» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
20 / 69
»»

sunshine403 ::

Saj priznam da, glede na to, da je sport iz katerega izhajam prav tako vzdrzljivostni sport, do dolocene meje gledam na "napor" zelo podobno, ceprav je v resnici stvar popolnoma zgresena. To da pri kolesarjenju, smucarskem teku ali maratonu trpis dve ure, medtem ko pri teku na 100m samo dobrih 9sec, se ne pomeni, da je maraton vec vreden kot 100m sprint in da je v zmago na maratonu vlozeno vec dela kot v zmago na 100m. Glede tega kaj kdo lahko pa, konec koncev, Meta Hrovat bo prebrcala tistih 3000km na kolesu, kolikor jih ne na Touru (pustimo sedaj v koliko tednih/mesecih), ne Roglic ne Pogacar, pa niti v teoriji ne bosta prisla do po Kitzbuhlu, niti pes ne, kaj sele s smucmi. Ampak realno to ne pomeni cisto nic.
Ce ze kaj da "vrednost" sportu je to denar, kar pomeni da je pac, ce nam je vsec ali ne (meni osebno ze ni), najbolj pomemben sport prav nogomet, kolesarstvo je pa realno bolj kot ne cisti amaterski sport.

Zvezdica27 ::

hja. vsekakor je "regionalna" zadeva, Evropa, S amerika mičkn, morda avstralija. To je to. S tega vidika so skijaši še huje marginalizirani, tistih 5 držav.

Ampak ja, kriterij "denarja" je zelo relevanten. Globalnih športov tako res ni veliko. Čaki moram mal pogooglat globalne vresnosti športa

Ne vem pa od kje taka jebena fama s temi jebenimi smučarji... OK, ne upam na polno, saj nisem usekan (niti pri kolesu, primarni šport - jutri hočem biti zdrav), a sem v lifu presmučal že kar nekaj WC DH prog. Tko da govoriti, da kdo ne pride po Streifu dol je smešno (ne, nisem še, najbližje kar sem bil je bil Steinplatte iz V). Še moji 9 in 11 letni hčerki sta recimo presmučali Bad Kleinkircheim Franz Klammer WC DH progo... Kr neki. Smučanje je super, sam ta fama da je to ne vem kak šport je pa pač samo za otroke. Al pa vse ne vem kake nove zimske discipline na OI... Ajde pustmo zdaj to, dovolj, vsakemu svoje.

V glavnem... jaz KOMAJ čakam tour. To bo fakina klavnica, sploh zato, ker trase niso zahrbtno nevarne, niti klanci ekstremni, kot zna biti na Vuelti in Giru, pa se bo res videlo, katera ekipa bo svojega pripeljala do možnosti. mmm...


zz

perci ::

Tko da govoriti, da kdo ne pride po Streifu dol je smešno (ne, nisem še, najbližje kar sem bil je bil Steinplatte iz V).

Ne gre za vprašanje, kdo lahko živ presmuča Streiff ampak kdo je lahko obenem konkurenčen za visoka mesta. Dejstvo je, da za visoka mesta na smukih, moraš biti gladiator. Morda tvoja hči morda tudi skače 50m skoke pri 130 na uro?

sunshine403 ::

@Zvezdica27 saj smucanje ni nobena fama. Je pa res, da se ga v Sloveniji se iz casov Juge smatra kot nacionalen sport... verjetno zato, ker smo bili v njem vedno dobri, v fuzbalu je pa vse Slovence skupaj streslo predzadnje uvrsceno mostvo 3 medobcinske lige Severne Bijeline.
Glede WC prog, jah, ena stvar je peljati WC progo na lep pomladanski dan, druga stvar je pa peljati isto stvar na progi in ledu pripravljenem za tekmo. In taksnih sem presmucal krepko prevec da bi verjel, da tvoji 9 in 11 letni hcerki odsmucata to... tudi ce bi trenirali smucanje, pa ga verjetno ne.
Glede kolesarstva, sploh pa MTB, je pa stvar taka, da ze UCI stvari dela kot da se gre za neke kmecke dirke in potem je rezultat tak kot je. WC v MTB prenasa en RedBull TV s svojimi 17 gledalci, ob progi se zbere se naslednjih 12 nakljucnih mimoidocih in potem je nekako noro pricakovati, da bo to popularen sport, ce ga ze sama zveza jemlje kot nekaj, kar bi najraje ukinili. Za povrh pa je v celi sezoni, ki traja od februarja ali marca, do oktobra lih 6 tekem.

Zvezdica27 ::

prosim ne ni o MTB sceni, ker sem še dobre volje in bi rad tudi ostal. In pa ne mi o KZS (ali PZS) ali UCI, žal to poznam še predobro... Vse kar imam od tega je samo poznavanje naporov in kaj pomeni biti na tej ravni - in zato respect do naših cestašev, kjer pa je zraven še politika izven in v pelotonu... fakino noro zajeban šport.

dajmo zaključiti to smučanje. Zame je to zanimiva reč, ampak tud za bungee rabiš jajca, ki jih nimam, pa je neka Tina Robnik fakin nacionalna zvezda (imel sem njene smučke! priporočam ženske tekmovalne dile!), smuča pa na polno 2x po 1 minuto. Ja, nisem govoril o tekmovalnem ledu, sem ga pa parkrat vozil (največkrat gor na Moeltaller gletscherju, pa tud Pohorje, ko smo se švercali po pripravljeni progi tik po tekmi), vem kaj misliš, mislil sem seveda "normalen teren".

v glavnem - kaj je s Pogijem danes?

zz

PacificBlue ::

Pogi štarta kot zadnji ob 15:58
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Samael ::

PacificBlue je izjavil:

Pogi štarta kot zadnji ob 15:58

Super tajming, glih iz sluzbe. Hvala :)
Samael != Samuel

PacificBlue ::

4. mesto v kronometru za Pogija in skupna zmaga:).
Ne morem verjet, da je Mezgec premagal Bernala:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Uizi ::

8-)

Samael ::

Jutri se s kronometrom začne 6 dnevna Itzulia Basque Country, kjer bosta nastopila oba naša asa, Pogačar in Roglič.

Stage	Location	Length	Time (CET)
Stage 1	Bilbao - Bilbao ITT	13.9km	17:14
Stage 2	Zalla - Sestao	154.8km	13:37 - 17:29
Stage 3	Amurrio - Ermualde (Laudio)	167.7km	13:18 - 17:29
Stage 4	Vitoria-Gasteiz - Hondarribia	189.2km	12:46 - 17:29
Stage 5	Hondarribia - Ondarroa	160,2km	13:29 - 17:29
Stage 6	Ondarroa - Arrate (Eibar)	111.9km	14:42 - 17:29
Samael != Samuel

Samael ::

Tule naj bi bila časovnica kronometra. Primož naj bi nastopil kar zgodaj popoldne - ob 14:12h. Tisto zgoraj ob 17:14 ni točno oz. ob 17:13h naj bi bil na progi zadnji, Pogačar.
Takšen razmak med njima je zaradi taktiziranja ekip (glede na vreme), ki so same določile, se dogovorile, kdaj bo njihov kolesar startal.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Po prvi (kronometer) etapi Primož Roglič prvi, Tadej Pogačar z zaostankom 28ih sekund na petem mestu.
Zanimivo, da so v TOP 4 kar trije Jumbo-Visma kolesarji, ki pa so tokrat na dirki po Baskiji v podporo Primožu z B ekipo.
Samael != Samuel

;-) ::

Rolič je danes spet pokazal svojo nezanesljivost, mislim da je cas da mesto pusti kakemu drugemu iz dozorele ekipe JV. Pocasi bo ze komično tole.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Groot ::

;-) je izjavil:

Rolič je danes spet pokazal svojo nezanesljivost, mislim da je cas da mesto pusti kakemu drugemu iz dozorele ekipe JV. Pocasi bo ze komično tole.


Pojdi trolat drugač če ti pač ni jasna kolesarska taktika. Če pa slučajno ne trolaš, pa poglej vsaj še kakšno dirko, ker si več kot očitno pogledal ravno eno do sedaj.

bambam20 ::

Groot je izjavil:

;-) je izjavil:

Rolič je danes spet pokazal svojo nezanesljivost, mislim da je cas da mesto pusti kakemu drugemu iz dozorele ekipe JV. Pocasi bo ze komično tole.


Pojdi trolat drugač če ti pač ni jasna kolesarska taktika. Če pa slučajno ne trolaš, pa poglej vsaj še kakšno dirko, ker si več kot očitno pogledal ravno eno do sedaj.


To ni bilo prvič, da Rogljič ni zdržal psihološkega pritiska. A danes pa ni bil Pogačar kriv ? To mi je čudno, ker je za vsak enuseh Rogljiča kriv Pogačar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

pirat ::

@bambam20 in ;-)
glede na to, da noben od vaju ne zna niti Primoževega priimka napisati pravilno, je jasno kako kompetentna sta.

;-) ::

V glavnem nič od nič, človek ne zdrži novenega pritiska in rabi pomoč. Kondicijsko je dober mu pa manjka v betici

Groot ::

bambam20 je izjavil:

Groot je izjavil:

;-) je izjavil:

Rolič je danes spet pokazal svojo nezanesljivost, mislim da je cas da mesto pusti kakemu drugemu iz dozorele ekipe JV. Pocasi bo ze komično tole.


Pojdi trolat drugač če ti pač ni jasna kolesarska taktika. Če pa slučajno ne trolaš, pa poglej vsaj še kakšno dirko, ker si več kot očitno pogledal ravno eno do sedaj.


To ni bilo prvič, da Rogljič ni zdržal psihološkega pritiska. A danes pa ni bil Pogačar kriv ? To mi je čudno, ker je za vsak enuseh Rogljiča kriv Pogačar.


Kje pa sem napisal da je Pogačar kriv?!!

Jumbo je danes pač tvegal in šel na etapno zmago. So povedali tudi po etapi. Roglič je pa pazil predvsem na Pogačarja, ker McNulty pač ni realna šansa za uspeh v soboto.

Sicer pa itak vem da je moj komentar bolj ali manj bv, ker boš s svojima accountoma še naprej trolal.

Samael ::

;-) je izjavil:

V glavnem nič od nič, človek ne zdrži novenega pritiska in rabi pomoč. Kondicijsko je dober mu pa manjka v betici

Ah, blebetač. Koliko etap si pa gledal? Naj uganem, nekaj si ujel v novicah, potem pa po nesreči naletel na to temo?
Roglič je v Baskijo prišel z mlado B ekipo Jumbo-Visme, ker je strategija te ekipe, ki ima tudi svojo kolesarsko šolo na Nizozemskem, razvoj svojih lastnih mladih talentov.

Če bi kdo vaju (z bambam20-om) dejansko gledal današnjo etapo, ne pa govoril iz riti, mu ne bi ušlo, da je imel Primož danes potencialno vse do konca na voljo pomoč Tolhoeka in Vingegaarda, pa so se v ekipi, podobno kot tudi v Tadejevi UAE odločili, drugače.

Danes je ekipa malce ponesrečeno stavila na etapno zmago Vingegaarda (o njem boste še slišali), ki pa je bil v šprintu nekoliko prekratek.
Samael != Samuel

Samael ::

Groot je izjavil:

Roglič je pa pazil predvsem na Pogačarja, ker McNulty pač ni realna šansa za uspeh v soboto.

Evo, to ja. :) Jutrišnje ravninske etape tudi če ne bi bilo, sobotno pa komaj čakam. Sedem kategoriziranih klancev, to bo še zanimivo :)

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

ThinkPad ::

Pri teh sedmih klancih v soboto je potem navadno tako, da se skupinica favoritov skupaj privleče do zadnjega, pa še tega večinoma prevozijo skupaj. Kaki napadi od daleč so malo verjetni, ker solo do cilja ni ravno opcija, kako se pa pobegi sestavijo, nikoli ne veš. Jumbo bi moral vsaj toliko tempo navit, da zmatrajo McNulty, pol pa Primož lahko nardi razliko in upa, da ga Tadej ne more ruknit za 20 sec.

;-) ::

Tadej je nov. V soboto bo tadej vsaj 60 sekund pred Roglicem.

Roglic ima probleme s kolkom se od zadnjega padca, je pa eden izmed edinih na tekmi ki brca iz kolka in ne iz kolen (cisto svoj stil voznje), Pogi ve da ima tezave zato ne rine na silo, poskodba bo ustvarila sama razliko.

Zvezdica27 ::

MA Jumbo je čist zavozila. Imaš rumeno, pa gre tip v beg? Namesto da zadaj vleče rumeno naprej?

Svašta

val46 ::

Sami pametni, ko kolesa razen po TVju še niso videli :))

Danes je na vrsti ravninska etapa in nenapisano pravilo je, da ekipa ki ima majico vodilnega, skrbi za tempo in predvsem pokriva napade ter skrbi, da potencialni beg ne pride do cilja. Se pravi, je Jumbo dobro preštudiral kateri ekipi prepustit za en dan majico vodilnega. No, dejansko za dva dni, ker jo bo Roglič napadel šele v soboto nazaj. S tem se bo UAE zmartral in bo danes in v soboto toliko bolj na udaru, kot pa Jumbo. Kar pa pomeni, da bodo lahko igrali svojo igro, ne pa pazili na vse ostale. Ni to tour de france, kjer se bori za majico vodilnega morda 3 ali 4 kolesarji. Tu, če pogledaš razpredelnico, jih je vsaj 20, ki lahko zadnji dan naredijo razliko teh 2min do vodilnega. Zdaj pa pokrivaj teh 20 kolesarjev, če lahko. Je pa res, da je Rogliču še vedno najbolj nevaren za skupno razvrstitev še vedno Pogačar in nenazadnje, mi je to všeč. Ni važno kdo zmaga, sam da je naš ;)

Zvezdica27 ::

kolesarim skor vsak dan, sem TK vodnik in tako naprej...

zadnja etapa iam 7 klancev, ja, a je tako kratka, da noben od teh največjih profijev na planetu ne more pregoret na tako kratki etapi. Ni variante. Morala bi bilti vsaj 3x daljša. Če resno misliš, da bo Jumbo na tako kratki etapi naredila 30 sec razlike napram UAE, ni variante. Sploh ne rabi Pogačar zmagat.

UAE ima to v žepu. Samo sedijo na Roglinem kolesu zadaj in čakajo. Pogačar pokriva nevarne skoke, ekipa se vozi v zavetrju Jumba, ki bo napadal in se iztrošil. Pomni: na zadnjih dveh klancih bo Rogla sam, zmatran in brez šans (za majico, etapo morda celo zmaga, a koga t obriga)

Rogla oz. Jummbo je zajebal rumeno in to je to. AGAIN.

zz

Okapi ::

Zvezdica27 je izjavil:

kolesarim skor vsak dan, sem TK vodnik in tako naprej...

zadnja etapa iam 7 klancev, ja, a je tako kratka, da noben od teh največjih profijev na planetu ne more pregoret na tako kratki etapi. Ni variante.

??? Če je tempo od začetka dovolj hud, lahko vsak pregori.

globoko grlo ::

Mene recimo zmoti, da gre Pogi pregledat zadn klanc in sam zaključek etape, Rogla pa ne. Mislm a je tolk težko magar enga gor poslat in prevert kolk ozki ovinki so na cilju?

Pa imam občutek, da so pri JV taktično slabo podkovani, vedno se neki zajebejo in al pokrivajo napačne, al pa vlečejo tam, kjer ni treba.

SIcer pa živeli bili pa videli :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Samael ::

Zvezdica27 je izjavil:

zadnja etapa iam 7 klancev, ja, a je tako kratka, da noben od teh največjih profijev na planetu ne more pregoret na tako kratki etapi. Ni variante. Morala bi bilti vsaj 3x daljša. Če resno misliš, da bo Jumbo na tako kratki etapi naredila 30 sec razlike napram UAE, ni variante. Sploh ne rabi Pogačar zmagat.

UAE ima to v žepu. Samo sedijo na Roglinem kolesu zadaj in čakajo.
zz


Etapa s sedmimi kategoriziranimi klanci bi morala biti vsaj 335km (?!!) dolga, da lahko pro kolesar pregori? Tole postaja tako težko berljivo da se človek počasi vpraša na čem si?

Jaz odkrito dvomim, da bo JV tista ekipa, ki bo narekovala tempo. Prej bi rekel, da bo UAE, svoje računice majo pa tudi Ineos, Movistar, Astana ... pa najbrž še kdo, ki bo želel nadoknaditi izgubljene sekunde. Kot je nekdo zgoraj rekel, to ni Grand tour, kjer bi bili proti koncu v igri trije, tu imajo poleg Primoža, Tadeja in McNultyja vse do konca ambicije vsaj še Yates, Valverde, Izagirre, pa še kdo.

Položaj v katerem se je po včerajšni etapi znašel JV ni brez tveganja, vendar upoštevajoč okoliščine, kjer JV ni prišel v Baskijo v zasedbi, ki bi omogočala kakšen trajnejši nadzor zadnjih etap, vidim v njem nek smisel.
Samael != Samuel

Invictus ::

Mislim, da so v JV preprosto leni. Kar je povsem v skladu z ležernim karakterjem Nizozemcev.

Roglič bi moral biti v kaki švabski ekipi, pa bi bilo bolje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Samael ::

globoko grlo je izjavil:

Mene recimo zmoti, da gre Pogi pregledat zadn klanc in sam zaključek etape, Rogla pa ne. Mislm a je tolk težko magar enga gor poslat in prevert kolk ozki ovinki so na cilju?

Saj ne veš, če niso koga poslali "gor". Vemo zgolj, da si trase ni šel pogledati Primož. Ampak Primož se zaradi nedavnih Paris-Nice poškodb na Baskijo tudi na splošno ni pripravljal. Mogoče mu je pa tista ura, dve počitka bila več vredna, kot skakati naokoli po trasi, a? To vedo zgolj v ekipi.
Samael != Samuel

Zvezdica27 ::

lp,

dude... sem šel gledat - 110 km je stage 6. To še zame ni veliko, kaj šele za profije, ki trenirajo, so našpičeni... in dobro plačani. Ja, se da pregoret, sam ne če maš ekipo, ki te vleče naprej za majico. In če imaš majico - ne vlečeš (in še bolj počivaš)- prav vse so v Jumbu zajeabali. Pregori se tako kot na Flanders 21, ko VDP v finishu ni mogel danca, ker ga je zadnja 2 km vlekel. Ko si sam. Ne pa ko imaš ekipo okoli.

Lej, morda so šli sem samo "vintat", sam ne verjamem - če ne bi krono šel počasi in ne bi s Pogijem šprintal v kalenc. Torej - gredo na polno. In če gredo na polno, majico braniš. Ja, ni to

Zajebali so, da verjet ne morem - tip od jumbe za zmago etape vmes ko zgubljaš majico vodilnega? Zadaj pa Rogla sam, dokler se en ni spomnil, da bi malo vlekel zadnjih 10 km... Pa ne me jebat... Že to, da ti na spustu UAE adut uide, je noro - se zgodi, samo potem saniraš, ne pa da še sam pomagaš.

UAE ima to v žepu in sploh ne Pogi. Pogi je samo backup, ki bo sedel na zadnjem kolesu od Rogle in šel z njim, če bo res naredil čudež, potem pa ga bo prešprintal in upal, da naredi tisto razliko.

KOlesarstvo je ekipni šport v resnici. Romantini časi Mercxa, so minili.

zz

FoxKnox ::

Današnjo in večino jutrišnje etape bodo morali pri UAE pokrivati pobege, ostali se bodo samo za njimi peljali, tudi JV.Do zadnjega klanca v soboto , kjer bo moral Rogla napasti in verjetno mu bo Pogi samo sledil, ne bo pa menjal. Pred ciljem bo Pogi navil in poskušal nadoknaditi 20 sekund. V vsakem primeru je zmaga naša .Mc nulty nima šans v taki kombinaciji, razen če mu Pogi pomaga ohraniti razliko, če mu bo lahko sledil.

Samael ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,dude... sem šel gledat - 110 km je stage 6. To še zame ni veliko, kaj šele za profije, ki trenirajo, so našpičeni... in dobro plačani. Ja, se da pregoret, sam ne če maš ekipo, ki te vleče naprej za majico. In če imaš majico - ne vlečeš (in še bolj počivaš)- prav vse so v Jumbu zajeabali.

lp,dude... ko govorimo o kolesarstvu treniraš kolesarstvo, ko govorimo o košarki treniraš košarko, ko debata nanese na pravna zadeve, trdiš, da si pravnik in tako dalje ...
Jack of all trades, master of none, al kako bi rekli?
Moja trditev je pa sledeča. V tempu, kot ga bodo imeli jutri, bi ti nekje povsem zadaj peš rinil kolo že na tretjem klancu tam nekako po 20ih kilometrih, sredi tistega na 43km pa bi si osamljen rekel "fuck this", se obrnil in spokal domov.
Tudi sam precej prevozim, pa ne bi niti v sanjah primerjal njihove vožnje čez 10 - 11 klancev od katerih je 7 kategoriziranih z našimi izletniškimi 110km iz LJ do Zgornjega Jezerskega pa nazaj ipd (pa četudi moj v tistem dnevu obsega še pohod do Češke koče).
Etap ne gledaš, kaj ti ljudje tu pišemo glede samih okoliščinah prezreš in ignoriraš, si pa ogledaš slikco ene etape pa si že strokovnjak. Pa da ne bo kdo podvomil dodaš še en random kolesarski dogodek iz preteklosti.
Ne vem zakaj se sploh odzivam na tvoje prazno trmoglavljenje, ampak res, res težko te je brati, pa hkrati tudi spregledati neumnosti, ki jih klatiš.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

zadnja etapa iam 7 klancev, ja, a je tako kratka, da noben od teh največjih profijev na planetu ne more pregoret na tako kratki etapi. Ni variante.

Zanimivo, da na kronometru, ki je še precej krajši pa kar pregorijo....

aerof ::

Za Rogliča to ni slab scenarij, sploh za konsolidacijo v ekipi. Njegov moštveni kolega je dobil možnost, pa jo ni izkoristil, kar tem mladcem malo pristriže peruti in vidijo, da zmagati ni ravno samoumevno, tudi če dobiš proste roke. Športni direktor je gotovo odgovoren za tole, to je pri JV itak rak rana :( . Primož bi edino v zadnjih metrih lahko še enkrat potegnil in zmanjšal skupno razliko na 10 s zaostanka, to je pričakoval tudi Pogačar, ker je bil kar slabe volje zaradi tega. Sobotna etapa bo gotovo ognjemet, ne bo se čakalo na zadnji klanec in vprašanje, če bo Mcnulty pred zadnjim klancem sploh še v igri. Zelo blizu je kar nekaj Baskov (Bilbao, Izaggire, Landa..), ki bodo naredili dirko zelo težko, tu je pa še Yates, ki je prav gotovo med glavnimi favoriti. Definitivno UAE ne čaka lahko delo v soboto :) . Dobro za Primoža je, da če zmaga, bo zmaga pripisana njegovi moči, če pa ne, bo pa to pripisano slabi taktiki ekipe :) .

Okapi ::

No ja, stvar je povezana s fiziologijo, dostavo energije mišicam. Lahko že na prvem klancu pregoriš, če je dovolj hud tempo, potem si pa do drugega klanca opomoreš - če imaš ekipo, da ti dela zavetrje in nosi vodo. Če je nimaš, si pa oplel. Ekipe si morajo pa preračunati, kakšen tempo še lahko narekujejo, da šef ne ostane prehitro sam.

Problem je, ker ni mogoče natančno predvideti, kakšna je dnevna forma, in je treba prvih 90% dirke iti z določeno mero rezerve. Razen tisti, ki se odločijo za hiter pobeg, pa kar bo, bo (in v večini primerov se izkaže, da ne bo;) ).

val46 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

dude... sem šel gledat - 110 km je stage 6. To še zame ni veliko, kaj šele za profije, ki trenirajo, so našpičeni... in dobro plačani. Ja, se da pregoret, sam ne če maš ekipo, ki te vleče naprej za majico. In če imaš majico - ne vlečeš (in še bolj počivaš)- prav vse so v Jumbu zajeabali. Pregori se tako kot na Flanders 21, ko VDP v finishu ni mogel danca, ker ga je zadnja 2 km vlekel. Ko si sam. Ne pa ko imaš ekipo okoli.

Lej, morda so šli sem samo "vintat", sam ne verjamem - če ne bi krono šel počasi in ne bi s Pogijem šprintal v kalenc. Torej - gredo na polno. In če gredo na polno, majico braniš. Ja, ni to

Zajebali so, da verjet ne morem - tip od jumbe za zmago etape vmes ko zgubljaš majico vodilnega? Zadaj pa Rogla sam, dokler se en ni spomnil, da bi malo vlekel zadnjih 10 km... Pa ne me jebat... Že to, da ti na spustu UAE adut uide, je noro - se zgodi, samo potem saniraš, ne pa da še sam pomagaš.

UAE ima to v žepu in sploh ne Pogi. Pogi je samo backup, ki bo sedel na zadnjem kolesu od Rogle in šel z njim, če bo res naredil čudež, potem pa ga bo prešprintal in upal, da naredi tisto razliko.

KOlesarstvo je ekipni šport v resnici. Romantini časi Mercxa, so minili.

zz


Vseved in vseznalec je ta naša zvezdica27 al kolk je že ;) Ti je že Samuel povedal. Ne vem zakaj potem sediš za računalnikom in komentiraš vse to, če bi lahko vlekel miljone v NBA ali pa v eni od profesionalnih kolesarskih ekip. Je pa zanimivo, da v čisto vsaki temi "serješ" po naših najboljših. Ne vem, imaš morda take vrste fetiš, ali si sam tolk fovš, da glava peče?

Konkertno si mi pa povedal že v prvem odstavku dovolj o svojem poznavanju kolesarstva. Govorim o tekmovalnem kolesarstvu, ne o tistem tvojem, ko se na lep sončen nedeljski popoldan odpraviš do sosednjega kraja na sladoled. Ne vlečeš, ko imaš majico in počivaš??? si ti sploh si ogledal kdaj kako etapo? Al govoriš tko, v tri dni nekaj? Valda da ekipa ki ima majico vleče, to pa zato, da je tempo dovolj velik, da ne skačejo ostali vsakih 100m v beg! Glede Flanders 21 ne mislim komentirat, ker nisem gledal, po tistih par sekundnih posnetkih v novicah, pa ne mislim podajat ocene kaj, kdo in kako je zajebal.

Mi je pa najbolj zanimiva tvoja izjava, kako bi še ti prekolesaril 110km brez da bi pregorel. Ja, jaz bi jih in sem jih že tudi, ampak, ne s takimi klanci(vsaj 7 jih je, ki imajo naklon nad 10%) in predvsem pa ne v takem tempu, kot se vozijo oni. Verjamem, da tudi ti ne. Zdej pa hitro na eurosport gledat današnjo etapo, da ne bom kot ti, ki podaja neke ocene, po 2minutnih prispevkih na rtvslo.

Zvezdica27 ::

nisem noben vseved. Sem pa pravnik, na svojem področju med top 5 v SLO (v resnici obskurno področje), sem tekmoval xc 20 let nazaj (ne bi več in nobenmu ne privođščim teh naporov) in pa igral košarko (treniral le v OŠ) skor vsak dan.

In kaj zdaj?

Dokler kupujem drese in financiram NBA in kolesa in financiram kolesarstvo LAHKO KOMENTIRAM KAR HOČEM. Upam, da je to vašim beticam jasno. Če vam pa ni - pojdi vsak k svoji mamici jokat. JAz bom pisal kar bom hotel na temu forumu in si mislite kar hočete.

Moje mnenje je zgoraj. Taktično je bil stage 4 polom Visme, da že dolgo nisem videl večjega. UAE je naredil vse prav, sploh McNulty (Pogi pa je res padel v Rogličev položaj, ampak on je le del ekipe in se mu samo smeje). V kolesarstvu je idiotsko odlepiti pomočnika od GC majice. TO lahko (kot športni direktor ali nosilec majice) ukaže samo idiot. Vaše mnenje, da ekipa, ki ima majico navija tempo v naslednji ranvinski etapi je popolnoma noro. Pojma nimate. Ekipa majice počiva in drugi vlečejo. Če hočejo majico bodo vlekli, če pa ne, pa še bolje, počivaš. Tle vam direkt povem, da taktike ne razumete. To je taktika ekip, znotraj vsake pa imaš modele, ki iščejo slao, šanso, uspeh... brutalen šport.

NI vam tudi jasno, da je kolesarstvo ekipni šport. Rogla ne bo nič napadel. Napadla bo Jumbo VIsma - ali pa ne bo nič. In Mc Nulty ne bo branil majice. Branila jo bo cela ekipa - vključno s Pogijem. Brez ekipe tud Froome ne bi zmagal nič. Krono je pa druga zgodba, tam si sam. Zato pa je krono.

Sicer pa - pustimo stati do sobote zvečer. Ni teorije, tudi če cel peloton dela proti UAE (pa ne bojo), da UAE izgubi tole dirko. Padec že... ampak... UAE je ena od najjačih ekip, Imajo vodilnega (ki ni slab, tko da ga ne podcenjujte, ker je bil maldinski svetovni prvak med drugim) tko da ....

Morte v svoje (čustveno premaknjene ker sta tam dva naša) glave vbiti, da ROgla in Pogi nista tam zaradi države (heh, oba davke plačujeta v Monaku, tko da od njih nimamo nič), ne za nas (briga ju in edino prav), sta samo za svojo ekipo in če se izkažeta, zase. In v tem filmu sta onadva in še tistih 10 drugih (Yates, Carapaz..,) gre za 10 od enih od najjačih športnikov na planetu. Ostali niti zase niso, ampak za plačo (in ne za nek "narod"). TO da sta "naša" je vseeno - JUmbo je zajebal dirko, ni to padec, to je bil isti zajeb kot s tistimi vetrovkami ali flanders 21 ali pa kuharija lani na Giru ko so majico preveč nafutrali, amaterji. Fakin amaterji. Škoda za Primoža, UAE se smeje.

A ni šport zanimiv?

zz

GupeM ::

Zvezdica27 je izjavil:

A ni šport zanimiv?

Zelo. Za razliko od tvojega nabijanja.

Povej mi, kako bo UAE v soboto branil majico, ko pa McNultyju lahko Rogla pobegne na zadnjem vzponu za več kot pol minute? Pa če se do zadnjega vzpona vsi skupaj pripeljejo z avtobusom. Tudi cela ekipa UAE ne bo mogla slediti Rogli. Pogačar mu bo lahko, ekipa pa zagotovo ne. Ampak če mu Pogačar sledi, bo za UAE to premalo. Pogačar bi ga moral prehiteti. Kar je seveda povsem možno, ampak to bi bilo možno tudi če bi bil Rogla še vedno v rumenem.

Res je vem kje ti vidiš težavo.

aerof ::

Zvezdica27 je izjavil:

n


NI vam tudi jasno, da je kolesarstvo ekipni šport. Rogla ne bo nič napadel. Napadla bo Jumbo VIsma - ali pa ne bo nič. In Mc Nulty ne bo branil majice. Branila jo bo cela ekipa - vključno s Pogijem. Brez ekipe tud Froome ne bi zmagal nič. Krono je pa druga zgodba, tam si sam. Zato pa je krono.

Sicer pa - pustimo stati do sobote zvečer. Ni teorije, tudi če cel peloton dela proti UAE (pa ne bojo), da UAE izgubi tole dirko. Padec že... ampak... UAE je ena od najjačih ekip, Imajo vodilnega (ki ni slab, tko da ga ne podcenjujte, ker je bil maldinski svetovni prvak med drugim) tko da ....

zz


Ni samoumevno, da ima UAE dobljeno dirko. Jumbo Visma in Bahrain imata dva kolesarja v minuti in pol, Ineos, Movistar in Bora pa po enega, vse to so supermočne ekipe.Vse si lahko privoščijo poslat enega v napad zelo hitro. Tempo bo peklenski, Baski so doma supermotivirani, pomembne bodo tudi bonifikacijske sekunde, ker je zmaga ubežnikov malo verjetna. Napadi se bodo začeli že zelo zgodaj in ekipe bodo napadale ena za drugo, zato bodo v UAE verjetno skurili pomočnike precej pred odločilnim vzponom. Dejansko ni še nič odločenega, zelo zanimiva dirka bo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aerof ()

aerof ::

Aja, pa še Astano sem pozabil, ima tudi dva kolesarja, Izaggire je celo Bask ;). McNulty je pa v tretji, precej lažji etapi kasiral 18s v zaključku. Pa še tam sta Roglič in Pogačar zaradi gledanja drug drugega dopustila, da so jih dvakrat ujeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aerof ()

pirat ::

Jutri se lahko zgodi vse, ni zastonj queen stage. Roglic ima to prednost, da bo sam lahko presodil, kdaj bo napadel; Pogacar bi z lastnim napadom prevec tvegal (da bi povlekel Roglica do koncne zmage, McNulty pa bi izgubil zmago). Potem so se vsi ostali.... jutri bo slo na noz, zmagal bo jutri najmocnejsi, svoje racunice ima poleg Roglica, Pogacarja in McNulty-ja se marsikdo... Mene recimo zanima kako bo jutri vozil Vingegaard, pa Valverde zna divjati, pa Astana.... Verjamem, da bi Jumbo raje imela majico, a ni vse zgolj slabo zanje v tej situaciji (UAE se bo moral npr. braniti tudi pred Vingegaardom). So povedali, da bodo presojali ali je bila takticna odlocitev v 4 etapi dobra ali slaba po koncu dirke.
Na zadnjem klancu bo vsak sam.

Samael ::

aerof je izjavil:

Izaggire je celo Bask ;).

Pa lanski oz. predlanski (lani je zaradi pandemije tour Baskije odpadel) zmagovalec Itzulie.
Res ima veliko tekmovalcev jutri svojo računico.
Samael != Samuel

šernk ::

jutri se bo na zadnjem klancu šlo na polno brez taktiziranj, kot so tist dan ko sta Rogla in Pogi se odpeljala naprej. Verjetno bo kdo od tistih, ki so bolj zaostali poizkušali tudi z napadom od daleč.

@Zvezdica: a Vuelta ne šteje kot dobra dirka Rogliča in TJV, ko je rdečo majico pripeljal že 2x v cilj? Če so sposobni vuetlo zmagat so sposobni tud baskijo.

Jutri bo šlo na vse in bo odločala dnevna forma na koncu. Tudi TJV ima dva med top3 v skupnem. Lahko komot pošljejo Vingegaarda v napad in ga mora UAE pokriti. Iz ozadja so: Valverde, Izagirre, Landa, ne daleč je tudi Fuglsang ki bi lahko ob dobrem dnevu poizkusili z napadom od daleč in ga je spet potrebno pokriti. Pa še drugi so seveda tudi umes. En od teh sproži napad od daleč in skuriš celotno ekipo še pred zadnjim vzponom. TJV lahko dirko samo še dobi, UAE jo pa lahko tudi izgubi gledano iz psihološkega stanja. Dober dan skoraj kogarkoli izmed top10 lahko pomeni presenečenje.

Sicer če se UAE skuri bo TJV pognal ampak na zadnjem vzponu bo mož na moža in bo morda kak pomočnik blizu, še tam se pa pomočnik če bo močnejši lahko prelevi v zmagovalca. Zadnja etapa je, ni to tour kjer je treba kapetana počakat in ga pripeljat na vrh.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Samael ::

V končni fazi modrovanje Zvezdice le ni tako zelo nekoristno. Pa ne zaradi njegovega pisanja, ampak odzivov in splošne aktivnosti, ki jo je izzvalno to njegovo "rebel without a cause" pisanje :)
Sam sem čisto pozabil na opcijo napada s strani Vingegaarda, ki ga omenjata zadnja dva posta zgoraj in ki lahko spet nekoliko premeša karte v taktiki drugih. In vsa ta konkurenca, toliko ekip s svojo računico ... Nisem pričakoval toliko od Baskije ampak ob vsem tem debatiranju se napetost samo še stopnjuje in res komaj čakam prenos dirke :)
Na nek način mi je zdajle celo všeč, da TJV ni prišla v polni jakostni zasebi, kar naredi vso zadevo še malce bolj pikantno.
Samael != Samuel

val46 ::

Zvezdica27 je izjavil:

nisem noben vseved. Sem pa pravnik, na svojem področju med top 5 v SLO (v resnici obskurno področje), sem tekmoval xc 20 let nazaj (ne bi več in nobenmu ne privođščim teh naporov) in pa igral košarko (treniral le v OŠ) skor vsak dan.

In kaj zdaj?

Dokler kupujem drese in financiram NBA in kolesa in financiram kolesarstvo LAHKO KOMENTIRAM KAR HOČEM. Upam, da je to vašim beticam jasno. Če vam pa ni - pojdi vsak k svoji mamici jokat. JAz bom pisal kar bom hotel na temu forumu in si mislite kar hočete.

Moje mnenje je zgoraj. Taktično je bil stage 4 polom Visme, da že dolgo nisem videl večjega. UAE je naredil vse prav, sploh McNulty (Pogi pa je res padel v Rogličev položaj, ampak on je le del ekipe in se mu samo smeje). V kolesarstvu je idiotsko odlepiti pomočnika od GC majice. TO lahko (kot športni direktor ali nosilec majice) ukaže samo idiot. Vaše mnenje, da ekipa, ki ima majico navija tempo v naslednji ranvinski etapi je popolnoma noro. Pojma nimate. Ekipa majice počiva in drugi vlečejo. Če hočejo majico bodo vlekli, če pa ne, pa še bolje, počivaš. Tle vam direkt povem, da taktike ne razumete. To je taktika ekip, znotraj vsake pa imaš modele, ki iščejo slao, šanso, uspeh... brutalen šport.

NI vam tudi jasno, da je kolesarstvo ekipni šport. Rogla ne bo nič napadel. Napadla bo Jumbo VIsma - ali pa ne bo nič. In Mc Nulty ne bo branil majice. Branila jo bo cela ekipa - vključno s Pogijem. Brez ekipe tud Froome ne bi zmagal nič. Krono je pa druga zgodba, tam si sam. Zato pa je krono.

Sicer pa - pustimo stati do sobote zvečer. Ni teorije, tudi če cel peloton dela proti UAE (pa ne bojo), da UAE izgubi tole dirko. Padec že... ampak... UAE je ena od najjačih ekip, Imajo vodilnega (ki ni slab, tko da ga ne podcenjujte, ker je bil maldinski svetovni prvak med drugim) tko da ....

Morte v svoje (čustveno premaknjene ker sta tam dva naša) glave vbiti, da ROgla in Pogi nista tam zaradi države (heh, oba davke plačujeta v Monaku, tko da od njih nimamo nič), ne za nas (briga ju in edino prav), sta samo za svojo ekipo in če se izkažeta, zase. In v tem filmu sta onadva in še tistih 10 drugih (Yates, Carapaz..,) gre za 10 od enih od najjačih športnikov na planetu. Ostali niti zase niso, ampak za plačo (in ne za nek "narod"). TO da sta "naša" je vseeno - JUmbo je zajebal dirko, ni to padec, to je bil isti zajeb kot s tistimi vetrovkami ali flanders 21 ali pa kuharija lani na Giru ko so majico preveč nafutrali, amaterji. Fakin amaterji. Škoda za Primoža, UAE se smeje.

A ni šport zanimiv?

zz


Bravo, super zate. Da podpiraš NBA s kupovanjem dresov in kolesarstvo z nakupom kolesa. Verjetno so ti vsi hvaležni. A pol jst tud podpiram WRC in F1, ko sem že neki avtov kupil ali pa recimo MotoGP ali MXGP, ko imam v garaži en naked in en motocross motor? In ti kar komentiraj dalje, ti noben ne brani. Moti me le to, ko se najdejo eni taki "pametnjakoviči", ko vse vedo in znajo, po ogledu par posnetkov. Drugače pa, če si vozil prve sezone državnega prvenstva v downhilu ali pa morda animal cross slalom z kolesi, sva bila morda celo tekmeca ;) Ker sem tudi sam se pred leti s tem ukvarjal. Pa zgleda sem vseeno več odnesel od tega kot ti. Kar je po svoje normalno, ker ti ob košarki in študiju za pravnika, se najbrž nisi uspel toliko posvečat tem zadevam.

Gremo dalje...s tistim, ko praviš, odlepit pomočnika od majice? si mislil vindegarda predvidevam? Kje pa piše, da mora roglič zmagat to dirko? Kaj pa če je bil to njohov namen? Če bi se izšlo, bi morda ravno od slekel majico iz rogle. Če bi blo tako kot ti praviš, potem niti UAE ne bi dovoli mcNultyju it v pobeg in bi moral skrbet za Pogačarja. Vidiš, obe ekipi so naredile isto, s to razliko, da je zate ena ekipa vse naredila prav, druga pa zajebala na celi črti. Ti je sedaj bolj jasno, kako nakladaš?

Kar se izjave tiče, da je kolesartvo ekipni šport se s tabo strinjam...ko je govora recimo prvih par ur. Ko pa pride ponavadi do zadnjega klanca, je pa vse več ali manj odvisno od vsakega posameznika. In če noge ne dajo, ga ni pomočnika, ki bi te prvleku do vrha med prvimi ali celo do zmage. Oba, Roglič in Pogačar, sta živ dokaz za to. Roglič predvsem dve leti nazaj na Giru(pa malo tudi na Vuelti), pogačar pa lani na touru. Roglič je lani na touru imel ekipo, ki se je ne bi branil nihče, pa ga je na koncu Pogačar vseeno prehitel. Zdej pa reči, da je UAE lani na touru bila enakovredna Jumbo Vismi. Torej, ni vse odvisno od ekipe. Je veliko, ampak tistih par procentov, ki loči prvega od recimo 5tega mesta, je pa sam od posameznika odvisno.

Glede McNultyja pa ja, je mladinski svetovni prvak...sam pozabil si dodat, da v kronometru. Kot pravi fan, bi moral vedeti, da je velika razlika med kronometrom in pa počasnem vzpenjanju po 10,14 ali celo 20% klancih. Zato ne dajem ravno velike upe v to, da bi lahko jutri obdržal majico vodilnega. Morda, če bi bila to tritedenska dirka, in jutri zadnji dan, ko bi eventuelno bilo v igri za zmago morda še dva ali trije kolesarji...tu, ko jih je še vedno vsaj 10, je pa to malo težje. Poskusi pokrivat recimo 60km na klancih deset takih kolesarjev in imeti potem še moč slediti resnično najboljšim na klanec v zadnjih 10ih km...ni tako enostavno, kot si ti predstavljaš, verjemi mi. Zavetrje v takih naklonih pa tudi ne igra nobene pomembne vloge...če noge in glava da je to to, drugače pa lahko v par km zgubiš tudi 5 ali več minut. Dober primer je recimo lanski tour in pa Bernal, ko je v enem samem 10km klancu izgubil 18minut. Pa čeprav ga je cel ineos čakal in ga vlekel do vrha.

perci ::

Tudi stavnice niso na Mcnultyjevi strani za overall zmago.

Who Will Win? - Yes/No
Primoz Roglic Wins - Yes
1.724
Tadej Poga?ar Wins - Yes
3.74
Brandon McNulty Wins - Yes
6
Jonas Vingegaard Wins - Yes
15
Adam Yates Wins - Yes
23
Emanuel Buchmann Wins - Yes
26
Jon Izagirre Wins - Yes
34
Mikel Landa Wins - Yes
41
Pello Bilbao Wins - Yes
41
Alejandro Valverde Wins - Yes
51

;-) ::

Stotko na Roglo in 60 na Pogija torej?

perci ::

Stotko na Yatesa, Lando in Valverdeja :). Če zmagajo, si vesel, ker si zaslužu, če zgubijo pa tudi, ker bo naš zmagal :). win win

Samael ::

Drugi TIZ stream od Baskovske TV že dela.
TJV je poslala v pobeg Tolhoeka (v pobegu z BikeExchange in Israel Start-Up Nation kolesarjema).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
20 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433193 (885) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410255 (7957) harvey

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
363936 (721) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333296 (2587) IČA

Več podobnih tem