» »

težave z internetom

težave z internetom

polozweii ::

Potem ko je strela uničila modem in sem dobil drugega (ni enak prejšnjemu) imam težave z internetom.
Internet deluje na računalniku ki je z omrežnim kablom direktno priklopljen na modem, deluje tudi TV in telefon.
Ne deluje pa na laptopu ki je brezžično vezan na moj brezžični razdelilnik Asus (omrežni kabel iz modema gre iz LAN na WAN port mojega ASUSa)
Včasih ne dela nobena stran, včasih pa samo določene strani ....naprimer google, facebook, youtube, wikipedia. Ne delujeta pa bolha, radiokrka.. Vem da je na kablu včasih slab stik na konektorjih zato ga pustim pri miru, ampak če dela na enih spletnih straneh potem bi moralo tudi na ostalih zato ne bi rekel da je težava v kablu.

nsa_ag3nt ::

Asus je verjetno bil tudi deležen efekta strele, samo da še ni crknil do konca.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Daniel ::

Preveri konfiguracijo portov in nastavitve povezave.

polozweii ::

Na starem listu sem imel napisano da moram imeti izklopljeno PPPoE in HDCP. Opazil sem vklopljen DHCP, ga izklopil in shranil nastavitve, nakar je povezava takoj padla. Potem se je povezava vzpostavila in sedaj internet normalno deluje.

knesz ::

Pokliči na telekom podporo, da ti njihov modem permanentno nastavijo v bridge mode.

polozweii ::

kaj to pomeni? Saj zdaj mi internet dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

mulc007 ::

aha če modem permanentno nastavijo v bridge mode potem to pomeni da bo povezavo do interneta opravljal moj router. Ampak če modem potem ne bo več opravljal povezavo do interneta, potem to ne pride v poštev ker imam na modem direktno preko mrežnega kabla povezan tudi en PC.

polozweii ::

če dela pustiš kot je

Daniel ::

Odvisno od tega ali rabiš računalnike v isti lokalni mreži ali ne. Če jih ne rabiš potem kar pusti kot je, če dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136612 (530) RobertG
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011600 (8880) Invictus
»

Razbremenitev preobremenjenega modema z dodatnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
163180 (2961) vmalhar
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622235 (21151) MTB

Več podobnih tem