» »

Študent in denar

Študent in denar

«
1
2

Jerry000 ::

Najprej, sam nisem študent, včeraj je bila samo debata o tem in me zanima, ker ne vem in ni bilo nekega konca. Recimo si študent in imaš recimo 4kEUR denarja (v bankovcih "pod povštram"). Da denar si bodisi dobil od dela (plačilo na roke - na črno) ali pa od rojstnih dni, božička itd. Ali lahko ta študent nakaže ta denar na bančni račun ali bodo začeli težit od kje je dobil itd? Dokazil seveda ni. Ali sploh lahko kdo zateži od kje ta denar? Sploh pa, ali sploh lahko to kje vprašaš? Nekako smo se v krogih vrteli včeraj glede tega in ni bilo nekega zaključka

  • spremenil: Jerry000 ()

harmony ::

Ja seveda bodo sprasevanja, ce bos vsak teden na banko nesel po 4k. Za tako mal enkraten znesek pa dvomim, da te bo kdo sploh povohal.

TheBlueOne ::

Za 4k€ ne bo nihce kaj spraseval. :) Razen ce bo zelel socialno, potem mu jih znajo ocitati... Verjetno ne bi tezili, niti ce bi jih polozil vsak mesec, kaj banko briga od kod je.

harmony ::

TheBlueOne je izjavil:

Za 4k€ ne bo nihce kaj spraseval. :) Razen ce bo zelel socialno, potem mu jih znajo ocitati... Verjetno ne bi tezili, niti ce bi jih polozil vsak mesec, kaj banko briga od kod je.

Banko ne, za davcno je pa to novo leto.

TheBlueOne ::

harmony je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Za 4k€ ne bo nihce kaj spraseval. :) Razen ce bo zelel socialno, potem mu jih znajo ocitati... Verjetno ne bi tezili, niti ce bi jih polozil vsak mesec, kaj banko briga od kod je.

Banko ne, za davcno je pa to novo leto.


Kaj davcna avtomatsko dobiva podatke o pologih iz bank, jih filtrira in urgira?

Jaz bi predvideval, da se zacne s sumom, potem gre na sodisce, potem pa sele lahko kaj zbrskajo iz banke.

avtek ::

Tudi jaz sem že isto razmišljal. Zakaj bi se davčna "obesila" za to?

Recimo, da si zelo dober športni poznavalec in igraš športne stave. Začneš z banko 50€, ob vplačilu plačaš 10% davka in brez dodatne obdavčitve si na enem "listku" - računu priigraš do 300€. Zakaj ne bi potem banke povečal in si priigral več denarja? Seveda se lahko pojavlja sum, vendar ne vem zakaj bi za takšne "male" vsote kogarkoli to sploh brigalo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:



Kaj davcna avtomatsko dobiva podatke o pologih iz bank, jih filtrira in urgira?

Jaz bi predvideval, da se zacne s sumom, potem gre na sodisce, potem pa sele lahko kaj zbrskajo iz banke.


Banka je dolžna vsak polog nad neko mejo (mislim da je 10k, naj me kdo popravi) poročat regulatorju zaradi zakona o pranju denarja in financiranja terorizma... običajno, če se to zgodi, dobiš pred faco tudi papirje da napišeš od kje ti ta denar... tako je bilo vsaj na SKB pri kolegu, ko je položil 20k...

za 4k, pa ne bo nobenga problema, premali znesek... tudi če bi vsak mesec 4k položil, bi moral to delat celo leto da bi vzbudilu večje sume in preverjanje... če naredi 2-3x no biggie...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Kaj davcna avtomatsko dobiva podatke o pologih iz bank, jih filtrira in urgira?

Jaz bi predvideval, da se zacne s sumom, potem gre na sodisce, potem pa sele lahko kaj zbrskajo iz banke.

Ne, pri davčnih prekrških se upošteva obratno dokazno breme.

Lastnik denarja mora dokazati njegov izvor. Sicer je pa davčna že dokazala, da je izvor sumljiv, ker ni nič prijavljen...

To imajo vse civilizirane države po svetu...

Bi bil presenečen, kaj vse davčna ve o tebi...

FURS ima v svoji OLAP kocki vse tvoje finančne transakcije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

FURS ima v svoji OLAP kocki vse tvoje finančne transakcije...


Samo če vodijo preko banke... finančnih transakcij je seveda mnogo več =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Banke na dnevni bazi pošiljajo transakcije FURSu ;).

Če misliš, da jih ne, ti kar verjemi...

Sam si premala riba, da bi se jim sploh splačalo ukvarjati s tabo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Seveda da pošilja... kar se pa tiče teme, pa naj povem da sem lani za potrebe crypto trgovanja in svoje kuverte vzel 11.000€ gotovine in jih nesel na Abanko položit na svoj TRR... sicer resda v 2 delih (9.300€ in 1.700€) in me nihče ni nič spraševal, niti od takrat nisem dobil nobenega poziva za karkoli... od tega sem pol 10k nakazal na bitstamp. pa tudi 12k dol z bitstampa in me noben ni iskal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

To se seveda da. Problem nastane, ko želiš priti do štipendije.

shadeX ::

Sistem na FURSU:

private void checkResident()
    {
        if (!employed && deposit >= 10000 || deposit >= 20000)
        {
            if (checkIfRequiresDocuments())
            {
                sendPostageToResident();
            }
        }
    }

    private boolean checkIfRequiresDocuments()
    {
        if (observeCount > 2)
        {
            return true;
        }
        return false;
    }

    private void sendPostageToResident()
    {
        System.out.println("Predložite dokaze o vaših prilivih na osebni račun banke");
    }

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Aquafriend ::

Jerry000 je izjavil:

Najprej, sam nisem študent, včeraj je bila samo debata o tem in me zanima, ker ne vem in ni bilo nekega konca. Recimo si študent in imaš recimo 4kEUR denarja (v bankovcih "pod povštram"). Da denar si bodisi dobil od dela (plačilo na roke - na črno) ali pa od rojstnih dni, božička itd. Ali lahko ta študent nakaže ta denar na bančni račun ali bodo začeli težit od kje je dobil itd? Dokazil seveda ni. Ali sploh lahko kdo zateži od kje ta denar? Sploh pa, ali sploh lahko to kje vprašaš? Nekako smo se v krogih vrteli včeraj glede tega in ni bilo nekega zaključka


Ne poznam prav dost studentov z 4k euri v bankovcih. Ponavad nimajo niti 500 eur ce avta ne stejem.

Jerry000 ::

Pustimo kriptovalute in stave. Recimo, da je študent deval skozi leta denar na stran od rojstnih dni, tam pa tam mu še babi kaj da, božiček, pa mogoče kakšno delo na črno. Suma vsega tega je 4kEUR. Torej, ali FURS kaj pokliče od kje denar? Ali sploh kdo vpraša od kje denar in dokazilo? Če je ta denar šparal 5 let od rojstnih dni in žepnin denimo, seveda nima dokazila. Torej, ali sploh dat to na svoj bančni račun ali je bolje kar imeti v nogavici doma? Čeprav je tudi to malo nehvaležno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Aquafriend ::

Pomoje ne

Tilen ::

Saj če je dobil za rojstni dan, je to dokazljiv prejemek. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

avtek ::

Ah, pa kdo te bo pregledoval kot študenta zaradi enkratnega nakazila 4k€. Drugače bi bilo, če bi nakazoval tedensko po 4k€ (recimo droga, orožje...)

Verjetno pa bi kaj vplivalo na samo štipendijo.

Aquafriend ::

Do 5k ne razen za socialne prejemke pa to

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Saj če je dobil za rojstni dan, je to dokazljiv prejemek. >:D


Kako pa? A je dovolj če rečejo starši da so ti dali, pa potem babica? Ker potem lahko "opereš" ogromno keša tako =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

shadeX ::

Ma za tak majhen znesek te noben ne bo tikal. Drugo je da tak znesek nakazuješ vsak teden, mesec. Enkraten polog sploh ni sporen.

Jerry000 ::

V najslabsem primeru te furs poklice in ker nimas dokazil placas 70%?
No ja za studenta je 4k veliko, za drzavo pa bohve :)

Tilen je izjavil:

Saj če je dobil za rojstni dan, je to dokazljiv prejemek. >:D

Jah ni ravno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Mato989 ::

Ja to kako boš za rojstni dan dokazal me pa res zanima... razen če je to da mamica pa dedek rečeta da sta dala vsak 2 jurija... če je to dovoljšen dokaz, potem pranje denarja na črno sploh več ni problem =) vsako leto 5 sorodnikov da po 2k darila neobdavčeno =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

koyotee ::

Zakaj the f*** bi sploh dajal 4k€ na banko?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

looser ::

kam pa, v štumf? tudi lahko... denar daš na banko tudi zato (in iz trr na vr), da nisi cel prešvican, če ti kdo stika po omarah.

next3steps ::

Mato989 je izjavil:

Ja to kako boš za rojstni dan dokazal me pa res zanima... razen če je to da mamica pa dedek rečeta da sta dala vsak 2 jurija... če je to dovoljšen dokaz, potem pranje denarja na črno sploh več ni problem =) vsako leto 5 sorodnikov da po 2k darila neobdavčeno =)

Kjer so prihodki, so odhodki.

Jerry000 ::

looser je izjavil:

kam pa, v štumf? tudi lahko... denar daš na banko tudi zato (in iz trr na vr), da nisi cel prešvican, če ti kdo stika po omarah.

Tocno tako. Ker je vseeno bolj varno imeti na banki kot v studentskem ali doma v nogavici.
Ampak se vedno imam mesan obcutek...dokaza takorekoc ni, ali potem sploh nakazovati na svoj trr ali bolje ne? Da ne bo obtozili pranje denarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

fosil ::

Od kje vam ta ideja, da FURS kar avtomatično vidi vse transakcije v državi?
Kje je zakonska podlaga za to?
Tako je!

mmcmmc ::

fosil je izjavil:

Od kje vam ta ideja, da FURS kar avtomatično vidi vse transakcije v državi?
Kje je zakonska podlaga za to?


Greš na socilno po otroški dodatek pa imaš napisano na sklepu kakšno stanje imajo vsi v gospodinjstvu na računih. Zdaj pa je res tako šokantno, da davčna preverja račune?

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja to kako boš za rojstni dan dokazal me pa res zanima... razen če je to da mamica pa dedek rečeta da sta dala vsak 2 jurija... če je to dovoljšen dokaz, potem pranje denarja na črno sploh več ni problem =) vsako leto 5 sorodnikov da po 2k darila neobdavčeno =)

Kjer so prihodki, so odhodki.


Ja in kako bo Davčna ali FURS rekel, da teh 2k ni prišlo od tam? A morš isti dan pri babici z računa vzet.... kaj pa če je celo leto po 100€ na mesec šparala? WTF... to pa so budalščine brez primere... odhodki so skoz, če ma jurija penzije vsak mesec dviguje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pero50 ::

zaradi 4000€ neboš imel težav. Smo doma že kaj več denarja prenakazovali/polagali in ni bilo nikoli nobenih težav.

ferdov ::

ZPPDFT (pranje denarja) pravi
"Organizacija mora sporočiti uradu podatke iz 1., 2., 3., 4., 5., 9., 10., 11. in 12. točke prvega odstavka 83. člena tega zakona o vsaki gotovinski transakciji, ki presega vrednost 30.000 eurov, in sicer takoj ko je opravljena, najpozneje pa v treh delovnih dneh po opravljeni transakciji."

Furs dobiva avtomatično podatke o obrestnih prihodkih fizičnih oseb. Ostalo zgolj in samo na zahtevo.

next3steps ::

mmcmmc je izjavil:

fosil je izjavil:

Od kje vam ta ideja, da FURS kar avtomatično vidi vse transakcije v državi?
Kje je zakonska podlaga za to?


Greš na socilno po otroški dodatek pa imaš napisano na sklepu kakšno stanje imajo vsi v gospodinjstvu na računih. Zdaj pa je res tako šokantno, da davčna preverja račune?

Ah, kar se tega tiče. Imajo vpogled na socialni, a rabijo kaj več, kot pa samo potrebo po izpolnjevanju nekih listin, da lahko vpogledajo. That's why moraš na socialno nositi papirje, ki jih davčna že tako ali drugače ima.

Mato989 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja to kako boš za rojstni dan dokazal me pa res zanima... razen če je to da mamica pa dedek rečeta da sta dala vsak 2 jurija... če je to dovoljšen dokaz, potem pranje denarja na črno sploh več ni problem =) vsako leto 5 sorodnikov da po 2k darila neobdavčeno =)

Kjer so prihodki, so odhodki.


Ja in kako bo Davčna ali FURS rekel, da teh 2k ni prišlo od tam? A morš isti dan pri babici z računa vzet.... kaj pa če je celo leto po 100€ na mesec šparala? WTF... to pa so budalščine brez primere... odhodki so skoz, če ma jurija penzije vsak mesec dviguje.

Trgovci pač ne razumete in se vam zdi smiselno, da imate nekaj let in več 4k evriča v štumfu. Bi mar moral reči KVAZI KRIPTOMOJSTRI?

Zgodovina sprememb…

mmcmmc ::

Nič na socialno ne nosiš dokumentov. Si ti malo out of date.

Ti lepo tisti univerzalni obrazec izpolniš, potem pa vidiš čez dva tedna kakšno lastnino imaš ti in vsi v gospodinjstvu.

Mato989 ::

Trgovci pač ne razumete in se vam zdi smiselno, da imate nekaj let in več 4k evriča v štumfu. Bi mar moral reči KVAZI KRIPTOMOJSTRI?


Moja babica ima doma 9k ojrov v kuverti, jaz sem imel 4 leta doma 10k ojrov in sem nesel položit... kje je težava? čisto legitimno je imeti nekaj jurijev ali kar nekaj 10 jurijev doma... če znaš skrit seveda. Jaz ti odprem stanovanje in ti dam 1 uro in ne najdeš mojih 12k v tem času... garant =)

Pa ne zato ker jih ne bi bilo, da ne boš probal izpast smešen!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

shadeX ::

Moja babica ima doma 9k ojrov v kuverti


Kje pa živi babica?

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

Moja babica ima doma 9k ojrov v kuverti


Kje pa živi babica?


Vičava 123 2250 Ptuj... sam ne boš najdo... brez skrbi. Če mi ne bi povedala kje je kuverta bi iskal celo leto ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Kam smo prišli v tem fašistično nadzorovanem tajkunsko bančnim elitam prirejenim sistemu zahodne demokracije. Ljudje se tresejo pred bičem božjim, ob sami pregrešni misli nakazati si lastno prihranjen denar, v vrednosti plače pometalca ulic na Norveškem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gogo ::

avtek je izjavil:

Ah, pa kdo te bo pregledoval kot študenta zaradi enkratnega nakazila 4k€. Drugače bi bilo, če bi nakazoval tedensko po 4k€ (recimo droga, orožje...)

Verjetno pa bi kaj vplivalo na samo štipendijo.

Banka je dolžna identificirat osebo pri vsakem pologu 1000 eur ali več. Gre direkt na FURS in tudi če polagaš v več manjših zneskih v določenem obdobju in presega 1000 eur banka to sporoči. Gre vse avtomatsko. (zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranju terorizma).
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

next3steps ::

Mato989 je izjavil:

Trgovci pač ne razumete in se vam zdi smiselno, da imate nekaj let in več 4k evriča v štumfu. Bi mar moral reči KVAZI KRIPTOMOJSTRI?


Moja babica ima doma 9k ojrov v kuverti, jaz sem imel 4 leta doma 10k ojrov in sem nesel položit... kje je težava? čisto legitimno je imeti nekaj jurijev ali kar nekaj 10 jurijev doma... če znaš skrit seveda. Jaz ti odprem stanovanje in ti dam 1 uro in ne najdeš mojih 12k v tem času... garant =)

Pa ne zato ker jih ne bi bilo, da ne boš probal izpast smešen!
veni uri ti požgem z brenerjem polovico bajte tako, da boš sam mi prinesel kuverto.
Mimogrede, koliko je padla vrednost temu denarju v 10 letih?

Jerry000 ::

Gogo je izjavil:

avtek je izjavil:

Ah, pa kdo te bo pregledoval kot študenta zaradi enkratnega nakazila 4k€. Drugače bi bilo, če bi nakazoval tedensko po 4k€ (recimo droga, orožje...)

Verjetno pa bi kaj vplivalo na samo štipendijo.

Banka je dolžna identificirat osebo pri vsakem pologu 1000 eur ali več. Gre direkt na FURS in tudi če polagaš v več manjših zneskih v določenem obdobju in presega 1000 eur banka to sporoči. Gre vse avtomatsko. (zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranju terorizma).

Torej če se vrnemo na moj primer, FURS potemtakem vidi, aha, 4k je bilo položenih na ta račun, vidimo da je študent, od kje mu tak denar in ga pokličejo. Ker nima dokazil ker je ta denar bil kot darilo za rojstni dan slozi...ne vem...5 let recimo

shadeX ::

Če nimaš dokazil, je ta denar lahko tudi od prodaje marihuane, ki si jo posadil na svojem vrtu in nato prodal. Nehaj se sekirat, že povedano parkrat. Za enkraten polog 4 jurjev te noben ne bo niti povohal.

Jerry000 ::

Se ne sekiram. Ampak glede na napisano je nekako dvom. Govori se o pranju denarja, o tem da ni dokazil, imaš prav, lahko je denar od prodaje drog. Torej gre FURS preverjat SAMO če je tako velik položen mesečno in ne samo 1x na 6mesecev. Kaj pa če študent dela na črno, in zasluži 500€ mesečno in si to nakazuje mesečno na svoj TRR?
Poleg tega pa tudi je bilo vprašanje ki ga noben ni znal opredeliti, kam se obrniti da lahko vprašaš legit osebo o tem ne da te kaj posumijo itd?

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:


Poleg tega pa tudi je bilo vprašanje ki ga noben ni znal opredeliti, kam se obrniti da lahko vprašaš legit osebo o tem ne da te kaj posumijo itd?

Zakonodaja o pranju denarja...

In si že vse zvedel tukaj, če nisi ravno nepismen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Invictus je izjavil:


In si že vse zvedel tukaj, če nisi ravno nepismen...


OP očitno z razlogom opozarja, da tudi s kolegici niso prišli do konca. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

111111111111 ::

OP za 4k EUR te ne bo nobeden lovil. V otroške dodatke in socialno, ti jih bodo upoštevali v zadnjih 6 mesecih. Lovit te začnejo zaradi pranja denarja. Poglej katerim točkam se moraš izognit:

...pri vsaki transakciji v vrednosti 15.000 eurov ali več, ne glede na to, ali poteka posamično ali z več transakcijami, ki so med seboj očitno povezane;...

Takrat te bodo začeli preganjat. Sem delal v banki in imaš 3 mesečni presek in če v 3 mesecih nakažeš 15kEUR iz neznanega izvora te bodo prijavili. Drugače so v prekršku.

Drugače pa imajo javne službe direktne dostope do baz banke in podajo zahtevek in dobijo odgovor. Ko zaprosiš za socialno gre zahtevek vsem bankam v sloveniji in so dolžne izročiti transakcije za zadnjih 6 mesecev, stanje na računu, stanje varčevalnih računih itd...

EDIT: če te bo pa seveda kolega anonimno prijavil FURSU, boš pa moral povedati od kje ti teh 4k EUR.

EDIT 2: Še celo aplikacijo sem spisal, ki je pljunila ven vse tiste, ki so presegali navedene zneske v obdobju zadnjih 3 mesecev. Ostali nas niso zanimali, ker banka ne bo trošila resourcov na malih ribah, ampak samo nad tistim kar je zakonsko predpisano.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Najbolj nora je EU direktiva, kjer se moraš na pošti razgalit pred vsemi, ko plačaš 100 eur položnico. Kaj takega si nisem mislil da bom doživel. No, sicer je pa tudi Trump predsednik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jero_no1 ::

Mato989 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Moja babica ima doma 9k ojrov v kuverti


Kje pa živi babica?


Vičava 123 2250 Ptuj... sam ne boš najdo... brez skrbi. Če mi ne bi povedala kje je kuverta bi iskal celo leto ;)


Ti pa si pogumen - svaka čast (če je to res pravi naslov). Če pridejo pravi bedaki na ta naslov, bo tudi njim babica hitro povedala, kje je ta kuverta...

Jerry000 ::

111111111111 je izjavil:

OP za 4k EUR te ne bo nobeden lovil. V otroške dodatke in socialno, ti jih bodo upoštevali v zadnjih 6 mesecih. Lovit te začnejo zaradi pranja denarja. Poglej katerim točkam se moraš izognit:

...pri vsaki transakciji v vrednosti 15.000 eurov ali več, ne glede na to, ali poteka posamično ali z več transakcijami, ki so med seboj očitno povezane;...

Takrat te bodo začeli preganjat. Sem delal v banki in imaš 3 mesečni presek in če v 3 mesecih nakažeš 15kEUR iz neznanega izvora te bodo prijavili. Drugače so v prekršku.

Drugače pa imajo javne službe direktne dostope do baz banke in podajo zahtevek in dobijo odgovor. Ko zaprosiš za socialno gre zahtevek vsem bankam v sloveniji in so dolžne izročiti transakcije za zadnjih 6 mesecev, stanje na računu, stanje varčevalnih računih itd...

EDIT: če te bo pa seveda kolega anonimno prijavil FURSU, boš pa moral povedati od kje ti teh 4k EUR.

EDIT 2: Še celo aplikacijo sem spisal, ki je pljunila ven vse tiste, ki so presegali navedene zneske v obdobju zadnjih 3 mesecev. Ostali nas niso zanimali, ker banka ne bo trošila resourcov na malih ribah, ampak samo nad tistim kar je zakonsko predpisano.

Hvala za ta odgovor! Glede otroških dodatkov pa tudi ne vem ker nisem uporabljal :). Kaj to pomeni? Če si študent nakaže denar potem ni več otroškega dodatka za starše?

111111111111 ::

Mišljeno je da imaš ti otroke. :)

Kako je če si vzdrževan član pa ne vem, sem že ven iz teh vod in vmes se je kaj spremenilo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8332791 (8032) Leko
»

Polog denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5015870 (10600) OZZY
»

Nakazilo denarja od staršev

Oddelek: Loža
2513949 (9307) St235
»

Bom plačal kazen?

Oddelek: Loža
438824 (6769) St235
»

Revež obdavčen za 55.000 evrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17140651 (34120) klihk

Več podobnih tem