» »

Cerar ni več predsednik vlade!

Cerar ni več predsednik vlade!

1
...
3 4
5
»

ZaphodBB ::

To bi bilo potem nekaj za glodat...

V bistvu gre za briljanten manever. Oserješ konkurente in zaščitiš botre.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Unilseptij ::

Hehe, ja tudi tako lahko rečeš... To je tako kot z bogom, ali še bolje hudičem. Če verjameš, da obstaja, potem ga vedno lahko okriviš za karkoli in se tako elegantno izogneš resničnim razlogom za težave.

LeQuack ::

Lahko bi preden je šel naredil še kaj smešnega, npr. povečal minimalno plačo na 2000€. Itak gre tko da zakaj ne?
Quack !

laser ::

Še copy/paste odličnega članka Toplakove.

Miro Cerar, predsednik vlade, je odstopil. Po Cerarjevi fake-resnici je odstopil, ker ne misli sodelovati s tistimi, ki hočejo Sloveniji slabo, ki rušijo in dajejo v nič vse, kar je Cerar za Slovenijo naredil dobrega. V resnici pa je Cerar za Slovenijo delal slabo, z javnim denarjem - denarjem volivcev - je ravnal nepošteno.

Vrhovno sodišče je odločilo. Vladna kampanja za drugi tir je bila nedopustno enostranska. Vladala nam je vlada Mira Cerarja, v njej pa so bili še SD Dejana Židana in Desus, stranka upokojencev, ki jo vodi Karl Erjavec. Ti ljudje in te stranke so z namenom uporabili davkoplačevalski denar za svoje politične cilje. Z vašim denarjem so šli proti vam, ki ste bili proti drugemu tiru. Pri tem početju vlada ni čutila nobene odgovornosti, nobenega sramu, ne obžalovanja. Kot zapiše vrhovno sodišče: pri predmetnem primeru ni bilo nobene zadržanosti akterjev vladne referendumske kampanje, ki so dajali samo argumente v korist uveljavitve zakona in v ta namen uporabili vsa namenjena proračunska sredstva. Cena 97 tisoč evrov.

Pa vlada z javnim denarjem ni ravnala nepošteno le enkrat. Vlada Mira Cerarja je za 133 tisoč evrov naročila, kupila in plačala maketo za drugi tir. Spet iz davkoplačevalskega denarja. Slovenci in mediji so ogorčeni, da kako ni bila izbrana cenejša ponudba za maketo in kako je bila maketa preplačana za 70 tisoč evrov. To je seveda zgrešeno. Ni bila ukradena le razlika. Vlada Mira Cerarja je za svoje politične interese - zato, da se Cerar pred volitvami lahko slika z maketo, če že ne s temeljnim kamnom - davkoplačevalcem ukradla vseh 133 tisoč evrov. Ni problem, da je maketa draga. Problem je, da makete tisti, ki so jo v celoti plačali, ne potrebujejo. Makete drugega tira ne potrebuje nihče. Maketa bi koristila le Miru Cerarju, da se z njo fotografira. Danes maketa škodi. Najbolj Miru Cerarju. In rešitev, ki jo je ponudila Cerarjeva vlada - maketo bodo skrili!

Za maketo, da se lahko Cerar slika, Cerarjeva vlada da sto tisoč evrov, medtem ko se pokojnine dvignejo za dva evra, kajne, šef Desusa Karl Erjavec?! Za maketo, da se lahko Cerar slika, Cerarjeva vlada da sto tisoč evrov, kajne, socialna ministrica in članica SD Anja Kopač Mrak, razlika med bruto in neto plačo pa je tudi zaradi makete takšna, da imamo revne, zgarane ljudi? Seveda, če je v bruto po ne vem kolikokrat sto tisoč evrov denarja za nekoristne projekte.

Primer razkriva temeljne sistemske napake Slovenije, ki delajo Slovence revne. In na žalost z odhodom Cerarja ta tveganja ne bodo nič manjša. Vpeta so namreč v sistem.

1. Iz javnega denarja nenehno financiramo drage, nekoristne stvari. Ni ne samoomejitve politikov pred pohlepom in ni učinkovitega nadzora, ki bi preprečeval, da se z javnim denarjem omastijo interesi.

2. Sistem javnih naročil ne ščiti javnega interesa. Po tem, ko je zmagalo, da cena ni ključni dejavnik pri javnem naročilu, so javna naročila tako zapletena, da ne more noben pametnjakovič srat, katera je najugodnejša ponudba. Če je več lučk in efektov, pa je najboljša maketa in kupimo tisto, ki stane sto tisoč! Z lahkoto! Oprostite, ko doma kupujete pralni stroj s svojim denarjem, je cena najpomembnejša. Stroja, ki ne bo pral, itak ne boste izbrali. In tistega, s katerim ne boste zadovoljni, več nikoli ne boste ne kupili ne povohali. Šel bo na črno listo. Takšna pa niso javna naročila. Vsi se hudo trudijo, da ne bi bila. In uspelo jim je, na vaš račun.

3. Slovenske rasti v pomembni meri ne poganja inventivnost, ampak k slovenski rasti pripomorejo projekti a la TEŠ 6 in drugi tir - ali pa maketa za sto tisoč evrov. K slovenski rasti ne pripomorejo koristni ustvarjalni projekti, ampak razdeljevanje javnega denarja. Od tega so odvisni podjetja, službe, zaposleni. Zmagovalci ne nastanejo, ker so dobri, ampak ker so prijateljski. Zmagovalce izbira oblast za svoje koristi z mojim denarjem proti mojim interesom.

Cerarja je ob drugem tiru zares spremljala nesreča. Božja kazen. Zato, ker je projekt drugega tira za 1,4 milijarde evrov točno tak kot maketa. Ni namenjen splošnim koristim, ampak razdeljevanju davkoplačevalskega denarja. Nismo proti razvoju Slovenije, smo pa proti temu, da razvoj Slovenije in gospodarsko rast poganja korupcija. Smo za to, da država, sistem in voditelji spoštujejo davkoplačevalski denar, ne pa, da nam ga kradejo. Ne Cerar ne tisti po njem.

TESKAn ::

pri predmetnem primeru ni bilo nobene zadržanosti akterjev vladne referendumske kampanje, ki so dajali samo argumente v korist uveljavitve zakona in v ta namen uporabili vsa namenjena proračunska sredstva.

Zakaj bi vlada morala dajat argumente proti drugemu tiru? Ni to delo predlagateljev referenduma?
Nismo proti razvoju Slovenije, smo pa proti temu, da razvoj Slovenije in gospodarsko rast poganja korupcija. Smo za to, da država, sistem in voditelji spoštujejo davkoplačevalski denar, ne pa, da nam ga kradejo.

Sveta preproščina. Korupcije ne bomo izkoreninili, ne pri nas in ne nikjer drugje na svetu. Je fact of life. Zgleda nekateri tega ne morejo sprejet. Oziroma jih moti točno toliko časa, dokler se njim ne pojavi možnost korupcije. Pa čeprav samo popravilo avta brez računa pri lokalnem mehaniku.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PaX_MaN ::

TESKAn je izjavil:

Zakaj bi vlada morala dajat argumente proti drugemu tiru? Ni to delo predlagateljev referenduma?

Zato ker ima, podobno kot glavni voditelj opozicije, posebno ustavno vlogo v demokraciji.

TESKAn je izjavil:

Sveta preproščina. Korupcije ne bomo izkoreninili, ne pri nas in ne nikjer drugje na svetu. Je fact of life. Zgleda nekateri tega ne morejo sprejet. Oziroma jih moti točno toliko časa, dokler se njim ne pojavi možnost korupcije. Pa čeprav samo popravilo avta brez računa pri lokalnem mehaniku.

To ni korupcija.

Invictus ::

To je davčna utaja ;).

Sicer pa je odstop Cmerarja že pase novica...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

laser je izjavil:

Še copy/paste odličnega članka Toplakove.


Nekje na polovici sem nehal brat.
Če je to odlično, potem pa res ne vem

Kup špukanja. In temu eni lepo nasedate.

Pa mi Cmerar niti približno ni všeč (da ne bi bilo kakšne pomote).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

shintaro ::

meni je bil prav Faca ... kaj pa je delal nisem dosti sledil.. k politike slo. malo nič sledim.

Tako mi je malo žal da je odstopil. Vsekakor boljši k bratuškova , pahor .. k je bla sramota kdo vlada.

Bi treba Janšo spet, samo on bo nas rešil. Drugih skorajda ni.

ZaphodBB ::

Bi treba Janšo spet, samo on bo nas rešil. Drugih skorajda ni.

Janša je cuck kalibra, ki hoče nazaj vsa darila, ki ti jih je dal potem ko se skregaš z njim.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nekikr ::

Jaz sem tudi za Janšo. Mislim, kako pa lahko še drugače zagotoviš, da imajo naslednje tri vlade izgovor za vsako tegobo, ki jih doleti?
Zjutraj vstanem, pogledam ven...piha, sneg pada, sredi Marca....jeb*** Janša!

FireSnake ::

Meni tudi Janša ni najbolj všeč (nihče mi ni, če po pravici povem).

Se je pa pokazalo, da muhe enodnevnice ne znajo vladati in tudi levica se ni najbolj izkazala.

Odkar ni več Drnovška je levica samo še neslana šala.

Koga bi volil? Kogar koli bi moral, bi se moral v roko ugrizniti, da bi mi sploh ratalo zaokrožiti. ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gregor P ::

Invictus je izjavil:

Sicer pa je odstop Cmerarja že pase novica...
... niti ne ...
Vox populi: Po Cerarjevem odstopu največ pridobil SMC ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Samuel ::

nekikr je izjavil:

Jaz sem tudi za Janšo. Mislim, kako pa lahko še drugače zagotoviš, da imajo naslednje tri vlade izgovor za vsako tegobo, ki jih doleti?
Zjutraj vstanem, pogledam ven...piha, sneg pada, sredi Marca....jeb*** Janša!


Jaz pa nisem za Janšo, ker se mi ne da poslušat 4 leta, kako so sindikati pod vplivom levice in se zato nič ne da.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

nekikr ::

In kako je bolje, če levica pravi, da so ustavni sodniki zaradi Janše odločili kot so v primeru drugega tira? Sem že prej zapisal: Murgle pod spomeniško varstvo, Janšo zamrzniti in imamo za naslednjih 1000 let poskrbljeno. Globoko bomo v dreku, ampak vsaj krivca bomo imeli za to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Gregor P ::

Je pa že "majhna" razlika, Cerar je dejansko odstopil po odločitvi sodišča (s tem dejansko zagotovil, da ne bi prišlo do kakršnegakoli posega izvršne oblasti v sodno). Dejal, da sodbo spoštuje, a se z njo pač kot pravnik ne strinja (ne more pa mu sedaj sodna veja oblasti še vzeti pravico do izražanja). To se mi zdi korekten pristop.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Wrop ::

Samuel je izjavil:

nekikr je izjavil:

Jaz sem tudi za Janšo. Mislim, kako pa lahko še drugače zagotoviš, da imajo naslednje tri vlade izgovor za vsako tegobo, ki jih doleti?
Zjutraj vstanem, pogledam ven...piha, sneg pada, sredi Marca....jeb*** Janša!


Jaz pa nisem za Janšo, ker se mi ne da poslušat 4 leta, kako so sindikati pod vplivom levice in se zato nič ne da.


Saj niso. Samo poglej Semoliča pod katero stranko bo kandidiral za poslanca.

FireSnake ::

Gregor P je izjavil:

Je pa že "majhna" razlika, Cerar je dejansko odstopil po odločitvi sodišča (s tem dejansko zagotovil, da ne bi prišlo do kakršnegakoli posega izvršne oblasti v sodno). Dejal, da sodbo spoštuje, a se z njo pač kot pravnik ne strinja (ne more pa mu sedaj sodna veja oblasti še vzeti pravico do izražanja). To se mi zdi korekten pristop.


Ob odstopu sem celo jaz pomislil: "Mogoče pa je dejansko hotel narediti, kar se mu je zdelo prav."

Ampak samo za sekundo ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samuel ::

Wrop je izjavil:

Saj niso. Samo poglej Semoliča pod katero stranko bo kandidiral za poslanca.


Semolič ni več predsednik sindikata.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Gregor P ::

FireSnake je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Je pa že "majhna" razlika, Cerar je dejansko odstopil po odločitvi sodišča (s tem dejansko zagotovil, da ne bi prišlo do kakršnegakoli posega izvršne oblasti v sodno). Dejal, da sodbo spoštuje, a se z njo pač kot pravnik ne strinja (ne more pa mu sedaj sodna veja oblasti še vzeti pravico do izražanja). To se mi zdi korekten pristop.


Ob odstopu sem celo jaz pomislil: "Mogoče pa je dejansko hotel narediti, kar se mu je zdelo prav."

Ampak samo za sekundo ;((
Kako to misliš?

Cerar je veliko "stavil" na ta projekt, ljudje so ga podprli na referendumu, sodišče mu je zaustavilo zakon, okrcalo glede kampanje, on pa je nato (odgovorno) odstopil.

Kaj bi še lahko storil?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

K0l1br1 ::

Cerar deluje profesor proti vsem preteklim predsednikom vlade, razen morda proti šivilji, ki je poskrbela za državnotvornost
#dasepožividebata

Invictus ::

Cerar je odstopil, ker je to najboljša reklama za njegovo stranko. Pa še sindikate javnega sektorja je zajebal...

Praktični vsi mediji ga sedaj predstavljajo kot žrtev stricev iz ozadja. Pismo, saj je bil premier vlade, bi pa popucal s temi strici...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

S strici ni mogoče popucati. Strici popucajo vse ostale. Strici so neformalna oblast. Formalno oblast potrebujemo ostali, da se nam omogočijo neke navidezne pravice, kot so recimo volitve, ki naj bi bile znamenje demokracije, torej odločanja znotraj dovoljenega.

Wrop ::

Samuel je izjavil:

Wrop je izjavil:

Saj niso. Samo poglej Semoliča pod katero stranko bo kandidiral za poslanca.


Semolič ni več predsednik sindikata.


Po 26 letih res ni več. Vse vezi so se prekinile v trenutku, ko je končal mandat.

Gregor P ::

Invictus je izjavil:

kot žrtev stricev iz ozadja. Pismo, saj je bil premier vlade, bi pa popucal s temi strici...

Kakšni strici neki?!? On je govoril o starih že uveljavljenih političnih strankah, torej tudi koalicijskih SD in DeSUS.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

K0l1br1 ::

Kahel je nono iz ospredja.

nekikr ::

Ne bi bilo slabo, če bi recimo probali sledeče: takoj, ko nekdo omeni kakšne strice, jih mora ali imenovati ali pa to pomeni avtomatični odstop s funkcije. Janšo in SDS (in nasprotniki Murgle) bi še vedno lahko omenjali, ker bi bil sicer kaos, stricev pa ne.

Žiga Turk je dobro zapisal:
Cerarjev odstop ni bil odstop skesanega politika, ki bi povlekel etično potezo in odstopil, ker je sodišče pač našlo nezakonitosti pri njegovem delu. Na tiskovni konferenci in tudi v poznejših pisnih odzivih Cerar ni pokazal samo legitimnega nestrinjanja z odločitvijo vrhovnega sodišča. V odzivih smo lahko opazili nejevoljo, če ne celo jeze.

Nejevoljo, kako je vendar mogoče, da je lahko sodišče Republike Slovenije v sporu med Vlado Republike Slovenije in "nekim" Vilijem Kovačičem odločilo proti "svoji" vladi, proti "koristim" države, proti najpomembnejšemu razvojnemu projektu tega tisočletja in proti "svojemu" predsedniku vlade. Odstop se je zgodil iz protesta nad odločitvijo sodišča, ne iz spoštovanja njegove odločitve.


Cerar se je zdel šokiran, da se je sodišče obrnilo proti njemu, ki ima vendar vsa potrdila, da je naš, da je na pravi strani, da je eden od teh, ki so se mu do zdaj vrata kar sama od sebe odpirala. Pa ni bilo prav, da je odločitev padla tako hitro, pa ni bilo prav, da sta se sodnik in Kovačič udeležila neke okrogle mize, prvi kot panelist, drugi kot poslušalec. Celo stare sile je privlekel na dan in potem več dni poskušal pojasniti, da ni mislil na globoko državo ali strice iz ozadja, ampak na stare politične stranke, med katerimi je v pogovoru za POP TV na prvem mestu naštel SDS. Ne vem, ali je mogoče Slovencem prodati idejo, da je vrhovno sodišče odločalo pod vplivom stranke SDS.

Je pa precej jasno nekaj drugega. Namreč, da veliko ljudi na levi in na desni sodstvo razume kot orodje oblasti. Desni bodo vsakič posebej povedali, da se je sodstvo pristransko zarotilo proti njim. Levi so šokirani, kadar kakšno sodišče ne potegne z njimi. Gre za dve strani istega kovanca.

In vendar je odločitev vrhovnega sodišča velika zmaga za zaupanje v pravno državo. David je premagal Goljata. Vili Kovačič je premagal predsednika vlade, ki je za povrh še ustavni pravnik ter profesor prava ali celo kolega s sodniki, ki so sodili. Sodišče je bilo za vse to slepo, prav tako kot kip Justice na pročelju parlamenta.

Gregor P ::

... in Cerar je nato odstopil. Sedaj imamo novo merilo za ostale politike, ki bodo "izgubili" na sodišču, kaj morajo nemudoma storiti (ali se strinjajo ali pa ne s sodiščem).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jupito ::

Gregor P je izjavil:

... in Cerar je nato odstopil. Sedaj imamo novo merilo za ostale politike, ki bodo "izgubili" na sodišču, kaj morajo nemudoma storiti (ali se strinjajo ali pa ne s sodiščem).


Projekcija 2020:

Marjan Šarec pri 15% podpori volilcev in po tako uspešnih in pomembnih projektih, kot so bili davek na vidne strešnike (za promocijo fotovoltaike), akcijski načrt zamenjave baterij z gorivnimi celicami v vseh gospodinjskih aparatih do leta 2035 in strategiji 2080 (Slovenci bomo aktivni ljudje, živeli kot tehnološki nomadi v robotiziranih samohodnih šototih in ne bomo več uporabljali sintetičnih tkanin), nepreklicno odstopi po sodbi ustavnega sodišča, ki spet omogoči referendum o istospolnih posvojitvah (kljub temu, da je pred tem popolnoma prepovedal referendume s spremembo ustave).
Zapovrh do tega pride še tik pred sprejetjem zakona o preplastitvi avtocest s sončnimi celicami (samo vzdrževanje teh bi lahko zaposlilo celotno populacijo Slovenije).

Šarec za neljubi dogodek takoj okrivi Janšo.
Njegova koalicijska partnerja SD in Desus izvedeta javni test nedolžnosti vseh svojih poslancev.
Prvaka SDS (ki po vseh anketah vodi s 30+%) le nekaj dni za tem zalotijo med vlamljanjem v policijsko vozilo, vendar zagotavlja, da bo poravnal škodo, če se izkaže, da je kriv. Za stanje v Sloveniji okrivi Kučana.
Levica po spodletelem napadu na skladovnico drv, v katerem je težje ranjen Luka Mesec, medtem razglasi zmago in se veseli skorajšnje revolucije (in prepovedi uporabe plastike v mobilnih telefonih).
Tonin se prostovoljno zapre v norišnico, njegova zadnja izjava za medije, preden se zruši v solzah, je le: "Zakaj se enostavno ne moremo imeti radi?"

Popularnost LMŠ po odstopu sicer skokovito naraste, a to ne pomaga več.
Že pred pol leta se je na zadnjem hodočastenju v Dražgošah pojavil Ferrari z nemškimi tablicami, iz katerega se je skotalil Jupito s triglavko na glavi in odlično idejo za povsem novo stranko (tokrat pa res, častna pionirska)!

I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Integriteta Ustavnega sodišča

Oddelek: Problemi človeštva
274045 (2763) imagodei

Več podobnih tem