» »

Kaj točni je domenski zapis "A" ?

Kaj točni je domenski zapis "A" ?

Vanskyl ::

Npr. to sem najdel na spletu
"An "A" record maps a name to an address. You will first need an A record for your mailserver. Your static IP address from your ISP was the first step, of course. For example, you might log into the web portal for the example.com domain and create an "A" record for "mail" for 192.0.2.21. This would create a mail.example.com published on the Internet. However, mailservers still wouldn't know that this is where to send mail. That's what "MX" records are for."

Sem že večkrat probal toda ne razumem čisto vsega , če mi lahko kdo lažje po slovensko razloži.

Poldi112 ::

Dost simple je. A zapis ti pove, na katerem IP-ju se nahaja neka domena. Recimo da imam mail server garuda.robcki.si na IP naslovu npr. 82.122.12.155. Z MX pa poveš, da je mail server za tvojo domeno (robcki.si) garuda.robcki.si.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

blackbfm ::

A = ipv4 zapis

c3p0 ::

Različni tipi zapisov imajo svoje namene. "A" je verjetno najbolj razumljiv, neko domeno/poddomeno preslika v IP, podobno je "AAAA" za IPv6.

MX se uporablja za pošto, ima tudi dodatno polje prioriteta. Potem so pa še razne finte, npr. MX ne sme kazati direktno na IP.

Tu je še TTL vrednost, torej kako dolgo naj bo veljaven nek zapis (cachiran), preden se spet lookupa.

Vrst zapisov je precej, v RFC najdeš vse... DNS je obsežna tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Vanskyl ::

Oh hvala vam vsem za razlage :D

Samo še neki imam za vprašat. PTR zapis samo pogleda ime domene do IP-ja? Pač nasprotni DNS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanskyl ()

Unilseptij ::

Ja, tako nekako... čeprav v splošnem ni nujno, da PTR kaže enako domeno za nek IP, kot A mapira to domeno na IP. PTR-je rabiš, kadar recimo želiš preveriti, s katere domene se nekdo z nekega IP-ja povezuje na tvoj strežnik (recimo poštni strežniki to precej uporabljajo, da ugotovijo ali so domene, s katerih dobivajo e-maile, OK ali pa so na spam listah).

Bakunin ::

DNS is the . of all evil.
BGP is the route of all evil.

8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta z mojega e-naslova v spam

Oddelek: Omrežja in internet
221949 (1564) francy
»

Sendmail na CentOs 5.4

Oddelek: Omrežja in internet
152011 (1847) Vuli
»

Nakup domene in vpis DNSov

Oddelek: Omrežja in internet
92639 (2510) tx-z
»

Domena + irc [vHost]

Oddelek: Omrežja in internet
81774 (1609) Bug
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322979 (2631) Gwanaroth

Več podobnih tem