» »

IEEE Standardi

IEEE Standardi

MiLaz123 ::

Pozdrav,

Sam ne vem veliko o omrežjih (Vem le kaj je LAN, PAN, WLAN, RJ-45...itd.). Prišel sem na IEEE standard, ki si ga enostavno ne znam razložiti. Po Googlu in na YouTubu sem iskal obrazložitve kaj to je, ampak sem le ugotovil, da ima Ethernet standard 802.33, WiFi 802.11 in Bluetooth pa 802.15.1. Žal to mi ne pomaga prav preveč, zato bi rad izvedel iz kje bi to obrazložitev lahko dobil.

Hvala lepa za razumevanje,

LP Miha

tiborrr ::

Ne vem, če je lahko še bolj jasno napisano: IEEE Standards Association @ Wikipedia
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

avian2 ::

Na kratko, IEEE je ena od največjih svetovnih organizacij za standarde. V praksi to pomeni, da izdajajo dokumente, v katerih so opisane razne tehnologije. Postopek, kako ti dokumenti nastajajo je precej dolg in zapleten, v njem so udeleženi običajno zastopniki iz industrije in akademskih institucij. Ko so končani, se potem ti dokumenti štejejo kot kanoničen opis, kar pomeni da naj bi se po njih ravnale vse naprave, ki želijo npr. komunicirati po nekem protokolu. Vsak izdan standard ima svojo oznako in pogosto tudi verzijo, npr. IEEE 802.11-2012.

V praksi praktično nihče ne potrebuje tako natančnega poznavanja tehnologij, kot so opisane v teh dokumentih. Za primer naj povem, da ima IEEE 802.11-2012 cca. 3000 strani precej gostega teksta, tabel, diagramov, itd. Samo seznam avtorjev zaseda 4 strani. Podatki iz tega dokumenta so uporabni npr. če načrtuješ nov wi-fi adapter ali pišeš gonilnike zanj. Pa še pri tem običajno en inženir obravnava samo kak manjši del standarda.

Skratka, če bi se rad kaj naučil o omrežjih, ti sami standardi ne bodo kaj dosti pomagali. Vzemi raje v roko kak učbenik ali knjigo o računalniških omrežjih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

Oddelek: Omrežja in internet
224657 (3746) kuglvinkl
»

Informacija glede wifi 2,4 in 5 GHz

Oddelek: Omrežja in internet
165337 (4804) Ribič
»

WiFi - prihodnost 2.4GHz

Oddelek: Omrežja in internet
256274 (5663) blackbfm
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879743 (6484) janezek67
»

Nakup brezžičnega routerja

Oddelek: Kaj kupiti
61132 (1025) amigo_no1

Več podobnih tem