kot Valverde. Nikomur se kaj dosti ne da.
Problem je, ker se naš še najrajši zvrne. Upam, da mu tokrat to ne bo uspelo.


Ah še v to temo si prišel trolat? Jao jao...

val46 ::

Ja, super forma Primoža zaenkrat res. Upam da tako ostane oz.se še malo izboljša v naslednjih dveh tednih. Glede Masa pa ja, včeraj je bil res dober in ja, če bo imel kak dan slab dan, lahko izgubi toliko kot Landa recimo. Sploh ob tem, da je pol Movistar ekipe že doma. Pa da tudi Lopez ni še za odpis in vprašanje, če se lahko res podredi Masu in dela zanj. Isto je pri Ineos. Ves čas trdim, da te ideje z tremi ali še več kapetani v ekipi so lahko dvorezni meč. Če bi recimo Yates in Carapaz včeraj delala za Bernala, tudi on ne bi toliko izgubil, kot je. Tako sta pa s temi napadi uničila njega in na koncu še sebe. Me resnično zanima kakšno je vzdušje v njihovi ekipi danes. Predvidevam da ne najboljše. Sicer sta oba, tako Yates kot Carapaz, znana po tem, da veliko napadata in skačeta na klancih, ampak jima to velikokrat ne uspe potem realizirat v karkoli. Pustimo OI in Carapaza, tisto je bila enodnevna dirka in je pač imel to srečo, da so vsi gledali Van Arta in Pogačarja, zato je lahko pobegnil, Yates pa...skoraj na vsaki etapi, ki se konča v klanec napade, ampak da bi stvar realiziral do konca, tega je pa izjemno malo, če sploh kakšen. Primerjaj recimo njega z Pogačarjem, ali nenazadnje tudi Rogličem...ko se ta dva odločita napast, gresta in ju nihče več ne ujame ponavadi. Pri njemu je pa ravno obratno...napada po 4x,5x na etapo, pa ne pride nikamor in potem zaradi teh napadov ponavadi še toliko omaga, da na koncu zgubi kako sekundo ali minuto.

Kakorkoli, veselim se naslednjih par dni, kjer zna v kak pobeg it tudi Tratnik, morda celo Mezgec ali Polanc, da ne bomo cel dan stiskali pesti samo za Primoža ;) Konc tedna pa spet gore in upanje da Primož še kaj pridobi pred zadnjim tednom, ki bo res "mesarsko" klanje kapetanov v gorah.

ThinkPad ::

Pri Primožu se malo bojim tretjega tedna, ko zna imeti kak slab dan in tu je tretji teden res hud. Sicer se vse konča potem s TT, a ko bodo konkurenti zavohali kri, bo letelo na polno. Sicer Primož še ni puknil za več kot ~2 min. in žal toliko prednosti še nima čisto pred vsemi, je pa blizu. Privoščil bi mu ugodnejšo prednost, vendar včasih se zdi, da varčuje z močmi, ko bi se lahko od koga že konkretno odpeljal. Počakajmo na tretji teden in še prej se jutri začne drugi teden. Nismo še na polovici..

Invictus ::

Saj bodo tudi ostali zmatrani :))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

drvo ::

Primož pa ne more brez padca.
Upam, da se ni poškodoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()
««
29 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433192 (884) nokken
»

Dediči Samsungovega šefa bodo plačali 60-odstotni davek na zapuščino

Oddelek: Novice / Rezultati
3511763 (9331) bbbbbb2015
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410254 (7956) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333295 (2586) IČA

Več podobnih tem