» »

Zamenjava celic v bateriji prenosnika

Zamenjava celic v bateriji prenosnika

HyperGL ::

Zdravo,

ravnokar sem odprl battery pack od HP prenosnika in imam namen menjati celice, ker so trenutne izrabljene. Zanima me, kje bi jih lahko dobil (v sloveniji) in če moram biti na kakšne karakteristike še posebej pozoren?
Šifre na njih so: SE US18650GR
T G5119QH10H

Na internetu sem v sloveniji našel nekaj novih battery packov ampak so vsi 8 celični in dajejo 14.4V (moja 10.8V - 6 celična), ali je možno, da bi tudi jaz dodal še dve celici (prostora je ravno toliko in tudi kontakti na vezju so) in tako povečal moč baterije?

Hvala za odgovore!

LP Martin

/kasneje prilepim še fotografije/

misek ::

Če se prav spomnim je potrebno resetirati tudi eno vezje, ki nastopa v bateriji.

MeGreat ::

na ebayu išči 18650 gtl črne baterije so zelo dobre (niso vse vredu!)
Vsaka je cca 2evra rabiš pa jih 6, vežeš tri zaporedno in vsaki eno vzporedno

HyperGL ::

foto1


foto2


foto3


foto4


foto5

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

MeGreat ::

Ja na ebayu dobiš samo take baterije, te boš moral dati ven in nove zalotati.

cholt45 ::

Hmm, nikoli si nisem predstavljal da bi to tudi lahko doma naredil. Pa glihkar mi punca teži, da ima zelo slabo baterijo na eni toshibi.
No lepo, a je kdo že menjaval tako baterije? Kako ste resetirali vezje? A je potrebno biti na kaj posebej pozoren.
p.s. : A lahko pustiš vezje kot je in ali potem dobro polni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

bond007 ::

na ebayu išči 18650 gtl črne baterije so zelo dobre (niso vse vredu!)
Vsaka je cca 2evra rabiš pa jih 6, vežeš tri zaporedno in vsaki eno vzporedno

Če so to te: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho... potem jih raje ne kupit, ker so šrot!

HyperGL ::

Ravnokar prišel od lokalnega "prodajalca baterij"... pa je omenil, da LI-ION celice, se ne smejo prodajati brez kontrolne elektronike, ker so zelo nevarne in so po domače povedano tempirane bombe. Vedel sem, da so nevarne (kakor najbrž vsaka baterijska celica), vendar si nisem mislil, da so tako hude omejitve na prodajo le-teh. Žal tudi ne bom najdel nikogar, ki bi mi privaril jezičke na celice, vsaj tako po prodajalčevih besedah.

Najbrž bom tudi vse skupaj lepo zaprl in uporabljal še naprej kot "UPS", saj baterija kljub vsemu zmore še 10 min napajanja.

Če pa ima kdo še kakšno dobro informacijo in mi lahko pomaga pri izpeljavi takega načrta, naj kar pride z besedo na dan. :)

LP

bond007 ::

Dobijo se tako imenovanje 18650 tab(ed) baterije namenjene prav lažjemu povezovanju več baterij v battery pack.
 18650 with tab

18650 with tab



Sicer pa mogoče poglej koliko stane cela baterija na ebayu, ker jst sem za eno Toshibo dobil novo baterijo za 30$ dostavljeno, kar je pod 22EUR, tako da niti ddvja ne plačaš. Tako se ne splača nekaj doma improvizirati, ker če si talent znajo biti te baterije res kar nevarne.
Evo tole je najcenejša za hp6735s: http://cgi.ebay.com/6-Cell-Battery-HP-H...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

mirch ::

Kolikšna pa je kvaliteta takšnih neoriginalnih baterij? Res ima feedback nad 99%, ampak kak deluje baterija po enem mescu, ko že oceniš uporabnika?

Pyr0Beast ::

Ravnokar prišel od lokalnega "prodajalca baterij"... pa je omenil, da LI-ION celice, se ne smejo prodajati brez kontrolne elektronike, ker so zelo nevarne in so po domače povedano tempirane bombe. Vedel sem, da so nevarne (kakor najbrž vsaka baterijska celica), vendar si nisem mislil, da so tako hude omejitve na prodajo le-teh. Žal tudi ne bom najdel nikogar, ki bi mi privaril jezičke na celice, vsaj tako po prodajalčevih besedah.

Kake tempirane bombe. Ne trapajte in širite FUDa po nepotrebnem.

Kupi novo baterijo od kitajcev pa se ne zezat s temi celicami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DuleKrtola ::

Je že kdo menjal z baterijami iz dealextreme? So kaki problemi na carini? Ogledane imam te:
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
Kaj je fora "protected" celic?

darkolord ::

Protected imajo vezje, ki ščitijo pred prenapolnjenostjo in prevelikim izpraznjenjem. So pa mičkeno večje (daljše).

Tele so dobre, ampak so mogoče malo drage za menjavo - za $30 dobiš verjetno že kompletno baterijo (čeprav ima verjetno res slabše celice noter)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

T0RN4D0 ::

Ceneje je kupit novo baterijo na ebayu kot jebat se s celicami.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DuleKrtola ::

Protected imajo vezje, ki ščitijo pred prenapolnjenostjo in prevelikim izpraznjenjem. So pa mičkeno večje (daljše)

Sem medtem tudi sam to zvohal ja, tnx. A so te "stock" celice posamezno zaščitene, ali skrbi za to elektronika v bateriji? Ker me malo skrbi, da nove protected ne bojo pasale.

So pa na ebayu dejansko cenejše kot na DX, tako da bom naročil najbrž tele (nikjer ni omenjeno, da so protected?):
ebay

DuleKrtola ::

Glede na link, ki ga je podal bond007, bom raje vzel na DX. V temu vodiču piše, da niso potrebne protected celice. Najbrž bom vzel kar te.

Pyr0Beast ::

Ja pa kaj še. Protected celice sploh ne pašejo noter ker so večje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Laptop ima že svojo pametno vezje. Protected so za kakšne svetilke in podobne stvari, kjer ni zaščitne elektronike.

Na ebayu odsvetujem nakup celic. Tele GTL mislim da so sicer 1600 al neki takega. Če imaš srečo dobiš pa kakšne reciklirane celice. (Pobrane iz starih baterij ter na novo zapakirane)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

Vzami 2200 ali 2000.
Če je predobro da bi bilo res - ponavadi tudi je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

technolog ::

To pa ni res. Laptop nima svojega vezja, ampak za vse skrbi vezje v bateriji kot taki, ki sporoča voltažo in ostale podrobnosti, in varuje pred prenapolnenjem in prepraznenjem.

Hkrati pa vas bi še nekaj vprašal. Imam laptop HP 4510s, gledal sem na mimovrste baterije, pa so okoli 80EUR, kar se mi zdi veliko. Kje bi dobil kaj cenejšega (če je tujina, je treba poštnino tud štet pa davek pa carino.)

Zgodovina sprememb…

DuleKrtola ::

tehnolog, tornado je najbrž hotel povedat, da ima battery pack v laptopu omenjeno vezje, in zato posamezne celice ne rabijo imet integrirane zaščite. Sicer pa, če bi prebral temo, bi tudi dobil kašno idejo kje se dobi kaj cenejšega...

technolog ::

Ja, sej sem prebral, samo nikoli še nisem kupoval preko e-baya, da ne dobiš pol kr enga šrota. Pa tud rd bi eno 8 celično baterijo, ne 6 tko k mam zdej.

Pyr0Beast ::

Pa vzami pri kitajcih celo baterijo novo. Dealextreme in gasa. Stane te enako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Jaz sem slišal, da imajo kitajske baterije ponavadi manjšo kapaciteto in krajšo življenjsko dobo.

joze28 ::

"Originale" delajo pravtako na Kitajskem.

Pyr0Beast ::

Točno tako. Kvaliteta se plača.
In poceni roba bo crkovala prej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Vse so kitajske, vprašanje je samo od katerega kitajca jih kupiš.

8 in 6 celične baterije običajno niso kompatibilne. Če že, išči 9 celično.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DuleKrtola ::

Zamenju sem celice, pa držijo ravno tako dolgo kot prejšnje. Verjetno bi moral resetirat tisto vezje. Ima kdo bookmarkan kakšen v redu vodič? V vseh vodičih o menjavi celic, ki sem jih js najdu, ni omenjen reset tizga vezja. Se bo samo naučilo, da ima nove celice po nekaj ciklih polnenja?

Pyr0Beast ::

Ja. V biosu ga pusti naj se kompletno sprazni, potem ga kompletno napolni in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

DuleKrtola ::

Upam da imaš prav :)

WaterBoy ::

Kaj mi je storiti ko mi polnilec noče polnit baterije več. Na elektriki pa dela vredu. Ne vem zakaj se je baterija spraznala na okoli 10% sedaj pa tako ostaja. Če izključim kabel prikazuje da se polni kakih 10s potem pa ostane na 10%

Hvala

Pyr0Beast ::

Neki crklno. Menjaj baterijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527096 (2097) Han
»

18650 baterije... mnenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
409709 (6384)          
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404195 (3429) jest10
»

Rabljena baterija za laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
243130 (2739) hojnikb
»

Li-ion baterije in laptop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4612579 (10362) Kamran

Več podobnih tem