» »

Barvna uganka

Barvna uganka

«
1
2

Tomi ::

Zadnjič sem prijateljici poslal en "oreh" za razmišljanje, vendar ji ga nekako ni uspelo rešiti, vsaj brez mene ne. To ji je očitno dalo idejo, kakšno, beri naprej.
Ker je imela v tem času nekaj težav z modrostnimi zobmi, sem jo vprašal, če je že bolj "modra" (je bilo tudi napisano v narekovajih). Nazaj sem dobil tole:

Modra Morda Jutri Ali Pa Kak Dan Zatem, danes Se Pa Se Kar Poskusam Preglodati Skozi Zeleno;).

Na prošnjo za pojasnilo sem dobil tole:

Ko Modro Odpravim, se Zazenem V zadnjo, rdeco. Vec Razsvetlitve Pa Od Mene Ne Bos Dobil:)

Potem sem po par dneh izvrtal še namig, da je pomemben glagol preglodati. Kljub temu se mi zdi, da še vedno nimam pojma, za kaj gre.

Sedaj imam še nekaj informacij, kaj to ni. In sicer:

Niso Stene, nc Nima Zveze Z emocijami, nc Nima Zveze Z nasim Faksom. Aja, Res Se Nism Vidla Dvekilskih Emocij

In nič nima zveze s hrano.



Ima kdo bolj razvite centre za abstraktno razmišljanje kot jaz in se mu svita, kaj naj bi uganka pomenila?
metrodusa.blogspot.com
  • spremenil: Tomi ()

Matek ::

Ti si jo vprasal, ce je ze bolj modra, pa ti je rekla da se se skusa preglodati skozi zelenjavo ali kaj takega, torej zobje se niso cisto nared. Mogoce?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DMouse ::

Jest tut razmišljam v podobni smeri, sploh ker pravi da je "preglodati" pomemben glagol. Pod rdečo barvo si verjetno predstavlja kako meso...

Tomi ::

Ta ideja mi je všeč.
No, sicer pa sedaj ravno berem knjigo: Kako razmišljati kot Einstein. Iz nje sem se naučil, da naj nas možne rešitve ne zavedejo, in da je treba misliti naprej.

Torej, še naprej sem odprt za vaše ideje.
metrodusa.blogspot.com

sidney ::

A si pomislil na mavrico: Mavrica 1. reda ima tako notranji rob vijoličen, zunanji pa rdeč. Poleg rdeče in vijolične si sledijo še naslednje barve vrstnem redu.: modra, zelena, rumena in vmesni prelivi barv. Barve so v sledečem vrstnem redu: vijolična, modra, zelena, rumena, rdeča.
Nekaj povezave je vmes.... Lahko pa je kak sinonim ???
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

DMouse ::

Na to sem tudi jaz pomislil, vendar se mi ne zdi preveč verjetno, ker je vrstni red barv napačen, poleg tega pa je povdarek na glodati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Macro ::

Hmm...lustna uganka...

Glede na to, da rast modrostnega zoba boli in je "sitna" jaz mislim naslednje!!!

Modra...crnjavka?...videl sem ze dosti ljudi ki so meli kr plavo faco...
Zelena je zihr solata...in zelenjava...ker presna je najbol mehka
Rdeca je pa lahko meso, kri>:D , ali pa da ima oteceno!!! :\
Za rasvetljitev pa nimam pojma kaj misli:8)


Mislite dalje...

sidney ::

Ja mozno je ..... Je pa se nekaj: Zenka je imela probleme z zobmi.... Preglodati ma velik skupnega z zobmi .... torej ce ji se niso zrasli modrostni zobje ni modra ampak je se zelena .... po moje bomo pa tole resil, sam prepozn, ko bo mela ze "premal zob" (dlesni brez zob so rdece....) a kwa, ?8-O
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

BigWhale ::

Ah, odgovor je sila preprost ;>

Zenski bo enkrat zelo kmalu zrasel modrostni zob, ampak ne se takoj, trenutno si jo pa zalotil pri kosilu in je ravno glodala zeleno. Po tem, ko ji bo pa zrastel modrostni zob, bo pa se 'tardeco' dobila... :P

Ce to sploh kaj pomeni ;)

Mogoce ima pa septembra izpit iz biologije = zeleno :P Pa se mora 'preglodat' skozi bukve :P

Tomi ::

Tudi jaz sem naprej pomislil na faks, glede na to, da ima še tri izpite, tri barve bi lahko bile barve z naslovnic glavnih knjig, pa tudi naš na novo prebarvani faks ima eno ali dve barvi katered, ki bi lahko prestvljale predmete. Samo je zanikala povezavo s faksom, pa tudi po prenovi še ni bila v stavbi.

Sicer mi pa tale zelenjava in meso, dlesni, ipd najbolj pade na receptor, imenovan primerna rešitev.


Think further...
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

nevone ::

Po moje je mislila, da mora najprej dozoret (v smislu dorasti), da bo potem lahko modra.

o+ nevone

Popaj ::

Hmm mene pa to spominja na film Cube, pa tiste sobe. :\

jRk0 ::

meni se najbolj verjetno zdi nekaj v zvezi s solo.

tudi knjiga je zenskega spola, kar bi se zlo lepo pokrilo.

modra, zelena, rdeca.

rdeca za konec. kot stop znak oz. rdeca luc, torej konec.
rekel si, da ma se tocno 3 izpite do konca, kar bi nekako blo tocno tako, ane?

vse se lepo pokrije:)

3 izpiti, 3 knjige, zadnja rdeca, ki pomeni konec. wiii:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Tomi ::

Popaj: daj malo razvij tole teorijo o Kocki. Ker je veliko naključje, da ima sposojen moj film The Cube. Kaj naj bi predstavljale barve sob?

jRk0: če ji lahko verjamem, in to ji, potem nima povezave s šolo, ker je to zanikala.
Čeprav sam bi tudi rad videl, da je to povezava s faksom, ker, kot sem omenil, barve lahko apliciram vsaj na dva načina na faks.

Sicer pa sem se "uradno" vdal in je iniciativa na njeni strani, tako da čakam, da mi ali pove, ali pa da pozabim na vse skupaj.
metrodusa.blogspot.com

jRk0 ::

kocka,

sicer se trenutno boljse spomnim drugega dela, ampak v prvem so bile se mi zdi sobe pobarvane, ce ma kaj to zveze.

in soba je tudi zenskega spola, kar bi lepo potrdilo modra, zelena ,rdeca.
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Sobe v cube so bile razlicnih barv, zelena, rumena, modra, rdeca, bela.
Drugih, se mi zdi, ni bilo...

Tomi ::

Nekaj sem očitno spregledal. Danes sem dobil nov seznam stvari, ki niso rešitev.

Niso Stene, nc Nima Zveze Z emocijami, nc Nima Zveze Z nasim Faksom. Aja, Res Se Nism Vidla Dvekilskih Emocij

In nič nima zveze s hrano.


Tako sem sedaj še v večji temi. Okvir dveh kilogramov in nobena od idej ni bila pravilna. Kriza...
metrodusa.blogspot.com

LoneWolf ::

Hm... Tomi, da ne bos ocka... >:D

Thomas ::

LoneWolf je naposled morda odkril sled, ja!

Impresivno ... ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

BigWhale ::

Za ocka manjka se ena kila ;) Dve je premalo :P

Tomi ::

LoneWolf: ideja je sicer zanimiva (beri: sem se zgrozil nad njeno možnostjo), samo tretja beseda mojega prvega posta je mišljena dobesedno. Sicer pa mislim, da bi bil večji vik in krik, če bi se kaj podobnega zgodilo. In ne tako na mojo "provokacijo".

Sicer pa, počasi se mi zdi, da se peljem proti rešitvi. Če ne pa, prej ali slej se bova morala spet srečati;)
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Tomi ... samo ti nije znala rić!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Thomas: pod predpostavko, da bi bilo to res, kako pa bi potem razložil barve. Modra in rdeča še nekako, samo zelena je pa bolj kritična, se ti ne zdi?

Sicer pa, razmišljajte naprej. To je namreč lep primer porazdeljenega "računanja". Pa naj še kdo reče, da ti projekti niso perspektivni.
metrodusa.blogspot.com

asPeteR ::

zelena=otrocje, mlado ...

8-)
http://blog.stegnar.com

Tomi ::

Tale zelena bi lahko pomenila to, samo ne vem, kako bi se skozi to preglodal.

Sicer pa, prvi post bom redno osveževel z vsemi potrebnimi informacijami. Res bi rad razrešil tole uganko, ker menda niti ni tako težka, da je precej logična.
metrodusa.blogspot.com

Barakuda1 ::

možni pomeni zelene so še naslednji


Zavist - bil je zelen od zavisti

Nedozorelost - bil je še zelenc

občasno tudi strah - prestrašil se je da je kar pozelenel


tko da je kr velik možnosti, da bo nekdo postal očka, pa tega še ne ve, ne on ne bližnja okolica>:D

Matek ::

BTW, Tomi, kaj je s temi zacetnicami, ene z veliko, ene z malo, a ti to ona tako pošlje al ti dodajaš?

Drugace pa, ce nista mela nic v postelji, pa je mogoce noseca s kom drugim, v tem primeru pa ne bi takoj razglasala naokrog, mogoce hoce se pocakat in ti zato bolj prikrito hoce povedat. A ma kakega resnega fanta?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Tomi ::

Lahko vam zagotovim, da avtor tega posta te verjetnosti pri tej osebi v tem trenutno ne more (na svojo srečo) imeti. Sicer se zarečenega kruha včasih tudi kaj poje, samo verjetno se da trenutno aplicirati na najbrž. Tako da, nehajte razmišljati neumnosti, punca (vsaj z moje strani) ni noseča.

Raje se posvetite prvotni uganki, ker ima dovolj namigov, da se jo menda da rešiti.

MadManMato: varčevalni ukrep, da lahko v 140 znakov SMS-a spravi vse, kar želi povedati. Presledke naredim potem sam, da lažje berete.
In ne, nima resnega fanta. Edini, ki se ji zdi trenutno zanimiv, je namreč že "dvojno zaseden".
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Maria ::

Tomi, ne glede na prve stavke prvega posta vprašujem:

je ta tvoja prijateljica živo bitje ali kakšna knjiga (z ugankami - takšnimi ali drugačnimi).

Ja, tudi sama sem pomislila zakaj velike začetnice.

Maria

Tomi ::

Maria: vsekakor je živo bitje. Zakaj pa so velike začetnice, sem pa razložil v postu pred tvojim.
Sicer pa, če ne bi bila živa, in bi snov pobral iz knjige, bi to tudi napisal ;)
metrodusa.blogspot.com

BigWhale ::

Logicna uganka? Upam da ni tako logicna kot so logicne 'resitve' v postolovscinah...

V stilu, pobarvaj rumeno drevo, da bo rdece in potem ga bo George posekal in Lawerne bo padla z drevesa 400 let v prihodnosti...

... Ja cista logika ;)

Maria ::

Mogoče pa kakšnemu nečaku bere Prečudoviti svet Walt Disneya - štiri knjige (zelena, modra, rdeča in rumena) - cca. 2 kg in ji to predstavlja določen napor - gloda.:8)

Maria

Dusko ::

Hm maria me je dala idejo.mogoče pa bere enciklopedijo vprašanj in odgovorv
Rdeča zakaj
rumena Kaj
modra Kako
zelena kdaj
oranžna Kdo
vijolična kje

Tomi ::

Ta ideja je zelo dobra. Ima pa eno pomankljivost. Kje je v uganki rumena barva?

Bom sedaj še nabral par predlogov in iz njim potegnil kakšno pametno rešitev. Če ne drugega, če bom res vztrajno poskušal, bom prej ali slej prišel do rešitve.

Duško: ta ideja je tudi super. Spet je notri en "catch". Barvne gredo sedaj Kdaj, Kako, Zakaj? Po moje bi bilo bolj logično, da bi šle Zakaj, Kdaj, Kako, ali pa celo Zakaj, Kako, Kdaj?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Maria ::

Je rumena. Več razsvetlitve - rumena od mene ne boš dobil. Ji je očitno preveč.

Maria

Maria ::

Rdeča ji je zato zadnja. Rumeno mu boš bral pa Ti - bodoči očka - to zadnje je hec :D

Maria

Tomi ::

Sedaj bi lahko tudi povezal rumeno - razsvetlitev - z vprašanji, in dobil Kaj?

Potem ima zaporedje Kdaj, Kako, Zakaj, Kaj, kar je po svoje logično. Samo ni mi pa še vedno všeč, kako bi lahko teža (knjig) bila ključ do uganke. To je namreč preveč banalna ideja. Ali pa ravno zato?

Sem pa šel sedaj gledati, kako si sledijo barve v Mojem (malem) leksikonu. Zelena, modra in rdeča so 4,3,2, rumena je pa 1. Lahko sedaj to povežem z "manjkajočo" enico, in kaj naj bi ta pomenila.

Sicer pa, dvojka je zadnja. To bi potencialno pomenilo zavrnitev. Samo nima veze s čustvi in tudi dve kilograma ne pašeta.


Mi je pa še nekaj padlo na pamet. Na Google sem šel iskati pomen barv. Tretja povezava je ravno do Gimnazije Vič, kar je, po naključju - ali pa ne, njena prešnja šola.

In še nenazadnje, če ne bi bilo omejitve fakultete in čustev, tole bi rešilo marsikaj. Pač, naprej malo sprostitve, potem intelektualni napor, potem pa napad- izkazovanje znanja.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Maria ::

Tomi, daj povej kaj o tej prijateljici.

Je mogoče, da bi si vzela toliko časa za takšno zgodbo - uganko. Zanima me predvsem zgodovina reševanja vajinih ugank. Da bomo približno vedeli, kako globoko lahko gre.

Maria

mare_ ::

Kakšen "oreh" si ji pa ti poslal?

P.S:Kaj slučajno recimo barva kakšno sobo. Dvokilogramska konzerva z barvo:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

Tomi ::

Poslal sem preverjanje abecede v angleščini. Pač lisica in pes. Samo je bil samo "teaser". In sem ji potem povedal, za kaj gre.

Drugače pa ne gre za barvanje stene. Včasih je traa natančno prebrati vse, kar piše, in v prvem postu piše, kaj vse to ni.
metrodusa.blogspot.com

Arkadij ::

Kaj pa če bere Gospodarja prstanov?

Prva knjiga je zelena, druga modra ter zadnja rdeča.

Pa še teža ustreza. :))

Tomi ::

[Marley]: ne vem, kaj naj rečem. Če se res ne zgodi kaj posebnega, je to prava rešitev. Punca je namreč LOTR frik, tako da kaj drugega ne more biti.

Aja, kaj naj rečem. Hvala.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Arkadij ::

Ni za kej. Samo upam, da je prava rešitev.

Tomi ::

Preverjeno. Je prava rešitev.

Sicer pa hvala vsem za napor, ki ste ga vnesli v to uganko>:D
metrodusa.blogspot.com

Arkadij ::

Super ...

Sem bil čist notri. Celo popoldne sem razmišljal o tem. :D

Tomi ::

Hm, celo popoldne za problem, ki nisi ni bil primaren.

Ah, Slo-tech je res tako super stvar. Reši vse probleme;)
metrodusa.blogspot.com

BigWhale ::

Tole je nekak tko... Tista k sem jo jest bral, je bla rdeca, v usnje vezana in je bila samo ena :P Naslednja, ki je bila pa slovenska je bila pa zelena. In tudi ta je bila samo ena. hehe.

Eni nismo imeli moznosti uganit! ;)

Good one :)

Tomi ::

Sedaj jo prodaja, če se ne motim, Mladinska, in so dejansko tri knjige pravih barv.

Sicer pa ni problema, če nisi mogel odgovoriti. Važno, da se je našla rešitev. Pa tudi to, da je bila uganka realna.
metrodusa.blogspot.com

BigWhale ::

Ne, uganka je blazno dobra. Ampak sem bil blizu, ko sem rekel, da se mora preglodat skoz kake bukve... Samo kaj ko je bila druga tematika :))

Tomi ::

Moje prvo ugibanje je bilo, da so knjige. Samo na napačnem koncu.
Res pa je, da sem dobil kategoričen ne za knjige (kot literaturo za izpite), tako da sem pozabil, da bi lahko bilo še kaj drugega, kot samo stroka.
metrodusa.blogspot.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najlepša barvna kombinacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578512 (7075) miraldi
»

Priklop štedilnika!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3113132 (12290) int47
»

Einsteinova uganka

Oddelek: Loža
365608 (4066) Thomas
»

Od česa je odvisna barva?

Oddelek: Znanost in tehnologija
384659 (3904) BluPhenix
»

Einsteinova uganka!!!

Oddelek: Loža
465278 (4702) Stripy

Več podobnih tem