» »

Nevidne devize na bančnem računu

Nevidne devize na bančnem računu

«
1
2

Bye ::

Takole: na osebnem bančnem računu imam nakazilo iz tujine, torej devize. Na bankomatu pa jih ne izpiše, ter ne morem niti dvigniti denarja. A lahko kdo pojasni to bančno logiko? :)

sandmat ::

pojdi na banko dvignit, bančna logika je, da bankomat, ki nima deviz, ne izplačuje deviz :D

Bye ::

Nisi razumel. Moj bančni račun je v evrih, devize so bile logično preračunane v evre, saj imam samo en račun.

Bye ::

Imam tudi račun v tujini, vendar lahko z njega kartico normalno dvigam povsod v domači valuti, ne glede na to, v kateri valuti so bila vplačila. Torej je očitno banka nekje zakomplicirala po nepotrebnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

johanblond ::

Bye je izjavil:

Takole: na osebnem bančnem računu imam nakazilo iz tujine, torej devize. Na bankomatu pa jih ne izpiše, ter ne morem niti dvigniti denarja. A lahko kdo pojasni to bančno logiko? :)

Si prepričan? Za priliv v tuji valuti ti banka odpre devizni podračun, kjer so prilivi vodeni v tuji valuti, in moraš devize interno menjati, da jih vidiš v EUR-

Na dveh računih različnih slovenskih bank (moj račun in račun od moje) preizkušeno v praksi, priliv v USD. V spletni banki vse vidno, na bankomatu seveda vidno samo stanje v EUR.

Mavrik ::

Bye je izjavil:

Nisi razumel. Moj bančni račun je v evrih, devize so bile logično preračunane v evre, saj imam samo en račun.


Narobe, banka to ne bo avtomatsko nič preračunavala in to prisilno menjavala valute. Menjaj denar v evre in boš jih lahko dvignil na bankomatih napolnjenih z evri.
The truth is rarely pure and never simple.

Bye ::

V spletni banki je vidno - devize so vračunane pri premoženjski bilanci, pri stanju pa ne, posledično ne morem dvigovati zaradi njihovih čudnih for. V (spletni) banki ni nobenega deviznega podračuna, temveč je naveden samo nakazani znesek v tuji valuti na moj primarni račun.

Pri računu druge (tuje) banke lahko kjerkoli dvigam v domači valuti. Ni nobenih deviznih podračunov, temveč se preračuna v domačo valuto, ter normalno dvigam. Preizkušeno.

Se bom na banki pozanimal. Ker če je tako, se bom hitro poslovil od njih.

Mavrik je izjavil:

Bye je izjavil:

Nisi razumel. Moj bančni račun je v evrih, devize so bile logično preračunane v evre, saj imam samo en račun.


Narobe, banka to ne bo avtomatsko nič preračunavala in to prisilno menjavala valute. Menjaj denar v evre in boš jih lahko dvignil na bankomatih napolnjenih z evri.


Da ne? Se ti zdi to logično, da banka ne preračunava avtomatsko? Kaj bom s tujo valuto plačeval v Sloveniji? :)) Po tvoji logiki - če dobim nakazilo v avstralskih dolarjih, bi potemtakem moral iti v Avstralijo na bankomat :))))) Ali pa, ko kupuješ na ebayju, greš morda najprej na banko menjat v tujo valuto, da lahko potem kupuješ v valuti prodajalca? :)))) Da ti ne bi slučajno oni prisilno menjavali, a ne?
Moja druga banka samodejno konvertira, kar je edino popolnoma logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

BTW, navedena nelogičnost bi povzročila dodatne zaplete v primeru, da nimam spletne banke. Torej sploh ne bi vedel za priliv iz tujine... Something stinks here.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

jernejl ::

Se ti zdi to logično, da banka ne preračunava avtomatsko?

Je logično.
Če danes prejmem plačilo v USD, jutri pa moram narediti nakazilo v USD, je to precej bolj smiselno, kot če bi moral vmes dvakrat pretvarjati valute (in seveda bil prikrajšan za razliko med nakupnim in prodajnim tečajem).

če dobim nakazilo v avstralskih dolarjih, bi potemtakem moral iti v Avstralijo na bankomat

Ne, lahko pa te AUD nakažeš naprej, tako kot jih je nekdo nakazal tebi.

Ali pa, ko kupuješ na ebayju, greš morda najprej na banko menjat v tujo valuto, da lahko potem kupuješ v valuti prodajalca?

Najbrž nisi še nikoli plačeval kakšnega računa v tuji valuti. Ja, je treba narediti konverzijo pred plačilom.
Paypal in podobni seveda priročno ponudijo avtomatsko konverzijo, ponavadi po precej neugodnem tečaju.

Bye ::

Je logično - v zelo ozkem kontekstu, predvsem pa izven poante. Analogija z ebayjem je služila samo kot dodatni primer.
V glavnem trošim v domači valuti, tako kot 99% ostalih fizičnih oseb. Tolikokrat kot bi rabil prenakazovati naprej v istih devizah, razlika med tečajema ni vredna niti omembe. Za namenske posle obstajajo priročnejši, namenski devizni računi. Avto in kamion pač ne sodita v isti koš. Če imam priliv iz tujine, je logično, da se avtomatsko konvertira v mojo domačo valuto. Slovenski trgovci ponavadi sprejemajo samo evro.
V najslabšem primeru bi me banka morala vsaj obvestiti o deviznem prilivu, če že prakticira nerazumno obdelavo navedenih. Skratka, sredstva na računu, ki jih ne morem (u)porabiti, dokler ne zvem za njih, potem pa še izgubljati čas za obisk v banki in konverzijo. Halo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Ampak po Jerneju nisem logičen, saj lahko devize porabim v državi izvora :)

jernejl ::

V glavnem trošim v domači valuti, tako kot 99% ostalih fizičnih oseb.

Zakaj si pa potem sprejel nakazilo v USD, če jih nočeš? Naslednjič od plačnika zahtevaj evre, pa ne boš imel teh težav.
Za namenske posle obstajajo priročnejši, namenski devizni računi

Lahko si omisliš ekstra račune za devize, ali pa za kakršnekoli druge namene. Lahko pa imaš en TRR (ki je večvalutni).
Posebna vrsta računa za devize, kolikor vem, pa že dolgo več ne obstaja.
https://www.dnevnik.si/24099

Bye ::

Morda zato, ker ne morem izbirati? Nakazilo je bilo s strani sodišča. Ali pa bi moral prositi, naj gre njihovo osebje zamenjati svojo valuto v evre in mi potem nakažejo? Da meni prihranijo obisk na banki. Sicer pa sploh ni bistvo zgodbe v tem, da bi izbiral valuto.

Posebna vrsta računa za devize ne obstaja več v Sloveniji, ponekod drugod pa še, bogve čemu, ampak spet se odmikam od rdeče niti. Pametne banke so devizni račun ukinile verjetno zaradi racionalizacije poslovanja; avtomatske konverzije so precej praktične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Ales ::

Bye je izjavil:

Če imam priliv iz tujine, je logično, da se avtomatsko konvertira v mojo domačo valuto.

Samo tebi je kaj tako zmešanega logično...

Če bi rad dobil evre, naj ti nakazujejo v evrih. Sicer boš moral pa kar lepo sam menjat.

Bye ::

Aleš, poglej zgornji post. A bi tudi ti državne organe v tujini prosil za nakazilo v valuti svoje države? Se ti to zdi logično? Sem pa res zmešan, ker sem dovolil nakazilo v njihovi valuti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Zmešan sem, ker celo pričakujem od banke, da lahko uporabljam lasten denar tudi izven Slovenije. No ja, bojda so izgube pri menjalniškem tečaju dosti večje od stroškov za porabljen čas in pot iz tujine nazaj domov, da lahko dvignem denar na banki. :D

jernejl ::

A bi tudi ti državne organe v tujini prosil za nakazilo v valuti svoje države?

To je tvoj problem, ne problem tvoje banke. Mar pričakuješ, da bodo pregledovali, kdo je plačnik, in se odločali, ali naj nakazilo konvertirajo ali ne?
"Aha, ta gospod je dobil plačilo od ameriškega sodišča, najbrž je želel plačilo v evrih pa bi se s sodiščem to težko zmenil, tako da bomo v tem primeru kar naredili konverzijo".

Pametne banke so devizni račun ukinile verjetno zaradi racionalizacije poslovanja

Res je pametno. Recimo zame kot komitenta je precej praktično, da lahko poslujem v več valutah, ne da bi moral za to odpirati in plačevati ločene račune.

Bye ::

Strinjam se. Prav imaš v lastnem primeru. Si pa zgrešil bistvo mojega, ki hkrati zajema širši aspekt. Izbrana banka naj bi mi lajšala opravila, ne oteževala, torej je problem banke, ne moj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Ales ::

Kakšen širši aspekt, ti si verjetno eden redkih, ki bi mu kaj takega sploh padlo na pamet.

Sicer pa je rešitev čisto preprosta, zamenjaj banko ali pa od svoje zahtevaj uvedbo dodatne funkcionalnosti v spletni aplikaciji. Možnost menjave valut znotraj spletne aplikacije in takoj vidni prilivi v tujih valutah niso nič nenavadnega, bolj je čudno, da tvoja banka tega nima.

jernejl ::

Si pa zgrešil bistvo mojega, ki hkrati zajema širši aspekt. Izbrana banka naj bi mi lajšala opravila, ne oteževala, torej je problem banke, ne moj.

Bistvo tvojega primera je, da si prvič (in morda tudi zadnjič) v življenju dobil nakazilo na TRR v tuji valuti.
Zato se boš enkrat v življenju sprehodil na banko in to tam uredil, če tvoja spletna banka te funkcionalnosti ne podpira.

Poslovanje s tujimi valutami je prilagojeno tistim, ki to potrebujejo, ne takim, ki se vam to slučajno enkrat v življenju zgodi.
Zanje bi bile avtomatske konverzije sila nepraktične in drage, pa tudi nezaželene.

Bye ::

Moji drugi banki v tujini je tudi padlo na pamet, da mi olajša poslovanje. Je pa ena redkih, precej večja po obsegu kot moja domača banka.
Nakazila iz tujine se bodo še vrstila, vendar si vseeno zgrešil bistvo - kar bi moralo biti samoumevno - da mi banka omogoča dostop do denarja brez nepotrebnih komplikacij; še posebej v konkretnem (banalnem) primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Samuel ::

Bye je izjavil:

Moji drugi banki v tujini je tudi padlo na pamet, da mi olajša poslovanje. Je pa ena redkih, precej večja po obsegu kot moja domača banka.
Nakazila iz tujine se bodo še vrstila, vendar si vseeno zgrešil bistvo - kar bi moralo biti samoumevno - da mi banka omogoča dostop do denarja brez nepotrebnih komplikacij; še posebej v konkretnem (banalnem) primeru.


Banka ti omogoča dostop do denarja na BANKI, ne na bankomatu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Half-Saint ::

Jst ne vem a si se ti prišel sem kregat al kaj? Sploh pa bi se jaz že v štartu obrnil na banko, ne pa na forum.

Moje izkušnje z NLB so take, da sem imel na računu poleg evrov še funte in dolarje. Oboje je bilo vodeno posebej in tudi do teh sredstev nisem mogel drugače, kot osebno na banki.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

||pSyCh0| ::

@Bye meni pa tvoje razmišljanje ni logično. Če meni nekdo nakaže tujo valuto, zakaj bi si banka dovolila to kar pretvorit v evre, kdo jim daje pravico (sem kje v pogodbi podpisal pooblastilo?)?

Bye ::

Samuel je izjavil:

Bye je izjavil:

Moji drugi banki v tujini je tudi padlo na pamet, da mi olajša poslovanje. Je pa ena redkih, precej večja po obsegu kot moja domača banka.
Nakazila iz tujine se bodo še vrstila, vendar si vseeno zgrešil bistvo - kar bi moralo biti samoumevno - da mi banka omogoča dostop do denarja brez nepotrebnih komplikacij; še posebej v konkretnem (banalnem) primeru.


Banka ti omogoča dostop do denarja na BANKI, ne na bankomatu.


Do denarja načeloma dostopam z bančnimi karticami, preko bankomata in spletne banke.

Half-Saint je izjavil:

Jst ne vem a si se ti prišel sem kregat al kaj? Sploh pa bi se jaz že v štartu obrnil na banko, ne pa na forum.

Moje izkušnje z NLB so take, da sem imel na računu poleg evrov še funte in dolarje. Oboje je bilo vodeno posebej in tudi do teh sredstev nisem mogel drugače, kot osebno na banki.


Na banko se bom obrnil v delovnem času. Na forum sem prišel po mnenje.

||pSyCh0| je izjavil:

@Bye meni pa tvoje razmišljanje ni logično. Če meni nekdo nakaže tujo valuto, zakaj bi si banka dovolila to kar pretvorit v evre, kdo jim daje pravico (sem kje v pogodbi podpisal pooblastilo?)?


Sploh ni pomembno, če je tuja valuta; banka mora omogočati dostop do sredstev. Lahko bi me vsaj obvestili o prilivu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

matobeli ::

Hočeš rečt da te banka mesečno ne obvešča z izpiski ozirom so ti na voljo v spletni različici, tako kot to počne večina drugih bank?

Meni moja banka lepo pushne notification na smartphonu ko se zgodi katerakoli transakcija.

Zgleda imaš predpotopno banko. Če ti storitev ni všeč jo seveda menjaš.

Preberi pa pogoje preden podpišeš pri novi, da ne bo spet grda-grda banka ker se ne znaš odločit za storitev ki ima sprejemljive pogoje poslovanja.

Samuel ::

Bye je izjavil:

denarja načeloma dostopam z bančnimi karticami, preko bankomata in spletne banke.


V Sloveniji je plačilno sredstvo EUR, ne USD. Banka zagotavljati tisto, kar po zakonu mora.

Sploh ni pomembno, če je tuja valuta; banka mora omogočati dostop do sredstev. Lahko bi me vsaj obvestili o prilivu.


Saj si bil obveščen. Dobiš vsak mesec izpis na dom po pošti in tam imaš ločeno za vsako valuto posebej.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Bye ::

@matobeli
Hočem reči, da je nelogično, da na bankomatu ne vidim dejanskega stanja na računu. Najboljše, da hodim vsak dan gledati stanje ali fizično obiskujem banko.

Nima veze z odločanjem o storitvah - pri drugi banki je postopek samodejen, tako kot se spodobi za 21. stoletje. Ko greš kupit nov auto, verjetno ne podpisuješ pogojev v pogodbi, ker pričakuješ, da bo avto vžgal?

Očitno je banka predpotopna, si pravilno ugotovil.

Tilen ::

Saj OP ima dostop do deviznih sredstev, samo v dnevno sobo mu jih ne prinesejo, to ga očitno moti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bye ::

Samuel je izjavil:

Bye je izjavil:

denarja načeloma dostopam z bančnimi karticami, preko bankomata in spletne banke.


V Sloveniji je plačilno sredstvo EUR, ne USD. Banka zagotavljati tisto, kar po zakonu mora. Če banka že procesira tuje prilive nelogično, bi lahko vsaj na bankomatu bilo prikazano skupno stanje.

Sploh ni pomembno, če je tuja valuta; banka mora omogočati dostop do sredstev. Lahko bi me vsaj obvestili o prilivu.


Saj si bil obveščen. Dobiš vsak mesec izpis na dom po pošti in tam imaš ločeno za vsako valuto posebej.


Ravno o tem govorim, da je v Sloveniji plačilno sredstvo EUR in ne neka x valuta.
Mesečno obvestilo ne pomaga dosti, če si v tujini in sploh ne veš za priliv.

Tilen je izjavil:

Saj OP ima dostop do deviznih sredstev, samo v dnevno sobo mu jih ne prinesejo, to ga očitno moti.


Očitno ne razumeš bistva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Tilen ::

Razumem, razumem. Težave imaš zaradi lastne nevednosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bye ::

Nobenih težav nimam; banka si jih sama dela :)

Samuel ::

Bye je izjavil:

Mesečno obvestilo ne pomaga dosti, če si v tujini in sploh ne veš za priliv.


Kako pa naj banka ve, da si v tujini?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Bye ::

Kako pa naj jaz vem za priliv? Se pravi, če imam bančni račun, ne smem iz hiše?

Samuel ::

Bye je izjavil:

Kako pa naj jaz vem za priliv? Se pravi, če imam bančni račun, ne smem iz hiše?


A si bedast, al kaj??
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Mato989 ::

Dejansko je edini problem v tej temi, glavno vprašanje, zakaj banka ne obvesti vsaj elektronsko uporabnika da je dobil priliv v tuji valuti... to je vse, če bi banka to storila imo težave ni... vse ostalo je logično in smiselno.

Ampak dejansko je pa zdaj tukaj situacijako oseba če ne bi imela spletne banke praktično ne bi zvedela za priliv ŽNJ tednov ali celo mesecev =) To pa je problematično
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Dejansko je edini problem v tej temi, glavno vprašanje, zakaj banka ne obvesti vsaj elektronsko uporabnika da je dobil priliv v tuji valuti...

Saj je napisal, da se vidi v spletni banki. Morda bi morali uporabniku obvestilo prilepiti na FB zid, da bi bilo bolj opazno.

Apple ::

Lahko si vklopis pridobivanje izpiskov 3x/mesec oz. na 10 dni. Lahko si vklopis storitev, da prejmes sms ob prejemu denarja na racun.
Ce pa pricakujes priliv, preveris prek elektronske banke, ce si ga prejel.
LP, Apple

Bye ::

Samuel je izjavil:

Bye je izjavil:

Kako pa naj jaz vem za priliv? Se pravi, če imam bančni račun, ne smem iz hiše?


A si bedast, al kaj??


V primeru, da nimaš česa pametnega povedati, pač ne komentiraj. Mogoče si bedast ti, ker se zatekaš k žaljivkam?

Mato989 je izjavil:

Dejansko je edini problem v tej temi, glavno vprašanje, zakaj banka ne obvesti vsaj elektronsko uporabnika da je dobil priliv v tuji valuti... to je vse, če bi banka to storila imo težave ni... vse ostalo je logično in smiselno.

Ampak dejansko je pa zdaj tukaj situacijako oseba če ne bi imela spletne banke praktično ne bi zvedela za priliv ŽNJ tednov ali celo mesecev =) To pa je problematično


Končno nekdo, ki razume bistvo.

jernejl je izjavil:

Dejansko je edini problem v tej temi, glavno vprašanje, zakaj banka ne obvesti vsaj elektronsko uporabnika da je dobil priliv v tuji valuti...

Saj je napisal, da se vidi v spletni banki. Morda bi morali uporabniku obvestilo prilepiti na FB zid, da bi bilo bolj opazno.


Vidi se v spletni banki. Če ne bi imel spletne banke, pa ne bi videl. Ravno tako ni razvidno iz stanja na bankomatu. Kaj ti ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Mato989 ::

Vidi se v spletni banki. Če ne bi imel spletne banke, pa ne bi videl. Ravno tako ni razvidno iz stanja na bankomatu. Kaj ti ni jasno?


Kaj pa mesečni izpisek? Se vidi tam? Če ja, potem imo ni težave...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Vidi se v spletni banki.

Torej se vidi.

Če ne bi imel spletne banke, pa ne bi videl.

Ravno tako ni razvidno iz stanja na bankomatu.

Če ne bi uporabljal bankomatov, tudi tam ne bi videl, četudi bi bankomati to prikazovali.

Bye ::

V spletni banki se vidi, ampak omenjeno ni fokus v tej temi. Poanta je, da zaradi nelogičnega procesiranja banke ne morem do denarja, kot že rečeno večkrat.

Bankomati žal prikazujejo samo domačo valuto, logični zaključek je pač, da ne vidim tujih prilivov. Spet, zaradi banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Banka bo že odgovorila, ko bo odgovorila. Na forum sem objavil zgodbo za podobne primere - da se ne bi kdo čudil, kje je denar. Če je deljenje izkušnje zate trolanje, tvoja stvar. Z izjemo Mate989 so pa ostali trolali, ja.
Tvoje vprašanje da slutiti, da nisi bral od začetka; ne mislim ponavljati, v čem je poanta.

Apple ::

Vklopi si online sweep.
LP, Apple

Bye ::

Sem gledal, nimam te opcije.

nodrim ::

Mr. Bye, brezveze se vsajaš ... ko dobiš na račun nakazilo v drugi valuti ima banka dva možna načina poslovanja:

1. Samodejna pretvorba po menjalnem tečaju na dan prejema.

2. Ločeno vodenje stanja v tuji valuti in ponujanje možnosti komitentu, da se samostojno odloči kdaj bo tečaj zanj sprejemljiv.


Nobena od teh možnosti ni boljša ali primerna za vse komitente. Meni osebno je bilo ljubše ohranjati USD po več kot 1 leto na računu in sem pretvoril šele, ko je EUR padel za skoraj 30 %, PROFIT! :)

Dejstvo, da za svojo banko ne veš kako posluje, je tvoj problem. Je pa res, da bi vsaka banka lahko to dala na izbiro svojim komitentom, da se sami odločijo za 1. ali 2. možnost delovanja.

Bye ::

Z izjemo zadnjega odstavka, kjer si malo zabluzil, si povedal isto kot jaz. Tako da, ja, itak.

Samuel ::

Bye je izjavil:

V primeru, da nimaš česa pametnega povedati, pač ne komentiraj. Mogoče si bedast ti, ker se zatekaš k žaljivkam??


Izrazito bedast je bil tvoj odgovor:
"Kako pa naj jaz vem za priliv? Se pravi, če imam bančni račun, ne smem iz hiše?"

Ja, ljubček, lahko greš iz hiše. Ko dobiš v nabiralnik pošto, jo pa odpreš. Težko? Za druge opcije, vprašaj banko. Ni treba tukaj razvajeno jamrat.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Bye ::

Malce nabijaš tja v tri dni. Si morda pomislil, da nisem vedno doma? Zate je razvajeno jamranje, če se ne mislim iz tujine vračati do najbližje poslovne enote banke, da lahko dvignem solde, za katere ne vem, kdaj dospejo? Pomisli, preden napišeš.

Mavrik ::

Bye je izjavil:


Da ne? Se ti zdi to logično, da banka ne preračunava avtomatsko? Kaj bom s tujo valuto plačeval v Sloveniji? :)) Po tvoji logiki - če dobim nakazilo v avstralskih dolarjih, bi potemtakem moral iti v Avstralijo na bankomat :))))) Ali pa, ko kupuješ na ebayju, greš morda najprej na banko menjat v tujo valuto, da lahko potem kupuješ v valuti prodajalca? :)))) Da ti ne bi slučajno oni prisilno menjavali, a ne?
Moja druga banka samodejno konvertira, kar je edino popolnoma logično.


Ne po moji (in bančni logiki) ti banka ne sme menjati denarja brez da ti to eksplicitno zahtevaš - ker pač nočemo da mi banka zgubi par 100-1000eur zato ker je avomatično menjala po slabem tečaju.

Bye je izjavil:


Po tvoji logiki - če dobim nakazilo v avstralskih dolarjih, bi potemtakem moral iti v Avstralijo na bankomat :)))))


Ne vem s kje si to potegnil, ampak jaz temu ne bi rekel "logika". Če želiš z bankomata dobiti avstralske dolarje, boš res moral iti nekam kjer to valuto v bankomate dejansko dajejo :P Ponavadi je sicer lažje zahtevati menjavo denarja v valuto, ki jo dajejo tvoji lokalni bankomati.

Bye je izjavil:


Ali pa, ko kupuješ na ebayju, greš morda najprej na banko menjat v tujo valuto, da lahko potem kupuješ v valuti prodajalca? :)))) Da ti ne bi slučajno oni prisilno menjavali, a ne?


Razumeti moraš eno pomembno razliko - ko ti plačaš s kartico online, se menjava naredi po določenem tebi znanem tečaju in se ti z zahtevo plačila implicitno strinjaš s to menjavo (in provizijo). Velikokrat ti recimo bankomati menjalni tečaj pokažejo pred dvigom. Kar je bistveno drugače kot pa da ti banka menja denar v nakazilu ob nekem nedoločnem času.

To je tudi razlog zakaj banke večinoma tudi nočejo procesirati menjav zunaj svojega delovnega časa - ker se lahko od trenutka tvoje zahteve po menjavi do trenutka menjave tečaj spremeni in boš dobil drugo količino denarja kot si ga pričakoval.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037918 (16074) sbawe64
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163303 (2361) krneki
»

Dvig čeških kron

Oddelek: Loža
2310095 (6038) zee
»

Delavska hranilnica za pravne osebe

Oddelek: Loža
243922 (3238) Mare2

Več podobnih tem