» »

Išče se osnovna plošča z nforceII čipovjem in RAIDom

Išče se osnovna plošča z nforceII čipovjem in RAIDom

[SkA] ::

Plane and simpl. Moja predpostavka je sicer, da zadeva ne obstaja. VIA ima verjetno s HPTjem pogodbo o integraciji njihovih RAID čipov, med tem ko nvidia verjetno tega nima.
Posledično predivdevam da ni mogoče trenutno kupiti osnovno ploščo z nforceII čipovjem (pomožnosti Ultra), ki bi imela onboard RAID kontroler bodisi za SATA bodisi za ATA?

Zdej pa, če me kdo popravi in mi pove da to obstaja, bi bil fino fajn vesel. :D Sam da ni treba iz malezije na lastno roko uvozit seveda :D
  • spremenil: [SkA] ()

morphling1 ::

IDE raid imajo nove Gigabyte nforce2 plate, imajo tudi SATA in še polno drugih bombončkov. Drugače pa SATA raid ima recimo Abit nf7s pa še kaka bi se našla. Je pa Gigabyte trenutno res najboljša kar se tiče opremljenosti, kvalitete, hitrosti med nforce2 platami edini mali kiks je to da nima lukenj okrog socketa, ampak to za 99% folka ni problem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

[SkA] ::

U pišhuka, hvala. Nevem.. kera glupa fora ane ponavad je na veliko povsod RAID support pisalo, zdej moreš pa prov pod specifikacije gledat in tm na majhnem tisku vidš če ma RAID al ne.

Če ne bi zdele omenu ABITove, da sm šu še enkrat gledat ko tele v nova vrata..bi biu zihr da ne obstaja. :D

Dasiravno ma tud Asusova Deluxe varjanta RAID.. ampak to nikjer ne piše dokler ne greš pod specifikacije in pogledaš pod krmilnik... Silicon ImageŽ Sil 3112A Controller with 2 ports
Support RAID 0/1 ... bohnedej se hvalit da ma raid... :D

TNX :D

morphling1 ::

Jah tko je da RAID že dolgo časa ni posebnost. Ta SiliconImageov čip ima veliko plat in s tem tudi RAID 0/1 , zakon a ne :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

[SkA] ::

Ja no..glh vse nimajo... :D Silly marketing ppl :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A se da programsko zagnati SATA RAID 0 in dobiti podatke?????

Oddelek: Pomoč in nasveti
7997 (895) Pisko
»

Linux in SATA

Oddelek: Operacijski sistemi
171277 (1067) borchi
»

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

Oddelek: Strojna oprema
391747 (1203) pingec

Kupujem novo plato in proc za amd

Oddelek: Kaj kupiti
311268 (913) boštjan
»

VIA KT880 to Leave NVIDIA nForce2 Ultra 400 Behind?

Oddelek: Strojna oprema
81193 (1048) morphling1

Več podobnih tem