» »

Nakup nove baterije za stari telefon.

Nakup nove baterije za stari telefon.

Netrunner ::

Imam cca 4 leta in pol star telefon pri katerem je baterija že prav na koncu in razmišljam o nakupu nove. Skrbi me to, da glede na to, da telefona že nekaj časa ni več v prodaji bi z nakupom nove baterije verjetno dobil kakšno staro zalogo in nekega skladišča, tako da je kvaliteta take baterije vprašljiva. Ali se motim?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mare2 ::

Še dobro, da s na napisal znamko in tip GSM-ja. :)

IL_DIAVOLO ::

Pri taki starosti pa bi ze lahko razmisljal o drugem telefonu :)

blackbfm ::

tako da je kvaliteta take baterije vprašljiva. Ali se motim?


Res je, telefonske baterije s staranjem propadajo

TheBlueOne ::

Kaj mu nihce ne bo povedal, da dobis pri kitajcih baterij kolikor hoces? :) alie... ebay...

Jaz sem v svojem starem Sonyju Z1C celo "izboljsal" kako dolgo mu je drzala baterija, ker so cez nekaj let prodajali mocnejse baterije, kot je bila njegova.

Je pa seveda vse na lastno odgovornost.

hojnikb ::

pozabi na kitajske baterije, zna bit še slabše k original.
#brezpodpisa

FrRoSt ::

Netrunner je izjavil:

Ali se motim?


Vprašaanje, ali se motiš. Z nakupom "nove" baterije bi lahko podaljšal delovanje svojega telefona še za kaki, recimo dve leti. :)

Poglej, kakšno baterijo imaš in poskusi poiskati kakšnega prodajalca. To ne pomeni, da so prenehali izdelovati baterije za tvoj telefon pred štirimi leti. :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Netrunner ::

hvala vsem za feedback

@Mare2 => Znamka in tip nista relevantna, saj sem postavil vprašanje na splošno. Drugače pa konkretno iščem Konkretno iščem to baterijo ali alternativo.

@IL_DIAVOLO => Zakaj bi menjal telefon kateri mi lepo služi :) ? No, saj razmišljam tudi o menjavi vendar vseeno bi rad osvežil tega, če ne drugega da bi ga imel namesto GPS-a

@blackbfm => zato sprašuje kako je s tem :) Ker ne bi rad da mi prodajo 2 leti staro baterijo.

@thetilko => Pri kitajcih še nisem gledal. Je pa vredno pogledat saj se gre za stari telefoni in četudi bi ga uničil ne bi bi bilo panike

@hojnikb => Odvisno od koga kupiš, je pa vsekakor riziko :)

@FrRoSt => Tukaj pri nas mi jo zamenjajo za 30€ Moram pa preverit kdaj se je izdelava končala oz. če obstaja alterantiva.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

M.B. ::

Jaz sem lani kupo baterijo za mojo Nokio 3510i, ki ima 2. baterijo(menjano z ene druge Nokie), ker je še samo 2-3 dni držala. Pa dela normalno. Ostali del telefona je nekje 13-14 let star. Ima pa tudi nova baterija malo večjo kapaciteto od stare.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Mare2 ::

var_dump(), pred nakupom pri prodajalcu preveri datum, ki je napisan na bateriji in zahtevaj novo. Tista baterija na sliki je iz leta 2013, december. Če v resnici nimajo novejše, raje kupi kitajsko, ki itak delajo samo 1 leto ali manj, če sploh. :)

blackbfm ::

Jaz sem v svojem starem Sonyju Z1C celo "izboljsal" kako dolgo mu je drzala baterija, ker so cez nekaj let prodajali mocnejse baterije, kot je bila njegova.


Ce na noname kitajski bateriji pise da je močnejša je zelo verjetno da je se slabsa kot original :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 nakup baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
131241 (1050) DeeCoy
»

Samsung in MIT trdita, da sta odkrila večne baterije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4321415 (13026) BT52
»

generična baterija za mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
203612 (3295) šernk
»

Zamenjava celic v bateriji prenosnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313017 (2279) Pyr0Beast
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152969 (2082) energetik

Več podobnih tem