» »

24 vs. 27 Monitor

24 vs. 27 Monitor

techuser ::

Zanima me, kakšna je razlika pri igrah pri vseh, ki ste imeli prej 24 in potem 27 monitor?
Imam pa drugače S24F350 in sem z njim drugače zadovoljen, vendar pogrešam pri kakšnih igrah malo večji ekran, ne vem pa kako se obnese pri enaki resoluciji torej 1920x1080 v praksi.
  • poskusil klonirati: techuser ()

Markus386 ::

Torej enaka resolucija, samo večji ekran? Jah... enako hitro bo delalo vse, samo slika bo večja :) Ali pa morda nisem dobro razumel vprašanja

techuser ::

Zanima me koliko je razlike v velikosti slike pri igranju iger, ali je to že preveč ali ravno prav, ker še nisem imel 27 ekrana. Zanima me, kakšno je udobje pri 27 ekranu, če se tako izrazim. Cene so ponavadi malo višje, vendar je razlika v velikosti najbrž kar velika.

SimplyMiha ::

Pri teh monitorjih je enako kot pri televizorjih: kolikor dlje sediš, tem večjega vzameš. Če te moti premajhna slika, monitor premakneš bližje. Če to ni možno zaradi prostorske stiske, vzameš večjega.

Zgodovina sprememb…

pivo ::

razlika je kar opazna. 3" v diagonali se mogoče sliši malo vendar je to 7.5cm diagonale!

Vprašati se moraš ali ti je bolj pomembno, da je monitor hiter (FPS igre večinoma), ima nizek odzivni čas ter dobro osveževanje, ali ti je pomembnga kvaliteta slike, dober konrast ter dober vidni kot.
V prvem primeru gledaš TN matriko, v drugem IPS.
Dober 27" IPS monitor dobiš še za dobrih 200€, TN (60Hz) lahko še ceneje...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

techuser ::

Vzel bi tazga kot ga imam, samo da je večji. Torej Samsung S27F350. Hvala za odgovore.

pivo ::

ta monitor ima PLS matriko kar je Samsungov odgovor na IPS, pomeni zelo dober vidni kot, dober kontrast ter dobre barve, ima dober odzivni čas za PLS/IPS (4ms), klasično ločljivost full hd 1920x1080 ter klasično svetilnost 250cd/m2.

Je pa res da za ta denar dobiš že HP 27er, kateri ima praktično enake specifikacije le, da ima bistveno boljši design (brez roba, ultra tanek, srebrn).
Je pa res da tudi s tem Samsungom ni nič narobe. Izbire je ogromno.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014332 (3690) Han
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196078 (96036) Crni_Dejan
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921391 (16592) hotig

Več podobnih tem