» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
90 / 93
»»

mikhaair ::

No ja....življenjska forma je bila bolj v letih 19/20. Ko je Bernal zmagal Tour, Rogla pa se se boril za kapetanski trak in zaupanje.

Samael ::

Se moram kar strinjati s tem. Se spomniš, s čim so ga poslali takrat na tisti peklenski Giro? Tolhoek, Leezer, Martens, van Emden...
2019 bil prava žival in absolutna številka ena, kjer se je pa vseeno zdelo, da se Visma kar ne more sprijazniti, da to ni domačin Kruijswijk (pa pozneje še en neposrečen eksperiment z Dumoulinom).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Zigerion ::

Po dnevu pavze jutri spet gorska etapa. Upajmo, da si je Rogla spočil. Spet bo zanimivo.. :)

Twixz ::

Zigerion je izjavil:

Po dnevu pavze jutri spet gorska etapa. Upajmo, da si je Rogla spočil. Spet bo zanimivo.. :)


Včeraj ga je hrbet bolel, danes počitek, zdaj pa 6 etap kjer ima vsaka VSAJ 2800 višincev.

wcpapir ::

Za Roglo bomonsrečni če zjutraj ne izjavi, da gre domov. Fizioterapevt ni Hudini.

wcpapir ::

blink ::

Roglic pocasi pridobiva dragocene sekunde proti O'Connorju. V naslednjih dneh etape pisane njemu na kozo, z zakljuckom na gorskem cilju. Drzimo pesti, da pridobi minute!

Cet.



Pet.



Ned. ...tale bo brutalna!

Twixz ::

Jutri ne bo napadel, četrtek in nedeljo pa zna naredit orng razliko, če bo zdržalo vse kot upamo da bo :)

Zimonem ::

Jutri je četrtek.

Groot ::

Sam se dejansko bojim nedelje, ker zna na tako dolgem vzponu spet trpeti njegov hrbet. Zna biti da bo razliko iskal na krajših vzponih kot je bil današnji, potem pa morebiten manjko še na kronometru ob koncu kjer bi načeloma moral pobrati vsaj ene 40s napram Benu.

Bo pa po mojem mnenju še zelo nevaren predvsem Mas. Trenutno precej pametno vozi zraven in se ne izpostavlja preveč.

Twixz ::

Zimonem je izjavil:

Jutri je četrtek.


Joj, se opravičujem :)
Petek pomoje, nisem nek strokovnjak ampak se Primož pomoje tudi špara zaradi hrbta in vročine. Vsak dan napadat tudi ni zdravo :)

Utk ::

Danes bo pokalo. Roglič ne rabi naredit nič drugega kot sledit Masu, ostalo bo kar bo.

Invictus ::

Roglič mora zmazati O'Connorja, ker bo počasi zmanjkalo etap...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Anney ::

Danes pa še štri prave gorske, pa ena s spustom v cilj. Dovolj, če bodo noge močne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Utk ::

O'Connor ni več faktor sploh, drugi so bolj nevarni. Morda Roglič ne bo zmagal, ne rečem, da ima to v žepu, ampak O'Connor pa 100% ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Samael ::

Invictus je izjavil:

Roglič mora zmazati O'Connorja, ker bo počasi zmanjkalo etap...


A si videl, kaj vse je še pred njimi? :)
Kakšna minuta napram trenutno vodilnemu na ITT-ju, ki je podoben prvemu ampak enkrat daljši, je če ne gre kaj hudo narobe, skoraj garantirana.

3	30-8	Lugo - Puerto de Ancaras	175.6	mountains
14	31-8	Villafranca del Bierzo - Villablino	200.4	mountains
15	1-9	Infiesto - Cuitu Negru	142.9	mountains
2-9	rest day
16	3-9	Luanco - Lagos de Covadonga	181.3	mountains
17	4-9	Arnuero - Santander	141.5	flat
18	5-9	Vitoria Gasteiz - Maeztu	179.3	hills
19	6-9	Logroño - Alto del Moncalvillo	173.2	mountain
20	7-9	Villarcayo - Picón Blanco	172.0	mountains
21	8-9	Madrid - Madrid	24.6	ITT
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Invictus ::

Mora tudi Roglič zdržati...

Trenutna Vuelta kaže, da ni ene močne ekipe, ki bi kontrolirala dirko... Roglič spet vleče celo ekipo za sabo. Zakaj ima potem pomagače, da mu nosijo priboljške?

Kar nekdo pobegne, kateri ima tisti dan dobre noge in dobi 5, 10 minut prednosti, peleton pa spi...

BTW., ali je še kak drug Slovenec na Vuelti?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Invictus je izjavil:

BTW., ali je še kak drug Slovenec na Vuelti?


Ene par sem jih videl... s transparenti v roki, pa nekaj so se drli, ko je Rogla peljal mimo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zimonem ::

Bing copilot prav.

Predicting the winner of today's stage at the Vuelta a Espa?a is always tricky, but based on recent performances, riders like Wout van Aert or Primož Roglič could be strong contenders. Both have shown great form in the race so far.

As for today's stage, it is a mountain stage featuring several challenging climbs. The route includes steep ascents and technical descents, making it a perfect stage for climbers and those who excel in tough terrain.

Do you have a favorite rider or team you're cheering for?

Aja pa še to



Vuelta Stage Predictions
Copilot
Vaš vsakodnevni spremljevalec za UI

Kateri so najboljši načini za prihranek denarja

Create a Pop Art image of a woman wearing sunglasses and a beret

Write a song that celebrates the beauty of Earth

Write step-by-step instructions to make pizza crust and give me the ingredient list

Ustvarite osebno spletno mesto z uporabo HTML / Javascript / CSS z mojo biografijo, življenje...

Napišite šalo, ki bi se malčku zdela smešna

Ustvarite portret psa v drznem impresionističnem naslikanem slogu

Pomagajte mi najti pohištvo za moje majhno stanovanje

Napišite kodo JavaScript, da preverite, ali je poslana vrednost za polje telefonske številke v s...

Ustvarite mizo, ki mi pomaga načrtovati kosila za en teden
Pozdravljeni, Janez, oglejte si, kaj vam omogoča storitev Copilot v brskalniku Edge

Ustvari povzetek strani
Storitev Copilot uporablja UI. Preverite napake.
Pogoji(odpre se v novem zavihku)
Zasebnost(odpre se v novem zavihku)
Pogosta vprašanja(odpre se v novem zavihku)
Vi
Poslal: vi
who will win today stage on vuelta?
Copilot
Ustvarjanje odgovorov za vas ...

Poslal: Copilot
Today's stage of the Vuelta a Espa?a is still ongoing, so it's hard to predict the winner just yet. However, recent stages have seen some exciting finishes. For example, Pablo Castrillo won Stage 12 yesterday1, and Wout van Aert has been performing exceptionally well, securing multiple stage wins2.

Are you following any particular rider or team?

1

pezcyclingnews.com
2

cyclingnews.com
3

cyclingnews.com
4

pezcyclingnews.com
5

eurosport.com
+3 več

Vi
Poslal: vi
by your opinion who will win and what is a track of today stage
Copilot
Ustvarjanje odgovorov za vas ...

Poslal: Copilot
Predicting the winner of today's stage at the Vuelta a Espa?a is always tricky, but based on recent performances, riders like Wout van Aert or Primož Roglič could be strong contenders. Both have shown great form in the race so far.

As for today's stage, it is a mountain stage featuring several challenging climbs. The route includes steep ascents and technical descents, making it a perfect stage for climbers and those who excel in tough terrain.

Do you have a favorite rider or team you're cheering for?

Vi
Poslal: vi
Adam Yates
Copilot
Ustvarjanje odgovorov za vas ...

Poslal: Copilot
Adam Yates is a fantastic rider, especially in the mountains! Given today's challenging mountain stage, he definitely has a good chance to perform well. His climbing abilities and experience in grand tours make him a strong contender.

Are you hoping to see him take the stage win today?

Vi
Poslal: vi
not really I would hope that pogačar wins.
Copilot
Ustvarjanje odgovorov za vas ...

Poslal: Copilot
Tadej Pogačar is an incredible rider and definitely a favorite for many fans! His climbing skills and overall versatility make him a strong contender for today's mountain stage. It would be exciting to see him take the win.

Are you following the race closely? Any other riders or stages you're particularly interested in?

Vi
Poslal: vi
when will attack Pogačar today?

Copilot
Ustvarjanje odgovorov za vas ...

Poslal: Copilot
Predicting the exact moment when Tadej Pogačar will attack is challenging, as it often depends on the race dynamics and his team's strategy. However, given his strengths, he might choose to attack on one of the steeper climbs or during a critical moment when the peloton is stretched thin.

Mountain stages often see attacks in the final climbs, so keep an eye out for him making a move there. It should be an exciting stage to watch!

Are you planning to watch the stage live?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Samael ::

Vprašaj še Copilota od katerega leta ima zadnje podatke, pa ti bo jasno :P
Samael != Samuel

Zimonem ::

Kopilot že dolgo brska po spletu. Ampak nasede. se pa manj prepira kot ti, ko ima narobe.

Samael ::

Saj boš prebolel no. Aja, a boš? :)
Samael != Samuel

Zimonem ::

Glej takole odgovori.


As of the latest update, the top three riders in the UCI World Ranking are:

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) with 10,928 points.
Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) with 6,859.6 points.
Jonas Vingegaard (Team Visma | Lease a Bike) with 5,283.5 points1.
Is there a particular rider or team you're following closely?

Samael ::

My internal data is current up to October 2023.

Ja, kombinacijo obojega uporablja. Vsaj tako trdi :)

I use a combination of both. For general knowledge and common questions, I rely on my internal data. However, for more specific, up-to-date, or detailed information, I can perform a web search to provide the most accurate and current answers.
Samael != Samuel

Zimonem ::

In to naredi , ko mu omeniš naj preveri , navijači često ne.

Ok ne ve vsega kljub treniranju. Ne ve kdo iz pobega je vlekel Andyja schleka leta 2011 med brianconom in lautaretom.
Pa v lokalni oštariji ve vsaj 5 ljudi. Ker smo gledal posnetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Utk ::

Pa v lokalni oštariji ve vsaj 5 ljudi.

Ve ve...od tega vsaj 4 narobe. Sicer tudi AI ni garant za pravilnost, ampak vseeno.

Zimonem ::

No kdo?

Utk ::

Jaz ne vem, ampak dvomim, da je to ravno nekaj kar izveš v vsaki gostilni. Vsaj ne pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zimonem ::

Ah Montfort ga je počakal, lovil ga je potem cadel Evans , ne contador kot kvasi kovšca. Ena zadnjih legendarnih etap pred sky trainom. Je pa res da ravno med Armstrongom nisem gledal kaj dosti tdf , ker nisem nucal TV.

Invictus ::

Saj AI tudi ni vedno pravilna.

Poleg tega ni deterministična.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Bolj je pravilna od tebe. Lahko pa sestavimo kviz in se pomerita.

Zimonem ::

Sicer pa grdo McNulty v begu sicer zgodaj pogori, ampak na koncu pa zopet Woods. Jorgenson I. Amerika bo spet ogorčena.

Sicer pa vuelta do sedaj razen oConnorja glede GC , dolg cajt.

Končno akcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Groot ::

Hahah O'Connor ste rekl da bo zmagal ne :)) še dobro da se ne da brisat postov za nazaj, ker eni so se res slabo postarali

Zimonem ::

Pa saj vodi.

Utk ::

Roglič bi lahko samo sledil Masu pa bi zmanjšal za minuto. Tako pa še eno več. Jutri tudi če samo sledi, in ga v nedeljo dokonča...

Groot ::

Zimonem je izjavil:

Pa saj vodi.


Aha pa najboljše da še na Kussa računamo ker je še vedno manj kot 10min zadaj :))

Zimonem ::

Vsako etapo je boljši zakaj bi ga odpisoval. danes je primoža in maša reševal moviestar. Tisti lead out od bore je prav hitro razpadel.

Utk ::

Letos ni neke dominantne ekipe, da bi bilo to odločilno. Z nobeno si nima kdo kaj pomagat v gorah.

Zimonem ::

Uae je precej podoben kot je bil na tdf. Ampak Yates ni pogačar in landa ni remco.

nokken ::

Groot je izjavil:

Hahah O'Connor ste rekl da bo zmagal ne :)) še dobro da se ne da brisat postov za nazaj, ker eni so se res slabo postarali

Mislis tudi na tega tvojega?

Groot je izjavil:

No danes pa se kaže na možno taktično napako Bore (za razliko od Bena). Tale današnji beg je res močen z kar nekaj nevarnimi kolesarji, predvsem tule ciljam na Adama Yatesa, ki ima zraven še Solerja in Vina. Najbrž so pri Bori računali da bo Decathlon bolj nadzororoval vse skupaj, ampak pričakovati to od njih je malo račun brez krčmarja.

Za razliko od res mocnega in nevarnega Yatesa je O'Connor trenutno se vedno za slabo minuto in pol v vodstvu, medtem ko je Yates vec kot 5min zadaj.

Twixz ::

Mene bolj skrbi Rogličev hrbet ne pa kaj drugega.
V nedeljo še en napad, pa bo.

Groot ::

nokken je izjavil:

Groot je izjavil:

Hahah O'Connor ste rekl da bo zmagal ne :)) še dobro da se ne da brisat postov za nazaj, ker eni so se res slabo postarali

Mislis tudi na tega tvojega?

Groot je izjavil:

No danes pa se kaže na možno taktično napako Bore (za razliko od Bena). Tale današnji beg je res močen z kar nekaj nevarnimi kolesarji, predvsem tule ciljam na Adama Yatesa, ki ima zraven še Solerja in Vina. Najbrž so pri Bori računali da bo Decathlon bolj nadzororoval vse skupaj, ampak pričakovati to od njih je malo račun brez krčmarja.

Za razliko od res mocnega in nevarnega Yatesa je O'Connor trenutno se vedno za slabo minuto in pol v vodstvu, medtem ko je Yates vec kot 5min zadaj.


Razumem da želiš biti pameten, ampak kaj točno pa sem v tem postu karkoli napovedal? Beg je bil močan in je rezultiral tudi v to da se je kar nekaj dobrih kolesarjev povzpelo v skupnem seštevku. Nisem pa nikjer rekel, da verjamem da bo Yates zmagal na koncu.

Zimonem je izjavil:

Vsako etapo je boljši zakaj bi ga odpisoval. danes je primoža in maša reševal moviestar. Tisti lead out od bore je prav hitro razpadel.


Reševal Movistar, ki je razpadel še pred dejanskim začetkom resnega klanca? Movistar se je tako neumno iztrošil da je bilo kar smešno, Mas je bil praktično prvi izmed kaletanov, ki je ostal sam. Bora na drugi strani končno malo več konkretne pomoči, v cca 300m klanca je njihov vlak razbil celo skupino, vključno z Benom. Se pa potem pač vidi da Bora nima pomočnika v rangu Kussa zadnjih let, ki bi lahko potem še več dodal Primožu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Samael ::

Groot je izjavil:

Se pa potem pač vidi da Bora nima pomočnika v rangu Kussa zadnjih let, ki bi lahko potem še več dodal Primožu.


Meni se zdi to kar malo, no ne bom rekel smešno, ampak čudno, glede na to da so v ekipi Hindley (no, bil je na Touru, pa nič od nič...), Martinez (ki je na Vuelti povsem poniknil) in pa Vlasov.
Neki Hindley, ki je res fantastičen climber, eden boljših na svetu, je še pred začetkom sezone v očeh mnogih veljal kot upgrade za Kussa. Mislim, nismo vedeli, če bo dal toliko od sebe, ampak sama kvaliteta in moč tu ne bi smela biti problem, pa je letos kar ni in ni.
No, pa saj tudi Kuss ni ravno v formi, pa vseeno, se strinjam - so pomočniki, ki vsaj na papirju ne bi smeli biti nič slabši od američana, na samih dirkah pa poniknejo. Priznam, da sem imel pred začetkom sezona večja pričakovanja od te trojice (no, pa smola, ker se je ponesrečil četrti, Kämna).
Samael != Samuel

Groot ::

Ja Hindley in Martinez sta bila letos res skromna celotno sezono. Vlasov je neke prebliske sicer pokazal občasno, ampak še vedno manj kot se je pričakovalo. Tudi sam menim, da kvaliteta je. Vendar pa očitno priprava ni bila prava letos.

Danes pa spet ena eksplozivna etapa, zna biti pestro.

val46 ::

No no, tako hudo vseeno ni. Sploh pri Martinezu. Martinez je letos bil drugi na Giru. Se pravi, najboljši od preostalega sveta, če odštejemo 10+min prednosti Tadeja. In to, da gre na Vuelto je izvedel par dni pred začetkom. Se pravi, po vsej verjetnosti brez nobenih priprav+da prvič tekmuje s Primožom. Kar se pa Hindley-a tiče, se bolj ne bi mogu strinjat ja. Glede Vlasova pa, tudi on je bil poškodovam in je zapustil Tour z zlomljenim gležnjem. Tako da me je kar presenetilo, da je bil sploh vpoklican v ekipo za Vuelto. To+Martinez, k ni vedel do zadnjega, da sploh gre, mi daja resno mislit, kakšna je šele ostala ekipa okrog Primoža, da ne morejo dobit 7 zdravih in dobrih fantov, ki bi mu pomagali v tahudih trenutkih ali pri lovljenju ubežnikov. Sama sreča, da je Primož kot kaže resnično odlično pripravljen in če ne bi imel teh težav s hrbtom, sploh ne bi niti pomislil, da ne more zmagat. Ampak, gremo, kot pravi on sam...iz dneva v dan in vidimo kaj mu/nam to prinese.

Samael ::

Nisem vedel, da Martinez ni bil planiran za Vuelto oz. sprva je bil, kolikor se spomnim planiran celo za Tour, pa je bil potem tisti Giro, kjer je mislim da v zadnjem momentu zamenjal malce pred Girom močno poškodovanega Kämno, ki je bil pogojno, odvisno kako se bo počutil po Giru, ravno tako planiran za Tour ... in je seveda po preklemansko dobri predstavi na Giru zanj Tour padel v vodo, sem pa zato že med Tourom predvideval, da bo šel na Vuelto. Bi bil presenečen, če ne bi šel.

Na splošno je Bora pred sezono izgledala ubijalsko močna (Hindley, Martinez, Vlasov, Kamna, Schachmann, Buchmann, Lipowitz, Higuita...) zdaj pa en se je močno poškodoval, trije sicer odlični climberji imajo v vlogi pomočnika zgolj občasne prebliske, dva v odhodu sta bolj kot ne odrezana... koga pa še videli nismo voziti s Primožem, pa je kar je.
Saj ne da jamram - kdo je mogoče to sezono nekoliko slabše pripravljen, drugi ima smolo, itd... pač je kot je, le zanimivo mi je, s kakšnimi "superdomestique" imeni so štartali v sezono, s tremi takšnimi imeni ob Primožu se zdi, da bi bila lahko vsaj nekaj etap absolutna dominanca, zdaj je pa v tem kontekstu bolj kot ne sivo povprečje.
Samael != Samuel

val46 ::

Ma Primožu bolj kot nek superdomestic za v hribe(teh ima dovolj, pa nenazadnje, pri 10% klancih in strmejše), ti le ti bolj malo pomagajo. Bora, oziroma RedBull in Primož, bi bolj potrebovali enega ali dva taka, ki so sposobni kontrolirat dirko po ravnem oziroma kakih položnejših terenih. Največ je redbull zgubil, ko je od njih odšel Nils Politt. Sam spomni se, kako je delal za Tadeja na Touru. To jim najbolj rabi.

Kaj ti bo en Vlasov s svojimi 50imi kilogrami pomagal po ravnem, ko se krivi na kolesu pri 50km/h, kot da ga burja premetava levo in desno po cesti. Koliko ti tak pomočnik lahko pomaga po ravnem, smo videli v petek, ko je Quintana vlekel celotni peloton za seboj pred zadnjim klancem. Mi je bilo kar malo smešno. In ko se je začel klanec, ga v par sekundah ni bilo več nikjer. Pa ravno tam, bi če že, moral biti pred Massom in mu pomagat. Sam tko je, ko greš na dirko s 4imi hribolazci poleg kapetana...ostali trije so pa skurjeni od dnevov prej, ko so bili v begu.

nokken ::

Groot je izjavil:

Razumem da želiš biti pameten, ampak kaj točno pa sem v tem postu karkoli napovedal? Beg je bil močan in je rezultiral tudi v to da se je kar nekaj dobrih kolesarjev povzpelo v skupnem seštevku. Nisem pa nikjer rekel, da verjamem da bo Yates zmagal na koncu.

Ker ti grem tako jebeno v nos, povej kje sem jaz karkoli napovedoval. Nikjer, sem pa isto kot si ti napisal za Yatesa (po tvoje nic problematicnega) napisal za taktiko Bore v primeru O'Connorja. Ampak moje je problematicno tvoj dobesedno isti post, razen za cloveka ki je precej dalec zadaj, je pa vse ok. Pa ko bos iskal, poisci se kje sem kadarkoli sebe proglasil za strokovnjaka v kolesarstvu. Sedaj pa, kot sem napisal ze prej, poisci koga, da se malo pogovoris z njim in resis svoje frustracije.

Groot ::

Dude you really have problems 8-O

wcpapir ::

val46 je izjavil:

Ma Primožu bolj kot nek superdomestic za v hribe(teh ima dovolj, pa nenazadnje, pri 10% klancih in strmejše), ti le ti bolj malo pomagajo. Bora, oziroma RedBull in Primož, bi bolj potrebovali enega ali dva taka, ki so sposobni kontrolirat dirko po ravnem oziroma kakih položnejših terenih. Največ je redbull zgubil, ko je od njih odšel Nils Politt. Sam spomni se, kako je delal za Tadeja na Touru. To jim najbolj rabi.

Kaj ti bo en Vlasov s svojimi 50imi kilogrami pomagal po ravnem, ko se krivi na kolesu pri 50km/h, kot da ga burja premetava levo in desno po cesti. Koliko ti tak pomočnik lahko pomaga po ravnem, smo videli v petek, ko je Quintana vlekel celotni peloton za seboj pred zadnjim klancem. Mi je bilo kar malo smešno. In ko se je začel klanec, ga v par sekundah ni bilo več nikjer. Pa ravno tam, bi če že, moral biti pred Massom in mu pomagat. Sam tko je, ko greš na dirko s 4imi hribolazci poleg kapetana...ostali trije so pa skurjeni od dnevov prej, ko so bili v begu.

Vlasov je imel zjutraj 70kg ne 50.
««
90 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910063 (2900) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434044 (1736) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411275 (8977) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333561 (2852) IČA

Več podobnih tem