» »

File iz chkdsk...

File iz chkdsk...

aokorn ::

Živjo,
včeraj sem poskusil migrirati (klonirati) HDD prenosnika moje žene (Win7) na SSD zunanji disk. Uporabil sem Partition Wizzard program. Sprva je lepo kazalo, potem pa se je stvar "obesila" približno na polovici. Ni šlo preko določenega fajla.
Sem poskusil popraviti z 'chkdsk c: /f /r', pa se je spet ustavilo na istem mestu. Pustil sem kakih 10 minut, pa se ni premaknil. Morda bi moral pustiti dlje časa? Ali bi potem uspel popraviti? Ali kdo ve?
Če bi vedel na katerem fileu se zadeva ustavi, bi eventuelno fajl pobrisal, saj je očitno slab, ali pokvarjen. Vendar ne vem, kako naj prikličem dotični file. Ali kdo ve kako se ga prikliče?

Lp
Andrej

Baja ::

pusti chkdsk laufati čez noč.

aokorn ::

Baja je izjavil:

pusti chkdsk laufati čez noč.


Ok, to storim seveda rade volje - sem že sam razmišljal o tem. Moj pomislek je v tem, da se bojim, da bo HDD fizično preveč trpel. Mislim, da potem se vedno znova , v neskončnost, roka diska popravlja na isto mesto na disku...(?)

Baja ::

ne gre v neskoncnost, po dolocenih poskusih obupa, markira sektor kot slab in gre dalje.

zakaj pa enostavno ne nalozis svezih windowsov na ssd in s tega skopiraš le podatke.

aokorn ::

Baja je izjavil:

ne gre v neskoncnost, po dolocenih poskusih obupa, markira sektor kot slab in gre dalje.

zakaj pa enostavno ne nalozis svezih windowsov na ssd in s tega skopiraš le podatke.


Aha, ok. To mi je dovolj dobra informacija. Bom sprožil danes zvečer.

Sem hotel naložiti nove win 10, pa imam smolo. Tisti, ki mi je prodal laptop, je naložil win7 Enterprise (!). Ta izdaja je pa zelo neugodna za upgrade navzdol. gre samo na win10 Enterprise ali win10 Edukation. Teh pa ne dobiš na trgu. Formatiranje diska tudi ne pride v poštev, saj žena ne pusti brisati aplikacij in datotek...

Baja ::

fajn bi blo da ce mas kake podatke na tem disku, da jih skopiraš nekam na varno, pred chkdsk in novim kloniranjem.

če je disk v slabem stanju lahko tole s chkdsk in kloniranjem traja dneve ali celo disk umre med postopkom.

aokorn ::

Baja je izjavil:

fajn bi blo da ce mas kake podatke na tem disku, da jih skopiraš nekam na varno, pred chkdsk in novim kloniranjem.


Ni mi znano, da bi bil disk v slabem stanju. Bil je že enkrat zamenjan v tem VAIOtu. Sedaj je Samsungov 1T.
Moram vam zaupati, da je žena že slabe volja, ker se petljam okrog 'njenega' računalnika. Samo ona namreč ve (ali pač ne ve), katere podatke ima na disku. Seveda pa noče sodelovati.
Menim pa, da je bolje da dobi en dober SSD, ki sem ga že kupil in bi ga sedaj rad vgradil. Sama ne ve, da delam le v njeno korist. Škoda...

Baja ::

če se je zadeva ustavila pri chkdsk pomeni da ima disk slabe sektorje in ni več brezhiben.

darkolord ::

V Event Viewerju boš verjetno videl napako, če so slabi sektorji.

Če so na napačnem mestu, se zna zgoditi, da chkdsk ne bo prišel nikamor.

HDD Regenerator je kot nalašč za tole. Trial verzija ti odpravi 1 slab sektor (velikokrat se zgodi, da je samo eden).

Baja ::

lahko pogledaš tudi s crystaldiskinfo. če kaze rumeno ali rdeče zamenjaj ASAP.

igranje s chkdsk, hddr in podobnimi tooli pa lahko tak disk tudi odnese za vedno.

jaz bi vsekakor prvo skopiral podatke in se pol ukvarjal z "reševanjem" aplikacij.

tudi ni rečeno, da boš lahko vse podatke skopiral, še posebaj če ždijo na disku več let in jih v tem času ni nihče odpiral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

aokorn ::

Majhna korekcija: Rač se ustavi pri 'chkdsk c: /f /r'! Ne ustavi pa se pri samem 'chkdsk'. V tem primeru gre lepo skozi v dveh minutah in tudi javi rezultat: '0 bad sectors'.
Ali to pomeni, da bi 'shkdsk c: /f /r' jaz moral pustiti dlje časa, kot samo 10 15 minut. Morda bi po preteku tega časa ukaz popravil oz prepoznal sektor (file)?

darkolord ::

Tako je. Brez /r preveri samo strukturo datotečnega sistema, z /r pa pregleda celotno vsebino podatkov

aokorn ::

Moram še razložiti, kako sem prišel na idejo, da je kakšen sektor ali file slab. Parition Wizzard program, ki sem ga uporabil, je namreč po kakšni uri kloniranja javil napako: "Error: Backup aborted! - Unable to read from disk - Error Code 1117 - The request could not be performed because of an I/O device error." Te kode so zbrane na Windowsowi strani in konkretno ta koda pomeni verjetno napako na disku.
Zato je torej prišel v igro 'chkdsk' oz 'chkdsk c: /f /r'.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD z bad sektorji ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161771 (1601) bluefish
»

napaka na boot disku - win7 se ne zbootajo - je to konec?

Oddelek: Operacijski sistemi
122406 (2158) lopov
»

chkdsk /f problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
201551 (1358) bluefish
»

podatki se mi sesujejo na ca. 1/4 leta

Oddelek: Pomoč in nasveti
111345 (947) bukev
»

Kako pregledati disk, če so slabi sektorji?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121581 (1464) ross|e20

Več podobnih tem