» »

iliad operater..prihod v slo?

iliad operater..prihod v slo?

morosito ::

Po celi evropi imajo akcije in dobesedno so dali v krizo vse najvecje drzavne operaterje:
Za 5.99€ na nesec imas 40gb prenosa na lte 150/50, roaming 7gb, neomejeni klici in sms/mms.

Sim kartice, racuni, itd in ostale zadeve se opravljajo na elektronskih terminalih, torej ni poslovalnic itd.

Zdi sem ful ugodno. Eno sim kartico sem kupil in testiral, dela kar solidno v velikih nestih na lte dela hitro ko zmesano. V roaming v slo dela lepo na lte omrezje (mobitel mi gre 120/30).

nsa_ag3nt ::

Sim kartice, racuni, itd in ostale zadeve se opravljajo na elektronskih terminalih, torej ni poslovalnic itd.

Če crkne simka narediš kaj ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Meizu ::

No dej ja, jaz rabim to. Kdaj to pride?

radmannsdorf ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Sim kartice, racuni, itd in ostale zadeve se opravljajo na elektronskih terminalih, torej ni poslovalnic itd.

Če crkne simka narediš kaj ?

po pošti ti pošljejo drugo? tudi Bob nima poslovalnic.

kixs ::

Kaj zdaj, pride ali so samo tvoje zelje da pride?

barakus ::

Napisi raje kako pridemo do sim kartice in ali je mozno imeti vec sim kartic

pingec ::

Ali je rezidenca v italiji predpogoj?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

morosito ::

So pos terminali v vsakem trgovskem centru tudi ob meji. Iliad se siri po celi eu...zdaj je prisel v italijo...naj bi pokril celo evropsko unijo do 2020.

Aktivacija, izdaja sim kartice, menjava sim kartice kar na terminalu delas sam.

pingec je izjavil:

Ali je rezidenca v italiji predpogoj?


Ne, ker ko imas za se vpisat sem dal kot drzavo porekla slovenija in sem dobil sim kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

zee ::

Na terminalu? A zdaj je treba se iskati terminal? Spletni portal + aplikacija: storitev za tretje tisocletje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OvCa77 ::

zee je izjavil:

Na terminalu? A zdaj je treba se iskati terminal? Spletni portal + aplikacija: storitev za tretje tisocletje.

Sem bil zadnjič v Tiare, Vileš in gledam, kakšni igralni avtomati so pa to. Vidim sedaj to in se spomnim, da so bili prav za ta iliad.
Edit: prihaja tudi ho.mobile od Vodafone kot konkurenca.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

bambam20 ::

radmannsdorf je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Sim kartice, racuni, itd in ostale zadeve se opravljajo na elektronskih terminalih, torej ni poslovalnic itd.

Če crkne simka narediš kaj ?

po pošti ti pošljejo drugo? tudi Bob nima poslovalnic.



Kok dni čakaš?

Če ti crkne sim kartica pri operaterju imaš novo takoj in številko aktivirnao ponovno v 30 minutah.

morosito ::

zee je izjavil:

Na terminalu? A zdaj je treba se iskati terminal? Spletni portal + aplikacija: storitev za tretje tisocletje.


Ce imas naslov v ita lahko tudi preko spleta in doma....ne razumem v cem je fora.
Tudi pri nas ce nebi bilo poslovalnic bi bilo vse poceni..pa ni...

Jepa teh terminalov kolko ces....v ikei pri gorici jih je 14 komadov...v testu pa 8 konadov.

Kaj imajo slovenci? V celem kopru samo 1 terminal od telekoma in 1 od simobila....

Jaz folk res ne razumem....tipi nudijo to kar slovenska mafija isce za 25€ na nesec...tu je 5.99€....

In tu folk tezi kaj sim kartica kaj terminal....wtf?

Bob je od simobila....iliad pa je operater ki uporablja vso italjansko omrezje, torej drzavno (tim = telecom italia) in nima nobene ovire v hitrosti (glej telekom slovenija ki omejuje prenos konkurenci)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

MadMen ::

Nizke cene ima, ker si želi ustvariti prostor na trgu. Ni prvi ne zadnji, ne rabš pa fantazirat o njem.

MacGyver141 ::

Če mi ni translate kaj pobiksal, velja 5.99€ samo za prvih milijon uporabnikov.

bambam20 ::

morosito je izjavil:



Kaj imajo slovenci? V celem kopru samo 1 terminal od telekoma in 1 od simobila....

Jaz folk res ne razumem....tipi nudijo to kar slovenska mafija isce za 25€ na nesec...tu je 5.99€....




Ker postavitev omrežja in oprema je pa zastonj. Naj si svoje oddajnike postavijo pa mi boš povedal, kakšne cene bodo imeli za pakete.

radmannsdorf ::

bambam20 je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Sim kartice, racuni, itd in ostale zadeve se opravljajo na elektronskih terminalih, torej ni poslovalnic itd.

Če crkne simka narediš kaj ?

po pošti ti pošljejo drugo? tudi Bob nima poslovalnic.



Kok dni čakaš?

Če ti crkne sim kartica pri operaterju imaš novo takoj in številko aktivirnao ponovno v 30 minutah.

1-2 dni. In če ti je to tako zelo pomembno, seveda ne vzameš Boba, ampak kaj od konkurence in vsak mesec plačaš več, ampak važno da dobiš sim v 30 min. :)
Jaz klice z dejansko cifro tako malo uporabljam, da bi že lahko samo z mobilnimi podatki oz. wifi uporabljal telefon. Pa ga uporabljam tudi službeno. Tako da se mi ne podre svet v par dneh zaradi tega. No, za foro imam v telefonu še eno dodatno Telemach predplačniško kartico, ampak je čisto brezveze, nikoli ne potrebujem. Vzel sem, ker je bila 4€. :)

Blazz ::

kakšno cifro ti pa dajo? italjansko??

Mikrohard ::

morosito je izjavil:

Po celi evropi imajo akcije in dobesedno so dali v krizo vse najvecje drzavne operaterje:
Za 5.99€ na nesec imas 40gb prenosa na lte 150/50, roaming 7gb, neomejeni klici in sms/mms.

Sim kartice, racuni, itd in ostale zadeve se opravljajo na elektronskih terminalih, torej ni poslovalnic itd.

Zdi sem ful ugodno. Eno sim kartico sem kupil in testiral, dela kar solidno v velikih nestih na lte dela hitro ko zmesano. V roaming v slo dela lepo na lte omrezje (mobitel mi gre 120/30).

A je težko prilepit link? https://www.iliad.it/offerta-iliad.html
Ali ga namerno ne prilepiš, ker malo po svoje nabijaš (30Gb namesto 40Gb, 2Gb roaming namesto 7Gb). Sicer je ponudba še vedno odlična... tako da ne vem, zakaj si neke svoje številke izmišljaš.

Sicer pa... kako naj bi v krizo spravil državne operaterje, če pa uporablja njihovo omrežje? Glede na to, da je cena glede na ponudbo skoraj gotovo dumping, gredo z vsakim uporabnikom, ki presega neko kvoto verjetno lepo v minus... če koga na tak način spravljajo v krizo, potem spravljajo v krizo sami sebe.

PS: Če kakšna operaterska storitev s Sloveniji ni draga, so pa to mobilne storitve (poglej bob in HoT). HoT je moral celo zaprositi AKOS za omejitev storitev v roamingu, ker je preveč tujcev izkoriščalo našo ponudbo.

aborko ::

Če ti crkne sim kartica pri operaterju imaš novo takoj in številko aktivirnao ponovno v 30 minutah.

A to na iphonih crkujejo simke? Ker v 20ih letih in po več kot 20 sim karticah mi še nobena ni crknila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

bambam20 ::

aborko je izjavil:

Če ti crkne sim kartica pri operaterju imaš novo takoj in številko aktivirnao ponovno v 30 minutah.

A to na iphonih crkujejo simke? Ker v 20ih letih in po več kot 20 sim karticah mi še nobena ni crknila...


Nimam iphona. Mam samsunga in nokijo.

Men je ena crknila v NOkiji. Se zgodi. Simka je bila stara 8 let. Dobil sem novo na A1. Brezplačno. Akvitirana je bila v dobrih 30 minutah.

shadeX ::

aborko je izjavil:

Če ti crkne sim kartica pri operaterju imaš novo takoj in številko aktivirnao ponovno v 30 minutah.

A to na iphonih crkujejo simke? Ker v 20ih letih in po več kot 20 sim karticah mi še nobena ni crknila...


Seveda da crkne tudi SIM. Fotru je po 12 letih izdahnila. Operater, ti jo menja brezplačno.

marvin42 ::

aborko je izjavil:

Če ti crkne sim kartica pri operaterju imaš novo takoj in številko aktivirnao ponovno v 30 minutah.

A to na iphonih crkujejo simke? Ker v 20ih letih in po več kot 20 sim karticah mi še nobena ni crknila...


Več kot enkrat na leto menjaš sim kartico?
Mostly Harmless

KAVINSKY ::

morosito je izjavil:

Jaz folk res ne razumem....tipi nudijo to kar slovenska mafija isce za 25€ na nesec...tu je 5.99€....



Ljudje verjetno ne menjajo zaradi "ugodnih" cen telefonov. Pri telekomu je S8 okoli 100€ ceneješi kot v redni prodaji. Razliko v ceni pa plačaš z mesečno naročnino.

Beeeeeeeeeeee

krneki0001 ::

morosito je izjavil:

Jaz folk res ne razumem....tipi nudijo to kar slovenska mafija isce za 25€ na nesec...tu je 5.99€....


Neomejeni klici, smsi in mmsi ter 2GB prenosa podatkov je tudi na telekomu za ta denar, če imaš firmo in se znaš malo pogajat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9117467 (5270) smile-
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549891 (4751) Ahim
»

Kopija sim kartice

Oddelek: Loža
113229 (2939) Zstiller
»

Sim kartica prevelika

Oddelek: Loža
152965 (2014) grandioso74
»

Predplačniška PUK koda pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
277857 (6409) blackbfm

Več podobnih tem