» »

Popravilo prenosnik ali nov budget PC

Popravilo prenosnik ali nov budget PC

matobeli ::

Lep pozdrav vsem,

Včeraj sem moj leptop DELL Inspiron 13 5000 series (250G/8/i3 u7xxx, 13" touchscreen/FHD/180stopinj ekran) diagnosticiral z okvarjeno matično ploščo. Vzel ven samo MB, priklopil na dva različna polnilca (en nov) in se oba "sesedeta" oziroma verjetno se vključi overcurrent protection, kar pomeni da je nekaj pečeno na matični.

prenosnik še ni star dve leti, ampak izven garancije (1leto), ker mi je enkrat padel na vtikač in naredil lepo luknjo v stranico. Sicer je bila samo škoda na plastiki in se je zadeva komot popravila da je bil vtikač stabilen, ampak bi me zaradi tega ob uveljavljanju garancije zavrnili. Prenosnik je po tem deloval popolnoma normalno, tudi kot prenosnik mi precej ustreza. Nov v takem rangu pride cca 700€ (v tujini), rabljen pri nas verjetno okoli 500+€

Imam dve možnosti:
- nakup rabljene MB za 180€
- nakup "nove" MB za 190€, ampak brez garancije (vzeta iz novega prenosnika z razbitim ekranom)
- nakup enega osnovnega PC mlinčka

PC mlinček (že imam vso periferijo) bo nekaj dražji od 190€+kar dobim po delih za leptop.
Ampak bo imel 3leta garancije in mi bo omogočal vršt notri eno grafikuljo, ne da imam čas igre igrat, ampak vsake toliko se pa najde. Ne bo pa prenosnik (ženi je všeč ker lahko tipka na kavču...).
Se bo prenosnik po delih sploh prodal v sloveniji? Načeloma komot tudi vržem vse na ebay.

Kaj bi vi naredili?

klinker ::

Za 190€ bi ga osebno popravu. Ni to neka huda cifra.
Ce se bojis da bo spet crknu ga pac prodas

matobeli ::

Pa se prodajo leptopi z poškodovanim ohišjem? Ni nekaj ful uničeno, ampak se vidi da je padel direkt na vtikač

Invictus ::

Se kar splača popravit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Bom verjetno res kar popravil, potem pa mogoče prodal, cene rabljenih leptopov so itak absurdne, mogoče dobim celo dober deal :)).
Še naše pri zastopništvu kontaktiram če imajo po kakšnem čudežu normalno ceno popravila.

Pozna kdo kakšno trgovino z rezervnimi deli za leptope ali bo kar ebay najcenejši?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847101 (33794) dzinks63
»

Nov ali rabljen prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
121603 (1327) solatko
»

Težava s prenosnikom HP 6735s

Oddelek: Pomoč in nasveti
425088 (4052) manijak26
»

Na kaj pazit če kupuješ rabljen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
305754 (4933) Silvo

Več podobnih tem