» »

Rentacar v Italiji

Rentacar v Italiji

Sheteentz ::

S punco nameravava v začetku maja za kakšna dva dneva vzet rentacar v Neaplju, po možnosti na železniški postaji. Če ima kdo tukaj kakšne izkušnje in haklce, ki se jih moram čuvat pri najemu avta v Italiji, se priporočam za vsakršno informacijo.

Na tej strani sem dobil nekakšen splošen pregled na najemanjem avta, bom pa seveda še naprej guglal.
http://www.posvetu.si/blog/nasveti/kje-...

Avtor npr. omenja rentalcars.com, ki sta pa v dveh komentarjih slabo ocenjena.

lp

Steinkauz ::

nsa_ag3nt ::

Ne pozabi na kreditno kartico.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Steinkauz ::

Ja brez kreditne (ne debetne!) boš težko dobil.
Oziroma boš dobil, samo če boš orng doplačal njihovo zavarovanje(ki je lahk več kot cena najema avtomobila).

Pri billiger pa obkljukaj
ohne Selbstbeteiligung / Erstattung d. Selbstbeteiligung
Glas-/Reifenschutz
Haftpflicht min. 1 Mio.
Tank: voll/voll
alle Kilometer frei

zee ::

Avto najami pri kakšni mednarodni agenciji kot so npr. Hertz, Avis ali Eurostars. Kreditna kartica je v vsakem primeru obvezna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

p0ki ::

kreditna in gor limita vsaj 1000€ za depozit, natančno si preberi kaj vključuje zavarovanje, če boš vzel preko agencije ala rentalcars in kaj je za doplačat pri ponudniku, ter višina depozita. imej v mislih da se ti depozit blokira na KK za max 30 dni.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Sheteentz ::

Kreditno imam in dam gor lahko brez problema kakšne tri jurje, tako da tle ni problema. So pa Hertzi in ostali najbolj znani ponudniki najdražji, a ne?

ToniT ::

Poglej Enteprise... Ti so običajno cenejši.

nejcek74 ::

DuleKrtola ::

Avto najami pri kakšni mednarodni agenciji kot so npr. Hertz, Avis ali Eurostars. Kreditna kartica je v vsakem primeru obvezna.

To, plus 3rd party zavarovanje. Js imam letno zavarovanje tu: http://www.insurance4carhire.com (mislim da je bilo 50 GBP) in potem najemam brez "full cover" oz "zero excess", ki drugače pride kšnih 20-30 na dan. Sem že enkrat dobil povrnjeno od te zavarovalnice brez problemov.

nejcek74 ::

vsi sluzijo z zavarovanji, med drugim tudi spletni portali ki ponujajo avte razlicnih ren-a ponudnikov:
- ce imas zero acces pri ren-a carju je ponavadi malo manj ugodno, nimas pa nobenih problemov / dela pri prevzemu / oddaji avta
- ce imas zero acces pri drugi firmi, moras v primeru skode najprej sam poravnati in potem dobis povrnjeno.

Sheteentz ::

insurance4carire med country of residence ne ponuja Slovenije, ali pa sem jaz glup?

Pogacniko ::

Najcenejša varjanta renta cara na Sardiniji, letališče Olbia. Problem je da sem star sele 22let in povsod placam se dodatnih 150€, iščem v mesecu septembru za 10dni.

Najlepša hvala ža odgovore!

||_^_|| ::

rentalcars.com je po mojih izkušnjah super.

Pogacniko ::

Mislis da bi se kaj lahko pogajal z tistimi ki imajo doplacilo za mladega voznika do 22 leta, star sem pa 22let?

dope1337 ::

Pr bivsi firmo smo nonstop najemali preko holidaycars.

Vedno bili zadovoljni.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Pogacniko ::

Hvala, vendar nastopi isti problem, mogoče če najdem nekega ponudnika, ki mi zrihta pogodbo brez dodatkov za mladega voznika?

dope1337 ::

Dvomim da ti bo kateri izmed bolj priznanih rentacarjev zrihtal takšne vrste pogodbo ... Gledam, da imajo po EU večina "izkušenega voznika" klasificiranega kot voznika starejšega od 23 let.

Vkolikor res zahtevajo 150€ za 2 dni najema (kjer te najem+noWarranty zavarovanje za npr Polota pride 65€) je to res porazna situacija.

Upam, da ti uspe nekako porihtat to.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Pogacniko ::

Aja mogoce sm mal cudn napisu, gre se mi za najem za 10 dni, najcenejso ponudbo sem nasel z doplacilom 6e na dan za mladega voznika sepravi 200e + 60e, večina jih ima pa kar pretirane cene z 12€ ali 20€ doplačila na dan za mladega voznika, kaj šele zavarovanja. Aja zanima me pa še če bi mi kdo lahko razložu malo več glede teh zavarovanj.Kakšni so stroški z oz brez. Če prou razumem morš plačat škodo tud če nisi krivec al kako? Probal sem tudi nekaj prek naših agencij(prima travel, sonček...) Dajo ponudbo z zavarovanji za malo okoli 300€ se to splača ali ne?

dope1337 ::

Zdle si me zmedu, k gledam OP (kjer omenjaš železniško v Neaplju) nato z današnjim postom omenjaš Sardinijo xD

Načeloma je 6e/dan za mladega voznika + noWarranty cca 6e/dan še najboljša ponudba, glede na to da ne boš večkrat v kratkem času najemal preko rent-a-car (predvidevam).

Tiste ponudbe preko naših agencij so po mojem hitrem pregledu dražja varianta.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

c3p0 ::

Sumljivo poceni ponudniki so ponavadi sleparji. Pri enem sem videl, da dobiš avto s polnim tankom, ki pa ga moraš vnaprej plačat po oderuški ceni, zraven pa še nek refueling charge. Če imaš zavarovanje urejeno drugje, pa se spravijo na vsako prasko, dobijo teh par 100€ noter zlepa ali zgrda. Kaj jim brani večkrat zaračunat isto poškodbo? Vsako praskico težko najdeš in poslikaš. Sicer denar ob dobrem 3rd party zavarovanju enkrat dobiš nazaj, pa je vredno?

Podobnih fint je polno. Se splača prej pobrskat, na tripadvisorju npr. je polno reviewov teh lokalnih šušmarjev.

Pogacniko ::

dope1337 zelezniško je omenjal negdo ddrug :)
Vendar hvala se bom probal nekako zmenit derektno z ponudniki.
Hvala za odgovore!

d0rK ::

Ali kdo ve če sklenitev dodatnega zavarovanja tudi zniža kavcijo ki jo blokirajo na kreditni? Lani sem za 14 najel rentacar na sardiniji in ob rezervaciji je pisalo da bo kavcija 1220eur. Zrihtal sem si zvišanje limita, potem pa na šaltru punca reče da je kavcija vsega cca 150eur.

Ima to kaj veze s tem da sem imel full zavarovanje? Zdaj bom ponovno rabil rentacar za 14 dni, seveda spet s full zavarovanjem in spet piše pri ponudniku da je varšina več kot jurja.

Pogacniko ::

Mislim da je vse odvisno od tega kje imas zavarovanje, če ga vzameš direktno pri njih se res zmanjša kavcija.

          ::

Sheteentz je izjavil:

So pa Hertzi in ostali najbolj znani ponudniki najdražji, a ne?


Cenejši lokalni ponudniki te bodo kako drugače nategnili, sploh na jugu Italije.

sandy ::

izjemno ugodne cene za najem avta ima tudi ryanair, dodatno zunanje zavarovanje za slovenske državljane pa se lahko sklene pri icarhireinsurance.com, pride okrog 50€ letno ali 4€ na dan, zavarovalna polica je sklenjena pri Zurich zavarovalnici.

-Kai- ::

Jaz ogromno potujem in sem že tudi vzel kup rentacarov.
Izogibam se Hertza, saj z njimi nisem bil zadovoljen, povrhu so pa najdražji.

Zadnjih 6-7 najemov sem vse naredil pri Europcar. Tudi Alamo in Enterprise sta zelo dobra.

Obvezno vzami polno zavarovanje, ker (bog ne daj) se lahko kaj pripeti in si ''opran'' dodatnih stroškov.

Je pa od države do države odvisno. Mene ima sedaj Europcar v registru in sem ravno te dni imel v Grčiji X-traila s polnim zavarovanjem 168€ za dva dni. Največje presenečenje je bilo, da ni bilo dodatnega depozita.
Na drugi strani pa sem v marcu na Islandiji vzel Octavio in je kljub polnemu zavarovanju (z najemom 315€/3dni) bil depozit 900€.

Pozoren bodi tudi na omejitev kilometrov (v nekaterih državah jo imajo) in skrbno preglej avto ob prevzemu. Sicer pri polnem zavarovanju tako ali tako gre vse iz police, razen, če pijan skipaš avto, ampak vseeno ni potrebno prevzemat krivde za kom drugim, ki je poškodoval avto pred tabo.

Drugače pa je dober biznis tale rentacar. Lani sem v Amsterdamu na koncu ugotovil, da na prevzemnem mestu dela punca iz Slovenije pa sma se zaklepetala glede teh avtov. Avto, katerega nabavna cena je okrog 20.000€ jim v prvem letu prinese okrog 33.000€ prometa.

Steinkauz ::

Jah če vsi tko drago plačujejo rent a car kot ti, pol ni čudno, da pokrijejo tko hitr :)

Škotska Renault Kadjar 20eur na dan
Škotska Škoda Fabia 18 eur na dan
Sardinija Fiat Punto 11 eur na dan
Tenerife Citroen C3 Picasso 8 eur na dan
Gran Canaria Renault Clio 7 eur na dan

Vse to z full (3rd party) insurance.
Res da so entry level cars, vendar tudi octavio bi dal precej manj kot 100 eur na dan.

Mavrik ::

Kar je fajn če si na Tenerifih, mal manj fajn če greš kam drugam ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Steinkauz ::

Zato maš primer škotske.
Ali na islandijo:



Mazda 6 karavan.
Polno zavarovanje.

jopar ::

sandy je izjavil:

izjemno ugodne cene za najem avta ima tudi ryanair, dodatno zunanje zavarovanje za slovenske državljane pa se lahko sklene pri icarhireinsurance.com, pride okrog 50€ letno ali 4€ na dan, zavarovalna polica je sklenjena pri Zurich zavarovalnici.

Se v tem primeru potem vzame najem brez zavarovanja, pokrije vse dodatno zavarovanje?

Suki7 ::

v kratkem potujem na jug italije in bi rad najel avto. gledam po tem billiger-mietwagen in se zdijo ponudbe za majhen avto za 2 zelo ugodne cca 80-100 na teden. fitre sem obkljukal tako kot je v vseh vodičih, torej z ohne Selbstbeteiligung / Erstattung d. Selbstbeteiligung. načeloma razumem da jaz njim dam kreditno kartico, če je kaj narobe trgajo iz nje in potem meni billiger-mietwagen povrne stroske. tega si seveda ne zelim v primeru da se nic ne zgodi. problem nastane ker koliko berem po raznih spletnih forumih je pogosto da te firme kot so autovia, joyrent, sicilbycar,... zelijo zaracunati nekaj kar je na avtu ze bilo prej. ali ima kdo izkusnje s temi izposojevalnicami? ne zelim si pokvariti dopusta zaradi slabe izkusnje

Pac-Man ::

Tale oddaja malo dražjo robo, ampak v glavnem - ob prevzemu pofotkaj VSE.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Steinkauz ::

Ja vedno poslikaš vse. Oni ti na listu ob prevzemu pomarkirajo kje je že.
Če najdeš poškodbe ki jih še ni na listu, greš takoj nazaj do njih.


Vseeno pa poglej kje rentaš. Sam imam enega izmed filtrov oceno 8.1+, ki pofiltrira večino nategunov.

Jst vedno pokljukam še Glas-/Reifenschutz , da imam kasko gume ter stekla.
Če pa potujem nekje, kjer so slabše ceste pa še Unterbodenschutz, da imaš podvozje.

Suki7 ::

ja to mi je jasno, ampak še vedno se zelo hitro zgodi da je kakšna praska ki je ne opaziš in je oni nimajo označene in mogoče že vedo za njo ker je pač nemogoče tebi tam pregledati vse

Steinkauz ::

Mnja načeloma je itak vseeno, če imaš "ohne Selbstbeteiligung".
Ponavad niti nimajo časa neki mini prask iskat. Men se še ni zgodil.
Kdaj sploh ne gledajo, večinoma se pa sam okoli avta sprehodi.

bzp ::

Poslikaj ob prevzemu, predvsem pa se izogni raznim "drop key here" nabiralnikom ampak pri vračanju avta vedno počakaj in z modelom skupaj poglejta avto. Da mu lahko takoj zatežiš če bo izumil kakšno prasko. Meni so že veselo trgali in potem od nekje privlekli eno sliko počene gume, ki verjetno niti ni bila z avta katerega sem rental (LTN, ne neko selo). Če sem počakal zraven ob vračanju se pa še nikomur nikoli ni ljubilo več kot pol minute ukvarjati z avtom.

weasel ::

Offtopic: Ce imam Mastercard in sem rent a car rezerviral preko strani billiger mietwagen(europcar). Ali potrebujem PIN za to kartico? Kartico uporabljam samo za spletna placila preko Paypala in tako vedno potrebujem le CVV. PIN sem tako cisto pozabil in nimam dovolj casa, da bi zaprosil za novega. Je to dovolj?

Mavrik ::

Ko boš avto prevzel boš (v večini primerov) moral dati kreditno za rezervacijo pologa. Tam bo terminal hotel PIN.

Lahko pa daš drugo kreditno.
The truth is rarely pure and never simple.

Steinkauz ::

Povečini ne rabijo pina, sam pobere dol.
Enkrat na škotskem pa je hotu met pin in nism mel pojma kaki je.
Se me je usmilil pa mi vseen pobral dol kot spletni nakup.

Od takrat naprej jo vem :)

weasel ::

Imam samo to kreditno, razen Revoluta, ki kolikor vem ne pride v postev :/ Upam, da se me usmili.

Sheteentz ::

Jaz sem na Mykonosu šel s telefonom okoli avta in posnel 3 minutni video. Ko sem oddal avto se je ženska zapičila v neko izboklino na odbijaču in sem ji samo pred nos pomolil telefon in ni imela nič za rečt.

Najbolje, da se posname avto in delavca rentacarja, ki potrdi snemanje avta pred oddajo, s čimer si stoprocentno zavarovan.

weasel ::

weasel je izjavil:

Imam samo to kreditno, razen Revoluta, ki kolikor vem ne pride v postev :/ Upam, da se me usmili.


No, v glavnem, ni slo brez PIN-a. Ce bi vzel direktno prek Europcarja, bi slo. Tako pa je bilo preko posrednika in ni bilo mozno brez.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Oddelek: Na cesti
4110283 (1109) Tidule
»

Najcenejši rent a car

Oddelek: Loža
257188 (3123) ziga1000
»

Najem avtomobila na Irskem in njihov excess payment 1500€

Oddelek: Na cesti
185778 (2813) HappyPills
»

Sicilija - najem avta

Oddelek: Na cesti
93451 (3143) Steinkauz
»

Zavarovanje (najetega) avtomobila v EU

Oddelek: Na cesti
62267 (1711) Pogacniko

Več podobnih tem